Jump to content

Niš - glavni grad Južne Srbije


Constantin

Recommended Posts

Ne, nije Njuz.net – Grad Niš je dobitnik nagrade „Open Data Publisher Award“!

Grad u kome se javna debata o Budžetu grada nije valjano održala od početka mandata SNS-a u Nišu.

Grad u kome se tenderi, javne nabavke i ugovori kao od šale nameštaju, još lakše obaraju, a akteri hapse za slikanje, a onda puštaju bez optužnice.

Grad u kome se podaci koji su od javnog značaja ili kriju ili se nalaze vešti načini da se ne dostavljaju tražiocima informacija.

Grad koji nema uvedenu E-upravu i koji nema mašinski čitljive podatke niti na sajtu Grada, niti bilo kog dela lokalne samouprave.

Grad koji objavljuje određene izveštaje budžeta tek kad ih neko zatraži.

Grad koji nema nijedan projekat i aktivnost iz Participativnog budžetiranja.

Grad u kome se konkurs za medije namešta, konkurs za sport, omladinu, javne pozive i sve drugo gde se „dinar“ obrće!

Grad koji se guši u birokratiji i korupciji (poslovično idu ruku pod ruku).

Grad u kome inspekcije kao da ne postoji.

Grad u kome se načelnik Gradske uprave novinarima ne javlja na telefon, niti odgovara na dopise.

I da, teško ćete upariti „pametan grad“ i „Niš“ u istoj rečenici.

Voleli bismo svi da može, ali ne ide…

Link to comment
Share on other sites

Dobri moj Constantine, 

Da zayebemo ceo tvoj gornji (validan post) sigurno da imaš prava da pišeš što si napisao.

 

Bili živi i zdravi, doći ću u tvoj Niš i pozvaću te da izađemo na ručak, sa našim porodicama. Ti nas vodiš na mesto, znaćeš gde je dobra klopa. My shout.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Poslednja saga sa naplatnim rampama fenomenalno pokazuje da je Niš od grada što je nekada bio, postao mali miš. Miš koga svi jašu, komadaju ga, igraju se sa njim kako hoće, a još su manji miševi koji na sve to klimaju glavom samo ćute i sramežljivo dižu ručice.

 

Nikada nisam mogao da razumem nedostatak svesti takvih ljudi o tome da štetnim odlukama štete i sebi, svojoj deci, voljenima, a da očigledno toga nisu svesni. Politike se menjaju, život ostaje.

 

Kada zimus opet vazduh bude takav da može da se vidi, isti taj vazduh dodatno zagađen zbog loših odluka će udistati i njihova, kao i sva druga deca koja žive u Nišu.

 

Verujem da su Putevi Srbije bez pitanja bilo koga iz Niša doneli odluku da pomere rampe da bi rešili problem gužve na Naisu i da niko konsultaciju gradskih vlasti Niša nije ni uzimao u razmatranje. Ali, da li se bilo ko iz Niša zbog toga bunio?

  • Da li je bilo ko iz Niša razmatrao kako će to pomeranje rampe uticati na zagađenje u Nišu, koje je i bez toga katastrofalno?
  • Da li je bilo ko iz Niša uradio bilo kakvu studiju u vezi sa time kako će se to odraziti na ekonomiju Niša?
  • Da li je bilo ko iz Niša razmotrio druge opcije oslobađanja od naplate? Recimo, da sistem prepoznaje da je putarina između dve rampe 0 dinara.
  • Da li je bilo javne debate na ovu temu?

Ukoliko krenete od Bujanovca pa do Subotice, nećete naći naplatnu rampu, a da još manje su šanse da SVE naplatne rampe bukvalno budu u samom gradu.

 

U Beogradu je naplatna rampa, čak, pomerena još desetak kilometara dalje od grada.

Iako iskustvo govori da građani, uglavnom, zaslužuju svoju vlast, zaista mislim da ljudi koji žive u Nišu ovo nisu zaslužili.

Umesto da pakuju svoje TAGove u aluminijumske folije kada iz Panteleja idu do Tempa i pokazuju kartice kao u 19. veku, vreme je da Niš koji ja znam pokaže zube i prestane da dozvoljava bilo kome da od Niša pravi kasabe i gubernije.

