Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

Ljudi ko što je neko gore već napisao (mislim Dropkik - ako nije izvinjavam se), batalite rasprave sa Šonetom i Šerifom. Ljudi vas zajebavaju za sve pare. Šta god da napišete ili čak pokušate da dokažete statistikama oni teraju svoju mantru. Oni nisu glupi, šta više, mislim da nisu ni botovi, nego dosadno im je pa ih zabavlja ovo vaše mačevanje. Ne odgovarajte im a oni nek pišu šta hoće, jer to je njihovo pravo (normalno ako ne vređaju, a oni to, za sada ne čine).

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

 

Onda bi bilo dobro da napises koji su to high risk high reward plejevi osim Marcusa.

 

 

 

Da znam i da znam da ce biti uspesno ne bih bio ovde sad nego bih verovatno pravio konkurenciju Misku Raznatovicu. Zato se to zove i kockanje.

 

Sto se poslednjeg tice, nije bas tacno, imas recimo Ponkrasova, Strazela, Cincarinija.

 

Mozemo da zavrsimo ako mi objasnis sta je to recimo Bozicev prajm. Mislim, pricamo o kvalitetima igraca, upravo zato i insistiram na tome, jer ocigledno pojedini ne mogu da razdvoje to da je Covic sin znamo ciji, a Bozic je bar kapiten za primer i drzi metlu na treningu (da to radi Junior verovatno bi bio dobar) a Tepic cita knjige.


To sto su takodje teske stetocine na terenu, nema veze. I onda se ponovo vracamo na pricu da vam Junior smeta jer ga gura Senior, ali opet necete da terate Seniora, a to znamo kako se zove, da ne pisemo preneseno znacenje.

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2019 at 5:47 PM, K.Dot said:

7e6357e636413d261260114bf0a74f06.gif

 

ivane bez ljutnje ali meni ovako izgleda ona tvoja statistika i uporedjivanje ucinka kad je sa igracem x na terenu/kad nije i kad je sa igracem y/bez njega.

 

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Možemo samo da se kolektivno batrgamo u samrtnom ropcu, masakrirao nas Šone neoborivim činjenicama.

 

nije uopste poenrta u tome, poenta je da filip uopste, ali uopste ne zasluzuje hejt koji dobija. da ne pricam da se to pretvorilo u opstu mrznju, pljuvanje, vredjanje.

decko 101% zasuzuje da bude deo ovogodisnje ekipe, bas zbog tog po, i trebao bi da ima bar mali kredit za te partije kao jedini plej. a ne da se sprovodi ovaj linc. 

tesko je pruzti i 50% mogucnosti u ovakvim uslovima.  ima i on dusu. 

ja ne razumem kako vi ne shvatate da je to stvarno epski jer covic i mi smo rasturili najljuceg rivala koga je predvodio najskuplji trener ikada i omrazenu nikad skuplju buducnost sa jebenim veprom gazidinim sinom kao jedini plejom. pa moze li jace? 

kao kad bi nas dule dobio sa nekim njegovim sinom veprom koji je btw pokidao tu seriju, spasao partizan od poraza i bio jedan od najznacajnih igraca za titulu i el. 

ono jebali bi nas uzduz i popreko i nabijali bi nam tog malog vepra na nos godinama. za 10 godina cemo moci reci a jel se secas kako smo ih ugazili sa jebenim filipom veprom covicem aka gazdinim sinom kao jedinim plejom. 

epski. holivudski scenario. 

 

asUqEEzN_o.png

 

obuce zvezdin dres i zaboravi da igra kosarku

 

to je to, ali ni prvi ni poslednji + on ima i poseban pritisak 

 

5 hours ago, McLeod said:

kada vasa skupa pojacanja odigraju ono zbog cega su dovedena, Covic ce imati i manju minutazu i za tu minutazu koju provede na terenu nece napraviti veliku stetu.

