Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

3 minutes ago, mrd said:

Ko je pomenuo taj wm? Nego on policajca, to se slažem i u US imaju fine prihode. Start im je negde $60+ i vrlo brzd mogu da odu u peziju i počnu novu karijeru. Ti bi bio super cup. Samo pdvikneš i svi skoče u more.

🙂

Walmart je ono na cemu pola Amerike zivi, nemoj da se pravis lud, Bez njega bi se pola  Amerike valjalo gladno po ulicama. 

 

Jos, pise se "cop" a ne "cup". Primetio sam i ranije tvoje katastrofalno spelovanje. 

Link to comment
Share on other sites

Walmart je ono na cemu pola Amerike zivi, nemoj da se pravis lud, Bez njega bi se pola  Amerike valjalo gladno po ulicama. 
 
Jos, pise se "cop" a ne "cup". Primetio sam i ranije tvoje katastrofalno spelovanje. 
Si video i ono brzd? To ti je napredna tehnologija. Nemate vi to u Japanu. Nisam se aklimatizovao. Ti bi bio odličan policajac. :)
Da ne bude spelling zabune.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Si video i ono brzd? To ti je napredna tehnologija. Nemate vi to u Japanu. Nisam se aklimatizovao. Ti bi bio odličan policajac. 🙂
Da ne bude spelling zabune.

Sta je "brzd"? Neko vozilo?

Link to comment
Share on other sites

Sta je "brzd"? Neko vozilo?
Idi bre što si picajzla. Keyboard na mom telefonu je neki šašav. Nema veze.
P.S.
I zraz pcajzla je korišćen u pozitivnoo konotaciji.
Da ne *rollujemo više.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Dobro, ja sam to uzeo kao 100YEN = 1USD. U stvari je vise kao kanadski dolari.

 

Sto je nemoguce? Neko ko je poceo kao pandur 1972. i penzionisao se (ne znam u kom svojstvu, isto u policiji) 2012. Jos bolje, zamisli da si rodjeni anglosaksonac u Kanadi i da si to sto jesi, gde bi bio posle 40 godina staza (sa umerenom ambicioznoscu)? Pa skenjao bi policajca verovatno za duplo.

 

Ako si ti dvomotorac (Srbija - Kanada) ja sam onda tromotorac (Srbija - Australija - Japan), promena motora se kasnije oseti, slabije prodjemo na zavrsnom racunu nego domicilni Kanadjani ili Japanci.

 

Samo da ti kazem de sam. Pisem ti sa verande bungalova na vodenoj liniji. Po danu, kao omot sapuna sa mirisom kokosa. Cuju se i to dobro, talasi

 

2019kohchangview01.jpg

 

@Yoyogi Uzivaj, lepo je, zasluzio si.

 

Sto se racunice za japanske penzionere tice, nije to bitno, ako je tako - tako je ……. samo su mi cifre i dalje prevelike …….. ovde je plata od 150K vrlo, vrlo retka ……. ja nisam siguran da moj menadzer za ceo Ontario, a sledeci stepenica je ministar, ima 150K.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ako vec nisi odgovorio, Subaru BRZ je Toyota 86. Rebadged. Toyota ima 17% vlasnistva Subaru.
 
Odoh na plažu.
https://images.app.goo.gl/SnkDsCmeFP3cTuCs8
BRZ nije Toyota, sad T hoće da menja platformu u svojo. Platforma za FRS, BRZ i T86, je impreza a motor je Subaru razvio za taj novi auto. Kad je izašao na market BRZ je bio manje T8.6, ali su od 2016 promenili zadnji sway bar i napravili auto više tail-happy.
Ima tu puno debate oko toga. Ne preporučujem ti da kupuješ BRZ pošto zadnje sedište nije udobno. BRZ i Miata mogu da budu samo drugi ili treći auto.

Sad kad si me ponovo navokao na troll, da vidimo gde bi ovi postovi sad mogli da idu?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Yoyogi said:

Nesto si pogresno pritsno. Ni reci od tebe a ja ti pisem iz neudobnih stolica sa balkona. Tako ti meni.

Odo da spavam uz talase.

 

Izletelo mi, pa sam editovao……. rekoh Japan i Kanada bi trebalo da imaju slicne plate, slican im je i GDP per capita. A slicni su i po najboljim zemljama za zivot po najnovijim anketama :s_d: To ste nas nesto na kvarno isterali sa drugog mesta prosle godine, pa smo sad mi treci.

