Jump to content

Stare fotografije iz ex-Yu


Amigo

Recommended Posts

20 minutes ago, GlennGould said:

Teška selendra smo bili i ostali. 

 

Dati istorijski kontekst je to manje ili više prikrivao, ali supstanca je bila i ostala upravo takva. Ponekad pomislim da smo imali neke šanse da se uljudimo, ali me ta vrsta retro anahronog optimizma brzo napusti. 

 

Bukvalno me boli glava od ‘urbanizma’ u BGDu. (po sećanju od pre desetak godina)

 

Naravno, lična sećanja i propratna nostalgija su validni osobni utisci. Ne nužno i poželjni. 

 

 

E, vidiš, to meni kada sam na Forumu ne izgleda tako. Verovatno vi ovde niste reprezent generalne populacije ali je primetna sofisticiranost članstva i ništa (bar ne ovde) kao "Teška selendra smo bili i ostali.".

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 hours ago, Constantin said:

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за džuboks magazin

 

Kada sam bio tinejdzer nisam mogao da docekam novi broj, pa sam isao na zeljeznicku stanicu, jer bi trafike koje su bile tu prve dobile novi broj, pa bi proslo nekoliko dana dok ga ne bi distribuirali po gradu. A trafike na zeljeznickoj su bile najbolje, nakrcane svim mogucim magazinima i romanima, da ljudi imaju sta da citaju dok putuju 😎

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Kada sam bio tinejdzer nisam mogao da docekam novi broj, pa sam isao na zeljeznicku stanicu, jer bi trafike koje su bile tu prve dobile novi broj, pa bi proslo nekoliko dana dok ga ne bi distribuirali po gradu. A trafike na zeljeznickoj su bile najbolje, nakrcane svim mogucim magazinima i romanima, da ljudi imaju sta da citaju dok putuju 😎

Reporter, Start, Erotika, Cik...?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rado sam pogledao spot. Po spotu, bilo je tu i ćirilice. Dobar spot, odakle je hor? Domicilni ili cover?

 

Off topic:

U Prištini nikad nisam bio osim jednom, na aerodromu, da kao avio mehaničar zamenim napukli pilotski prozor na avionu (DC-9, registracija YU-AHP) 1979.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

@major josip

 

Savski trg bolje izgledao tada nego sad 😄

 

 

Šalu na stranu, baš zanimljiv snimak. Gledam ove ljude i mislim se da li su uopšte znali zbog čega su ih zaustavili na ulici, a kamoli da će ih za 100 godina neko gledati na svom ekranu...

 

Koja je uopšte šansa da je neko sa snimka i dalje živ? Jedino neka beba, ali i to je malo verovatno... Ove starine su verovatno rođene u prvoj polovini 19. veka.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
6 hours ago, Constantin said:

Ova slika Zagreba me podsetila na centar Niša sedamdesetih....samo malčice je drugačiji ugao....

spacer.png

 

Isto sam pomislila. Desno Robna kuca Beograd, levo hotel Ambasador (?). Sredinom 80-ih. 

Na levo od hotela - Bulevar Avnoja (kako se sada zove?). Na desno setnja do Vozica (ili tako nekako). 

Link to comment
Share on other sites



 
Isto sam pomislila. Desno Robna kuca Beograd, levo hotel Ambasador (?). Sredinom 80-ih. 
Na levo od hotela - Bulevar Avnoja (kako se sada zove?). Na desno setnja do Vozica (ili tako nekako). 


Na levo je Voždova ulica (Vožda Karadjordja), desno je, tada, Stanka Paunovića sada Generala Milojka Lešjanina ka železnikoj stanici, a nazad Tvrdjava....sada je vozić (nekoliko) unutra. Ako smo se razumeli...
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...