Jump to content

UEFA Europa League 2019/20


mister-no

Recommended Posts

Astana je klasicna domacica. Igraju na vestackoj travi. Te osrednje holandske ekipe koje igraju 4-3-3 na gol vise obavezno imaju busnu odbranu. Ako takticki Partizan odigra disciplinovano, moze se nakupiti dosta bodova. Jedino bi mozda Partizanu vise odgovarao Luogorec u odnosu na Astanu. Mancester ima odlicnu grupu kao i Citi u ligi sampiona. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Moze Partizan da nabere dosta bodova, uz neki bonus bod za prolazak u eliminacionu fazu. Zaista se cini da smo solidno blizu tog 15. mesta. Ali, potreban je kontinuitet ulaska u grupe Blizanaca + da preostala dva kluba povremeno dodju do 3. kola kvalifikacija

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 8/29/2019 at 9:16 PM, goldberg said:

Zreb je sutra u 13:00.

 

Gledam malo borbu za drugog predstavnika u LS i jos jednog u Evropi i kandidati su:

 

13. Ceska (26.900, ostala samo Slavija u LS)

14. Danska (25.750, ostao samo Kopenhagen u LE)

15. Kipar (25.000, ostao samo Apoel u LE)

 

16. Grcka(24.700, ostao Olimpijakos u LS, AEKu treba jos jedan pogotak 5 minuta pre kraja)

17. Hrvatska(23.750, ostao Dinamo u LS, Rijeka za sada ispada)

18. Srbija(23.375, Crvena zvezda u LS, Partizan u LE)

19. Skotska(22.125, Seltik u LE, Rendzers treba da izbaci Legiju)

20. Norveska(21.375, ostao samo Rozenborg u LE)

 

Ovo je, cini mi se, bez danasnjih rezultata, sa prolazom Partizana bice to i bolje.

 

Quote

13. Ceska (27.100, ostala samo Slavija u LS)

14. Danska (26.250, ostao samo Kopenhagen u LE)

15. Grcka (25.300, ostao samo Olimpijakos u LS)

 

16. Kipar(25.000, ostao samo APOEL u LE)

17. Hrvatska(24.375, ostao Dinamo u LS)

18. Srbija(24.250, Crvena zvezda u LS, Partizan u LE)

19. Skotska(23.375, Seltik u LE, Rendzers treba da izbaci Legiju)

20. Norveska(21.500, ostao samo Rozenborg u LE)

 

Update.

Edited by goldberg
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/1/2019 at 6:24 PM, Barracuda said:

Grupa L: Mančester i Partizan, bez većih problema. Bez iznenadjenja, jedna od lakših grupa, dobro za Partizan.

 

On 9/1/2019 at 9:05 PM, goldberg said:

Nemojmo preterivati, itekako mogu i Astana i AZ da prodju dalje.

 

Astana je izbacila BATE i imaju korektan sastav (mada, odlican su izbor iz 2. sesira), a AZ je jedan od najjacih timova iz 4. sesira.

 

On 9/1/2019 at 9:25 PM, Jonnhy Clash said:

Bate nije onaj Bate od pre 4,5 godina. AZ AZ Alkmar je tim koji mi ne deluje preterano opasno.  

 

Ispostavilo se ipak da je AZ mnogo blizi prolasku dalje.

 

Naravno, to ne znaci da Partizan nema nikakve sanse niti da je AZ bio apsolutan favorit, samo da je itekako imao sanse za prolaz dalje. Imala bi i Astana da nisu digli ruke od LE.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

Ispostavilo se ipak da je AZ mnogo blizi prolasku dalje.

 

Naravno, to ne znaci da Partizan nema nikakve sanse niti da je AZ bio apsolutan favorit, samo da je itekako imao sanse za prolaz dalje. Imala bi i Astana da nisu digli ruke od LE.

Koliko pratim holandsku ligu AZ ove sezone igra odlicno na moje iznenadjenje. Dobili su PSV u gostima 4:0, disu Ajaxu za vratom, sve u svemu ozbiljan tim. Delovali su mi kao solidna holandska ekipa, nista vise od toga, kao pre nekoliko godina a ocigledno je da su ove godine napredovali. Ima Partizan sanse ali nece biti nimalo lako tamo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Uzeli ste 6 bodova ove sezone, vec trecu sezonu zaredom. Realno za godinu-dvije ste u top 12-13.

