Jump to content

Gde žive naši forumaši


Džudi

Gde žive naši forumaši?   

85 members have voted

  1. 1. Odakle ste, ukoliko nije tajna

    • Srbija
      48
    • Zemlje ex YU
      8
    • Dijaspora
      26
    • Ne želim da odgovorim
      3


Recommended Posts

Novi Pazar

Rodio se u Novom Pazaru i ziveo tu 3-4 godine, kada su poceli ratovi moji se preselili u jedno malo seoce pored NP-a gde smo imali vikendicu i tu sam ostao do zavrsetka osnovne skole. Posle sam opet otisao za NP i zavrsio srednju, kasnije ziveo u Novom Sadu dok sam studirao jedno 5 godina, sada sam opet u Novom Pazaru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Do 1991. godine po etničkoj pripadnosti Pištevac,  od januara 1992. Nemačka, savezna država ili pokrajina Baden-Würtenberg. Po mnogima najlepši i najtopliji deo  Nemačke,  gradić od 60-tak hiljada stanovnika, tik uz francusku granicu( Strasburg na oko 40 km.) a ni Švajcarska nije daleko (do Basela oko 80km)  Nacionalni park Schwarzwald na par desetina kolometara.

BW inače ima najmanju stopu nezaposlenosti, a region (kreiss) gde ja živim stopa nezaposlenosti je ispod 5%, najmanja stopa ktiminala i pored Bayerna važi za najrazvijeniji deo Nemačke.

 

 

chrysanthema_2013-9304_front_large.jpg

157770864-f-3_2-w-980.jpg

Edited by Pristevac
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Rođen u Glavnom gradu Južne Srbije. Na po koju godinu prekidao borvak u Nišu, zbog školovanja. Godinu i nešto radio u prstonici, skoro tri godine u Prištini, a u međuvremenu sakupljao radni staž u Nišu. Danas sam više u Sofiji nego u svom gradu, ali svratim ponekad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rođen i odrastao na severo-zapadu Vojvodine, u Ravangradu, zatim 15-ak godina u belome glavnome gradu, sada pronašao, kako ja volim da ga krstim, nemački Sombor na severo-zapadu Niedersachsena, negde između Holandije i ostfriesisches Wattenmeer-a, radim u obližnjem većem gradu, tako da ću najverovatnije uskoro i ovaj “nemački Ravangrad” da napustim... gde će se završiti avantura, videćemo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, hummingbird said:

Prelep kraj, Pristevac. :classic_smile: Sam pogled na ove slike stavlja osmeh na lice. :classic_smile: Ja zivim na Novom Beogradu. Da prevoz funkcionise kako treba bilo bi savrseno, ali ni ovako nije lose. :61:

Ovo je sa "Dana Hrizantema"  kada nagrnu turisti iz  cele Evrope, i traje 3 nedelje. Takođe je prošle godine otvoren botanički vrt veličine nekoliko fudbaslkih stadiona. i još mnogo drugih zanimljvosti. Čuveni "Europa park" koji je bolji i bogatiji ponudama od Diznilenda, i koji ima oko 6 miliona posetilaca godišnje, je samo na par kilometara od mene. Inače svima sa kojim se družimo/svađamo/ ne slažemo/ slažemo/ volimo/ ne volimo,  koje put nanese  ovuda rado bih ugostio i pokazao sve ovo. Najozbiljnije mislim. samo neka se najavi par dana ranije da bih odvojio vremena.

 

https://www.europapark.de/de

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pristevac said:

Ovo je sa "Dana Hrizantema"  kada nagrnu turisti iz  cele Evrope, i traje 3 nedelje. Takođe je prošle godine otvoren botanički vrt veličine nekoliko fudbaslkih stadiona. i još mnogo drugih zanimljvosti. Čuveni "Europa park" koji je bolji i bogatiji ponudama od Diznilenda, i koji ima oko 6 miliona posetilaca godišnje, je samo na par kilometara od mene. Inače svima sa kojim se družimo/svađamo/ ne slažemo/ slažemo/ volimo/ ne volimo,  koje put nanese  ovuda rado bih ugostio i pokazao sve ovo. Najozbiljnije mislim. samo neka se najavi par dana ranije da bih odvojio vremena.

 

https://www.europapark.de/de

 

Lahr? 🙂

Ja sam cesce ili u (kroz) Offenburg (ICE Basel - Frankfurt) ili lokalni za Strasbourg), ili, pak, u omiljenom BW gradu  Freiburgu!