 

…….. nego sta mislis, izgleda smo se mi zayebali, dal' je kasno da palimo za švicu? :roflmao:

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Izletelo mi, pa sam editovao……. rekoh Japan i Kanada bi trebalo da imaju slicne plate, slican im je i GDP per capita. A slicni su i po najboljim zemljama za zivot po najnovijim anketama :s_d: To ste nas nesto na kvarno isterali sa drugog mesta prosle godine, pa smo sad mi treci.

 

…….. nego sta mislis, izgleda smo se mi zayebali, dal' je kasno da palimo za švicu? :roflmao:

 

 

Nista ja ne verujem tim anketama i rejtinzima. To sa "most livable city/country" ima  strucnu snagu kao horoskop. Da ih pritegnes, priznali su da im je jednostavno izgledalo logicno.

A nama je logicno da su Australija, Kanada, Amerika  zemlje pionira u koje mozes da dodjes bez icega i da napravis svoj put na gore. U Japan ne mozes ni da dodjes.

 

Vidi ove pacere, oni nekome daju rejting. Kriminalci kao Fitch i Standard&Poor. Obama se karao sa njima kada su snizili rejting Amerike. Obama je mogao da lupi pesnicom o sto a sta bi neki Lesoto ili Vanuatu. Tacno da ojade pa i uniste citavu naciju. 

 

Ovo je njihov ucinak pred krah americkog finansijskig sistema 2008 (nije to bila globalna kriza, Azija, polovina covecanstva je nije ni osetila, nisu ni Kanada ni Australija).

 

2019rating01.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Denis Jasharevic said:

Sto se racunice za japanske penzionere tice, nije to bitno, ako je tako - tako je ……. samo su mi cifre i dalje prevelike …….. ovde je plata od 150K vrlo, vrlo retka ……. ja nisam siguran da moj menadzer za ceo Ontario, a sledeci stepenica je ministar, ima 150K.

 

Plata od 150.000 jeste retka, ali ne bih se slozio da je vrlo, vrlo retka. Npr CPA accountant sa 10-tak godina iskustva je vec na nekih 120.000, bilo ko ko ima MBA je takodje tu negdje, sa tih pozicija se ide na neku direktorsku i to je to.

Trenutno je 100.000 samo jedna solidna plata, nista posebno.

Ne znam kako je kod vas na drzavnoj sisi, ali govorim za privatni sektor. Dobar elektricar moze toliko da zaradi. Ja sam radio neku renovaciju zimus i dodje mi elektricar i trazi 3000 dolara za posao od nekih desetak sati maksimalno. Jeste mozda malo na blef, lika sam odjebo, ali oni imaju toliko posla da zavrnu cifru, pa ako i ne prihvatis nema veze. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Plata od 150.000 jeste retka, ali ne bih se slozio da je vrlo, vrlo retka.

Ne, ne, ta plata nije retka ali to je za MacDonalds  ( i tamo je 165,000 Yen). To je minimalac, na njemu su zene po supermarketima i robnim kucama.

Sve one imaju muzeve koji rade po firmama i to im je dodatni porodicni prihod kada su deca dovoljno odrasla da ih ne treba paziti.

 

Tako, i moja zena, ne sme da zaradi vise od 10,000EUR godisnje inace mora da ima svoje penziono i socijalno. Te minimalne plate, svi znaju kako to radi.

Ko god da ovo cita, neka proba da ustedi 10,000EUR godisnje.  A te pare donese zena koja bi se inace dosadjivala i sama hoce nesto da radi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Plata od 150.000 jeste retka, ali ne bih se slozio da je vrlo, vrlo retka. Npr CPA accountant sa 10-tak godina iskustva je vec na nekih 120.000, bilo ko ko ima MBA je takodje tu negdje, sa tih pozicija se ide na neku direktorsku i to je to.

Trenutno je 100.000 samo jedna solidna plata, nista posebno.

Ne znam kako je kod vas na drzavnoj sisi, ali govorim za privatni sektor. Dobar elektricar moze toliko da zaradi. Ja sam radio neku renovaciju zimus i dodje mi elektricar i trazi 3000 dolara za posao od nekih desetak sati maksimalno. Jeste mozda malo na blef, lika sam odjebo, ali oni imaju toliko posla da zavrnu cifru, pa ako i ne prihvatis nema veze. 

 

Nisam imao uopste nameru da pricam o platama, to je bila samo reakcija na Yoyogijevu racunicu po kojoj ispada da japanski pandur ima 150K bruto godisnje, sto je nemoguce. Dobro, on je to korigovao kasnije.

