Jump to content

Gde žive naši forumaši


Džudi

Gde žive naši forumaši?   

84 members have voted

  1. 1. Odakle ste, ukoliko nije tajna

    • Srbija
      47
    • Zemlje ex YU
      8
    • Dijaspora
      26
    • Ne želim da odgovorim
      3


Recommended Posts

6 hours ago, Doorn said:

@Pristevac  Prelijep je Schwarzwald i BW. Imam prijatelje u Villingen-Schwenningen i rado tamo odem. Imate i cuvenu B500 cestu koja je idealna za voznju motorom.  👍

 

 

Na 70km je VS.ustvari to su dva grada V i Sch. U podnožju Schwarzwalda, malo je brdovit. Inače BW je fantastičan. Pored te čuvene ceste poznata je i Schwarzvald hochstrasse koja  iz pravca Karlsruhea i Offenburga. Iz doline Rajne direktno na Švarcvald do 2.000m nadmorske visine. Bajkeri, biciklisti nahrle, hotela i restorana na svakom koraku. Zaita trebe videti ovu lepotu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 2:42 PM, Radoye said:

 

Zatvoren trenutno zbog renoviranja. Al' klopa je stvarno dobra! 👍

 

 

Ako nisi bio u njihovom restoranu u downtown, vredi to malo puta, posebno sto je tebi lako TTC-jem. Doduse moje iskustvo sa tvojim komsilukom je od pre par godina, a sa downtown skorije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

https://www.google.com/search?q=havana+walnut+creek&oq=havana&aqs=chrome.1.69i57j0l3.3523j0j9&client=ms-android-verizon&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lkt=LocalPoiPhotos&trex=m_t:lcl_akp,rc_ads:lgjwfQqeBwowSGF2YW5hIC0gV2FsbnV0IENyZWVrLCBDQSAtIERlbGl2ZXJlZCBieSBHcnViaHViGqsGCjxodHRwczovL3RwYy5nb29nbGVzeW5kaWNhdGlvbi5jb20vc2ltZ2FkLzEyMTA1MzY4NTE0Mzc5MjgyMTQS6gUvL3d3dw05JGFkc2VydmljZXMFOPBKcGFnZWFkL2FjbGs_c2E9TCZhaT1EQ2hjU0V3aXVnZHktcHVfbEFoWFJISDBLSFNzQ0RhNFlBQkFBR2dKd2RnJmFlPTEmb2hvc3Q9GWQBWvCOJmNpZD1DQUVTUWVEMmVIdENaT1V5b0ViaXRmR3ZoVXBKQU8zNkZmdTJsajV0QTBKV3FiNzY2X016YTk3MnctbGtBOFlvVHJ4YU1EV29BWTV1QlYwbU12UzZDdW5wV0hQTCZzaWc9QU9ENjRfM2J2WkNnRTNLU3FiTEtoRmhreEhGU0VnOWNYZyZhZHVybD0xQgWlKVoBpoQvcmVzdGF1cmFudC81NTk1NTIlM0Z1dG1fc291cmNlJTNEKW8YX3BwYSUyNgEaLG1lZGl1bSUzRGNwYw0TMGNhbXBhaWduJTNETmEhkzBhbCUyNTIwJTI1N0MlAQoEQWw-EgAAUhV5AHMFIgAlFSwMUFBBJQEiACUVEgQxMhFpIG9udGVudCUzRA2tzDI2Y2hpcmlfb2ZmZXJQcm9tb09uZUxpbmVyJTNENkNsVUFsU2pWa1d4dVJUQTY5NFJmUyVGNABgJTNEMjFVNzF1UWduVWswMkswbmdIZVQxdRUsAHIVrgwtYmFuCV-sNzNwMWduQUdkbmg1Qnk5RjlMeU85SiUyNmdjbHNyYyUzRGF3LmRzJTI2JTIBFPCHaWQlM0RDajBLQ1FpQTJiN3VCUkRzQVJJc0FFRTlYcEhGTkdTTmFkSGxvRVpaTDhCRnUwb19BYm5fRFNEaXFUZGtpbS1aalg3Ullub0kxazRBenJnYUFuRUZFQUx3X3djQiZxPUoJT3JkZXIgTm93UgBiGkdldCAkMTIgT2ZmIFlvdXIgMXN0IAUiEGoLZ3J1YWBBBlx4AIABEogBARAEMnEKQwgBEAEYASABmgEuJAAAwjIOADyKAgJzMaICFAjEjcbi_QoSLioAaLAEATITCK6B3L6m7-UCFdEcfQodKwINrjoTaGn8NHdhbG51dCBjcmVla0AB,rc_f:,rc_ludocids:18219709356408229234,rc_q:Havana%2520Restaurant,ru_q:Havana%2520Restaurant


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 7/22/2021 at 9:46 PM, sreta-steta said:

bio ja do pre nekoliko godina. mozda je ostao jos neko dole... treba neka pomoc?