Nisam nikad bila u Lahr-u, deluje zanimljivo. Ako me put nanese, javicu se!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sunshine State said:

 

Lahr? 🙂

  Ja sam cesce ili u (kroz) Offenburg (ICE Basel - Frankfurt) ili lokalni za Strasbourg), ili, pak, u omiljenom BW gradu  Freiburgu!

Nisam nikad bila u Lahr-u, deluje zanimljivo. Ako me put nanese, javicu se!

Tačno, Lahr Schwarzvalld.  E vala bilo bi mi zaista drago. ICE Basel - Frankfurt ne staje u Lahru, već samo u Freiburgu, a za Offenburg nisam siguran. Samo se ti najavi i kako rekoh bilo bi mi zaista drago.

Inače ako ideš za Strasburg onda verovatno staje i u Offenburgu, je regional voz ide često za Strasburga. Poslednji grad na nemačkoj strani je Kehl, isto fin gradić. Subotom su malo veće gužve pošto dolaze francuski građani u kupovinu, jer je hrana puno jeftinija u Nemačkoj, ali i gardedoba. Inače u Strasburg idem par puta godišnje, obično kad imam goste, pa žele da vide katedralu, i strogi centar jer je zaista neopisiv, brodovi restorani  kanalom.  Nezaboravno.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Lahr? 🙂

Ja sam cesce ili u (kroz) Offenburg (ICE Basel - Frankfurt) ili lokalni za Strasbourg), ili, pak, u omiljenom BW gradu  Freiburgu!

Nisam nikad bila u Lahr-u, deluje zanimljivo. Ako me put nanese, javicu se!

Freiburg je inače tri godine zaredom biran za najkvalitetniji grad za život na nivou cele Nemačke. U njemu sa na vlasti skoro 3 decenije zeleni. Jedan od retkih gradova koji nije stradao u bombardovanju za vreme WW II.   Jezgro grada ja popločano mozacima od prirodnog kamena, katedrala je jedna od lepših u Nemačkoj, univerzitet u Freibrugu jedan od cenjenijih u Evropi, grad sa najviše etničkog kolorita, itd itd. itd. Ne vredi opisivati, treba videti

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nagoya, Japan.

Mesto koje pravi 1.3 trilona dolara para, kao cela Kanada ili Rusija nacionalni dohodak,  bez trunke resursa kao nafta ili rude. 

Jedini resurs u Nagoya je ljudska pamet. Kola (Toyota), robotika, medicinska oprema, elektronika, sve high tech and world leading.

 

To dovede do mentaliteta da je nasa misija u zivotu da radimo korisne stvari koje covecansto koristi sa zadovoljstvom.

 

U tom ambijentu moja cerka odrasta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Mamina tetka i teča i njihova porodica žive u  Rotwweil-u...Koliko je to daleko od vas @Pristevac i @Sunshine State ?  Pitam jer znam da je ovo selo-mali gradić blizu Švarcvalda...

 

Tetka, mamina sestra nas zove da dođemo u posetu..i rado bih išla..

Oko 80 km. Inače tamo se govori jeden težak Schwab-dijalket koji većina Nemaca malo razume. Rotweil je inače veoma lep grad. Zimi je malo hladniji jer je na visoravni .

 

Edited by Pristevac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Mamina tetka i teča i njihova porodica žive u  Rotwweil-u...Koliko je to daleko od vas @Pristevac i @Sunshine State ?  Pitam jer znam da je ovo selo-mali gradić blizu Švarcvalda...

 

Tetka, mamina sestra nas zove da dođemo u posetu..i rado bih išla..

Ne znam gde živiš,  ali ako si u Bgd. Wizzair leti do Baden - Badena za smešno malu sumu. Odatle do Rotweila nema mnogo, ne znam tačno ali ne više od 100 km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pristevac said:

Ne znam gde živiš,  ali ako si u Bgd. Wizzair leti do Baden - Badena za smešno malu sumu. Odatle do Rotweila nema mnogo, ne znam tačno ali ne više od 100 km.

 

Iz Beograda sam. Pogledaću cene karata, pošto ne bih išla sama, hvala na informacijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Akiro said:

Kada se kocke sklope, 6 meseci živim u sivoj kasabi:

image.png.4712de5f696cef3c4532c5b57b160f7e.png

a 6 meseci u selendri (koju doživljavam kao raj u odnosu na drugu polovinu godine):

image.png.4b19621f2d083cfb91e7382851e888b3.png

Kada se kocke ne sklope, bude i po 9 meseci sive kasabe.

 

Koje "selo" je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...