Ja bih bio presretan da moja Bosna bude u top 20, a vi Srbi se ismijavate sopstvenim klubovima i 17/18. mjestu, kao da se radujete i prizeljkujete sopstvene poraze i neuspjehe.

Stvarno ste cudan i neobjasnjiv narod kada je rezon u pitanju. Hrvati koji su reprezentativno viceprvaci svijeta hvale i velicaju svoju ligu jer je u evropskih top 20. A vi koji redovno ispadate u grupnoj fazi i mucite se kvalifikovati na velika takmicenja se rugate i ismijavate sopstvenim klubovima i ligi jer je kao i hrvatska u top 20. Kao da i jedni i drugi niste sa iste planete.

Meni su licno Hrvati mnogo blizi u razmisljanju. Mislim da zrelije i zdravije rezonuju. Na tome su dobrim dijelom i izgradili uspjehe zadnjih decenija u fudbalu.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

Nisam video da se smejemo tom 17-18. mestu, i na ovim stranama se aktivno pratio razvoj situacije u pogledu dostizanja tog famoznog 15. mesta. 

 

Dobro je što na toj listi napredujemo iz godine u godinu ali se ne zavaravamo da je to nešto vau jer se sve svodi na dva i po kluba u Evropi, pri čemu kod oba vodeća znaš da trenutni uspesi ne znače osnovu za budućnost. A kad ligu pogledamo iznutra, bez tih evropskih priča, znamo kakva je divljina pa nemamo čime ni da se hvalimo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 21Barkley said:

Nisam video da se smejemo tom 17-18. mestu, i na ovim stranama se aktivno pratio razvoj situacije u pogledu dostizanja tog famoznog 15. mesta. 

 

Dobro je što na toj listi napredujemo iz godine u godinu ali se ne zavaravamo da je to nešto vau jer se sve svodi na dva i po kluba u Evropi, pri čemu kod oba vodeća znaš da trenutni uspesi ne znače osnovu za budućnost. A kad ligu pogledamo iznutra, bez tih evropskih priča, znamo kakva je divljina pa nemamo čime ni da se hvalimo.

 

Ma govorim generalno, nadje se izuzetka. Ali da ste skeptici i da se mnogi od vas takmice ko ce vise pljunut na svoje - to je fakat. Nikada takvi u fudbalu salameta imat necete. Budi siguran! Ima vas 7 miliona, a ponasate se kao da vas je 700 miliona. I kao da su vam prosjecne plate 2.000-3000 €, kao da vam klubovi imaju budzete u stotinama miliona €. Ponavljam ne svi, ali citajuci vas ovde, kontam zasto ste relativno neuspjesni i zasto ne mozete da iskoristite potencijal koji posjedujete. Niste klapa, dosta mracite, svako bi htio da bude glavni  pasa, pa takvi kada je najbitnije logicno mahom zakazete. Fudbal je timska igra, a pesimisti nemaju sta da traze u njemu. Djeci se uoci utakmica uvijek govori momci na teren, igrajte, ne razmisljajte u toku igre, gubite fokus. Ucis ga od malih nogu kako jedino ispravno i fudbalski da razmislja.

Bivsi predsjednik jednog sarajevskog kluba (treceg po snazi u gradu) se cesto zalio na srbijanske igrace i mentalitet. Dvojicu igraca je svojevremeno istjero iz kluba, jer: a) nepodnosljivo mnogo psuju, b) mrace i sire negativnu energiju u ekipi. Dzaba talenat...

Da ne ispadnem sada ovdje kakav rasista, ali mislim da su Hrvati mnogo zreliji od vas. Nisu oni nista talentovaniji od vas, ali prilaz fudbalu im je pozitivniji, ponavljam meni mnogo blizi, zdraviji, elokventniji. Fudbal je rad sa mladim ljudima, pedagoski prilaz je glavna osnova, tek onda ide strucnost i sticanje znanja, usavrsavanje, napredak...

