Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

Lupas mnogo Mek, ne znam sta da ti kazem.

 

Da si gledao utakmicu, video bi koliko je puta ostavljao igrace same na trojici, sto Fajea, sto Lazica. Bukvalno je mogao 10 asistencija da ima, samo da su ovi pogodili ono sto profesionalni kosarkas radi zmureci.

 

Necu nastavljati pricu, jer ipak verujem svojim ocima, a ne onome kome Filip Covic nije problem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Lorenzo odlicno igrao, vrhunska organizacija, pravio konstantno visak, ostavljao spot up sutere same, ali nisu mogli vola da ubodu. Da je do njegove organizacije, pobedili bismo 15ak bez problema.

^^ovo

 

ovako iz glave, minimum 5 sam kao duh suteva koje su redom masili davidovac, faje, laza...

isto toliko kontri u kojima zo povuce tranziciju, doda davidovcu koji ima otvoren put ka kosu, ali resi da glumi duranta i masi sut za 3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Swift Pancakez said:

naravno da nije ozbiljan, vec troluje uz amin drugara moderatora

mislim ono, mogli bi svi kolektivno da se saberete malo i prestanete da hranite trola

 

Ko troluje? Sta od ovoga nije tacno? Lik igrao sam, vrti pik da bi dao beku loptu da igra jedan na jedan bez switcha u istoj poziciji u kojoj je on bio pre 10 sekundi i tako cela utakmica.

 

Ni za sta nije kriv, kriv je Covic sto ne igra i kriv je drugi Covic sto nije doveo bekap pleja nego mu igra sin i kriv je trener koji ne postoji, ali igrac koji je plejmejker, znaci play kao igra i maker kao kreator ni za sta nije kriv i to sto je ekipa razbijena banda ama bas nikako nije i njegova odgovornost jer to kreator igre vazi samo ako sa njim igraju NBA igraci i trenira ga Fil Dzekson, do tad ne mozes da kazes da je odgovoran.

 

Izvinjavam se svima u tom slucaju. I jos vise se izvinjavam ako vam je to dobar plej, ocigledno ne gledamo isti sport.

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Lupas mnogo Mek, ne znam sta da ti kazem.

 

Da si gledao utakmicu, video bi koliko je puta ostavljao igrace same na trojici, sto Fajea, sto Lazica. Bukvalno je mogao 10 asistencija da ima, samo da su ovi pogodili ono sto profesionalni kosarkas radi zmureci.

 

Necu nastavljati pricu, jer ipak verujem svojim ocima, a ne onome kome Filip Covic nije problem.

 

Gledao sam utakmicu do pola trece kad ste imali najvecu prednost i tim gore, jer je lik najveci krivac sto na poluvremenu niste resili utakmicu zbog svog kretenskog srljanja i lose organizacije napada.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Je l' si ozbiljan? Protiv Efesa indeks 19, Himkija 17 i Reala 24. 

 

uopste mnogo je ruzno sto se ovde lorenco brani samo zato da bi se i tako popljuvao filip i nama koji ga branimo namece kao uloga pljuvaca lorenza cim kazemo nesto protiv istog. i bez potrebe se stvara neki rivalitet.

 

jeste bio ok protiv himkija, ali kao sto rekoh on je recimo igrao prvu cetvrtinu i imali smo 28-22, ulazi vepar i izlazi na 46-29. 

protiv reala smo imali jednu asistenciju za poluvreme, ocajno usli u tekmu. protiv efesa dali 5 poena za 5 minuta, imao 6 to. inace to protiv reala mu je nabolja tekma ubedljivo i stvarno je bio dobar, ali je opet slabo organizovao igru u 4/4 u kojoj smo dali celih 8 poena. 

nesto slicno kao juce kad je jos + i sam svojerucno sjebao ne jedan nego dva napada za pobedu i to tako sto je davio loptu 20 sec.

meni je bolji bio protiv fenera nego protiv himkija. 

ogroman plus mu je sto je dobar defnzivac i igra cistu odbranu. 

ali da li je ono sto nam treba kao prvi plej? ovo je nedopustivo previse to za prvog pleja, pozicioni napad kao sto i 90% foruma sto primecuje nam ne lici ni na sta, decko slabo vrti pik, nije neki suter...