 

Koliko je plata od 150K retka ili nije najbolje govori podatak da samo 10% Kanadjana zaradjuje vise od 80K. Pa koliko njih od tih 10% ima vise od 150K? 

Znaci to jeste retka plata, a samo sam to i hteo da kazem.

 

A to sto si ti nasao nekog elektricara koji je pokusao da te izradi pa popusio nije statisticki podatak :roflmao:i potpuno je nebitno ….. koliko je zaradio na tebi? NULA. :classic_biggrin: A izgubio sat vremena sto je pricao s tobom, radio estimate. Znaci taj elektricar vise voli da prica nego da radi :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Yoyogi said:

Nista ja ne verujem tim anketama i rejtinzima. To sa "most livable city/country" ima  strucnu snagu kao horoskop. Da ih pritegnes, priznali su da im je jednostavno izgledalo logicno.

A nama je logicno da su Australija, Kanada, Amerika  zemlje pionira u koje mozes da dodjes bez icega i da napravis svoj put na gore. U Japan ne mozes ni da dodjes.

 

Pa dobro bre, opusti se, na odmoru si.

 

Naravno da su te ankete i rejtinzi skroz diskutabilni. Vidis valjda da sam stavio Gedzu Smajlovica kada sam to napisao, to znaci da se zezam.

 

Ima puno tih zaludnih po raznim statistickim institucijama, a jos vise novinara, pa moraju i oni ljudi nesto da rade.

 

Dovoljno ti je da ubacis klimu kao faktor za "most livable country" i ode Kanada sa 3 na 33. mesto. :classic_biggrin:

 

Za Japan stavi recimo zabavu ……. i pade Japan kao sveca. :s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Za Japan stavi recimo zabavu ……. i pade Japan kao sveca.

 

2013-ste su u Fukuoki, Japan, uhapsili pilota Thai Airways (imaju dnevne letove) jer je u svoju cipelu ugradio kameru i snimao na pokretnim stepenicama Japanke, pod suknje.

 

Na rucku sa trojicom kolega iz naseg Bangkok ofisa, dok je slucaj  jos bio svez, izrazim  svoje zaprepascenje. Da nekome  iz zemlje sa najlepsim zenama na planeti tako nesto padne na pamet.

 

Kolege se zgledase, u neverici.

Jedan rece: "Pa, ti,...... ne znas? Za nas, Thai, muskarce,  definicija zenske lepote su Japanke." 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

 

2013-ste su u Fukuoki, Japan, uhapsili pilota Thai Airways (imaju dnevne letove) jer je u svoju cipelu ugradio kameru i snimao na pokretnim stepenicama Japanke, pod suknje.

 

Na rucku sa trojicom kolega iz naseg Bangkok ofisa, dok je slucaj  jos bio svez, izrazim  svoje zaprepascenje. Da nekome  iz zemlje sa najlepsim zenama na planeti tako nesto padne na pamet.

 

Kolege se zgledase, u neverici.

Jedan rece: "Pa, ti,...... ne znas? Za nas, Thai, muskarce,  definicija zenske lepote su Japanke." 

 

 

Pa onda da se presaltam na vreme :classic_biggrin: ….. kakva je situacija za neki duzi boravak u Japanu? Recimo godinu dana? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa onda da se presaltam na vreme :classic_biggrin: ….. kakva je situacija za neki duzi boravak u Japanu? Recimo godinu dana? 

 

To idi na shit sajtove koje kvotujes ovde, neka ti oni kazu. Morace i oni da googlaju da ti odgovore. Da od toga nema nista.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Yoyogi said:

 

To idi na shit sajtove koje kvotujes ovde, neka ti oni kazu. Morace i oni da googlaju da ti odgovore. Da od toga nema nista.

 

Hvala na odgovoru ….. nasao sam na sajtu japanskog ministarstva spoljnih poslova. Kako im je ruzan sajt jebote, ko Informer i Kurir zajedno.

 

……… ako imas 280K US$ (300 miliona jena) na stednom racunu mozes ostati godinu dana u Japanu za potrebe "razgledanja i rekreacije" i ako si iz jedne od 50 zemalja sa kojima Japan ima poseban ugovor o izuzecu od viznog rezima, a ja jesam iz takve zemlje.

 

Trebalo mi je 4 sekunde da nadjem.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

Male vam te plate. US je ipak top država na svetu.
https://statisticalatlas.com/United-States/Household-Income
20% preko $100k, 5% preko $150k.
Drugačije je u US.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Samo 5% Amerikanaca ima platu vecu od 150K??? A u Japanu to prosecna pandurska plata?

