Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

33 minutes ago, McLeod said:

 

To je generalno najnebitnija statisticka stavka.

 

Koja je najbitnija statisticka stavka, pa da oko nje polemisemo? 

 

 

 

33 minutes ago, McLeod said:

 

Ekipa vam je nacisto razjebana, mnogo bi bilo interesantno da Junior dobije nogobulj pa da nastane potpuno beznadje medju vama.

Jedva bih cekao da procitam ko ce sledeci krivac za sve da bude. Ako biste mogli da se dogovorite oko toga.

 

 

Kada covek ima kancer pluca i ne leci ga na vreme, i on se prosiri na druge organe, tad mu je dzaba da izvadi i oba pljucna krila spasa mu nema. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

Jedva bih cekao da procitam ko ce sledeci krivac za sve da bude. Ako biste mogli da se dogovorite oko toga.

 

Gavrilovic.

Posle bi novi trener i novi plej imali 2 meseca mirnog rada bez kritika. Bar sto se mene tice.

Pa taman imali sve uzastopne poraze. A to nema sanse da se dogodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Koja je najbitnija statisticka stavka, pa da oko nje polemisemo? 

 

 

 

 

 

Kada covek ima kancer pluca i ne leci ga na vreme, i on se prosiri na druge organe, tad mu je dzaba da izvadi i oba pljucna krila spasa mu nema. 

 

Rekao bih broj poena i procenat suta ali bi onda mislio da te zajebavam.

 

Pa ok onda ako ste terminalni pacijent, sto se nervirate? Provedite ostatak zivota fokusirajuci se na lepe stvari, a ne na Covica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Rekao bih broj poena i procenat suta ali bi onda mislio da te zajebavam.

 

Pa ok onda ako ste terminalni pacijent, sto se nervirate? Provedite ostatak zivota fokusirajuci se na lepe stvari, a ne na Covica.

 

Broj poena?! Moze. Molio bih kolegu @ivan9 da otvori fioku. 

 

Nerviramo se sto je u toj prici 95% ljudi govorilo sta primarno treba da se leci, a 5% medju kojima i ti kako je to nista i ima drugih problema.

Ako bih bas morao da opet koristim slicno grozno porodjenje zarad postizanja poente, mi smo pricali da pacijent ima rak pluca i bili zabrinuti kako ce to sve eksalirati 

davali analize, pokazivali snimke, a ti i jos par ljudi kako to nije nista strasno i da je kijavica i to sto pacijent sepa na levu nogu mnogo veci problem. A sada kazes pa eto i da mu 

odstarnite pluce jbg sad je zahvatilo sve drugo.

Link to comment
Share on other sites

Pacijent nema rak pluca zbog Filipa Covica. Pacijent ima rak pluca jer ste na pocetku sezone doveli sve koji su vam bili dostupni i mislili da ce eto sami da se uklope, sami da igraju, naravno, na vrhuncu karijere. A onda pogledas - Derik Braun u raspadu, Lorenco Braun bas i nije tako dobar kao sto ste mislili, Gist odjednom umesto da igra odbranu, vrti se oko reketa i skuplja otpatke, postaje prva napadacka opcija i uvaljuju mu se vruci krompiri da igra 1 na 1 za pet sekundi do kraja sto u zivotu nije radio, nasi igraci skrajnuti, samo Borisa koji bi opet bio na kraju klupe daje znake zivota, Beron, koji je jedini bio u poziciji da radi ono sto radi najbolje, promasuje otvorene suteve i Covic tu moze samo da ti bude tresnjica na vrhu torte.

 

Znaci potpuno je obrnuto od onoga sto vi pisete, nije Covic uzrok lose igre Zvezde, Covic koji mora da igra po 20 minuta je posledica i poslednji ekser u kovcegu.

 

Al jbg, to ne moze da se shvati zbog toga sto ste ostrasceni i ne mozete da percipirate stvari koje se desavaju na pravi nacin.