20 hours ago, Cavani said:

Proklet bio Lorenco, moras biti MVP svaku tekmu, nije dovoljno samo ponekad.

 

ne ne mora biti mvp, ali ne mora da ima prosecno 3.1 to po tekmi ili recimo 7 kao juce i da svojerucno daveci loptu 20 sec sjebe dva napada za pobedu. 

da je filip to uradio juce u must win tekmi goreo bi zeleznik.

 

3 hours ago, McLeod said:

I sad je imao zadovoljavajuci indeks posle prvog poluvremena, pa je silovao, uzeo pola suteva tima, promasivao zicere i nije dobro organizovao napade. Lik je nestabilan i stihijski igrac na kojeg ne mozete da se oslonite i to je bas ocigledno.

 

nije nestabilan, ali je previse opusten, igra neku neku neobaveznu kosarku koju je verovatno igrao u kini pa i ne cudi sto je mrtav ladan juce uzeo 12 suteva za 14 min u igri u prvom, sa samo jednom asistencijom. tamo je to valjda normalno. 

meni je najveci problem kod njega sto mi nemamo igru u pozicionom napadu i sto ne vrti pik, ne hrani centre i nemamo saradnju sa njima.

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Lorenzo odlicno igrao, vrhunska organizacija, pravio konstantno visak, ostavljao spot up sutere same, ali nisu mogli vola da ubodu. Da je do njegove organizacije, pobedili bismo 15ak bez problema.

 

eh sad odlicno. imao jednu asistenciju prvom za 14 minuta, uzeo 12 suteva i imao index 6. konstantno pravio visak, a u stvari ukupno dva puta u 3/4 ostavio dedu i moa same i to je to. u 4/4 se raspao + 7 to + svojerucno sjebao dva napada za pobedu. 

igrao odlicno...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, McLeod said:

Je l' treba posle ove utakmice da vas pitam da li treba da se menja Braun ili ne? Ne moram, mislim... al ono, razmislite malo ako mozete iole objektivno i neostrasceno i pogledajte koji igraci su vam problem u timu.

 

Ne treba, treba da odgovoris za pocetak koji plejmejkeri su u proslosti bili high risk high reward Partizana i Crvene zvezde?

 

Ne mora cak ni to, nego vezano za tvoje zakljucivanje mozemo da zakljucimo da ni Raduljica nije bio problem reprezentacije jer je reprezentacija gubila i bez njega? Koristim taj primer da bih docarao koliko je iskrivljena logika kojom se brani F.Covic: "Sta je on sad problem, vidite da gubimo i bez njega".

 

L.Brown nije problem slicno kao sto nisu problem ni Jenkins, Baron, Perperoglou, Faye ili Gist. Niko od njih nije doveden kao spasilac, niko od njih nema ulogu Jamesa ili De Coloa u ekipi, niko od njih nije nosilac. Mi smo sastavljeni kao tim, tim kojem je trebalo dovesti jos jednog plejmejkera (tipa Kalnietisa, Diota, Renfroa, Sive), preskociti D.Browna i to bi bio tim koji bi legitimno mogao da se bori za TOP 8 sa odgovarajucim trenerom na klupi.

 

Mi sad nemamo trenera i nemamo drugog pleja. Trener koji ne prepoznaje da mora da rotira igrace da ih ubijemo odbranom i slomimo psihicki nego umesto toga gledamo Browna i Barona 38 minuta na terenu, gledamo rovitog Davidovca kako se muci da napadne kos, gledamo Kuzmica u trenutku kada je njima centar Jean Charles.

 

Samo u glavama ljudi koji su dosli da kontriraju i obozavalaca Nebojse Covica ("daj da ga pustimo par minuta da (se) igra u EL, bio je odlican u PO") prvi plej treba da bude zver koja ce da bude prvo ime ekipe i sama resava meceve u evroligi, pa da F.Covic moze da udje na gotovo.