 

I kad kažem da Niš treba da promeni nešto, mislim na građane. Ove koji, igrom slučaja, upravljaju budžetom Grada i ne računam.

Oni su pokazali šta misle o Nišu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niš ostaje bez četvrte linije za samo 10 dana!!!

 

Puni efekti otimanja aerodroma u Nišu počinju da se osećaju - ovaj put odlazi Ryan Air linija za Stokholm.

Odgovorni za ovakvu situaciju su:
• Vlada Republike Srbije,
• Ministarstvo građevine,
• Gradonačelnik Niša Дарко Булатовић,
Gradsko veće i odbornici niške skupstine.

 

Mediji bliski vlasti i dalje će izveštavati o “istorijskim uspesima” niškog aerodroma i ćutati o gašenju linija. U Ministarstvu građevine slave jer im plan funkcioniše. Aerodromi u Skoplju i Prištini za ovo vreme beleže rekordni rast.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Niš ostaje bez četvrte linije za samo 10 dana!!!

 

Puni efekti otimanja aerodroma u Nišu počinju da se osećaju - ovaj put odlazi Ryan Air linija za Stokholm.

Odgovorni za ovakvu situaciju su:
• Vlada Republike Srbije,
• Ministarstvo građevine,
• Gradonačelnik Niša Дарко Булатовић,
Gradsko veće i odbornici niške skupstine.

 

Mediji bliski vlasti i dalje će izveštavati o “istorijskim uspesima” niškog aerodroma i ćutati o gašenju linija. U Ministarstvu građevine slave jer im plan funkcioniše. Aerodromi u Skoplju i Prištini za ovo vreme beleže rekordni rast.

I treba da nas maltretiraju kad cutimo. Sto jace, mozda nam dodje iz dupeta u glavu!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Niš ostaje bez četvrte linije za samo 10 dana!!!

 

Puni efekti otimanja aerodroma u Nišu počinju da se osećaju - ovaj put odlazi Ryan Air linija za Stokholm.

Odgovorni za ovakvu situaciju su:
• Vlada Republike Srbije,
• Ministarstvo građevine,
• Gradonačelnik Niša Дарко Булатовић,
Gradsko veće i odbornici niške skupstine.

 

Mediji bliski vlasti i dalje će izveštavati o “istorijskim uspesima” niškog aerodroma i ćutati o gašenju linija. U Ministarstvu građevine slave jer im plan funkcioniše. Aerodromi u Skoplju i Prištini za ovo vreme beleže rekordni rast.


Linija koja je od prvog dana krcata putnicima, bez obzira na sezonu... 
Ovo stvarno nema veze s mozgom ☹️.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa baš da je neko reko "Svečano" za nešto što se naplaćuje, malo mi je čudno. Vidi kola u redu. Šta neko prometnije doba dana?

On 11/5/2019 at 1:45 AM, vilhelmina said:


Linija koja je od prvog dana krcata putnicima, bez obzira na sezonu... 
Ovo stvarno nema veze s mozgom ☹️.

 

Ovo nisam znao. Ako je ukinuta ili smanjena, to onda nije bila odluka avioprevoznika.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

Pa baš da je neko reko "Svečano" za nešto što se naplaćuje, malo mi je čudno. Vidi kola u redu. Šta neko prometnije doba dana?

To je apropo toga da Niš sada okružuju 4 nove naplatne rampe umesto dosadašnje kod motela Nais. Pa se ljudi malo sprdaju...ovo je "imaginarna" naplatna rampa kod Hotela Ambasador u samom centru grada.

 

Predviđa da će nova stanica na ulazu iz Beograda napraviti saobraćajni haos jer se nalazi na nekoliko desetina metara od skretanja za Toponicu, kuda prolaze i autobusi Niš ekspresa, a situacija neće biti bolja ni u ostalim delovima grada, naročito sa severne strane Niša.