Generalno, treba savet, kako provesti bar godinu tamo a da se ne dodje u sukob sa navikama, zakonom sa "lokalom".... Interesuje me kakav status imaju stranci i ima li smisla povesti i porodicu sa sobom...ženu, dete...?

 

Možda zvuče smešno ova pitanja, ali treba uzeti u obzir i na kakvom mestu mi živimo, kako se ponašamo ovde, a kako se prilagoditi...

 

Hvala Sreto...

Link to comment
Share on other sites

Uopste nisu glupa pitanja... Ja sam proveo oko 6 meseci u Dzedi i bio sam par nedelja u Rijadu, pa su ti moji saveti vezani za to. Generalno zavisi da li ti firma koja te zove obezbedjuje smestaj u compoundu ili regularan hotel (tj serviced apartment). Compoundi su OK, dobro su obezbedjeni, imaju unutra sve sto ti moze zatrebati, igraonice, radnje, bazeni, teretane... tu borave samo stranci pa je moguc i nekakav drustveni zivot. Ono sto je problem je da ukoliko zena zeli da izadje, to ne sme sama niti sme sama da upravlja vozilom. Ima sluzba koja ce to da ti radi sa njom, ali kosta mislim oko 100eur. Generalno nije preterano lose, mada su vile manje nego u UAE recimo. Ako ides u serviced apartment, to nije mesto za porodicu, stvarno nemaju sta da rade tokom dana. 

Kao sto svi znaju, tamo su vrlo striktni sto se tice religije. Imas posebnu religioznu policiju, mutawa, oni idu okolo i zevaju ko se ponasa uskladu a ko ne. Prema strancima su vrlo ljubazni (mada sam ja imao jedan eksces), obicno cete samo opomenuti ako se setas okolo u majci sa bretelama. Njima su glavna meta lokalci. U vreme kada sam ja bio, neradni dani su petak i subota gde je petak family day. To u praksi znaci da ne smes da se setas ulicom ako si single. Radnje se zatvaraju za vreme molitve, pa moras da planiras nabavke, restorane, sve... 

Ljudi su drugaciji nego rest of ME. Nema Indije, samo Paki i dosta emigracije iz Afrike. Ono sto je razlika je sto ces vidjati lokalce da rade normalne poslove, tipa voze taksi. Generalno zemlja je kao jako strokavi Abu Dhabi... iako je prilicno sigurna, ne bih se zavlacio svuda (sto sam recimo radio u UAE, svaki kamen sam obisao). Plaze (ovo vazi za Dzedu) mozes da nadjes, nekih 50ak km voznje, fino je ali skup sport da se redovno radi. 

Klima je zajebana... leti je katastrofa toplo - sto i ocekujes, medjutim imaju par kisa koje padnu... e tada nastupa potpuna kataklizma jer nijedan grad nema kanalizaciju. Pravo vanredno stanje. Lepo vreme je decembar - mart

 

Generalno, ja svaki put kada sam odlazio sam brojao dane kada cu kuci... vikendi su nenormalno dugacki i zaista nema puno sta ni da se vidi ni da se radi. Ja kada sam bio, mislim da je cela zemlja imala jedan bioskop na primer. Ja licno ne bi isao sa porodicom tamo, ne toliko zbog sigurnosti, koliko zbo toga sto mislim da bi poumirali od dosade. Kazem, situacija u compoundima je donekle bolja, ali to bi onda trebao da bude bas dug ugovor. Cuo sam da je situacija u Dammanu malko drugacija zbog Aramca i gomile Amera koji su tamo zbog toga. Meni je jedina dobra stvar tamo sto zaista nemas na sta da potrosis pare.  

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Još jednom hvala Sreto...

U pitanju je grad Arar, a smeštaj je u compound varijanti, plus što je auto sa vozačem na raspolaganju 24/7...boravak je 1+1 godina, videćemo.

Najbolje je da se u startu ode solo i izvidi situacija...zbog ostatka porodice. Cenim, onako, na prvu loptu...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Još jednom hvala Sreto...

U pitanju je grad Arar, a smeštaj je u compound varijanti, plus što je auto sa vozačem na raspolaganju 24/7...boravak je 1+1 godina, videćemo.

Najbolje je da se u startu ode solo i izvidi situacija...zbog ostatka porodice. Cenim, onako, na prvu loptu...

Ibn Constantin ili `adzija da te vikamo k`d se vrnes?:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Još jednom hvala Sreto...

U pitanju je grad Arar, a smeštaj je u compound varijanti, plus što je auto sa vozačem na raspolaganju 24/7...boravak je 1+1 godina, videćemo.

Najbolje je da se u startu ode solo i izvidi situacija...zbog ostatka porodice. Cenim, onako, na prvu loptu...

 

Bas pogledah na mapi, to je blizu granice sa Irakom. Ne znam da li si znao, ali tamo moze da se desi da pada sneg.

 

Koliko cesto mozes da se vracas kuci? Ili samo po isteku ugovora? Koliko se ja secam, tamo nema putovanja izmedju gradova, trebala je neka posebna viza ako to vazi i dalje. Inace, nemoj SLUCAJNO da dajes pasos poslodavcu! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...