 

Pa nemamo mi u petorci Blazica, Kalinica, Mitrovica i Bobija pa da nam treba Marcus Williams koji ce sve to da poveze, sastavili smo ekipu od nekoliko skorera (Baron, Perperoglou, D.Brown, Gist) i treba nam samo solidan plej kao jos jedno oruzje u napadu.

 

Pritom, petorka Brown - Jenkins - Lazic - Faye - Gist jede protivnika za veceru u odbrani, to je jos jedan plus za naseg jedinog plejmejkera, sto je jak i moze da igra odlicnu odbranu.

 

Jos ovo i zavrsavam. Preskup je ovo sastav da bi se blamirao ovako i igrao na ovaj nacin, a to je tako jer smo pucali sebi u nogu i sad copamo bez trenera i sa samo jednim plejmejkerom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ИEsA IlIC said:

kako ljudi menjaju misljenja, a ne tako davno to je bio psihicki jak igrac koji zasluzuje rispekt... :default_coffee:

Niko ne menja misljenja, svi su se slozili da je Filip odigrao dobar PO u skladu sa mogucnostima,

koje su se pokazale kao lose do bedne u 9/10 ostalog vremena provedenog u Zvezdi. Zasluzuje respekt

za to svakako.

Naravno da zasluzuje respekt i za psihicku stabilnost, ja bih recimo da me sopstveni navijaci teraju u tri lepe iz kluba,

a da ja sam vidim da ne mogu da doprinesem odavno dostojanstveno otisao. On je odlucio da se uhvati za koleno dok ne prodje bura.

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, goldberg said:

Ne mora cak ni to, nego vezano za tvoje zakljucivanje mozemo da zakljucimo da ni Raduljica nije bio problem reprezentacije jer je reprezentacija gubila i bez njega?

pa da smo imali prime shaq-a da razgrce sve pred sobom 37min, onda ta 2-3min raduljice protiv backup centara ne bi nista znacila

ne vidim sta tu nije tacno(tm)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ne treba, treba da odgovoris za pocetak koji plejmejkeri su u proslosti bili high risk high reward Partizana i Crvene zvezde?

 

Ne mora cak ni to, nego vezano za tvoje zakljucivanje mozemo da zakljucimo da ni Raduljica nije bio problem reprezentacije jer je reprezentacija gubila i bez njega? Koristim taj primer da bih docarao koliko je iskrivljena logika kojom se brani F.Covic: "Sta je on sad problem, vidite da gubimo i bez njega".

 

L.Brown nije problem slicno kao sto nisu problem ni Jenkins, Baron, Perperoglou, Faye ili Gist. Niko od njih nije doveden kao spasilac, niko od njih nema ulogu Jamesa ili De Coloa u ekipi, niko od njih nije nosilac. Mi smo sastavljeni kao tim, tim kojem je trebalo dovesti jos jednog plejmejkera (tipa Kalnietisa, Diota, Renfroa, Sive), preskociti D.Browna i to bi bio tim koji bi legitimno mogao da se bori za TOP 8 sa odgovarajucim trenerom na klupi.

 

Mi sad nemamo trenera i nemamo drugog pleja. Trener koji ne prepoznaje da mora da rotira igrace da ih ubijemo odbranom i slomimo psihicki nego umesto toga gledamo Browna i Barona 38 minuta na terenu, gledamo rovitog Davidovca kako se muci da napadne kos, gledamo Kuzmica u trenutku kada je njima centar Jean Charles.

 

Samo u glavama ljudi koji su dosli da kontriraju i obozavalaca Nebojse Covica ("daj da ga pustimo par minuta da (se) igra u EL, bio je odlican u PO") prvi plej treba da bude zver koja ce da bude prvo ime ekipe i sama resava meceve u evroligi, pa da F.Covic moze da udje na gotovo.

 

Pa nemamo mi u petorci Blazica, Kalinica, Mitrovica i Bobija pa da nam treba Marcus Williams koji ce sve to da poveze, sastavili smo ekipu od nekoliko skorera (Baron, Perperoglou, D.Brown, Gist) i treba nam samo solidan plej kao jos jedno oruzje u napadu.

