Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

Jeste, baš su navijači Partizana zaslužni za ovaj topik, a i namestili smo silne banove zbog Filipa. 

 

A zanima me i kakva je naša zasluga za igranje Fićka u CZ? Da nemate možda para za drugog pleja? Ne bih se bunio da nije igrao protiv nas u PO ABA, možda bismo i pobedili.

 

Nego ti lepo opali jedan proglas protiv sila mraka i bezumlja.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 34Barkley said:

Jeste, baš su navijači Partizana zaslužni za ovaj topik, a i namestili smo silne banove zbog Filipa. 

 

A zanima me i kakva je naša zasluga za igranje Fićka u CZ? Da nemate možda para za drugog pleja? Ne bih se bunio da nije igrao protiv nas u PO ABA, možda bismo i pobedili.

 

Nego ti lepo opali jedan proglas protiv sila mraka i bezumlja.

Nisam ni rekao da ste zasluzni pricao sam o pisanju i u sta se topik pretvorio. Da, nema novca za drugog pleja, puknuli su za neke druge igrace da bi Ficko ostao. 

Link to comment
Share on other sites

Da nećeš možda da nam zabraniš da učestvujemo u sprdnji koju niti smo pokrenuli niti imamo dominantnu ulogu u njoj. Ne znam šta si očekivao od ovakvog topika.

 

Inače, što se mene tiče slobodno otvaraj temu o Ostoji, teško da ćeš da dodaš nešto na ono što smo sami više puta rekli o njemu i saradnicima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Nisam ni rekao da ste zasluzni pricao sam o pisanju i u sta se topik pretvorio. Da, nema novca za drugog pleja, puknuli su za neke druge igrace da bi Ficko ostao. 

I treba da se sprdaju i teraju šegu s nama, na nivou smo pionira gde neko igra samo zato jer je sin trenera ili gazde kluba. Bog te jebao, imali bismo 3-0 u EL da smo imali jednog Gordića na rezervnom pleju, protivnici su bili zreli da dobiju po ušima u oba meča,odigrali ispod proseka. Drugi problemi koji su evidentni i jasni bi manje došli do izražaja da nemamo onako strmoglave padove kao u prvoj četvrtini juče ili protiv PAO u drugoj ako se sećam. Gle čuda, neko je plesao po terenu u tim momentima... Složićemo se da je pozicija plejmejkera bar za nijansu bitnija od ostalih?

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Gde lakse, tad smo se borili za opstanak secam se Zadar i ono Vujosevicevo osvojice Zvezda nekad nesto.. Ok , svi znamo ko je Covic ali cemu ovo sladjenje tudjom mukom? Da otvorimo i temu Ostoja- limar ili sportski radnik.. Na sta bi to licilo, ovako imate topik gde se sprda sa Filipom non stop i jos se dozvoljavaju onakva podjeb...cetvoroskok , gifovi i slicno. 

 

Eto vidiš tad borba za opstanak... sinoć produužeci sa Makabijem u Izraelu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali krene na ulaz i bača preko glave kragujevku na vr' table.. A poltron Kuzmanović viče "ne desno". Kao u Složnoj braći valjda kad neko uđe u minsko polje i Mute viče "nemoj ljevo, jarane.. BUM.., jebaji ga".
Mene sramota za njega. Neprijatno je jako.. Kad je meni ispred TV - a pa valjda je njemu još gore na parketu. Ja bih rekao ćale nemoj sramota je prenose televizije, neka me ubaci u Aba.. Kao kad je rekao ako postave nekog visokog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

PAO: 15-25 za 10m na parketu / 67-62 za 30m na klupi

Fener: 18-25 za 16m na parketu / 50-31 za 24m na klupi

Makabi: 24-42 za 19m na parketu / 45-41 za 26m na klupi

Ukupno: 57-92 za 45m na parketu / 162-135 za 80m na klupi

Prosek na 40 minuta: Na parketu 51-82 / Na klupi 81-68

 

Ne valja vam Tomić na klupi.

Ne valja vam Junior na terenu.