 

Da ne pricamo o tome sto je pocetni optimizam sa Tomicem ionako bio sulud, ovakvu grupu igraca bi izgubio i mnogo prekaljeniji trener. A tek da ne pricamo o samoj koncepciji tima i 50 centara koje imate, i da ste imali krstenog bekap pleja tesko bi bilo mnogo bolje.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan9 said:

Ma nista se tu bitno ne menja. Covek je kancer ekipe i cini saigrace smesnim. Moze on da ubacuje koliko hoces poena ako na drugoj strani prospe sve to. Tim pati kad je on na terenu i nikakvih 10 poena i 8 asistencija to ne mogu da poprave. Brojcano smo sve slabiji kako vreme prolazi delom sto igraci prestaju da se cimaju a delom sto smo jedini koji nemaju trenera.

Evo brzinski nekoliko cifara nakon blistave napadacke partije Filipa:

Kada bi Filip igrao 40 min svaku utakmicu KKCZ bi prosecno davala 62,4 poena, primala 83,0 a ukupan timski indeks bi bio 37,4 za celu utakmicu

Kada Filip ne bi igrao 40 min svaku utakmicu KKCZ bi prosecno davala 74,4 poen, primala 73,3 poena a ukupan timski indeks bi bio 83,0 za celu utakmicu.

Zahvaljujuci postignutim poenima je smanjio svoj eDIFF sa neverovatnih -70 i nesto na manje neverovatnih -56,5 🙂 a i dalje je KKCZ sa njim na terenu u minusu 21 poen na svakih 100 poseda u odnosu kada on nije na terenu.

U principu agonija se nastavlja i posle sinocnje predstave jer je nesto poboljsao ofanizivni rejting a pokvario defanzivni(gde da se cima na obe strane terena) tako da je to tu negde.

 

Mrzi me da jurim za ostale igrace pa evo samo za Dzenkinsa(posto se vidi da ga ne mirise - vidi se da se uopste nije cimnuo da izadje na Filipovog igraca kod onog gif-a sto je okacila Bojana, cuvena odbrana trojke, sto je potpuno neverovatno za Dzenkinsa jer on koriguje sve i pomaze sve)

Dzenkins sa Filipom na terenu -41, Dzenkins bez Filipa na terenu -8

 

 

 

 

moraš uzeti u obzir, da iako smo mi košarkaška zemlja, tj da je košarka najuspešniji sport u Srba,  a da ne znamo osnovna pravila i suštinu ove divne igre pod obručima. 

svako ko iole poznaje suštinu košarke, zna da je to timska igra i svako ko je igrao basket rekreativno više od 3x u životu zna koliko je iritantno kad imaš lika u timu koji je u napadu limitiran, al zato u odbrani bezobrazano nezaiteresovan za sve pare.  aj da je u napadu vanserijski, pa da poginemo u odbrani za njega al nije jebi ga....


E sad što ja tebi ovo pišem? 

pišem jer vidim da vladaš materijom na mnogo višem nivou  od prosečnog zaljubljenika laika, kao što sam ja na primer.  Veseli recidiv dvadesetog veka koji nije imao pojma za pola ovih kategorija o kojima ti pišeš ovde i da to može da se nađe i uporedi, kapa dole majstore na tome.  E sad sad kako ovo što ti pišeš, a gomila nas vidi ( i ne ume da napiše)  približiti prosečnom košarkaškom zaljubljeniku, a navijaču KK CZV, jer prosečni Srbo će da prokometariše:  10 pojena 8 asistencija, pa majku mu dabl dabl maltene imo, šta koji qrac oćete više?  da daje po 200 pojena?  PA NE MOŽE ON SVE SAM DA SU ONI SKUPO PLAĆENI CRNCI IŠTA ODIGRALI QRAC BI MI FILIPA POMINJALI.

