Jump to content

Niš - glavni grad Južne Srbije


Constantin

Recommended Posts

1 minute ago, laki perkos said:

Znam ja prilično dobro ko su Tončevi nego mi zanimljivo da manje smetaju oni iako sve dobijaju na mufte nego oni koji pošteno plate a često i preplate neku nekretninu.

 

Mešaš babe & žabe, ali znam na šta ciljaš. Ne smeta niko ko kupuje nekretninu, zašto bi ?

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Propao tender za doček na niškom trgu, Željko Samardžić ipak peva i to za više para

Autor:S. M.Izvor:Južne vesti
Željko Samardžić
 

Sam Samardžić uzima 24.200 evra bez PDV-a

 

Iako je propala javna nabavka za nastup Željka Samardžića za doček Nove godine na Trgu kralja Milana u centru Niša, ovaj pop pevač će, kako kaže direktor Niškog kulturnog centra (NKC) Srđan Savić ipak nastupiti. To će Nišlije koštati više, dodaje Savić, zato što moraju da potpišu autorske ugovore sa izvođačem, koji podrazumevaju plaćanje poreza.

 

Pošto je PR agencija koja zastupa Samardžića tražila više para od onoga što je tenderom predvideo NKC, prema podacima sa Portala javnih nabavki, tender je obustavljen. Međutim, Savić kaže da će ovaj pop pevač nastupiti u Nišu u “najluđoj noći”, jer će sa njim biti potpisan autorski ugovor. To će Nišlije koštati više - oko 30.000 evra bez obaveznog poreza.

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Propao-tender-za-docek-na-niskom-trgu-Zeljko-Samardzic-ipak-nastupa-i-to-za-vise-para.sr.html?fbclid=IwAR2UjC5tEogrNODqIDD0AdjyVsAHboDCEUODJiJTuL0hqWKwakGHoNJgy2Y

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne samo Nish, nego generalno placati pjevace stotine hiljada evra iz dzepa poreznih obveznika da pjevaju za Novu Godinu je totalni besmisao u trenutku kada se skupljaju pare za lijecenje djece preko SMS poruka.

Vlast placa pjevace koji su puni kao brod, a nece da placa lijecenje svoje buducnosti :59:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amigo said:

Ne samo Nish, nego generalno placati pjevace stotine hiljada evra iz dzepa poreznih obveznika da pjevaju za Novu Godinu je totalni besmisao u trenutku kada se skupljaju pare za lijecenje djece preko SMS poruka.

Vlast placa pjevace koji su puni kao brod, a nece da placa lijecenje svoje buducnosti :59:

Jbg Amigo...na SMS poruku ne možeš da se "ugradiš"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta fali da se malo narod proveseli? Besplatno, za svoje pare. Ne bih ja tu nista dirao. To je nasa tradicija, a i braca Kinezi i Rusi bi to podrzali, posto se ni oni ne pitaju gde idu njihove pare, kol'kogod im ostane - oni su zadovoljni i lojalni. Samo mi 'ocemo 'leba preko pogace!

 

Ako neko misli da ce uvesti te zapadne kvazivrednosti na istok ... grdno se prevario. Ne mesamo se ni mi u njihove poslove. 

Link to comment
Share on other sites

Članovi grupe Kerber iz Niša dobitnici su državnog priznanja za životno delo za izuzetan sveukupan doprinos estradno-muzičkoj delatnosti. Nagradu im je dodelio Savez estradnih umetnika Srbije (SEMUS), čime je Kerber postao prvi rokenrol predstavnik u velikoj zajednici nagrađenih muzičara i umetnika.
Nagrada za životno delo je druga po rangu ove muzičke asocijacije, koja obuhvata 34 udruženja estradnih umetnika.


O nagradi je odlučivala stručna komisija kojom rukovodi Mića Janković dirigent Orkestra televizije Novi Sad.
„Malo sam se raspitivao i saznao da, do sada, niko od rokera nije dobio ovakvu nagradu, što ne znači da ne treba. Mi smo probili led. Bili smo zatečeni, pomalo zbunjeni, ali priznajem prija kad vas neko sagleda na takav način. Nagrada nije kategorija kvaliteta, već je njome sagledan jedan rad u muzičkoj delatnosti na teritoriji Srbije. Država nam je dala nagradu“, kaže Goran Šepa – Gale Kerber.