 

Auuuu yebote ……. stvarno je taj Japan cudo nevidjeno.

 

Da vidimo sta kaze GooglA ……… kaze da policajac u Japanu moze da ima platu od 150K ako radi 18 sati dnevno.

 

Pa moguce je …… ja bih imao 250K kada bih radio 18 sati dnevno :roflmao:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 
Samo 5% Amerikanaca ima platu vecu od 150K??? A u Japanu to prosecna pandurska plata?
 
Auuuu yebote ……. stvarno je taj Japan cudo nevidjeno.
 
Da vidimo sta kaze GooglA ……… kaze da policajac u Japanu moze da ima platu od 150K ako radi 18 sati dnevno.
 
Pa moguce je …… ja bih imao 250K kada bih radio 18 sati dnevno [emoji23]
Ne bi ti union dozvolio da se bogatiš. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Samo 5% Amerikanaca ima platu vecu od 150K??? A u Japanu to prosecna pandurska plata?

 

Auuuu yebote ……. stvarno je taj Japan cudo nevidjeno.

 

Da vidimo sta kaze GooglA ……… kaze da policajac u Japanu moze da ima platu od 150K ako radi 18 sati dnevno.

 

Pa moguce je …… ja bih imao 250K kada bih radio 18 sati dnevno 

Sklupcao si se kao zmija i samo sikces i podmeces. Ko je rekao prosecna plata? To je poslednja bruto plata pred penziju.

 

Osvrnes se ti oko sebe kad ono...

 

2019view120701.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Hvala na odgovoru ….. nasao sam na sajtu japanskog ministarstva spoljnih poslova. Kako im je ruzan sajt jebote, ko Informer i Kurir zajedno.

 

……… ako imas 280K US$ (300 miliona jena) na stednom racunu mozes ostati godinu dana u Japanu za potrebe "razgledanja i rekreacije" i ako si iz jedne od 50 zemalja sa kojima Japan ima poseban ugovor o izuzecu od viznog rezima, a ja jesam iz takve zemlje.

 

Trebalo mi je 4 sekunde da nadjem.

Ko i svi sa Google University, nisi uocio najvazniju stvar: gde ces da budes tih godinu dana. Na toj vizi mozes samo po hotelima, stan ne moze da se iznajmi osim kao serviced apartments sto je 70% hotelske cene.

Drugo, poradi na onih 300K na svom bankovnom racunu i onda ih, u inat svima, spiskaj na vatanje zjala i tumaranje.

 

280K US$ je 30 miliona yena, ne 300.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Ko i svi sa Google University, nisi uocio najvazniju stvar: gde ces da budes tih godinu dana. Na toj vizi mozes samo po hotelima, stan ne moze da se iznajmi osim kao serviced apartments sto je 70% hotelske cene.

Drugo, poradi na onih 300K na svom bankovnom racunu i onda ih, u inat svima, spiskaj na vatanje zjala i tumaranje.

 

280K US$ je 30 miliona yena, ne 300.

 

Jedino sto si u pravu je da je 30 miliona yena, mada poenta ostaje 280K US, a cuj …… ko ce se snaci u tim milionima, to isto kao za vreme hiper-inflacije u Srbiji i Venecueli, Nismo mi navikli na te cifre.

 

Sto se ostalog tice ……… poznato je da si ti jedini stranac kome je japanski car licno potpisao da moze ostati u Japanu, a da je za drugih 7 milijardi smrtnika to nemoguce :roflmao:

 

Ipak, ja vise verujem japanskom ministarstvu spoljnih poslova nego tebi. Kao I japanskoj ambasadi u Ottawi. https://www.ca.emb-japan.go.jp/itpr_en/visa.html

 

Ti si rekao serviced apartments kao da smo mi cobani sa planine pa to treba da nas preplasi, ne znamo sta je to :roflmao: ……… evo me na sajtu za bukiranje 1-bedroom serviced apartment od 4 jula do 5 avgusta u sred Tokija i to je 1400 dolara, jeftinije nego non serviced 1-bedroom apartment u mojoj zgradi.

 

…….. znaci ja bih u Japanu jos i ustedeo na jeftinom smestaju :roflmao:sve vise mi se svidja ta ideja :classic_love:

 

Ko ce prati i menjati posteljinu, cistiti sobu kad to sve mogu vredni Japanci za male pare. :classic_biggrin:

 

Sayonara ….. mnogo si smesan.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...