Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

On 9/21/2019 at 10:10 PM, kalistenika u rutini said:

@Laki21

Da li je Filip veće djubre od igrača ili od coveka?

Svi se koncentrisu na to koliko je jadan i bedan kao kosarkas, ali mi se cini da je karakterom povukao na oca i da je jadniji kao osoba nego kao sportista, i generalno mislim da će biti veće djubre nego senior.

 

Uvek se ranije provlačila neka mantra kako je Filip fin momak i na mestu, a sa druge strane se previdi situacija da čkode verovatno zna da nije za bekap EL pleja, ali tata mu omogućio i onda ga boli paja, što da ne igra kad mu se može. Mandrili su svakako namireni i na njegovoj strani. Dovoljno je da povremeno skoči za loptu koja je već u autu i to je to, momak se trudi, ne kuka za platu, domaće rešenje itd... 

 

 

On 9/22/2019 at 7:38 AM, Nek grmi jako said:

Sociološki kontekst olakšava mi da razumem želju forumaša da pominju u nedogled Filipa Čovića na ovoj temi, iako postoji otvorena tema predviđena za analize njegovog lika i dela, kao što razumem i Simu Spasića kad sa megafonom dođe ispred zgrade parlamenta, a ne ode u Lipovačku šumu.

 

Zato mi to pomaže da takve fenomene posmatram kao internu vežbu tolerancije, toliko potrebne kada je reč o platformama gde se razmenjuju mišljenja i stavovi...

 

Jer, kad nam je u životu pa sve potaman? Skoro nikad, jel da? I kad se čini da sve štima, uvek ima, kao u izreci, onaj kamenčić iz cipele. Tako je i sa Zvezdom, kao i sa ovim forumom, koji se ne razlikuje previše od onoga što živimo u realnom svetu, pa kad se Oli pobedi dva puta u tri dana, opet nešto ne valja.

 

Jednostavno, odijum u odnosu na Čovića neće se promeniti pa sve i da osvojimo EL, kao što se nije promenio ni kad smo proletos uzeli Aba ligu i domaće prvenstvo. Jer, nacrtana mu je meta (u čemu sam i sam učestvovao na prošlom forumu, na temi o efempeu) koju sad ni Savaot ne može da skine.

 

Naravno, ne više ni zbog njega samog (budući da su sve priče već napisane, pa se sad vrti ono što je izrečeno po milion puta). pa čak ne i ako rezultati kluba na EL nivou budu ove godine najbolji u istoriji KKCZ,... Nego zbog nas.

 

Takvi smo, ušančeni u rovu vlastitih agendi, i sad nema nazad.

 

Sociološki, nepotizam, koji za sobom u 99% slučajeva provlači i nesposobnost za adekvatno obavljanje radnih zadataka je boljka koja ubija i izjeda Srbiju, već dugo vremena. Jedno je državna uprava sa kojom nemaš emocionalnu povezanost, već samo opsuješ nesposobne radnike ili ministre Sinišu Malog i Nebojšu Slinu Stefanovića. Ipak, ovde se radi o sportu gde je očekivano da postoje i neke jače emocije, često iracionalne za pravni subjekt, kao što su privrženost, ljubav itd... Normalni ljudi, kada vide da se u klubu kojeg vole događa najgori mogući nepotizam, normalno je da reaguju ovako, JER, KK CZ nije Nebojšina privatna prćija, već se ponavlja isti obrazac zapošljavanja unuka Jove Krkobabića na mesto  potpredsednika Privredne komore Beograda. Zato i mene, kao nekog ko podržava KKP izuzetno nervira svako bivstvovanje ćufte na terenu, jer šalje signal svim građanima RS da kad imaš tatu/dedu/ljubavnika možeš da radiš šta god hoćeš i da ne snosiš posledice za rezultat, jer uvek će se naći neki Dobrić da se ispičkara za loš posao. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroUrban said:

 

Uvek se ranije provlačila neka mantra kako je Filip fin momak i na mestu, a sa druge strane se previdi situacija da čkode verovatno zna da nije za bekap EL pleja, ali tata mu omogućio i onda ga boli paja, što da ne igra kad mu se može. Mandrili su svakako namireni i na njegovoj strani. Dovoljno je da povremeno skoči za loptu koja je već u autu i to je to, momak se trudi, ne kuka za platu, domaće rešenje itd... 