 

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

Time ne objašnjavaš naše uspehe u drugim timskim sportovima. Obrni nas i Hrvate u košarci i čućeš iste priče s one strane. Pre bih rekao da je problem u tome što brdo love kvari nas lako, a u fudbalu je novca još uvek dosta, čak i kod nas. Uostalom i Paunović je digao sidro nakon neverovatnog uspeha, zato što je znao kakav je mulj u fudbalu.

 

Ima dosta tog mračenja kod nas, ali je velikim delom uzrokovano iskustvom (svaki uspeh i priliv novca su se sveli na krađu dok ima šta da se razvuče, da ne pričam o milion uzleta zbog uspeha reprezentacije koji su se katastrofalno završavali), upoznatost sa situacijom (pisali su ljudi ovde kako se namešta i u mlađim kategorijama) i sećanjem na neke ljude koji su ipak znali da igraju fudbal pa ne prolaze plaćeni tekstovi burek novinara o "vihornim bekovima" i "strelcima bez mane".

 

Kada se vidi da neko radi srcem, da se bori i kada je primetan neki napredak, umemo to da cenimo. Eto, u četvrtak se po zimi skupio pristojan broj gledalaca na JNA i oduševljeno ispratio igru FKP iako smo ispali i pre tog meča a u prvenstvu smo na -11. Koliko će to trajati ne znam, ali da kojim slučajem Partizan nastavi da napreduje publika bi ga ispratila, veruj mi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, 21Barkley said:

Time ne objašnjavaš naše uspehe u drugim timskim sportovima. Obrni nas i Hrvate u košarci i čućeš iste priče s one strane.

 

Ne pada mi napamet da poredim dvoranski sport 5 na 5 sa sportom koji ima duplo vise igraca u ekipi i gdje se obrce 100 puta veci novac nego u svim dvoranskim sportovima zajedno. Besmisleno je. To je kao da poredim Novaka Djokovica i Janicu Kostelic i da se pitam zasto Novak nije najbolji u veleslalomu na svijetu, a zasto Janica ne moze da pobijedi Serenu Williams u tenisu, osim ako je Serena namjerno ne pusti. Ha ja...

 

Ja i ti imamo razlicite perspektive. Izuzet cu manje klubove, ali raditi u Zvijezdi, Partizanu, vasoj reprezentaciji je opasno po zivot, da covjek dobije zivcani slom. Mogu mislit koliki je pritisak na vasim igracima - stravican! Iskreno, skidam im kapu. Svaka cast tim momcima. Relativno mala zemlja, uz to i siromasna kao i sve zemlje u regiji. Bez ozbiljnog humanog i materijalnog kapitala, samo sirovi talenat. A ocekivanja navijaca i javnosti su kao da se radi o Njemackoj, Engleskoj, Italiji, Brazilu... To je fakat nezdrav ambijent.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

Ne poredimo sportove nego 

15 hours ago, Mensur Dogan said:

Niste klapa, dosta mracite, svako bi htio da bude glavni  pasa, pa takvi kada je najbitnije logicno mahom zakazete. Fudbal je timska igra, a pesimisti nemaju sta da traze u njemu. Djeci se uoci utakmica uvijek govori momci na teren, igrajte, ne razmisljajte u toku igre, gubite fokus. Ucis ga od malih nogu kako jedino ispravno i fudbalski da razmislja.

Sve navedeno važi i za fudbal i za odbojku i za gvoš na travi. Svojim upisom potvrđuješ da je u pitanju samo razlika u novcu koji se vrti, a dodao bih da to sa sobom nosi i veliki broj mufljuza.

 

Pritisak u FKCZ i FKP je bio veliki i u Jugoslaviji. Neuporedivo veći nego u drugim klubovima. Isti takav pritisak je i u košarci. Eno, Vesa Petrović je pričao pre par dana da ga je prvi derbi istresao iz gaća a da neki igrači to nisu mogli da podnesu.

 

Pomenuo si kako je u Hrvatskoj drugačije - pa na Poljudu su kopali grobove, zar ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...