 

Фотографија корисника Milorad MaksimovicФотографија корисника Milorad MaksimovicФотографија корисника Milorad Maksimovic

 

Moja omiljena:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 5/8/2020 at 3:14 PM, Constantin said:

Jedan od "Nišlija" u vlasti....ovaj nije napravio "treću ulicu u Nišu" ali je zadužen za infrastrukturu sportskih objekata.....samo bahato.

 

 

Gde je i sta radi doticni gospodin? 🙂

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Gde je i sta radi doticni gospodin? 🙂

 

 

Mislim da je i dalje direktor dečijeg odmaralište "Divljana" ali su sada tamo smešteni migranti, što ga naravno ne sprečava, kao i SNS da prima platu za navedenu funkciju.

Jedinica mere za pismenost i elokventnost...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Mislim da je i dalje direktor dečijeg odmaralište "Divljana" ali su sada tamo smešteni migranti, što ga naravno ne sprečava, kao i SNS da prima platu za navedenu funkciju.

Jedinica mere za pismenost i elokventnost...

 

 

Ma sto se Divljane tice znam odlicno sta se tamo desava (btw, izmedju odmaralista i manastira je nas omiljeni teren za basket, mada je Serafim to sve sad ogradio),samo nisam znao da je "koto" jos uvek direktor 🙂 Kako se nekad fino kampovalo u zaledju odmaralista za 1. i 2. maj...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

@Laki21 koji lebdi Migranti su još uvek tamo ?

 

Sad jesu, jedno vreme ih nije bilo, pa je u toku vanrednog stanja stigao jedan "kontigent".

Inace, Divljanci se na njih nisu mnogo zalili, jedino da od migranata nisu mogli da kupe pivo u seoskoj prodavnici. U pocetku (migranti) nisu dobro podnosili alkohol pa su bukvalno pijani lezali pored puta gde stignu, ali brzo su usli u kondiciju 🙂 Nekoj babi su upali u bastu i obrali krastavac (bas je pitanje da li su to oni ili neko iz sela, mozda su ih Mokranci sabotirali posto je dobro poznato da su zaguljeni ljudi), ali nije bilo bas nikakvih problema tamo. Barem ne da ja znam. A i palanacke prodavnice su imale bas pojacan pazar kad su migranti mogli da izlaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Nisu valjda išli 7-8 km do prodavnice u Palanci ?

Čini mi se bejaše prodavnica od odmarališta, preko igrališta skroz na neko brdo ?

 

Prodavnica je u selu,na putu ka Babusnici (tu je i autobusko stajaliste). Ima do nje prilicno da se pesaci. Ima i do Palanke, ali su isli redovno u nabavke. Nisam siguran da ima bas 7-8 km, preko Mokre je krace (mislim nesto preko 4 km), ali je put nezgodaaaaan...

A nekad su u odmaraliste tokom leta na pripreme dolazile mladje kategorije Masinca, Naise...Mi klinci smo tad najvise voleli da idemo u Divljanu (btw odlicno si i ti napisao, nije Divljane, vec bas tako - Divljana) na basket ili fudbal...E da, ne znam da li znas, gore postoji i bazen, ali nikad nije radio (barem ja ne pamtim). A lokacija prva liga, borova suma oko njega, cist vazduh, pogled puca na Svrljiske planine...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Constantin said:

"Niški" veliki privrednik i vlasnik preko 100 mesara u Srbiji...

 

Фотографија корисника Hadzi Nebojsa Jovanovic Aki

 

Ma jok, to Majstor naglo zakocio, navikava se na nove pakne

🙂

 

Jel ima on jos radnju na Palilulskoj rampi? Secam se, kad sam tu blizu stanovao kao student (u Stanoja Bunusevca), u tu prodavnicu od penzionera nije moglo da se udje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...