 

apsoultno, i to ne da nece praviti stetu nego ce se i opustiti i igrati bar na nekom aba nivou. znaci 10tak min da odmeni lorenza (djenku, bilija, dedu) i on sigurno moze isporuciti bar neke solidne partije i u el. ne mora kao u po, ali moze kao u aba do sad. njega jednostavno ubija pritisak, pljuvacina kojoj je izlozen, sto prvi put igra el. jos se na to nadovezala povreda kuzmica, ekipa koja nije u formi, cela spoljna linija slaba, odlazak trenera, tezak raspored u el. 

ima ponetu ta prica jer kako se ekipa bude dizala i nosioci budu na nivou (znaci da djenka ne baca ciglu za ciglom, bili da ubacuje ove njegove suteve, lorenco da bude bar pola od ovoga protiv reala, deda da se pronadje) i njemu ce biti lakse. 

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Vrati se Šone, sve ti je oprošteno.

 

ode sve u materinu...

 

i da ekipa je napravljena da mali gazdin vepar ima ulogu i minute. mali gazdin vepar je to apsolutno zasluzio partijama u po kad je igrao kao posednut. jbg, desilo se, deal with it. 

 

 

Edited by ИEsA IlIC
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

 

Da znam i da znam da ce biti uspesno ne bih bio ovde sad nego bih verovatno pravio konkurenciju Misku Raznatovicu. Zato se to zove i kockanje.

 

Pa napisao si da su Partizan i Zvezda uvek uspevali sa high risk high reward igracima.

 

To je nesto sto se desilo u proslosti pa te pitam koji su to igraci? Palacio? Nelson? Mekel? Wolters?

 

7 hours ago, McLeod said:

Sto se poslednjeg tice, nije bas tacno, imas recimo Ponkrasova, Strazela, Cincarinija.

 

 

7 hours ago, McLeod said:

Mozemo da zavrsimo ako mi objasnis sta je to recimo Bozicev prajm. Mislim, pricamo o kvalitetima igraca, upravo zato i insistiram na tome, jer ocigledno pojedini ne mogu da razdvoje to da je Covic sin znamo ciji, a Bozic je bar kapiten za primer i drzi metlu na treningu (da to radi Junior verovatno bi bio dobar) a Tepic cita knjige.
To sto su takodje teske stetocine na terenu, nema veze. I onda se ponovo vracamo na pricu da vam Junior smeta jer ga gura Senior, ali opet necete da terate Seniora, a to znamo kako se zove, da ne pisemo preneseno znacenje.

 

Bozicev prajm je vreme kada je isporucivao odlicnu odbranu na najboljim igracima protivnika i pogadjao bitne suteve.

 

Da se sad rukovodimo merilom "pogadjao je kada je bilo najbitnije" Bozic bi trebalo da dobije bistu u  Pioniru koliko je vaznih trojki u domacim takmicenjima pogodio ukljucujuci tu i nekoliko za pobedu u poslednjim trenucima meca.

 

Tepicev kvalitet je bio sto je visok dva metra i moze da ucestvuje u skoku i ometa prenos lopte i imao je jednu odlicnu sezonu pre odlaska u inostranstvo. Kasnije se izgubio i nije nikada vise bio na tom nivou.

 

Sto nas dovodi do glavnog dela. Nase ekipe i sve ekipe koje su imale problem sa inferiornijim pojedincima su morale da se okrenu rudarenju u odbrani, skoku i fanaticnoj borbenosti. Zato je Lazic imao svoje mesto u timu, zato je Bozic imao svoje mesto u timu i zato Covic nema sta da trazi u timu.

 

Ti mozes da kazes da tebe bas briga za segment odbrane, a ja ti kazem da je utopija ocekivati na ovim prostorima stalno majstore poput Millera ili igrace od milion evra. Zato, ako zelimo da budemo sto konkurentniji u evroligi zna se recept - odbrana, ometanje protivnika, poeni iz kontre, borbenost, skok. Ne umiranje u lepoti i 35 sutnutih trojki. Zato nema mesta za igrace koji su rupe u odbrani osim ako nisu majstori svog zanata kao sto je bio Williams ili Rochestie.