 

Pritom, petorka Brown - Jenkins - Lazic - Faye - Gist jede protivnika za veceru u odbrani, to je jos jedan plus za naseg jedinog plejmejkera, sto je jak i moze da igra odlicnu odbranu.

 

Jos ovo i zavrsavam. Preskup je ovo sastav da bi se blamirao ovako i igrao na ovaj nacin, a to je tako jer smo pucali sebi u nogu i sad copamo bez trenera i sa samo jednim plejmejkerom.

 

Na primer Bo Mekejleb i Markus Vilijams, bio je i Akojon, samo on nije bio reward. Svako ko je doveden sa koledza takodje. Ali ova dvojica su svetli primeri.

 

Gde sam gore branio Filipa Covica? Nije igrao covek, ne znam zasto bih pricao o njemu. Ova obrnuta logika kojom pokusavas da me napadnes je zapravo vasa - Lorenco je jedini plej i zato je dobar. Ja sam pricao o partiji Lorenca Brauna koja je bila losa i najvise zbog njega od svih igraca niste dobili jeftiniji tim na papiru kod kuce, odnosno utakmicu gde se pre sezone unapred upisuje jedna, ako ne i obe pobede.

 

To sto ti pricas o timu je potpuno pogresno konceptualno. Na stranu sto nemate trenera, vi ste upravo doveli skupa pojacanja da pokusate da napravite tim, ali se grdno varas ako mislis da ce dva solidna pleja poput Lorenca Brauna i recimo Sive, Kalnietisa koga god od tih koje si naveo, napraviti funkcionalni tim koji se bori za top 8. I uvek su i timovi pravljeni tako da se gro para da za dva igraca koji ce voditi igru od kojih jedan mora da bude plej. Sa prosecnim plejom sva ova zvucna imena ne vrede onoliko koliko ste ih platili, a to upravo i gledate. Samo stoji bauk u vidu Covica Juniora u cosku, pa Zo moze da se opusti i kulira.

 

Zato mi je i zao sto to verovatno necete gledati, ali i onda ce verovatno Filip Covic biti kriv, samo nece biti gazda koji treba da ostane u klubu kao uspesan predsednik.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Lorenzo je dobar u tranziciji i fino zavrsava na obrucu. Kontrola lopte mu je na jako zavidnom nivou, defanzivno je isto dobar, snazan je i dovoljno pokretljiv.  U pozicionoj igri je dosta problematican. Svi mu idu ispod bloka, tesko je tako napraviti neku prednost. Gubi lopte kao na traci otkad je dosao, cesto djeluje kao da igra neki lagani basket, bez ikakve odgovornosti. Kao asistent nije nista poseban,  odnos asistencija i TO mu je: 3.9/3.1. Skromno je to za igraca kojem je glavna snaga organizacija igre. On ima kvalitet za back-up pleja, ali ne bas za lidera ekipe. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam toliko obracao pre, pogotovo preko TV-a. Sprdam se malo, ali videcu kako bude u narednim tekmama. Sinoc je imao sto direktnih dodavanja za otvorene suteve, sto napravi visak, pa kroz ekstra pas ode do sutera lopta.

 

O njegovoj pasivnijoj organizaciji sam pisao i posle pobede protiv Himkija (valjda). Stoji sve da ima problema, ali dosta je i do saigraca, a pogotovu trenera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Na primer Bo Mekejleb i Markus Vilijams, bio je i Akojon, samo on nije bio reward. Svako ko je doveden sa koledza takodje. Ali ova dvojica su svetli primeri.

 

Acognon? Covek je krs od igraca, najgori plej koji je hodao terenima na kojima se igrala evroliga.

 

Kao sto sam i mislio, McCaleb i Williams. Sta cemo sa ostalim sezonama?

 

1 hour ago, McLeod said:

Gde sam gore branio Filipa Covica? Nije igrao covek, ne znam zasto bih pricao o njemu. Ova obrnuta logika kojom pokusavas da me napadnes je zapravo vasa - Lorenco je jedini plej i zato je dobar. Ja sam pricao o partiji Lorenca Brauna koja je bila losa i najvise zbog njega od svih igraca niste dobili jeftiniji tim na papiru kod kuce, odnosno utakmicu gde se pre sezone unapred upisuje jedna, ako ne i obe pobede.