 

Edited by Stondisha
duple reči i typos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

samo Borisa koji bi opet bio na kraju klupe daje znake zivota

 

SAMO JEDNA KONSTATACIJA:

Boriša daje znake života kao i svake sezone što daje.  Jednu utakmicu postigne 11 poena pa ga nema 9, pa onda ubode 3 trojke protiv Himkija pa 7 utakmica ima prosek 1,6 poena i 1,2 skoka... 


naravno to ne sprečava objektivnu javnost da ga obvaspe hvalospevima kako je to Talenat veći od Kukoča, Divca, Radje i Igora Rakočevića zajedno na gomili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A sto se tice +- statistike...

 

Da udjem u taj bandwagon timskog +- (koji je kao koncept besmislen, ali ajde, kud svi turci tu i mali mujo), nadjite najbolju petorku po tom parametru.

 

Pa onda vidite koliko su zajedno na terenu i koliku razliku u odnosu na protivnika prave.

 

Mogu da se kladim da ta petorka koja ima najbolji +- zapravo ne moze ni da se uklopi i da nije funkcionalno da budu na terenu zajedno.

 

Plus, juce je petorka koju bi ovde vecina vas potpisala bila nabijena od jedne Albe 10 razlike dok si rekao keks.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

A sto se tice +- statistike...

 

Da udjem u taj bandwagon timskog +- (koji je kao koncept besmislen, ali ajde, kud svi turci tu i mali mujo), nadjite najbolju petorku po tom parametru.

 

Pa onda vidite koliko su zajedno na terenu i koliku razliku u odnosu na protivnika prave.

 

Mogu da se kladim da ta petorka koja ima najbolji +- zapravo ne moze ni da se uklopi i da nije funkcionalno da budu na terenu zajedno.

 

Plus, juce je petorka koju bi ovde vecina vas potpisala bila nabijena od jedne Albe 10 razlike dok si rekao keks.

 

 

 

onako laiči pričamo sad:

ovu ekipu je pojeo rak, previše su se izlagali filipčovićiomu 3 (hemijska oznaka FC) i nem tu Bobe pomozi više.  Gist je u teranju, Lorenco isto tako, Kuzma je u alkoholu izgubio sezonu, a Laza nema svoje mesto. 


Možeš ti hemioterapije i svašta nešto primenjivati sad, i ulje i ajkuline jetre i piti rakiju od afričke šljive.... gotovo, kraj.  organizam zanemoćao i sjebao se,  samo možeš malo da ga oporaviš i da produžiš agoniju.  na pošteno sudjenje neka ABA/kup da se proba, a onda sledeće sezone ....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Broj poena?! Moze. Molio bih kolegu @ivan9 da otvori fioku. 

Filip Covic je igrac koji je postigao najmanji broj poena ako racunamo igrace koji su odigrali vise od 1 utakmice(nenadic 2 i nesto minuta protiv reala i Jovanovicevo prvo pojavljivanje sinoc sa 15min)

Interpolacijom na 40 minuta provedenih na terenu igrac koji postize najmanji broj poena je.....pa tesko je pogoditi. Filip Covic. Kada bi igrao svaku utakmicu po 40 minuta postizao bi u proseku neverovatnih 5,6 poena. Stratos je najbolji sa prosecnih 19,7 poena. Beron 18,2 poena, Gist 17,9, Odzo 16,9, Lorenco 16,5....

 

Gore spomenuti Nenadic i Jovanovic bi postizali po 14,2 i 9,1 poen kada bi imali priliku da igraju 40 minuta 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mozete vi da pricate o uzroku do ujutru, mogu i ja. I da li su oni nadrkani na Covica pa igraju gore i zato sto ih on cini gorim i zato sto nece da se cimaju sa igracem manje. Cinjenica je da i bez njega Zvezda ne izgleda sjajno.

 

Evo i po ovim per40 statistikama ispada da vi bez najgoreg igraca po svim statistickim parametrima imate manje od dva poena per40 vise od protivnika u proseku. Uzmite bilo koju ekipu i oduzmite joj najgoreg igraca po ovim statistickim parametrima pa vidite kako se to menja i kolika je razlika. To je upravo dokaz da i bez Covic Filipa Zvezdi ne cvetaju ruze, al mozda ja pogresno citam.

