Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

21 minutes ago, mare80 said:

Mislis na Sirijske Kurde?

U ovom ratu tamo,bilo je svacega,ali po meni mnogo manje su pravili s...a od Asada i ovih iz Idliba....

 

 

Da, na njih.

 

Sve je to stvar perspektive i kako se gleda...

Link to comment
Share on other sites

Nema ovde mira, salju se samo pojacanja. Prosto sad Erdogan ima..eto ponudio sam im. Cenim neki savez USA i Turske. Rusi ceprobati uzeti neki deo za SAA i to je pitanje ako im Turci ponude da uzmu neko oruzje...sad se trguje, sta, koliko i dokle.. Cini mi se da su najebali Kurdi a moguce i deo SAA. Imaju vremenado utorka, a tad je sastanak Erdogan i Putin.

Link to comment
Share on other sites

Misli da ce Asad i Rusi na kraju popustiti,dace Turcima odresene ruke za ofanzivu na Kobane u zamenu za osvajanje dela Idliba do puta Hama-Alepo...

Iz Manbidza ne verujem da ce se povuci...

Sto se Trampa tice,definitivno nece ici toliko daleko da podrzi Erdogana u daljim akcijama,verovatno ce biti neutralan,u fazonu : Eto ja sam pokusao da smirim situaciju,vi necete,hebite se sad,ne interesuje me....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2019 at 1:22 PM, Pavaroti said:

Nema ovde mira, salju se samo pojacanja. Prosto sad Erdogan ima..eto ponudio sam im. Cenim neki savez USA i Turske. Rusi ceprobati uzeti neki deo za SAA i to je pitanje ako im Turci ponude da uzmu neko oruzje...sad se trguje, sta, koliko i dokle.. Cini mi se da su najebali Kurdi a moguce i deo SAA. Imaju vremenado utorka, a tad je sastanak Erdogan i Putin.

 

Za sada stradaju samo pripadnici Sirijskih demokratskih snaga, pro-turske Slobodne sirijske armije i sami Turci. Nevolje u raju, reklo bi se. 😉

Putin i Asad mogu da trljaju ruke i spremaju ofanzivu na Idlib. Veliko se zlo sprema ostacima sirijske Al Kaide. 😊

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Deep State said:

 

Za sada stradaju samo pripadnici Sirijskih demokratskih snaga, pro-turske Slobodne sirijske armije i sami Turci. Nevolje u raju, reklo bi se. 😉

Putin i Asad mogu da trljaju ruke i spremaju ofanzivu na Idlib. Veliko se zlo sprema ostacima sirijske Al Kaide. 😊

Sirijski kasapin ce se okretati do kraja svog zivota za sobom. Doveo je do smrti 1m+ sunarodnika.  Nema sumnje da ce mu kraj biti tezak, kad tad. Nemam nista protiv naroda sa obe strane zice sto bi se reklo, ali kasapin da pati ☺️👍🤟

Link to comment
Share on other sites

Izgleda Rusi i Turci sklopili sporazum...

YPG se povlaci 30 km od granice...

Zajednicke rusko-turske patrole u toj oblasti...

Manje vise isti sporazum kao SAD-Turska koji mesec ranije...

Po mojoj proceni zavrsice se kao i ovaj predhodni sa Amerikancima...

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mare80 said:

Izgleda Rusi i Turci sklopili sporazum...

YPG se povlaci 30 km od granice...

Zajednicke rusko-turske patrole u toj oblasti...

Manje vise isti sporazum kao SAD-Turska koji mesec ranije...

Po mojoj proceni zavrsice se kao i ovaj predhodni sa Amerikancima...

 

Ne znam, moguce da ce se povuci. Samo nije mi jasno sta misle da urade sa tih 3m izbeglica? Asad je izasao kao pobedik, tj USA je pustila Siriju Rusiji. Neka im je Bog u pomoci tamo. Osvetice im se Asad svakom pojedinacno. Debakl miru i stabilnosti u regionu.

Link to comment
Share on other sites

Rusi su dobili rat u Siriji još 2015. kada su se uključili u rat na strani Asada. SAD je imao svoje šanse 2013. i 2014. kada su imali pripremljen teren za intervenciju ali je Obama odlučio da ne interveniše da bi imali veće šanse da pobede na izborima 2016. Posle toga samo gledamo agoniju na terenu. SAD je dobio još jednu šansu sa Kurdima 2017. da se uključi u pitanje Sirije ali je to sada prokockano sa ovim katastrofalnim potezom Trampa. Dakle Sirija sada postaje pitanje oko koga će pregovarati Turska, Rusija i Iran, ostali će se pojavljivati tu i tamo ali realno neće imati nikakav uticaj na te pregovore.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo sta je Rusija dobila. Bukvalno nista, ako nista USA je naucila iz svojih greski. Narod moze samo sebi doneti slobodu, sve druge solucije probadaju.  Nama nista nisu pomogli, istih 50% i dalje glasa za nekog novog Slobu, Seselja ili Vucica. Svest naroda treba da se menja, ako ne..Oni uzivaju u USA, boli ih patka sta se desava u Siriji. Trampa boli uvo da izigrava svetskog policajca, sada neka trguju sa Rusima. Po meni greska, zao mi je opozicije koju izgleda niko nigde ne jebe dva posto 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pavaroti said:

