Jump to content

Gde žive naši forumaši


Džudi

Gde žive naši forumaši?   

84 members have voted

  1. 1. Odakle ste, ukoliko nije tajna

    • Srbija
      47
    • Zemlje ex YU
      8
    • Dijaspora
      26
    • Ne želim da odgovorim
      3


Recommended Posts

Anketa-tema  o godinama forumaša bila je izuzetno posećena i vidim da je do sada glasalo 124 forumaša.

 

Postavljam novu anketu, ne zato što sam radoznala i što želim da znam sve privatne stvari admin-mod tima i forumaša. 

 

Mislim da ne bi bilo loše da postoji i ova statistika...

 

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

dobar topic (tebi to s anketama izgleda bas lezi).

 

kritika: a sto ako neko zivi u Madjarskoj, ili u Bugarskoj, ili u Italiji, ili na koncu konca bilo gdje u svijetu, a nije dijaspora? zasto se neki Rus, ili Amer, ili Nizozemac, ne bi ovdje pojavio? recimo, neko sa studija slavistike u Berlinu, ili Budimpesti. ili neko ko je npr. fan Novaka Djokovica, zivi u Australiji, i nema nikakve (druge) veze s ovim prostorima? ergo, 1) Srbija, 2) Regija, 3) Svijet, 4) Dijaspora, 5) Ne zelim odgovorit. tako bih ja postavio anketu.

 

ja sam btw. iz Osijeka. 

ergo Regija.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Dörtjol:
(turcizam: 4 + raskišće, mesto, raskrsnica, gde se ukrštaju 4 puta)
Moj centar sveta.

 

>> ... uopšte ne bi trebalo da začudi informacija da je upravo na Dorćolu, davne 1522. godine, odmah nakon osmanlijskog osvajanja Beograda, otvorena prva kafana na ušću Save u Dunav... 

... Deo Beograda u kojem je to možda i najizraženije je Dorćol, istorijska četvrt koju naseljava posebna etnička grupa - Dorćolci. Blizina strogom centru grada, a relativna mirnoća života, neodoljivo privlače i one koji su u njemu odrasli i one koji nisu a hteli bi da se dosele. ... <<

 

Mozda jednom napisem neki 'fiction' o gostima / jelovniku te prve kafane.
Imala je na prvom spratu 'sobe za prenociste'.

(nedostaje smiley sa 'crvenim saksijama na glavama')

:classic_cool:

 

...

Edited by Kinik
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Zivim bas ovde, u parku i na reci. Lep je, miran kraj, malo dosadan za moj ukus, ali tu su mi deca i zelim biti blizu, na 5 miinuta. Jos malo, posle mogu gde hocu.

 

Posao mi je udaljen manje od 10 minuta voznje, sto je meni neopisivo jako vazno.

 

Zivim u zgradi, kuce su ovde od 3 miliona (za popravku :classic_biggrin:) do 20 miliona dolara malo bolje ……. mozda u nekom drugom zivotu :classic_biggrin:.

 

Ako mi zavidite zbog parka …….. razocaracu vas, ja nikada u park ne idem. Samo na bazen iza zgrade. Nisam ljubitelj prirode, znam da propustam, ali …… necu protiv sebe. Park je dugacak 7 kilometara i pesackom ili biciklistickom stazom se stize do Ontario jezera. Ja sam ovde, tacno na sredini.

 

Kako sam se nadala, dobro sam se udala je sve sto bih imao da kazem ………………. ziveo kapitalizam !!!

 

Quote

 

spacer.png

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Rodjen na Vozdovcu, odrastao na Vozdovcu, tu cu i kosti da ostavim akoBogda - ako se podavalski kraj ne odcepi u posebnu opstinu (drzavu).

Svaka čast! Odrastao si u pravom radničkom i proleterskom kraju. Ja sam na Vračaru i prosto me nervira moj kraj. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vjekoslav said:

dobar topic (tebi to s anketama izgleda bas lezi).

 

kritika: a sto ako neko zivi u Madjarskoj, ili u Bugarskoj, ili u Italiji, ili na koncu konca bilo gdje u svijetu, a nije dijaspora? zasto se neki Rus, ili Amer, ili Nizozemac, ne bi ovdje pojavio? recimo, neko sa studija slavistike u Berlinu, ili Budimpesti. ili neko ko je npr. fan Novaka Djokovica, zivi u Australiji, i nema nikakve (druge) veze s ovim prostorima? ergo, 1) Srbija, 2) Regija, 3) Svijet, 4) Dijaspora, 5) Ne zelim odgovorit. tako bih ja postavio anketu.

 

ja sam btw. iz Osijeka. 

ergo Regija.

 

 

 

Kasno sam ukapirala da dodam inostranstvo, mada mislim da i dijaspora može da prođe.  Ovu anketu i onu drugu sa godinama, postavila sam davno na ex RTS forumu i admin mi je poslao mejl zahvalnosti :classic_blush::classic_smile: Te informacije su im bile potrebne radi statistike.

 

Ne znam da li je i ex B92 imao slične ankete.

 

4 hours ago, Kronostime said:

Rodjen na Vozdovcu, odrastao na Vozdovcu, tu cu i kosti da ostavim akoBogda - ako se podavalski kraj ne odcepi u posebnu opstinu (drzavu).

 

Ja sam rođena u bolnici na Savskom Vencu, ali sam odrasla i živela do prošle godine na Voždovcu ( na Trošarini )...sada sam na Zvezdari- jedna zgrada me deli od Voždovca.

 

Podavalski deo će teško dobiti ponovo opštinu, o tome se priča od neke 1992 godine i ništa...A Ripanj je do 1956, koliko znam bio posebna opština.

 

 

1 hour ago, quad said:

jevrejska/v.stepe kako kad

 

Znači..pomalo Voždovčanin..:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mama_mia said:

... pitanje je odakle smo otisli ili gde smo dosli/posli? ...

 

Hm, to je ono biblijsko: Quo vadis?

 

Imao je Sveta Vukovic nesto o 'putevima koji nas vode i odvode' ... ali ne mogu da se setim / nadjem.

:smiley26:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi Sad, naselje Podbara, miran stari deo grada.

Inace poreklom iz Iriga, pa ziveo u Rumi dok nisam dosao u NS da studiram.

Zavrsio studije, zaposlio se, ostalo je istorija. 

Vise puta razmisljao da zapalim za NL, ali trenutno je zelja malo splasnula posto me je kuvanje piva bas bas okupiralo.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...