Rešenje na vidiku...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2019 at 10:27 PM, threepwood said:

Sta, kao zastitio bi loptu desnim ramencetom da je krenuo levom?

ne samo ramenom nego napravi otklon telom i stiti loptu dok se krece ka kosu. u kontri moze da prodje ova egzibicija ali na postavljenoj odbrani... pogotovo kad si fizicki inferioran, veprst.

On 10/10/2019 at 11:42 PM, Tamburinjo said:

 

Lorenco je pred kraj imao isti takav potez. Jel i za njega vazi isto? 

naravno. ako popijes bananu a ne ucinis sve da je izbegnes ili si glup ili nisi za basket. realno lorenzo je nekih 20ak centimetara visi od veprica tako da on to sebi moze da priusti, odnosno ne mora loptu da gradi telom jer je dosta visi i fizicki jaci. 

On 10/11/2019 at 5:57 AM, 34Barkley said:

Ne preteruj, to rade igrači u pojedinim situacijama. Nije to naučna fantastika.

pazi nije da ne rade ali fizicki hendikepirani igraci kao vepar to ne mogu da priuste jer je njemu potrebno vise vremena da polozi tu loptu nego sto treba visokom igracu koji ima jos plus duze ruke. u principu mogu da izracunam tacno koliko mu vise treba a sigurno je vise od pola sekunde. sad ako uzmes da je vreme misicne reakcije nekih 0.2 sekunde dodjes do racunice da je sam sebi iskopao raku i uskocio u nju.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milijaš #10 said:

 

Uffff

Jel znas sta je FKCZ bila 1991? Jel je to danas?

Jel znas kako je FKCZ igrala Evropu od 1945. godine?

Koliko je puta bila sampion lige, koja je mnogo bila jaca od ove danas.

Terzic nad sobom ima Njega, ima sudije, ima FSS ali do dolaska Miloja nije ni rezultate imao.

O estetici i odnosu prema navijacima da i ne govorim.


ovde ćemo, ima utakmica neka danas pa da se ne zagubi...
 

ovoga iz 1991 morao da abolira Toma Lopata od sudskih procesa  jer je legenda krala iz svog kluba

 



opet, ovoga iz 1991  zajedno sa ovim sadašnjim američkim studentom i Nešom Prepodobnim  na prepad i juriš u ponoć ...

 

Quote

"Razgovori su bili veoma dugi i otegli su se do kasno u noć. Postignut je određeni dogovor", objasnio je Vučić otkud takav skup posle ponoć .

Sa gospodinom Džajićem ćemo ponovo da razgovaramo i da ga molimo...", nagovestio je Vučić da će posle lobiranja kod Džaje da prihvati mestou Radnoj grupi uslediti i priprema terena da se on kandiduje na predstojećim izborima.

Za to, postojaće bitan preduslov - da u međuvremenu Džajić bude oslobođen optužbi pred sudom da je zloupotrebio položaj u prethodnom mandatu u Zvezdi. Proces je pri kraju. *

* Finiš suđenja Džajiću pred Višim sudom u Beogradu zbog optužbi za nezakonito prisvajanje novca od transfera fudbalera u strane klubove bio je zakazan za 17. januar 2013. A Toma donosi odluku o aboliranju 12.11.2012.

 

 

sve što je uradio Džajić Dragan za FK Crvena zvezda  za mandata svoga kao predsednik kluba i kao igrač staje u jednu rečenicu, ova druga je tu da proprati ovu prvu:

 

Quote

 

 

E sad pošto je Džaja sam sebe diskvalifikovao, da se vratimo na  temu, zašto je Čova, koji je sa Terzom  doveden, u ponoćnom prevratu zajedno sa ovim aboliranim,  u klub bolji od Terze, a još Čovića iz FK batinama isterao taj isti legendarni Džaja. ,a koji je (Dragan Džajić) opet ostao da bude u senci ovoga koga ti organski ne podnosiš i koga pljuješ na svakom mestu brutalno, pa si čak i banovinu zafasovao zbog pljuvanja Terzića. 

Znači kad smo ih spustili u istu ravan, videli smo da su manje više isti (Čović nije imao rezultate dok nije doveo Radonjića isto kao i Terza), daj ti meni ono klasičan odgovor, zašto je Terza ljudski otpad i talog, za razliku od prepodobnog velikomučenika Nebojše od Železnika, oca Filipovog, muža Vesninog, tasta Davorovog (ili Alimpijevog kako ono bi tačno), Finansijskog Madioničara koji nosi orden od UPPRa prvog reda.

