Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

16 minutes ago, Yoyogi said:

Vidi samo u kakav si besmisao poterao topik.

 

Znam da ti to ne mozes da shvatis, ali zbog drugih i zbog istine, ceo "besmisao" je poceo tako sto sam te pitao, uljudno:

 

Quote

kakva je situacija za neki duzi boravak u Japanu? Recimo godinu dana?

 

onda si ti kreirao besmisao ovim potpuno bespotrebnim secenjem patke iz inata:

 

Quote

To idi na shit sajtove koje kvotujes ovde, neka ti oni kazu. Morace i oni da googlaju da ti odgovore. Da od toga nema nista.

 

Tako da sam po ko zna koji put pomislio, mozda se s tobom ipak moze normalno popricati ……….. ybg, ne moze. 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Yoyogi said:

Moze, sa 300 hiljada krvnih zrnaca na racunu u banci, za toliko bi ih imao. Isterivac istine boktemazo.

 

Eto vidis, a mogao si tako da mi odgovoris i ne bi bilo "besmisla". 

 

Za ovih 10-tak godina na forumu, nikada nisam pokazivao svoj novcanik, niti zavirivao u tudji. Jednostavno me to ne interesuje, a mnogo je bilo onih koje jeste. Poslednji tvoj prijatelj Amigo. Voli da zabode njonju u moj budjelar.

 

Nisi valjda i ti jedan od njih?

Link to comment
Share on other sites

Pa sam si deklarisao da sa 300 hiljda dolara na racunu u banci mozes da provedes u Japanu godinu dana. Vec si poceo i stanove da iznajmljujes.

Probaj sa tom vizom da uzmes stan gde bi struja, voda, gas, telefon, internet, bili na tvoje ime.

 

To su ti stanovi od 24 kvadrata koje izdaju 'Sakura House", "Leo's Palace" i slicni. Te firme su vlasnici tih zgrada podignutih specijalno za non-regular izdavanje. Takvi stanovi u normalnoj renti, isto za isto, su trecina te cene.

Znam nekoliko njih koji su u njima proveli 3-6 meseci radeci u firmi kao kontraktori. Niti bi im iko izdao stan na regilarnu rentu niti su se oni nesto trudili, to je bilo najlakse (i najskuplje a sami su placali).

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Za ovih 10-tak godina na forumu, nikada nisam pokazivao svoj novcanik, niti zavirivao u tudji. Jednostavno me to ne interesuje, a mnogo je bilo onih koje jeste. Poslednji tvoj prijatelj Amigo. Voli da zabode njonju u moj budjelar.
 
Nisi valjda i ti jedan od njih?

Mislim da ti jednostavno nisi normalan, stalno ovde postavljas neke racunice koliko imas para sve do fotokopije svoje plate, valjda da impresioniras pre svega raju koja zivi u Srbiji, to ti je specijalitet, pa onda se vadis kao nesto Amigo. Odjebi ti od Amiga batke.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Amigo said:


Mislim da ti jednostavno nisi normalan, stalno ovde postavljas neke racunice koliko imas para sve do fotokopije svoje plate, valjda da impresioniras pre svega raju koja zivi u Srbiji, to ti je specijalitet, pa onda se vadis kao nesto Amigo. Odjebi ti od Amiga batke.
 

 

Ovo je podla, podmukla, ljigava, odvratna, slinava laz koju je od tebe doduse potpuno normalno ocekivati.

 

Nikada, niko nije video "fotokopiju" moje plate niti bilo ko ima predstavu da li je moja plata 200 evra ili 200 hiljada evra, da se izrazim u srpskoj valuti.

 

Na podmetanje tvoje prijateljice Vilhelmine da ja nesto muljam sa visinom moje penzije i da lazem sa mesecnim izdvajanjem za penziju …… postavio sam snip, a ne "fotokopiju" dziberu :roflmao:, iskljucivo tog dela mog cheka, gde se apsolutno NISTA drugo ne vidi. 

