Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

3 minutes ago, Kronostime said:

Alternativa je dogovor o miru i iskreno zalaganje svih strana da se isti uspostavi.

Razlike  nisu izgovor, vec vode u besmislene rasprave ko je veci zlocinac.

Vec vidjeno i nikad nije trajalo dugo, na srecu.

A kako zamisljas da dodje do dogovora o miru ako jedna strana zagovara unistenje drzave i naroda koji u njoj zivi? Gde bi tu bio kompromis?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

A kako zamisljas da dodje do dogovora o miru ako jedna strana zagovara unistenje drzave i naroda koji u njoj zivi? Gde bi tu bio kompromis?

Kompromis je bio ono sto su Jicak i Jaser dogovorili, na zalost - nisu poziveli da to i ostvare.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Kompromis je bio ono sto su Jicak i Jaser dogovorili, na zalost - nisu poziveli da to i ostvare.

Hamas taj dogovor nikada nije prihvatio, znaci i dalje ostaje pitanje sta je to za Hamas kompromis, posto Fatah vise nema  nikakavu ulogu u Gazi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

Hamas taj dogovor nikada nije prihvatio, znaci i dalje ostaje pitanje sta je to za Hamas kompromis, posto Fatah vise nema  nikakavu ulogu u Gazi.

Da je dogovor ispostovan i sproveden - Hamas ne bi imao tu podrsku koju ima medju Palestincima.

Ovako, opstaju samo radikalne opcije, koje ne haju za to koliko ce nevinin zivota biti izgubljeno - za njih su to samo brojke u cenjkanju na posletku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kronostime said:

Alternativa je dogovor o miru i iskreno zalaganje svih strana da se isti uspostavi.

Razlike  nisu izgovor, vec vode u besmislene rasprave ko je veci zlocinac.

Vec vidjeno i nikad nije trajalo dugo, na srecu.

Dogovor o miru sa teroristima? Good luck with that.

Da sednemo da porazgovaramo o miru sa ISIS, posto ce verovatno biti razumni :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kronostime said:

Da je dogovor ispostovan i sproveden - Hamas ne bi imao tu podrsku koju ima medju Palestincima.

Ovako, opstaju samo radikalne opcije, koje ne haju za to koliko ce nevinin zivota biti izgubljeno - za njih su to samo brojke u cenjkanju na posletku.

Ti razumes da dogovor nije sproveden zato sto je Hamas odbio, kao i ostale militantne frakcije, jer je zahtevao priznanje izraela i nije ukljucivao "pravo na povratak"? tako da - sta hoces da dogovoras s njima? Koliko Izraelaca da ubiju da budu zadovoljni?

 

Posto taj dogovor o miru, nije moguc, sta je onda alternativa?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Dogovor o miru sa teroristima? Good luck with that.

Da sednemo da porazgovaramo o miru sa ISIS, posto ce verovatno biti razumni :classic_biggrin:

Svaki mesec pregovora u kojem se spasu zivoti sa bilo cije strane je neprocenjiv.

8 minutes ago, Angelia said:

Ti razumes da dogovor nije sproveden zato sto je Hamas odbio, kao i ostale militantne frakcije, jer je zahtevao priznanje izraela i nije ukljucivao "pravo na povratak"? tako da - sta hoces da dogovoras s njima? Koliko Izraelaca da ubiju da budu zadovoljni?

 

Posto taj dogovor o miru, nije moguc, sta je onda alternativa?

Ako tako mislis -pusku o rame i u prve redove za odbranu vekovnih od Jahvea obecanih teritorija !:capone_2:

Prvi put kad ti prozuji pored glave shvatices da je bilo koja alternativa bolja.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kronostime said:

Svaki mesec pregovora u kojem se spasu zivoti sa bilo cije strane je neprocenjiv.