 

Sa Covicem u timu ti bukvalno predajes odredjen broj meceva jer pravis kompromis i to se osetilo i u EC gde smo imali sramnu sezonu, a oseti se i u EL. Nije bitno sto je on zalutao za taj nivo, namerno cemo da sebi snizavamo plafon jer je najbitnije da gazda Cova sa milionskim budzetom spreci "milogorce" i "crnobelu hobotnicu" da igraju evroligu.

 

Nista ne moze da cudi da ovde mogu da se procitaju hvalospevi "igrao je kao u transu, davao je u proseku 9 poena i imao 6 asistencija!". To je to, nisu bitni interesi kluba, samo zahvalnost Nebojsi Covicu jer je ucutkao crnogorsku i crnobelu mafiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad dobijemo sa Filipom u timu - Bio je prevaga i promenio ritam na terenu

 

Kad dobijemo bez Filipa u timu - Bitna je pobeda

 

Kad izgubimo sa Filipom u timu - Braun smecar kriv nije isporucio 30 poena

 

Kad izgubimo bez Filipa u timu - Falio je Filip kakav god da je

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cavani said:

"zasluzio partijama u po kad je igrao kao posednut"

Davao devet poena.

 

to posednut nije moja rec, vec haosova iz fioke tako da... :default_coffee:

inace imao je fantastican odnos ass/to i najveci index posle bilija, tako da devet poena... :default_coffee:

jZcDZ8PG_o.jpg

kako ljudi menjaju misljenja, a ne tako davno to je bio psihicki jak igrac koji zasluzuje rispekt... :default_coffee:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Trenutno je trener prvi problem, Filip drugi..

 

To su  stvari koje se ne mogu razdvojiti nikako.

 

Ne postoji ozbiljan trener koji bi dozvolio da mu gazda uvali svog liliputanca, osim ako nisu neke ogromne pare u pitanju pa da ga boli racku za rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Del Piero said:

Je l' si ozbiljan? Protiv Efesa indeks 19, Himkija 17 i Reala 24. 

I sad je imao zadovoljavajuci indeks posle prvog poluvremena, pa je silovao, uzeo pola suteva tima, promasivao zicere i nije dobro organizovao napade. Lik je nestabilan i stihijski igrac na kojeg ne mozete da se oslonite i to je bas ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Izmisljeni argument je da lik koji je jedini plej u ekipi , posto Covic jelte nije plej jer nije ni kosarkas, ni za sta nije kriv jer ekipa nema ni trenera. Inace, to sto Zvezda igra kao da nema nijednu akciju je zasluga i plejmerkera. No dobro, meni ni iz dzepa ni i dzep, kad do kraja procerdate sezonu  lutajuci kao tutumraci mozda vas stigne naknadna pamet ali bice kasno svakako. Bavite se nebitnim stvarima cele sezone, a trenera i nosioce igre nemate.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Lorenzo odlicno igrao, vrhunska organizacija, pravio konstantno visak, ostavljao spot up sutere same, ali nisu mogli vola da ubodu. Da je do njegove organizacije, pobedili bismo 15ak bez problema.

 

Bas su mnogo asistencija usrali onda, imajuci u vidu da je imao mocnih cetiri za skoro 40 minuta.

 

Da imam vremena, sad bih se bavio nebitnom statistikom i doveo ovaj performans u ravan "najboljih" Juniorovih da se vidi koliku je stetu napravio.


Da ne pricamo o 7 TO od kojih je pola zavrseno poenima protivnika u utakmici koju su zavrsili sa 74 poena sa sve produzecima. A i od ovih sest ostalih zasluzan je za bar dva, jer se pisala izgubljena lopta drugom igracu posto im je on uvalio vruc krompir.

 

Idealan razigravac, verujem da su grobari jako zadovoljni njime.

 

Ali da, da imate bekap pleja da udje kad Zo ima minus fazu, sigurno bi bilo bolje. Mozda biste i dobili ovu utakmicu. A mozda biste onda i poceli da pricate o svom prvom pleju i koliki je promasaj.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...