 

Na osnovu penzijskog izdvajanja niko i dalje nema predstavu kolika je moja plata, a ja sam uveren da to nikoga i ne interesuje, osim likova poput tebe i slicnih planinara, koji slusaju baju malog knindzu i kace ovde njegove prolive.

 

Dakle ti si jedan lazov. Ovo mogu da napisem i da ne budem kaznjen jer je to istina ….. ako nije …… izvoli …… nadji tu moju "fotokopiju"  ….. :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thailand, Pattaya, penzosi u baru. Toliko ih ima da ne samo da se ne grupisu, ne pozdravljaju nego ni ne obracaju paznju jedan na drugoga.

Petorica ih je u slici.

 

2019penzosibar01.jpg

 

Ovaj, opet, ima svoj stil. Pivo u 10 ujutro, pa zato smo se i borli, nije li tako?Dok on muva ledjima okrenutu postariju Tajku,

 

2019penzosibar02.jpg

 

prolaze Ruskinje na putu do veseraja. Sudeci po velicini korpi za ves, one su tu na duze. 

To su one silne stambene zgradurine u Pataji, ruski time-share. Slikano 10. jul 2019.

 

2019penzosibar03.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

Thailand, Pattaya, penzosi u baru. Toliko ih ima da ne samo da se ne grupisu, ne pozdravljaju nego ni ne obracaju paznju jedan na drugoga.

Petorica ih je u slici.

 

2019penzosibar01.jpg

 

 

Pa ovo ko staracki dom :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ovo ko staracki dom :classic_biggrin:

 

Ovo je jos super. Ima ih koji se skupe na Pattaya Klang Beach (near nightlife areas), ko ih vidi moze slobodno da kaze da su u cekaonici kod Svetog Petra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Ovo je jos super. Ima ih koji se skupe na Pattaya Klang Beach (near nightlife areas), ko ih vidi moze slobodno da kaze da su u cekaonici kod Svetog Petra.

 

Ja se uzasavam ovakvih stvari, hocu da umrem ko kauboj u cizmama, u svom dvoristu. :cigar:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

 

Ja se uzasavam ovakvih stvari, hocu da umrem ko kauboj u cizmama, u svom dvoristu. :cigar:

 

Nego sta. Ti tipovi su mahom social rejects, od njih ne bi uzeo vatru sa upaljaca da zapalis cigaretu.

 

A luzeri su mislili da ce u Thai biti bogovi.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mora da sam mazohista kad sam izabrala baš ovu temu da pročitam od početka, ali je upravo jedna od onih koja me interesuje i o kojoj razmišljam i planiram. Mislim da sam nakon treće stranice, manje više preletala, ali pošto sam tu negde u doba gde bih mogla ozbiljno da razmišljam o penzionisanju, daću mali doprinos.

Postoji više razloga zašto ne bih baš skoro, ali glavni je zdravstveno osiguranje, gubitak ovog kojeg posedujem kao zaposlena osoba, onda pitanje rezidencije u EU zemlji što je bilo u planu istraživanja pre nego je pandemija poremetila planove. U trenutnoj situaciji je i suludo da donesem takvu odluku jer ne mogu da putujem (nije da ne mogu, nije baš pametno da rizikujem), pandemija će potrajati, tako da je propao plan koje sam kovali za tromesečni odmor početkom maja ove godine da se provede odredjeno vreme u Holandiji i Nemačkoj za istraživanje takve mogućnosti.  Radim od kuće od marta i mogla bih posao da radim iz bilo koje lokacije, ali se situacija u mojoj državi naglo pogoršala otkako je guverner otvorio za biznis bez ikakvih rekomendacija upravo pred praznik i broj slučajeva naglo porastao. 

E, možda bi neki od vas EU gradjana mogli da mi date neku informaciju po pitanju rezidencije. Nismo još sigurni da li bi kupili stan-kuću ili iznajmljivali. Naginjemo ka iznajmljivanju zato što bi onda promenili destinaciju ukoliko se ispostavi da nismo zadovoljni izborom. Stoga je i plan da se prvo provede po mesec dva i izvrši poredjenje. A, da, mi bi definitivno zadžali svoju kuću ovde jer je klima fantastična tokom bar 7 do 8 meseci godišnje.