Ne znam samo sta je Rusija dobila. Bukvalno nista, ako nista USA je naucila iz svojih greski. Narod moze samo sebi doneti slobodu, sve druge solucije probadaju.  Nama nista nisu pomogli, istih 50% i dalje glasa za nekog novog Slobu, Seselja ili Vucica. Svest naroda treba da se menja, ako ne..Oni uzivaju u USA, boli ih patka sta se desava u Siriji. Trampa boli uvo da izigrava svetskog policajca, sada neka trguju sa Rusima. Po meni greska, zao mi je opozicije koju izgleda niko nigde ne jebe dva posto 🙂

 

Добили су нову ваздухопловну базу у Медитерану, а задржали су и постојећу поморску. Придобили су добрим делом Турке на своју страну. Показали су немоћ САД да помогне својим савезницима.  Показали су да су амерички савезници само пијуни у рукама САД, које су Амери спремни да жртвују. Сећамо се оних идиотских америчких флоскула "Асад је готов" и "Асадови дани су одбројани", чиме су Амери сугерисали својим пуленима да само устану и да има америчка помоћ стиже. Сада су они који су их послушали два метра под земљом, поровани и измасакрирани.

Показали су, напослетку, да анализе (са претходног форума) форумских аналитичара типа A sad о томе да САД тек са Трампом знају шта раде у Сирији не вреде ни пишљива боба. Показали су да сви они коју верују у америчку надмоћ и "изузетност", попут Вас, Kinika и сличних, не виде даље од носа и да су поприлично упорни у том свом слепилу.

Показали су да сам ја од почетка и увек био у праву у вези Сирије и Блиског Истока. 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2019 at 10:45 PM, Deep State said:

 

Добили су нову ваздухопловну базу у Медитерану, а задржали су и постојећу поморску. Придобили су добрим делом Турке на своју страну. Показали су немоћ САД да помогне својим савезницима.  Показали су да су амерички савезници само пијуни у рукама САД, које су Амери спремни да жртвују. Сећамо се оних идиотских америчких флоскула "Асад је готов" и "Асадови дани су одбројани", чиме су Амери сугерисали својим пуленима да само устану и да има америчка помоћ стиже. Сада су они који су их послушали два метра под земљом, поровани и измасакрирани.

Показали су, напослетку, да анализе (са претходног форума) форумских аналитичара типа A sad о томе да САД тек са Трампом знају шта раде у Сирији не вреде ни пишљива боба. Показали су да сви они коју верују у америчку надмоћ и "изузетност", попут Вас, Kinika и сличних, не виде даље од носа и да су поприлично упорни у том свом слепилу.

Показали су да сам ја од почетка и увек био у праву у вези Сирије и Блиског Истока. 😎

Polako.

 

Evo ubili su Bagdadija i njegovu desnu ruku u dva odvojena napada blizu Turske granice, u njihovoj zoni u Siriji. Rusi se pitaju da li je bilo akcije, Turci da su pomgoli..ali onda USA kaze da nisu.  Cak su rekli i da su pomogli teroristima. Turci su sjebani mislim, opoziciju vise niko i ne spominje.

 

Izrael cuti poprilcino dugo, videcemo sta ce se desiti. Bojim se da ce Turci uciniti neki glup potez, deluje da ih i navlace.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroUrban said:

Zar Abu bakr al Bagdadi nije ubijen pre par godina?

 

To sam se i ja čudio, mogao sam da se zakunem da sam to čitao pre 2-3 godine. Ovaj put (iz australijskih novina):

 

When the attack was over, US forces turned to their next task — officially confirming they had indeed killed al-Baghdadi. They had been burned before. Previous accounts of the terrorist’s death had spread, only for him to surface yet again.

To get to his body, they had to dig through debris.

“There wasn’t much left, but there are still substantial pieces that they brought back,” Mr Trump said.

The Americans had come prepared with samples of al-Baghdadi’s DNA. Lab technicians conducted an onsite test of the body, and within 15 minutes, positively identified it as that of their primary target.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pavaroti said:

Polako.