 

Inace, da podsetim one koji sada lupaju plusice Ivanu (nista protiv Ivana i statsa, svaka cast sto se cimao da sve to izvuce) da su se smejali na istu tu statistiku Bobana Marjanovica u NBA.

 

Double standards much?

 

Mislim, meni je apsolutno jasno da kad nekog ne podnosis nastupa racionalizacija i onda se sredstva ne biraju, to sto si se smejao drugima kada su vadili takve statistike za druge igrace, nema veze, vozi misko...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Inace, da podsetim one koji sada lupaju plusice Ivanu (nista protiv Ivana i statsa, svaka cast sto se cimao da sve to izvuce) da su se smejali na istu tu statistiku Bobana Marjanovica u NBA.

 

čisto da budemo na istoj strani i da ne bude nesporazuma:


Ti znaš da @ivan9  navodi ovde neke negativne stavke, pa se ljudi zgražavaju?  MSM ne znam što ti je čudno onda da se ljudi smeju i zgražavaju ako Boban ima ovakve brojeve u NBA?  il si u fazonu da su ovo super brojevi i da tako treba?

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

 

Nešto poput Stiva Neša nekada u Finiks Sansima. 

 

 

koji je u proseku imao 30 poena po utakmici dok je za te iste Sanse igrao.

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

čisto da budemo na istoj strani i da ne bude nesporazuma:


Ti znaš da @ivan9  navodi ovde neke negativne stavke, pa se ljudi zgražavaju?  MSM ne znam što ti je čudno onda da se ljudi smeju i zgražavaju ako Boban ima ovakve brojeve u NBA?  il si u fazonu da su ovo super brojevi i da tako treba?

 

koji je u proseku imao 30 poena po utakmici dok je za te iste Sanse igrao.

 

Neka Fićko malo poradi na šutu, skok šutu, driblingu, skok igri, odbrani, kondiciji, osnovnim košarkaškim elementima i imaćete solidnog pleja za budućnost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

 

Neka Fićko malo poradi na šutu, skok šutu, driblingu, skok igri, odbrani, kondiciji, osnovnim košarkaškim elementima i imaćete solidnog pleja za budućnost.

 

aj malo pristojnosti u raspravi molim te.

Johny Clash:  Ali šta sam loše rekao, nisam koristio ružne reči niti išta ako je zabranjeno napisati stav.... 

Stondiša iz Moderacije PDF Košarka:  nije zabranjeno napisati mišljenje i stav, ali je zabranjeno trolovanje teme, taman kad smo počeli iole kakvu konstruktivnu diskusiju.


A OSTALE DISKUTANTE MOLIM DA NE ODGOVARAJU NA JONNY-evo TROLOVANJE TROLL TEME, DA NE BI BILO POTEŠKOĆA POSLE KOD BANOVANJA ISTOG AKO NASTAVI DA TROLUJE.

Jonny brate, nadam se da je ovim upisom svaka nedoumica otklonjena?  Ako nije imaš moj pm pa troluj tamo do besvesti, da ovi dobrui ljudi ovde ne ispaštaju.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, McLeod said:

A sto se tice +- statistike...

Da udjem u taj bandwagon timskog +- (koji je kao koncept besmislen, ali ajde, kud svi turci tu i mali mujo), nadjite najbolju petorku po tom parametru.

Pa onda vidite koliko su zajedno na terenu i koliku razliku u odnosu na protivnika prave.

Mogu da se kladim da ta petorka koja ima najbolji +- zapravo ne moze ni da se uklopi i da nije funkcionalno da budu na terenu zajedno.

Vec sam postavljao nesto slicno za Real. Ovde: Real

U principu najvecu razliku(uopsteno pricam na osnovu prvih 9 utakmica u EL) pravimo kada su nam na bekovskim pozicijama Lorenco i Beron. Na krilu Dobric ili Stratos. Na PF Faje i na centru Gist ili Kuzmic. Ovi igraci su u prvih 6 petorki koje su pravile najvecu razliku. Mislim, ovo je ekstremni prikaz ali je poenta bitna. Ovo nikako nisu disfunkcionalne petorke. Svako od ovih igraca ima neke svoje prednosti i mane ali timski deluju korektno.