Toliko za početak od mene, pa da nastavimo diskusiju....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nisam još. I biće mi jako teško napraviti taj korak kada dodje vreme. Valjda ću prepoznati to pravo vreme i tada doneti odluku. Ove godine su u penziju otišle moja šefica, u 64-oj i kolega u 50-oj. Njegov razlog je bio sin sa posebnim potrebama. Supruga radi, on je sada sa sinom i edukuje ga kod kuće. Oboje mi nedostaju. 
Neću ni da čitam gore svoj post od pre godinu dana, zastareo🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Prosla je jos jedna godina, ima li ko da je nadomak cilja :classic_smile:

 

Evo ja 😊!

Nisam bas blizu cilja sto se tice penzije, ali jesam po pitanju mesta gde cu je provesti. Pandemija je pomogla u izboru jer sad znam gde mi je  najjednostavnije otici pod tim uslovima, znaci administrativno i s obzirom na mogucnost da mi zatrebaju zdravstvene usluge, a da je pri tome dobra klima, pristupacne cene nekretnina, sredjen saobracaj i sve ostalo da mogu da se krecem po okolini, da se osecam bezbedno i da imam dobre veze sa Svedskom, koja ce mi u svakom slucaju ostati baza. Sve te uslove ispunjava samo i jedino Spanija, i to Costa Blanca, juzno od Alicante. 

Nije bas originalna ideja, ali ima razloga sto vecina Svedjana koji imaju nekretninu u Spaniji, bira upravo taj deo. Sad ostaje realizacija, sto znaci da prvo treba prodati stan u Makedoniji. Onaj u kome nisam bila od februara 2020, a u medjuvremenu sam dva puta putovala u Spaniju, plus jednom u Hrvatsku, tako da se odluka sama nametnula.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@vilhelmina Da li je za EU gradjane takav potez lakši, otići i penzionisati se ili preseliti se iz jedne u drugu državu? Da li znaš španski? 
Prijatelji koji su  američkog državljanstva, on poreklom iz Irana, ona iz Vijetnama, kupili kuću u Ohaju i stan u Funchal, Madeiri. Sada provode 180 dana tamo, resto ovde. Ta ideja se meni dopada. Nekako ne bih mogla da u potpunosti prekinem veze sa ovom zemljom, skoro 3/4 života provedenog tu….ali, zato je po meni dobro probati na par meseci prvo koliko bolje upoznati to novo mesto. Ukoliko se ne dopadne, uvek se može naći drugo, nije kao da je to propalo vreme nego poučno za dalju odluku.

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da to nikome ovde nije big deal, ako postoji zelja i minimum finansijske stabilnosti. Meni svakako ne deluje kao neka sudbinska odluka vec vise kao nacin da sebi omogucim siri izbor, vise razlicitih mogucnosti, u vreme kad vise ne budem imala obaveza u smislu u kojem ih sada imam. Ne gledam to ni kao selidbu, nego kao zivot na dva mesta. Tacno je da unutar EU nema nikakvih administrativnih ili slicnih prepreka da se tako zivi. Samo nisam nikako za to da se potpuno prekida veza sa zemljom u kojoj se proveo radni vek, ili bar njegov veci deo. Licno nameravam da zadrzim stan i ovde, jer precesto srecem ljude koje bolest kad tad natera da se vrate ovde nakon vise godina ili cak decenija u Spaniji, i onda nastaju problemi.

Kako mi sada izgleda, najradije bih to podelila na nekih 7-8 meseci Spanije i ostatak Svedska. Ali to nece biti bas skoro, pa se mozda i promeni. Takodje mi nije strana ni pomisao da prvi stan bude u tom delu koji sam u prethodnom postu pomenula, dakle Alicante, a kasnije moze i malo juznije. Za sada mi je bitno i da ne bude na vise od 4 sata leta iz Stockholma, jer ce i boravci u prvo vreme biti kraci i ograniceni trajanjem godisnjeg. 