Ako tako mislis -pusku o rame i u prve redove za odbranu vekovnih od Jahvea obecanih teritorija !:capone_2:

Prvi put kad ti prozuji pored glave shvatices da je bilo koja alternativa bolja.:default_coffee:

Sta imam ja da idem u odbranu? Rade to oni sami. 

Koja alternativa? Nisi ponudio nijednu koja je realno ostvarljiva. Zamajavaju se egipcani pokusajima da ubede Hamas da je primirje najbolje za njih, pa im nesto ne ide.

Sigurna sam da su Izraelci analizirali sve alternative, i izabrali najbolju za koju smatraju da je cost effective. A i Hamas, jer ipak nije to pocelo juce pa da ne znaju, s tim sto sam sigurna da Hamas ne uzima u obzir civile.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Svaki mesec pregovora u kojem se spasu zivoti sa bilo cije strane je neprocenjiv.

Ako tako mislis -pusku o rame i u prve redove za odbranu vekovnih od Jahvea obecanih teritorija !:capone_2:

Prvi put kad ti prozuji pored glave shvatices da je bilo koja alternativa bolja.:default_coffee:

Pa neće biti da je baš tako. Alternativa u kojoj bi Izrael bio uništen/ razmontiran, sto je krajnji i glavni cilj Hamasa i "palestinaca",  i Jevreji izlozeni novom pogromu (koji bi Hamas sproveo samo da je u mogucnosti), a u ime "mira" nije bolja od rata. Ako je "mir" = unistenje Izraelske drzave, ja bih na njihovom mestu izabrao rat.

 

Kakvi pregovori mogu da se vode sa teroristima, ciji je jedini cilj tvoje unistenje? A Hamas ima samo jedan istinski cilj, a to je unistenje Izraela, na bilo koji nacin. "Palestinci" su tu samo potrosni materijal koji se zrtvuje u ime "cilja". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Sta imam ja da idem u odbranu? Rade to oni sami. 

Koja alternativa? Nisi ponudio nijednu koja je realno ostvarljiva. Zamajavaju se egipcani pokusajima da ubede Hamas da je primirje najbolje za njih, pa im nesto ne ide.

Sigurna sam da su Izraelci analizirali sve alternative, i izabrali najbolju za koju smatraju da je cost effective. A i Hamas, jer ipak nije to pocelo juce pa da ne znaju, s tim sto sam sigurna da Hamas ne uzima u obzir civile.

Lako je pricati o necemu sto nisi prozivela.

Idi u Izrael, prijavi se u IDF, odradi vojni rok i "ratiste" pa da pricamo o alternativama.

Lako je pricati iz Big Apple o tome.

Nisi videla rat i ne pricaj o njemu!

I zahvali Bogu, Jehovi. Allahu, Budi, Manituu... sto nisi.:classic_sleep:

DG

5 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa neće biti da je baš tako. Alternativa u kojoj bi Izrael bio uništen/ razmontiran, sto je krajnji i glavni cilj Hamasa i "palestinaca",  i Jevreji izlozeni novom pogromu (koji bi Hamas sproveo samo da je u mogucnosti), a u ime "mira" nije bolja od rata. Ako je "mir" = unistenje Izraelske drzave, ja bih na njihovom mestu izabrao rat.

 

Kakvi pregovori mogu da se vode sa teroristima, ciji je jedini cilj tvoje unistenje? A Hamas ima samo jedan istinski cilj, a to je unistenje Izraela, na bilo koji nacin. "Palestinci" su tu samo potrosni materijal koji se zrtvuje u ime "cilja". 

Pridruzi se Andji u vodu - pa posle da caskamo o ratu i miru.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Pridruzi se Andji u vodu - pa posle da caskamo o ratu i miru.

Ti si pretpostavljam "iskusan ratnik" pa sa te pozicije spocitavas drugima ?