Ako bas trebaju i brojke(mada ovo nije najbolji nacin da se predstavi koliko ovi igraci gore doprinose) od 370 minuta ovi gore igraci su zajedno odigrali nasih najboljih 35 i nesto minuta(igrali su oni i sa drugim igracima i dodatne minute ali pitao si za najbolje) i protivnike ostavili na +53 razlike(101:48)

Za 9,46% vremena postigli su 15,4% svih poena a primili 6,8% svih poena. 

Ovo je vadjenje nekih proseka a protivnici nisu ujednaceni ali opet...daje bar malo jasniju sliku koji su najvazniji igraci.

Edited by ivan9
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dulematic said:

 

Pa naravno da ne izgleda stajno kad nema drugog pleja, a prvi plej nema pnr potencijal i onda nam džaba svi centri koje smo nakrcali kad im se ne spušta lopta.

 

Bas tako, ali neki zanemaruju cinjenicu da bi u slucaju da Covic mladji nije u sastavu svakako pored Lorenca bio jos jedan igrac, valjda da se pokaze (iz ne znam kog razloga) da Lorenco ima odredjenih nedostataka.

Para je bilo (po recima samog Covica starijeg) nikad vise izgleda (cak i suluda opcija uzimanja novca iz dogovorenih sponzorskih ugovora i za narednu sezonu) ali je bilo potrebno imati 4 centra, 3 cetvorke, 4 trojke, 3 dvojke ali samo jednog pleja da bi ponos porodice mogao da trckara evroligaskim parketima i radi zadnje promene.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Stondisha said:

 

aj malo pristojnosti u raspravi molim te.

Johny Clash:  Ali šta sam loše rekao, nisam koristio ružne reči niti išta ako je zabranjeno napisati stav.... 

Stondiša iz Moderacije PDF Košarka:  nije zabranjeno napisati mišljenje i stav, ali je zabranjeno trolovanje teme, taman kad smo počeli iole kakvu konstruktivnu diskusiju.


A OSTALE DISKUTANTE MOLIM DA NE ODGOVARAJU NA JONNY-evo TROLOVANJE TROLL TEME, DA NE BI BILO POTEŠKOĆA POSLE KOD BANOVANJA ISTOG AKO NASTAVI DA TROLUJE.

Jonny brate, nadam se da je ovim upisom svaka nedoumica otklonjena?  Ako nije imaš moj pm pa troluj tamo do besvesti, da ovi dobrui ljudi ovde ne ispaštaju.

 

Šala Stondisha. Evo isključujem se sa teme o play-u Crvene Zvezde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dulematic said:

 

Pa naravno da ne izgleda stajno kad nema drugog pleja, a prvi plej nema pnr potencijal i onda nam džaba svi centri koje smo nakrcali kad im se ne spušta lopta.

 

Upravo to. Igrači koje imamo mogu da funkcionišu samo u sistemu, individualni kvalitet je solidan, ali niko od njih nema kapacitet da samostalno izgrađuje pozicije i daje koševe (sem možda Stratosa, zato i jeste najbolji u sistemu bez sistema). To je mogao recimo Quincy Miller. Čovek nas je izvukao iz govana upravo sa one man show situacijama... nama bi sada baš legao takav tip igrača, jer nemamo nikakvu smislenu igru (čitaj iole pismenog trenera), niti ćemo je imati ove sezone...