 

Edit: Zaboravih da dodam. Jos ne bih mogla da kazem da govorim spanski, ali ucim po malo svakog dana. Retko koji preskocim, a da ne odradim bar par lekcija na Duolingu 😀.

Edited by vilhelmina
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali mislim da se možemo složiti da je to unutar Evrope lakše, ti kažeš 4 sati avionom, a to je ovde još uvek letenje unutar US. Ipak za nas preko okeana koji bi se odlučili za takav potez je bar malo komplikovanije, naravno ne i nemoguće. Jedino što će sve zavisiti od zdravlja i energije, što sam starija, manje volim dugotrajno letenje...Ma i ja to samo ćaskam s vama, a ko zna šta će biti za godinu, dve, tri...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislila da taj stil zivota napravim I pre bilo kakve penzije. Sto ga ne bi uzivala sada a ne kad mi je putovanje teze?

 

Zato sad planiram floridu kao bazu, stan u NYC, I mozda kasnije u Londonu. U SR imam mesto dok su moji tamo. Mozda kasnije bi dodala Mediteran, kad SR vise nije aktuelna. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ControlFreak said:

Ali mislim da se možemo složiti da je to unutar Evrope lakše, ti kažeš 4 sati avionom, a to je ovde još uvek letenje unutar US. Ipak za nas preko okeana koji bi se odlučili za takav potez je bar malo komplikovanije, naravno ne i nemoguće. Jedino što će sve zavisiti od zdravlja i energije, što sam starija, manje volim dugotrajno letenje...Ma i ja to samo ćaskam s vama, a ko zna šta će biti za godinu, dve, tri...

 

Definitivno je lakse unutar EU jer nijedno mesto nije predaleko za putovanje, a mnoga su dovoljno daleko da se nadjes u potpuno drugom svetu (klima, stil zivota, hrana, priroda, arhitektura…). Ono sto meni dodatno olaksava izbor je to sto su veze izmedju Spanije i Svedske odavno razradjena shema, jer su Svedjani praktikovali zivot na oba mesta i pre nastanka EU (eh ta njihova vecita ceznja za suncem i toplotom 😀). Zato su mi sve potrebne informacije lako dostupne i na netu i u rl, ukljucujuci i kontakte s agentima za nekretnine koji su specijalizovani bas za tu kombinaciju. To mi daje izvesnu sigurnost, za koju sam verovala da cu je imati u Makedoniji, zbog poznavanja jezika i kulture, ali se pokazalo obrnuto. Zato sad i nemam vremena za dugo planiranje, nego u realizaciju prve faze krecem vec ovog vikenda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ja sam mislila da taj stil zivota napravim I pre bilo kakve penzije. Sto ga ne bi uzivala sada a ne kad mi je putovanje teze?

 

Zato sad planiram floridu kao bazu, stan u NYC, I mozda kasnije u Londonu. U SR imam mesto dok su moji tamo. Mozda kasnije bi dodala Mediteran, kad SR vise nije aktuelna. 

Ne daj stari kraj, lagano pravimo svašta lepo od njega 🙂
Ima dobra ekipa gore kod mene videćeš...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, urosg3 said:

Ne daj stari kraj, lagano pravimo svašta lepo od njega 🙂
Ima dobra ekipa gore kod mene videćeš...

Mene interesuje to vaše mesto da posetim dok sam tamo. Suprug voli prirodu i hajking. Da li možete ti Angelia više o tome, samo da se pomerimo sa ove teme, moramo valjda...Koliko je udaljeno od Beograda, kavi su putevi ako vozim, kakav je smeštaj, seoski turizam?

Pominjem supruga samo zato što ću morati iapk malo da ga razonodim dok smo sa starijim i bolesnim roditeljima, mislila sam dan, dva da pravimo izlete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...