 

Sa druge strane, imbecilan mi je taj "argument" tipa "idite pa se prikljucite borbi ako je vec zastpute". Zasto bi Angelia ili ja trebali da se borimo za Izrael? Da li smo mi Izraelci? Medjutim svi imamo legitimno pravo da zastupamo stav da nije svaki mir bolji od rata. Ako je cena "mira" gora nego cena rata onda je rat legitimna opcija.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Lako je pricati o necemu sto nisi prozivela.

Idi u Izrael, prijavi se u IDF, odradi vojni rok i "ratiste" pa da pricamo o alternativama.

 

Alo, pa izraelci su izabrali to, kakve veze ima sta sam ja prozivela ili ne. Popricaj sa malo vise izraelaca pa ces da razumes zasto podrzavaju bas tu opciju koja se koristi sada. Bas zato sto ne zele da im vojnici u IDFu budu ugrozeni, to su im deca.

 

Nemoj mi prvo pricati o preteranoj upotrebi sile, pa onda kao idi u IDF pa vidi kako je njima. Pa znam ja kako je njima, verovatno mnogo bolje nego ti. 

Veoma prosto - Hamas prekine terorizam, i niko ih nece napadati, i nece biti potrebe za "prekomernom silom".

 

Pazi to je tako prosta racunica, da bi se ja na tvom mestu zapitala, zasto hamas nije dosao do tog zakljucka?

Link to comment
Share on other sites

Ja bih dodao: ako bi, pored toga sto bi prekinuo teroristicke akcije, Hamas priznao drzavu Izrael i odrekao se svih aspiracija ka unistenju iste odmah bi se stvorili uslovi za stvaranje funkcionalne i nezavisne palestinske drzave u Gazi, bez izraelskih blokada, bombardovanja i rata.

2 minutes ago, Kronostime said:

Recimo da sam imao priliku da vidim iz prve ruke sta to radi ljudima i kako ih menja, umesto da drvim sa katedre teoriju. :default_coffee:

Nisam siguran sta pod tim podrazumevas "video iz prve ruke sta to radi ljudima i kako ih menja". Ja sam rat video "iz prve ruke" kao vojnik, istina ne arapsko-izraelski, vec ovaj "nas" 1999.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Alo, pa izraelci su izabrali to, kakve veze ima sta sam ja prozivela ili ne. Popricaj sa malo vise izraelaca pa ces da razumes zasto podrzavaju bas tu opciju koja se koristi sada. Bas zato sto ne zele da im vojnici u IDFu budu ugrozeni, to su im deca.

 

Nemoj mi prvo pricati o preteranoj upotrebi sile, pa onda kao idi u IDF pa vidi kako je njima. Pa znam ja kako je njima, verovatno mnogo bolje nego ti. 

Veoma prosto - Hamas prekine terorizam, i niko ih nece napadati, i nece biti potrebe za "prekomernom silom".

 

Pazi to je tako prosta racunica, da bi se ja na tvom mestu zapitala, zasto hamas nije dosao do tog zakljucka?

Lako je i tebi iz Njujorka i meni sa Avale pricati o situaciji u Izraelu zato sto  ne zivimo tamo!

Sa druge strane, bilo koje resenje u koje je ukljucena pogibija bilo koga - za mene je neprihvatljiva.

Nadam se da niko, ko nije to iskusio, nece doci u tu situaciju - da se prepusti primitivnim nagonima samo da bi preziveo.

Ne dao Bog nikome ko nije to prosao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ja bih dodao: ako bi, pored toga sto bi prekinuo teroristicke akcije, Hamas priznao drzavu Izrael i odrekao se svih aspiracija ka unistenju iste odmah bi se stvorili uslovi za stvaranje funkcionalne i nezavisne palestinske drzave u Gazi, bez izraelskih blokada, bombardovanja i rata.

 

Izrael je uvek bombardovao Gazu kao odgovor, nikad nisu zapoceli sami. A blokada postoji zato sto se unosi oruzje i materijal, koji se koristi u napadu na Izrael.

