Jump to content

Stare fotografije iz ex-Yu


Amigo

Recommended Posts

On 7/5/2019 at 5:19 PM, Amigo said:

... zeljeznicka stanica u Sarajevu, 60-tih goidna proslog vijeka ...

 

 

A gdje je Selma?

 

On 7/10/2019 at 5:49 PM, Amigo said:

... 

 

A ovoj Selmi ne bi skodio jedan 'Bic' brijac.

 

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Olimpijada u Sarajevu, 1984 godina (u pozadini dizalice, normalna stvar tih godina)

 

d469049dcefdfe521150.jpeg

 

 

Jooj, kada se setim pesme "Tri ratna havera" od Zabranjeno Pusenje, muka mi pripadne. Mora da je bilo 100 puta jos gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Yoyogi said:

 

 

Jooj, kada se setim pesme "Tri ratna havera" od Zabranjeno Pusenje, muka mi pripadne. Mora da je bilo 100 puta jos gore.

 

Znas Yoyogi, ja sam ziveo lepo i da nije bilo svega ovoga, nikada ne bih nigde isao osim kao turista. Da se razumemo, uopste nisam bio bogat, cak nisam imao tada ni svoja kola, ni stan, moje najvece materijalno bogatstvo je bio Sony Trinitron TV, Sony CD player, kao i Casio sintisajzer.

NIsam bio ni sirotinja, zivot je bio ispred mene i onda odjednom izgubis sve, jedino od garderobe sto imas je ono sto imas na sebi :cigar: medjutim ziva glava sve plati, sve se to vise ruzno i zaboravilo, ali niko ne zaboravlja te bezbrizne dane i kada god se sretnem sa nekim prijateljom, bez obzira na naciju, svi kazu, ono je bila drzava, ovo sada je cista propast.

Od moje raje iz gimnazije mogu na prste izbrojati one koji jos uvijek tamo zive, to se sve raselilo sirom svijeta. Ta pjesma nije losa, napisana je davno, strasti su se odavno smirile, tako da nema vise onoga Zbogom zohari, inace bilo je naravno mnogo gore, groblja su puna u i oko Sarajeva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pusio se  medju omladinom mahom Filter 57, sa naopako pakovanim cigaretama, nekih 40% jeftiniji od "Drine". Ko je pusio "Drinu", taj je bio ili zaposlen ili imucan.

"Moravu" su pusili matorci. Do te mere, da kada me je otac slao da mu kupim cigarete, samo sam trebao da kazem "jedno paklo cigara", bez da kazem marku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...