Ne podmeetanja pitanjima A ko bi bio bolji, evo ti budi predsednik pa vodi KK CZV i slična neka podmetanja s kojima si se sužio u prehodnom upisu da skreneš diskusiju u neko apstraktno trolovanje.  Mudar si forumaš, čim si umeo one konstrukciju oko terzine ćerke, slupanog džipa i kradje para iz FK CZV da napraviš,  pa te onako ljudski i čovečanski pitam ovde još jednom: 

Zašto je Nebojša legenda, a Terza Tvorza?  opet te podsećam, da nije bilo Tvorze, pardon Terze, ova legenda ne bi bila abolirana i bilo bi mu presudjeno 17.1.2013. godine.

 

Edited by Stondisha
duple reči i typos
Link to comment
Share on other sites

Evo da stavim i na ovoj Guzonjin sin temi:
 

Prijatelji, braćo, sestre i drugovi cigani, nije me mrzelo pa sam iskopao ovo - https://www.b92.net/sport/kosarka/nlb_liga.php?yyyy=2012&mm=10&dd=09&nav_id=650119
U uvodu piše i "Zvezda je na startu regionalnog takmičenja zabeležila jednu pobedu i dva poraza.", tako da bi se reklo da je ovo pravo vreme.


Nema sumnje da navijači mogu da urade to, bez obzira koliko nam se Čović senior inatio i obožavao da piša po nama. Ovde je lepo primećeno i pisano x na n-ti kako je Čović  junior rak rana ovog tima. To što je Tomić otišao znači samo da smo obrijali glavu (no pun intended). To što je Filip Čović i dalje tu, znači da nismo uklonili tumor iz mozga. Uzdam se u vas i ako FČ3 bude včrs u 12 (a sumnjam da neće), i sam ću da zviždim koliko god mogu glasno iz Poljske.


Cigani, računam na vas! SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SVE, ČOVIĆ ZA NIKOG!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2019 at 9:34 AM, Stondisha said:


ovde ćemo, ima utakmica neka danas pa da se ne zagubi...
 

ovoga iz 1991 morao da abolira Toma Lopata od sudskih procesa  jer je legenda krala iz svog kluba

 



opet, ovoga iz 1991  zajedno sa ovim sadašnjim američkim studentom i Nešom Prepodobnim  na prepad i juriš u ponoć ...

 

 

 

sve što je uradio Džajić Dragan za FK Crvena zvezda  za mandata svoga kao predsednik kluba i kao igrač staje u jednu rečenicu, ova druga je tu da proprati ovu prvu:

 

 

 

E sad pošto je Džaja sam sebe diskvalifikovao, da se vratimo na  temu, zašto je Čova, koji je sa Terzom  doveden, u ponoćnom prevratu zajedno sa ovim aboliranim,  u klub bolji od Terze, a još Čovića iz FK batinama isterao taj isti legendarni Džaja. ,a koji je (Dragan Džajić) opet ostao da bude u senci ovoga koga ti organski ne podnosiš i koga pljuješ na svakom mestu brutalno, pa si čak i banovinu zafasovao zbog pljuvanja Terzića. 

Znači kad smo ih spustili u istu ravan, videli smo da su manje više isti (Čović nije imao rezultate dok nije doveo Radonjića isto kao i Terza), daj ti meni ono klasičan odgovor, zašto je Terza ljudski otpad i talog, za razliku od prepodobnog velikomučenika Nebojše od Železnika, oca Filipovog, muža Vesninog, tasta Davorovog (ili Alimpijevog kako ono bi tačno), Finansijskog Madioničara koji nosi orden od UPPRa prvog reda.

Ne podmeetanja pitanjima A ko bi bio bolji, evo ti budi predsednik pa vodi KK CZV i slična neka podmetanja s kojima si se sužio u prehodnom upisu da skreneš diskusiju u neko apstraktno trolovanje.  Mudar si forumaš, čim si umeo one konstrukciju oko terzine ćerke, slupanog džipa i kradje para iz FK CZV da napraviš,  pa te onako ljudski i čovečanski pitam ovde još jednom: 

Zašto je Nebojša legenda, a Terza Tvorza?  opet te podsećam, da nije bilo Tvorze, pardon Terze, ova legenda ne bi bila abolirana i bilo bi mu presudjeno 17.1.2013. godine.