 

Tomić nije znao da je napravi, pa je pobegao, a Jašar je smejurija, što i demonstrira. Mi smo trenutno bukvalno kao pročitana knjiga za protivnike, užasno laki za skautiranje. Jednstavno udvojiš Berona, pritisniš Lorenza kao jedinog pleja koji i nije neki pnr igrač, tako ukradeš 15 sekundi napada dok se oni izrotiraju na 15 metara od koša 2-3 puta ne pokušavajući ništa. A onda sledi ili nečiji ishitren šut koji se najčešće promaši, ili se lopta uvali centrima koji, opet udvojeni, pokušavaju da poentiraju. A videli smo kako se to završava ko god da igra centra - ili blokada (juče su Kuzmića zalepili bar 3 puta, kao i Gista u prethodnim utakmicama) ili faul u napadu (čitaj Ojo). Vrlo malo opcija, ako protivnik uradi skauting i hoće da igra odbranu (što Himki nije hteo pa smo zato i dobili) delujemo kao razbijena vojska na terenu… a kad uđe Filip, i ono malo odbrane što smo igrali se raspadne jer je igrač manje u tom segmentu... u takvom "sistemu", u stvari u takvom hrkljušu, nije ni čudo da igrači gube koncentraciju i motivaciju, a sve manje su voljni i da se bore. Gist je s pravom popizdeo, jer čovek ima karakter. Doveden je da igra ono što inače igra, a ne da pokušava ono što nije nikad... 

 

I bez Filipa smo loši, to je činjenica, pre svega zbog nepismenog trenera koga je mučno gledati onako ladnog ko špricer dok nas gaze (frizura na stranu), a njegovu "igru" da ni ne spominjem. Ono što se "igra" dok je Filip na terenu nije košarka. 

 

Rekao sam već posle Primorske u Superkupu jer se dalo videti iz aviona - ne gine nam Budućnost sezona, ako se ne dovede plej u roku od odmah, a nekoliko utakmica kasnije je bilo očigledno da nam treba i trener, a ne pomoćnik koji pojma nema. Međutim, to je utopija jer Filip mora da igra sa jedne strane, a sa druge, Čović izgleda ne voli ozbiljne trenere jer želi da se meša u trenerski posao, a i sin bi mu teško video parket... zato se i ne reaguje...

 

Kao i u državi - delujemo kao jebeni eksperiment... do kolikog dna mogu da nas spuste bez bilo kakve reakcije... baš me zanima epilog ovog mučenja...

 

Srećom pa sam uspeo sinoć da se ne nerviram mnogo... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Inace, gledao sam protiv Albe i nisam promenio misljenje o vasem prvom pleju.

 

Ekipa vam je nacisto razjebana, mnogo bi bilo interesantno da Junior dobije nogobulj pa da nastane potpuno beznadje medju vama.

 

Jedva bih cekao da procitam ko ce sledeci krivac za sve da bude. Ako biste mogli da se dogovorite oko toga.

 

Ne razumem ovo da jedva cekas da se nastavi raspad ekipe? Hoces da kazes je ovde najbitnije da se pokaze da si ti bio u pravu, a njih 10/50/1000 nije?

 

Da te podsetim, radi se o ekipi koja je pocela sasvim dobro, koja je odigrala solidno i u Tel Avivu i u Atini, koja je pobedila Fener. Onda je ta ekipa ostavljena na cedilu, ima tu vec mesec dana, sa njom radi neko ko se ne razume u taj posao, na delu je razbijanje istog onog zida koji je izgradjen od tih cigli koje su pristizale.

 

Da, ekipa ce apsolutno da izgleda razbijeno. Stavi pomocne trenere u Real, Fener, CSKA, Armani, Efes pa da vidis kako se i oni raspadaju. Jedino ako mislis da je trener nebitan u kosarci, da CSKA moze da vodi i Pavicevic iz Mornara i da oni budu u vrhu.