 

Evo ubili su Bagdadija i njegovu desnu ruku u dva odvojena napada blizu Turske granice, u njihovoj zoni u Siriji. Rusi se pitaju da li je bilo akcije, Turci da su pomgoli..ali onda USA kaze da nisu.  Cak su rekli i da su pomogli teroristima. Turci su sjebani mislim, opoziciju vise niko i ne spominje.

 

Izrael cuti poprilcino dugo, videcemo sta ce se desiti. Bojim se da ce Turci uciniti neki glup potez, deluje da ih i navlace.

 

Значи, Багдади се крио у провинцији Идлиб? То је још један разлог више да САА очисти Идлиб од исламиста! 😎

Link to comment
Share on other sites

ISIL nije pretnja ni u jednoj drzavi koja nema problema sa centralnom vlascu. Al Bagdhadi i njegova smrt u Idlibu samo potvrdjuju da se u tom nesrecnom ratu ne radi o vojskama koja konktrolisu teritorije. To je rat za velike gradove i puteve izmedju njih i u tom ratu je svako saradjivao sa svakim.

 

SDF je imao vise meseci da zauzme Hajin, jedno malo selo pored Eufrata i oni to namerno nisu zeleli da urade pa se postavlja pitanje zasto je bitan poraz ISILa i zasto je bitno zauzimanje tog poslednjeg sela? U kojem, na kraju, Bagdhadi nije ni bio.

 

Previse su mediji na zapadu navikli javnost na jednostavnu crno belu sliku u svakom ratu i da u svakom ratu postoje dobri i losi momci, sto nikako ne odgovara istini. U Iraku je ISIL bio u koaliciji sa sadamistima i raznim sunitskim milicijama kojima je dosta Siita i koji su hteli osvetu, u Siriji je rezim al Assada bio u koaliciji sa radikalnim siitskim milicijama, opozicija je bila mesavina ekstremnih islamista i pobunjenih ljudi kojima je bilo dosta diktature.

 

Previse je ovaj rat dobio paznje, a u Jemenu se vodi slican takav i takodje ima jako puno zrtava. Mozda je vreme da se na taj rat obrati vise paznje, mozda od tamo nema mnogo izbeglica, ali i tamo ginu ljudi.

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2019 at 11:33 PM, goldberg said:

ISIL nije pretnja ni u jednoj drzavi koja nema problema sa centralnom vlascu. Al Bagdhadi i njegova smrt u Idlibu samo potvrdjuju da se u tom nesrecnom ratu ne radi o vojskama koja konktrolisu teritorije. To je rat za velike gradove i puteve izmedju njih i u tom ratu je svako saradjivao sa svakim.

 

SDF je imao vise meseci da zauzme Hajin, jedno malo selo pored Eufrata i oni to namerno nisu zeleli da urade pa se postavlja pitanje zasto je bitan poraz ISILa i zasto je bitno zauzimanje tog poslednjeg sela? U kojem, na kraju, Bagdhadi nije ni bio.

 

Previse su mediji na zapadu navikli javnost na jednostavnu crno belu sliku u svakom ratu i da u svakom ratu postoje dobri i losi momci, sto nikako ne odgovara istini. U Iraku je ISIL bio u koaliciji sa sadamistima i raznim sunitskim milicijama kojima je dosta Siita i koji su hteli osvetu, u Siriji je rezim al Assada bio u koaliciji sa radikalnim siitskim milicijama, opozicija je bila mesavina ekstremnih islamista i pobunjenih ljudi kojima je bilo dosta diktature.

 

Previse je ovaj rat dobio paznje, a u Jemenu se vodi slican takav i takodje ima jako puno zrtava. Mozda je vreme da se na taj rat obrati vise paznje, mozda od tamo nema mnogo izbeglica, ali i tamo ginu ljudi.

U Aziji i Africi dosta drzava ima problema sa IS. Svakako u Siriji dugo nece biti stabilno stanje, evo sad su i Amerikenci vratili u bazu pored Kobane. 

 

SDF trazi autonomiju, Asad je nece dati i tu su u pat pozicji.  Negde logicno je da nastanu tri drzave iz ovoga. Opozicija je svakako u najgorem polozaju od svih, njih cuvaju Turci.  Rusija je tu vec 4-5godina i kranje su nesposobni da rese situaciju.

 

Nece oni dobiti Idlib a da ne dobije FSA nista, nema trika.

Link to comment
Share on other sites

SDF military source: "If Turkish-backed militants do not retreat tomorrow from the villages from Zirkan (Abu Rasayn) to Tall tamr, a large-scale operation will be launched until all militants were killed and villages re-captured"

 

Pretpostavljam SDF+SAA protiv SNA+TFS po potrebi. Ovde je jedino bitno da li ce Turci moci koristiti avijaciju? Ako je budu koristili, uzece sve od SDF, sve sem delova gde je nafta. Sumnjam da ce ovo Rusi dozvoliti, mada neocekivana izjava SDF-a, neko bi rekao kao kec na desetku za Turke.