 

Novi sistem naplate putarine, ističe, pogodiće i stanovnike istočne Srbije, kao i one koji žive u moravskim selima.U Panteleju, naplatna rampa "Niš-Istok" je ključna za stanovnike svih sela koji odozgo gravitiraju prema Nišu i oni će sada morati da koriste vrlo uske i loše opterećene uličice u Durlanu, stanovnici Knjaževačke i okolnih ulica dobiće kompletan saobraćaj kroz njihove ulice. Malčanska petlja je jedini način komunikacije prema istočnoj Srbiji odavde, koji će takođe biti na neki način zatvoren.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Yoyogi said:

 

 

Ovo nisam znao. Ako je ukinuta ili smanjena, to onda nije bila odluka avioprevoznika.


Jeste odluka kompanije, bas kao i ranija odluka Wizzair da ukine liniju Nis-Malmö, ali....

Uslovi poslovanja su se bitno promenili od kada je drzava preuzela niski aerodrom. Same kompanije se ne izjasnjavaju o detaljima, ali mogu da pretpostavim sta je u pitanju. I Wizzair i Ryanair su s niskog aerodroma poletali u ”normalno” vreme, u toku dana. S beogradskog su ti termini rezervisani za Air Serbia. Za sve druge su preskupi, pa im ostaju oni u 5 ujutro i u 11 uvece. Letovi s niskog aerodroma su zato direktno konkurisali Air Serbia jer bez obzira gde na potezu izmedju Beograda i Nisa zivis, lakse ti je da stignes u Nis u 5 popodne nego u Beograd u 4 ujutro, zar ne? Naravno govorim o ljudima kojima je bitna cena. Kad se ukine i Ryanair iz Nisa, jedini nacin da se u Skandinaviju otputuje u pristojno doba dana ostace Air Serbia iz Beograda. Alternativa je jeftini Wizzair iz Beograda, ali u 6 ujutro. Znaci da se usred noci valja prebaciti do aerodroma. I Ryanair je, verujem, mogao da zadrzi let Nis-Stockholm, ali da promeni vreme poletanja, ako hoce da zadrzi istu cenu. I onda vise nije atraktivan nikome...

Ja sam prosle nedelje letela za Beograd i uradila sam upravo ono sto se i ocekuje ovim nacinom poslovanja aerodroma u Srbiji. Odavde sam letela Wizzairom oko 10 ujutro za 50 evra. Vratila sam se AirSerbiom u popodnevnim satima, za 150. Mogla sam istim Wizzairom, ovaj put za 30 evra, ali u 6 ujutro, znaci iz Novog Sada gde sam bila, u 3 ujutro.

To sa jeftinim i skupim terminima za poletanje je uobicajena praksa na aerodromima s velikim prometom; naravno da ce nocu i rano ujutro biti jeftinije. Ali ni beigradski ni niski aerodrom nemaju neki gust raspored, tako da je ovo cisto izivljavanje i teranje konkurencije da odustane.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

To je apropo toga da Niš sada okružuju 4 nove naplatne rampe umesto dosadašnje kod motela Nais. Pa se ljudi malo sprdaju...ovo je "imaginarna" naplatna rampa kod Hotela Ambasador u samom centru grada.

 

Predviđa da će nova stanica na ulazu iz Beograda napraviti saobraćajni haos jer se nalazi na nekoliko desetina metara od skretanja za Toponicu, kuda prolaze i autobusi Niš ekspresa, a situacija neće biti bolja ni u ostalim delovima grada, naročito sa severne strane Niša.

 

Novi sistem naplate putarine, ističe, pogodiće i stanovnike istočne Srbije, kao i one koji žive u moravskim selima.U Panteleju, naplatna rampa "Niš-Istok" je ključna za stanovnike svih sela koji odozgo gravitiraju prema Nišu i oni će sada morati da koriste vrlo uske i loše opterećene uličice u Durlanu, stanovnici Knjaževačke i okolnih ulica dobiće kompletan saobraćaj kroz njihove ulice. Malčanska petlja je jedini način komunikacije prema istočnoj Srbiji odavde, koji će takođe biti na neki način zatvoren.