 

Nije ti to bio jedini upis na ovu temu, ima na prethodnim stranicama teme koliko hoces toga.

 

"Covic ne bi bio problem da je dovedena zver na poziciji plejmejkera" - to je parafrazirano, tvoj stav. Obrnuta logika ne stoji jer se ne brani stav da je Lorenzo genijalan plej, samo da nije los i da nije u njemu problem.

 

1 hour ago, McLeod said:

To sto ti pricas o timu je potpuno pogresno konceptualno. Na stranu sto nemate trenera, vi ste upravo doveli skupa pojacanja da pokusate da napravite tim, ali se grdno varas ako mislis da ce dva solidna pleja poput Lorenca Brauna i recimo Sive, Kalnietisa koga god od tih koje si naveo, napraviti funkcionalni tim koji se bori za top 8. I uvek su i timovi pravljeni tako da se gro para da za dva igraca koji ce voditi igru od kojih jedan mora da bude plej. Sa prosecnim plejom sva ova zvucna imena ne vrede onoliko koliko ste ih platili, a to upravo i gledate. Samo stoji bauk u vidu Covica Juniora u cosku, pa Zo moze da se opusti i kulira.

 

I opet taj tim ne da nije favorit za TOP 8 nego bi to bilo prilicno iznenadjenje.

 

Razlika izmedju ovog i Alimpijevicevog tima je da ovaj, pod odredjenim okolnostima moze da se umesa u borbu za TOP 8.

 

Jos jednom si napisao svoj stav da se sve mora vrteti oko Calathes - type plejmejkera, ja te pitam zasto Zenit, Alba, Bayern, Asvel, Zalgiris i Valencia, dakle klubovi koji su blize Zvezdi u pogledu budzeta za plate igraca nisu sledili tu logiku?

 

1. Nemaju ambicije

2. Ne znaju kako da sastavljaju tim

 

ili, mnogo verovatnije,

 

3. Nema plejmejkera na trzistu koji mogu da budu prve zvezde timova jer je sve sto vredi naslo klubove.

 

1 hour ago, McLeod said:

Zato mi je i zao sto to verovatno necete gledati, ali i onda ce verovatno Filip Covic biti kriv, samo nece biti gazda koji treba da ostane u klubu kao uspesan predsednik.

 

Pa i gazda ce biti kriv, ja ti to ponavljam, a ti se macujes sa nekim drugim ljudima praveci se kao da ja nemam nista protiv N.Covica.

 

Sto ne oslobadja krivice F.Covica, kosarkasa cija ce karijera biti upamcena kao postojeca samo zato sto mu je otac bio na celu odredjenih kosarkaskih klubova. Sam je kriv jer nije imao ni najmanju zelju da se oproba bilo gde drugde osim da u 28. godini carini loptu sa klincima saigracima u FMPu.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dropkick Murphys said:

jos da pojasnis koja su to dva napada za pobedu i koliko smo ih ukupno imali?

igra dobru odbranu, ali neobaveznu kosarku koju bi igrao u kini?

 

stvarno bio dobar portiv reala, ali slabo organizovao na kraju, jer nije imao izmenu za celu tekmu?

 

previse nelogicnosti za moj ukus 🙂

 

napad na 65-63 u poslednjem minutu kad smo mogli otici na dva poseda i prakticno resiti tekmu. driblao je 20 sec i uvalio biliju koji je sutirao trojku preko ruke.

poslednji napad u produzetku, isto davio 20 sec i nije ni uputio sut. 

u 4/4 smo jedva dali 11 poena, protiv reala celih 8. 

da igra ok odbranu, a u napadu bas tako neku neobaveznu kosarku. 

moze da stoji i to da je crkao protiv reala i asvela u 4/4 ali bas da ne organizuje nista za celu cetvrtinu. 8 i 11 poena. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...