Link to comment
Share on other sites

"Moguća umešanost države": Osnivač "Belih šlemova" i bivši agent MI6 PRONAĐEN MRTAV

 

Djems le Mezurije

FOTO: YOUTUBE

Osnivač organizacije koja je obučavala sirijsku grupu za hitne intervencije "Beli šlemovi" preminuo je u Istanbulu.

 

Džejms Le Mezurije, osnivač Sirijske civilne odbrane, nađen je mrtav rano jutros u blizini svoje kuće u centralnom istanbulskom okrugu, prenosi Rojters. To je saopštio njegov komšija koji je i diplomata dodajući da okolnosti u vezi s njegovom smrću nisu jasne.

Kako se navodi, "Belim šlemovima", pripisano je spasavanje hiljada ljudi u područjima koja drže pobunjenici, a koja su bombardovale snage sirijske vlade.

 

Reč je nevladinoj organizaciji sa kancelarijama u Amsterdamu i Istanbulu, a čije su projekte finansirale Ujedinjene nacije i razne vlade.

Bi-Bi-Si je preneo da je Le Mesurije, bivši pripadnik službe MI6, poginuo kada je pao kroz prozor svog stana i da njegove kolege sumnjaju na "moguću umešanost države".

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/moguca-umesanost-drzave-osnivac-belih-slemova-i-bivsi-agent-mi6-pronadjen-mrtav/5q1b50b

Vest od pre tri dana. Dugo je trajao. 😐

"BIO NA KOSOVU I IMA VEZE SA AL KAIDOM" Moskva zahteva da se ispita povezanost bivšeg agenta MI-6 i osnivača "Belih šlemova" sa džihadistima

Djems le Mezurije

FOTO: YOUTUBE

Moskva zahteva od Londona da ispita da li je sa Al kaidom povezan osnivač nevladine organizacije "Beli šlemovi" i bivši agent britanske obaveštajne službe "MI-6" DŽejms le Mezurije, koji je jedno vreme boravio na Kosovu, saopštila je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

 

Ona je rekla da bi London, umesto što osuđuje kritike Moskve i Damaska upućene "Belim šlemovima", trebalo da razjasni da li je osnivač te organizacije povezan sa džihadistima.

"Pogledajmo ko je stvorio ovu strukturu. Poznato je da je jedan od osnivača Belih šlemova DŽejms le Mezurije, koji je bivši obaveštajac MI-6", istakla je Zaharova.

 
 

Marija Zaharova

FOTO: YOUTUBE / YOUTUBE Marija Zaharova

Zaharova je naglasila da je malo verovatno da se radi o slučajnosti, jer je taj isti čovek viđen u sukobima širom sveta, uključujući Balkan i Bliski istok, javio je "Sputnjik".

"Štaviše, veliki broj istraživanja ukazuje na to da je bio povezan sa Al kaidom dok je radio na Kosovu. Postoje podaci i o tome da su u njegovom timu bili članovi ove terorističke grupe", napomenula je Zaharova.

 

Ona je dodala da Moskva "jako želi" da čuje šta Londom ima da kaže o tim činjenicama.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/bio-na-kosovu-i-ima-veze-sa-al-kaidom-moskva-zahteva-da-se-ispita-povezanost-bivseg/nj90gw6

Link to comment
Share on other sites

...

 

Normalno da je lika likvidirala rusko-sirijska zlocinacka banda, ne bez doprinosa turske, no slaba im je vajda.

Nikada oni nece resiti sirijsku krizu i kad-tad ce kremaljski degenerik morati da podvije rep i ode iz sirije.

Normalno, i iz zivota!

:classic_laugh:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kinik said:

...

 

Normalno da je lika likvidirala rusko-sirijska zlocinacka banda, ne bez doprinosa turske, no slaba im je vajda.

Nikada oni nece resiti sirijsku krizu i kad-tad ce kremaljski degenerik morati da podvije rep i ode iz sirije.

Normalno, i iz zivota!

:classic_laugh:

 

...

 

Samo u snovima maloumnih Trumpetala. I Hitler je tako verovao u preokret, dok su ga polivali benzinom. 🤣 Tramp je taj koji je podvio repić i ostavio Siriju Putinu, Asadu i Erdoganu. Drugo Trampu nije ni preostalo nakon spoljnopolitičkih debakala sa Iranom i Venecuelom. Amerika trenutno ima predsednika kakvog bi Putin poželeo. Da je Putin mogao da bira ne bi za sebe izabrao boljeg i za Ameriku goreg od Trampa. 😂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...