 

 

 

Sociološki, nepotizam, koji za sobom u 99% slučajeva provlači i nesposobnost za adekvatno obavljanje radnih zadataka je boljka koja ubija i izjeda Srbiju, već dugo vremena. Jedno je državna uprava sa kojom nemaš emocionalnu povezanost, već samo opsuješ nesposobne radnike ili ministre Sinišu Malog i Nebojšu Slinu Stefanovića. Ipak, ovde se radi o sportu gde je očekivano da postoje i neke jače emocije, često iracionalne za pravni subjekt, kao što su privrženost, ljubav itd... Normalni ljudi, kada vide da se u klubu kojeg vole događa najgori mogući nepotizam, normalno je da reaguju ovako, JER, KK CZ nije Nebojšina privatna prćija, već se ponavlja isti obrazac zapošljavanja unuka Jove Krkobabića na mesto  potpredsednika Privredne komore Beograda. Zato i mene, kao nekog ko podržava KKP izuzetno nervira svako bivstvovanje ćufte na terenu, jer šalje signal svim građanima RS da kad imaš tatu/dedu/ljubavnika možeš da radiš šta god hoćeš i da ne snosiš posledice za rezultat, jer uvek će se naći neki Dobrić da se ispičkara za loš posao. 

 

Slažem se, to su neki od nas još pre nekoliko godina detektovali i opisali u još težem obliku na bivšem forumu, ne štedeći ni oca ni sina.

 

Ali sve je bilo uzalud. I tada, a i sada, ako pogledamo ishod u kome se proizvod nepotizma otelotvorio u Zvezdinom timu već drugu godinu zaredom... Pa čak sve to mogu da svedem i na lični nivo, budući da je deo jednog od poslednjih postova kojeg sam ostavio na bivšem forumu glasio, parafraziram: nepotizam će ove sezone srušiti ambicije Crvene zvezde kao kulu od karata kad joj najviše bude potreban bekap plej... A desilo se potpuno suprotno, jer je KKCZ posle povrede Reglanda uzela Jadransku i KLS baš sa tim Čovićem, kakav god da je, kao jedinim plejmejkerom. 

 

Čime su i otac i sin obesmislili moje predikcije... 

 

I šta sad, jel treba da se pravim da nisam to napisao? I da mi je potpuno svejedno što sam toliko promašio u proceni, pa da se bavim ćoravim poslom u nedogled?!?

 

To bi isto bilo kao kad bih u kući obešenog svaki dan pominjao konopac.  

 

Drugačije bih, opet, sagledao fenomen ako bi FČ i u Pioniru naletao na odijum kakav ga prati u virtualnom svetu forumskih kritika, ali tamo nema skandiranja protiv njega. Što čitavoj ovoj priči daje gorak ukus mimikrije, budući da se događaji u realnom svetu ne poklapaju sa forumskim diktatom...

 

A to je onda tek digitalno mlaćenje prazne slame i jalova sajber onanija.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2019 at 9:46 AM, AgroUrban said:

 

Zato i mene, kao nekog ko podržava KKP izuzetno nervira svako bivstvovanje ćufte na terenu, jer šalje signal svim građanima RS da kad imaš tatu/dedu/ljubavnika možeš da radiš šta god hoćeš i da ne snosiš posledice za rezultat, jer uvek će se naći neki Dobrić da se ispičkara za loš posao. 

 

Ta poruka je vec davno poslata, ne od Covica. Oni samo rade ono sto je normalno u ovoj drzavi.

Link to comment
Share on other sites

meni već sad žao Lorenca...vidi se da ume, i napravićemo ga da nam valja ali on je tek tada naebo.

Đenka će najverovatnije preuzeti veći deo minuta bekapa ako Beron zadrži procente za tri,

DeDa u EL može samo da odglumi par napada na kecu...a Lorenco neće imati kad da otpie malo voda-vode...il šta je već aktuelno.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...