Mozes i besplatno da prolazis kroz te 4 rampe.

https://www.putevi-srbije.rs/index.php/градска-карта-1

:classic_cool:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Mozes i besplatno da prolazis kroz te 4 rampe.

https://www.putevi-srbije.rs/index.php/градска-карта-1

:classic_cool:

Kako je sinoć bilo u Nišu:

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Velike-kolone-i-cekanje-guzva-u-saobracaju-oko-centra-Nisa.sr.html

 

U suštini druže, ništa nije besplatno.....sve će to neko platiti...narod ??

Link to comment
Share on other sites

Na zasedanju Skupštine grada 29.11.2019. imali smo nikad jače takmičenje odbornika vladajuće većine u poltronstvu i hvalospevima predsedniku Vučiću.

Prosto je bilo neprijatno slušati kako su neki odbornici branili i hvalili Aleksandra Vučića.

Bilo je ružno slušati Pinkovsko-Happy propagandno napadanje nezavisnih medija, držeći NIN-ovu naslovnu stranu o kojoj bruji cela javnost.

Jedan od bisera današnjeg zasedanja jeste bilo i izlaganje odbornice Zavetnika, Jelene Đorđević, koja je u najprimitivnijem desničarskom obliku kategorisala da “sve nevladine organizacije kao one koje rade protiv interesa Srbije”.

U skladu sa svim izrečenim, Niška Inicijativa je napravila račun za današnju sednicu Skupštine grada koja će ovom objavom da smatra da je uručila SNS-u.

 

Račun je za današnje zasedanje koje smatramo traćenjem para u poltronsko-političke svrhe.

 

SNS-ra%C4%8Dun_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Klotzen said:

Vidim danas se okupilo par stotina ljudi u Nišu na protestu vlasti protiv opozicije. Protesti uzimaju maha izgleda to je znatno više od par desetina koliko ih je bila pre par nedelja na prvom protestu.

 

🙂

"Spontano okupljanje"

 

U nedelju 1. decembra malo pre podneva, veći broj članova i ucenjenih radnika javnog sektora okupio se ispred Narodnog pozorišta u pružanju podrške prvorođenom i osudio Đilasa koji hoće da nam ubije Predsednika preko naslovnih strana.

 

Okupili su se i funkcioneri i aktivisti, zaposleni po PP ugovorima i oni koji čekaju posao.

Viđeni su svi velikani SNS-a u Nišu, zamenik Gradonačelnika Banđur, predsednik opštine Pantelej Bratimir Vasiljević, odbornik i funkcioner OO kao i Direkcije za javni prevoz Bojan Marinković..

 

Prisutan je bio i poverenik SNS-a u Nišu Zvezdan Milovanović, predsednik opštine Medijana Nebojša Kocić, puno poznatih članova SNS-a, ososbe koje radi u kabinetu Gradonačelnika…

 

Okupili su se u “damage control” akcijama koje rade po direktivi PR tima, skrećući pažnju sa afera koje im isplivavaju kao i probleme koje imaju na svim poljima.

 

U izjavama za medije Milovanović je izjavio da SNS nema veze sa organizacijom i objasnio “ima neka grupa na Facebook-u”.

Demanti je stigao ubrzo od strane članova njihovih gradskih i mesnih odbora što ćemo predstaviti u narednoj priči.

 

U snimku koji je napravio jedan od građana Niša i aktivista, jasno se čuje razgovor između Bojana Marinkovića i još nekih ljudi kako su oni organizovali ljude i čekali ih.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2019 at 1:15 AM, vilhelmina said:

Ja sam prosle nedelje letela za Beograd i uradila sam upravo ono sto se i ocekuje ovim nacinom poslovanja aerodroma u Srbiji. Odavde sam letela Wizzairom oko 10 ujutro za 50 evra. Vratila sam se AirSerbiom u popodnevnim satima, za 150. Mogla sam istim Wizzairom, ovaj put za 30 evra, ali u 6 ujutro, znaci iz Novog Sada gde sam bila, u 3 ujutro.

 

Vi Evropljani niste svesni koji ste vi sretnici. SveCka - Beograd povratna karta avionom 200 Evra :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...