 

1 hour ago, McLeod said:

Pacijent nema rak pluca zbog Filipa Covica. Pacijent ima rak pluca jer ste na pocetku sezone doveli sve koji su vam bili dostupni i mislili da ce eto sami da se uklope, sami da igraju, naravno, na vrhuncu karijere. A onda pogledas - Derik Braun u raspadu, Lorenco Braun bas i nije tako dobar kao sto ste mislili, Gist odjednom umesto da igra odbranu, vrti se oko reketa i skuplja otpatke, postaje prva napadacka opcija i uvaljuju mu se vruci krompiri da igra 1 na 1 za pet sekundi do kraja sto u zivotu nije radio, nasi igraci skrajnuti, samo Borisa koji bi opet bio na kraju klupe daje znake zivota, Beron, koji je jedini bio u poziciji da radi ono sto radi najbolje, promasuje otvorene suteve i Covic tu moze samo da ti bude tresnjica na vrhu torte.

 

Da oni igraju kao na vrhuncu karijere, Zvezda bi bila legitimni kandidat za F4.

 

Niko nije ocekivao ni TOP 8 (mozda su neki zapali u euforiju, ali vecina svakako ne) , samo borbu za sto vise pobeda i mogucnost da se iznenade rivali ako budu imali losu sezonu. Ovo je sasvim solidan sastav za te ciljeve, falio je taj jedan plej umesto D.Browna i namera da se odmah dovedu dva pleja umesto da se ceka nesto sto ne postoji - zver na koju cemo pljunuti 800k ako treba pa da nam resava meceve.

 

Ja jos nisam cuo imena od raznih zagovaraca te ideje. Na koga to potrositi 600, 700, 800, 900 hiljada, a da ce nam taj sam dobijati meceve i biti lider ekipe?

 

1 hour ago, McLeod said:

Znaci potpuno je obrnuto od onoga sto vi pisete, nije Covic uzrok lose igre Zvezde, Covic koji mora da igra po 20 minuta je posledica i poslednji ekser u kovcegu.

 

Zasto mora da igra 20 minuta? Pre nego sto je dosao Wolters, Radonjic je drzao Jovica dugo vremena na terenu, a menjao ga je Jenkins. Sigurno nije bio lud pa da dovodi neke Ljubicice, Dundjerske, F.Covice i tako ta solidna domaca resenja da privremeno odmore Jovica.

 

Ako Brown moze da igra samo 20 minuta, resenje je da ga menja Jenkins i da igramo bez pleja tada.

 

Sustina problema je sledeca: Pravi se domaci film, sa nikad vecim budzetom, dovode se neke isluzene zvezde da doprinesu kvalitetu filma, ali je problem sto bi finansijer posto - poto da ubaci svoju ljubavnicu koja je mozda lepa, ali nema blage veze sa glumom. Jos veci je problem sto je ona umislila da ume da glumi i tako sav film ide u majcinu jer je reziseru jasno da je jedan od glavnih ciljeva projekta naci bitnu ulogu za amaterku, pa on onda ode kad vidi da se sve pretvorilo u sprdnju, a nastavak rezira njegov pomocnik.

 

1 hour ago, McLeod said:

Al jbg, to ne moze da se shvati zbog toga sto ste ostrasceni i ne mozete da percipirate stvari koje se desavaju na pravi nacin.

 

Mislim da bi trebalo malo da se kontrolises i prestanes da vredjas ljude ovde.

 

OK, mozda preteruju, mozda bi neke upise trebalo i brisati, mozda bi neke reci trebalo manje birati, ali taj tvoj "vi ste besni i ne umete da razmisljate racionalno, zato sam tu ja kao glas razuma" stav nece doneti nista.

 

1 hour ago, McLeod said:

Da ne pricamo o tome sto je pocetni optimizam sa Tomicem ionako bio sulud, ovakvu grupu igraca bi izgubio i mnogo prekaljeniji trener. A tek da ne pricamo o samoj koncepciji tima i 50 centara koje imate, i da ste imali krstenog bekap pleja tesko bi bilo mnogo bolje.

 

Sta sa 50 centara?

 

Moze da ih bude i 100, to je problem sa bacanjem para i tim igracima koji ne igraju.

 

Pocetni optimizam sa Tomicem bio sulud? Bas bih voleo da vidim neke tvoje postove u kojima objasnjavas zasto ce ova ekipa da bude kanta kao sto je sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...