 

 

Nisam video, ne zalazim na ovu temu.

 

Ja sam rekao da je Nebojsa Covic najbolji predsednik u istoriji KKCZ i stojim iza toga, dok Terzic nije najbolji funkcioner FKCZ, iako je sposoban (i za kriminal i za fudbal i zivot).

KKCZ i FKCZ ne mogu u istu ravan, zato sto je FKCZ evropski gigant po rezultatima, tradiciji, igracima, navijacima. KKCZ to nije, zapravo ovo je verovatno najbolji period u istoriji. Od kluba koji nije bio ni u 3 u drzavi, ispred su bili KKP, Hemofarm i FMP, koji je bio apsolutno marginalan u evropskim okvirima, koji nije proizveo nijednog bitnog igraca srpskoj kosarrci x godina unazad dosli smo do stabilnog kluba u EL, do kluba koji dovodi strane igrace s dobrom reputacijom, do kluba koji je stvorio par reprezentativaca i jednog dobrog EL trenera, do kluba koji ima jake mladje selekcije, dobar skauting u istim. Koliko je ABA titula ima CZ pre Nebojse? NULA. Bili smo nadomak F4 el kao i finala EC. Igraci su odlazili, treneri takodje, ali je odredjeni sistem uspostavljen i daje rezultate. Ako mene pitas ja nisam do kraja zadovoljan jer smatram da moze mnogo vise u EL, a i moramo.

 

O Terzicu nema sta mnogo da se napise, sve je svima jasno kako stvari u domacem fudblu funkcionisu. Pa on je namestenu titulu uspeo da izgubi. O kriminalu koga je svakog postenog Zvezdasa sramota i da ne govorimo. Ima Milojevica i tu je njegova sreca, plasim se da cemo odlaskom Milojevica vrlo brzo doci do nivoa iz 2014. godine jer sistema nema. Ogromni milioni su isparili, trosi se, krade se, jedna godina bez Evrope i mi smo raspad. OS na ne funkcionise nikako, pogledaj Partizanovu decu.

Dobar potez mu je bio guranje Rajkovica, Grujica, Ristica, Jovica, Jovanovica kao i dovodjenje Milojevica.

Plasim se period dobrih rezultata i ogromne kolicine para nije iskoriscen za dugovocnu stabilnost kluba.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Majak said:

Evo da stavim i na ovoj Guzonjin sin temi:
 

Prijatelji, braćo, sestre i drugovi cigani, nije me mrzelo pa sam iskopao ovo - https://www.b92.net/sport/kosarka/nlb_liga.php?yyyy=2012&mm=10&dd=09&nav_id=650119
U uvodu piše i "Zvezda je na startu regionalnog takmičenja zabeležila jednu pobedu i dva poraza.", tako da bi se reklo da je ovo pravo vreme.


Nema sumnje da navijači mogu da urade to, bez obzira koliko nam se Čović senior inatio i obožavao da piša po nama. Ovde je lepo primećeno i pisano x na n-ti kako je Čović  junior rak rana ovog tima. To što je Tomić otišao znači samo da smo obrijali glavu (no pun intended). To što je Filip Čović i dalje tu, znači da nismo uklonili tumor iz mozga. Uzdam se u vas i ako FČ3 bude včrs u 12 (a sumnjam da neće), i sam ću da zviždim koliko god mogu glasno iz Poljske.


Cigani, računam na vas! SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SVE, ČOVIĆ ZA NIKOG!

 

Jeste, ali je tada igrao za možda 20K godišnje, a danas je suma možda i 10 puta veća. Slično kao sa Lazićem, s tim da Laza ima bar 250, 300 verujem. Nije toliko lako doneti odluku kao tada! U principu svima super. Gazdi super, treneru poltronu super, njima igračima super, plaćenim navijačima i novinarima super. Jedino ne onima koji jesu stvarni taoci situacije i koji svaku tekmu isprate sa mnogo emocija, upumpavajući u klub svake godine određene sume novca (ugl simbolične, ali nebitno).

 

Zato i imam razumevanja za gest navijača od sinoć, a sam Lazić je prešao neke granice! Čovek koji realno ni sam ne zna kako je postao profi košarkaš i koji bi se verovatno bolje snašao u nekoj sekciji američkog fudbala, ali koji je imao ogromno srce i bio spreman da leti u reklame svaki put! Igrač koji se jedino snalazi u sistemima hrkljuš odbrane kada se vrši strahoviti pritisak na protivničku spoljnu liniju i kada su sudije primorane da promene kriterijum, htele, ne htele, a u napadu služi jedino kao poslednja opcija ya otvoren spot up šut kad se promeša odbrana posle nekog pika npr, jer kad spusti loptu, hvataju se za glavu i oni koji košarku prate godinu dana! Doduše bilo je retkih trenutaka kada iznenadi i sam sebe (kucanje preko Pavlovića). Zbog tih gore pomenutih kvaliteta je i imao kredit i poštovanje iako treću godinu već ne pokazuje ništa! E pa sad je potrošio kredit, bar kod mene! Ironično je da kad se ne vrši visok pritisak na loptu, a to su upravo situacije kada je tatin sin na parketu npr, sam Laza gubi gomilu svojih kvaliteta i onda vrlo često ispada u odbrani od malo bržih spoljnih igrača. Uveren sam da bi se za novac koji se daje ovom paru, mogao dovesti preozbiljan plej koji bi se upario sa LB, a samo prekomandovanje jednog Radanova npr bi pokrilo bukvalno sve kvalitete ovog, za nas, toksičnog dvojca. A doneo bi i mladalčku energiju na ovaj, ipak mator tim (svaka čast i Gistu i Fajeu i Grku). E tu već dolazimo do sukoba interesa...Laza bi možda i imao minute, kao neki 12-i igrač, ali mislim da dobijeno ne opravdava taj novac (cost-benefit).

 

Ja sam uveren da su oni duboko svesni svega, ali je ulog za njih danas prevelik. Ako bi Filip uradio nešto tako kao pre 7 godina, a najbolje u kombinaciji sa Lazom, smatrao bih ih stvarno velikim ljudima i šmekerima, Zvezdašima, ali svi znamo da je tako nešto nemoguće!

 

Edited by Ljuba82
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ljuba82 said:

 

Jeste, ali je tada igrao za možda 20K godišnje, a danas je suma možda i 10 puta veća. Slično kao sa Lazićem, s tim da Laza ima bar 250, 300 verujem. Nije toliko lako doneti odluku kao tada! U principu svima super. Gazdi super, treneru poltronu super, njima igračima super, plaćenim navijačima i novinarima super. Jedino ne onima koji jesu stvarni taoci situacije i koji svaku tekmu isprate sa mnogo emocija, upumpavajući u klub svake godine određene sume novca (ugl simbolične, ali nebitno).

 

Zato i imam razumevanja za gest navijača od sinoć, a sam Lazić je prešao neke granice!

 

Ja imam i više nego razumevanje, skroz se slažem sa Lakijem i ostalima koji su bili tamo. Ako neko kida tvoje živce, valjda bi mogao barem da mu se obratiš, a ne da ne štiti frustrirani stariji brat kao Lazić sinoć.

 

I mislim da ne moramo da budemo puki taoci situacije, mislim da možemo i treba da mu zviždimo na svakom od sledećih mečeva, počevši od Mege u nedelju. Dok pre svega njemu, pa onda i tati, i poltronu na klupi koji sluša tatu, ne pređe sve preko glave (kao što nama već jeste).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zizu said:

Za sve Filipove ljubitelje, a nije da ih nema :thumbup:

 

 

 

Znači ono kao daj da da klik klik klik da pregledam na brzinu i onda od 10 i 12 minuta surova dominacija.

 

Čak ga i trener jebe, teraju ga da uzme loptu ispod koša i prevede na protivničku polovinu, zašto neko drugi ne prevede loptu, pa je ne da Filipu u napadu

 

:roflmao:

 

 

@Laki21. Mast im vadiš svaka čast majstore.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...