Izrael cak dozvoljava da par stotina hiljada palestinaca iz Gaze ulaze u Izrael da rade. Toliko je Izrael netolerantan...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ja bih dodao: ako bi, pored toga sto bi prekinuo teroristicke akcije, Hamas priznao drzavu Izrael i odrekao se svih aspiracija ka unistenju iste odmah bi se stvorili uslovi za stvaranje funkcionalne i nezavisne palestinske drzave u Gazi, bez izraelskih blokada, bombardovanja i rata.

Nisam siguran sta pod tim podrazumevas "video iz prve ruke sta to radi ljudima i kako ih menja". Ja sam rat video "iz prve ruke" kao vojnik, istina ne arapsko-izraelski, vec ovaj "nas" 1999.

Menjao bih tvoju `99 klasu za moju 91-92 drage volje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tomas.hokenberi said:

To znaci da ti nije prihvatljivo ni resenje koje bi odgovaralo Hamasu, da se Izrael unisti, a izraelci proteraju ili pobiju?

Naravno - moraju se naterati i jedni i drugi da prekinu taj jebeni krug nasilja.

Ako ne prekinu - nece ostati niko od njih da proglasi pobednika.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Sa druge strane, bilo koje resenje u koje je ukljucena pogibija bilo koga - za mene je neprihvatljiva.

 

To su sve teoretske price, to ono ko izbor za miss kad kazu "World peace".

Hamas nece prestati da organizuje teroristicke napade, ni da baca rakete na izrael, tako da nemam pojma koje resenje ti trazis....da prestanu? World peace....

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Da li je preterana upotreba sile opravdana?

Kritikovanje bombardovanja naselja u kome stradaju najvise deca nije antisemitizam, vec kritika genocida koji se pokusava opravdati borbom protiv terorista.

Vec vidjeno.

Nema opravdanja za to - ma sa koje strane dolazilo.

Nikad i ni gde!

Pa oni tu decu drze kao stit. Palestina je talac Hamasa...a Hamas je Irana..kad to shvatis, bice ti lakse. Najveca sranja tamo prave Iranci..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Menjao bih tvoju `99 klasu za moju 91-92 drage volje.

Sve to ne menja cinjenicu  da je u Izraelsko-Palestinskom sukobu glavna prepreka miru Hamas i njegovi ciljevi. Mira ce biti samo ako se Hamas odrekne terorizma i proklamovanog cilja - unistenja Izraela ili ako Hamas bude potpuno unisten ili ako se Palestinci osveste i prestanu da daju podrsku Hamasu.

Podrska Hamasu i posle kuknjava na kontra akcije IDF je jednako licemerna kao podrska rezimu Slobodana Milosevica i ratovima u BiH i Hrvatskoj, ps posle kuknjava na "NATO zlikovce sto nas nicim izazvani bombarduju".

 

Ili kada jedinice VJ 1999 postave PVO sisteme u skolama i bolnicama pa kad ih NATO pogodi kuknjava kako "zlikovci gadjaju skole i bolnice".

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Naravno - moraju se naterati i jedni i drugi da prekinu taj jebeni krug nasilja.

Ako ne prekinu - nece ostati niko od njih da proglasi pobednika.

Ah pa ima tu resenje, da prestanu da salju pare Hamasu, koja se etiketira kao "humanitarna pomoc". Kad im prestane biti isplativo, mozda ce i odustati.

Nema tu sta da se pritiska Izrael, osim ako ne ocekujes da se samouniste?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

To su sve teoretske price, to ono ko izbor za miss kad kazu "World peace".

Hamas nece prestati da organizuje teroristicke napade, ni da baca rakete na izrael, tako da nemam pojma koje resenje ti trazis....da prestanu? World peace....

Andjo, dok te te teoretske price ne udare po grbaci lako je pricati.

Rat i svo zlo koje nosi nikada ne videla ni ti ni niko koga znam - ne znate to, i hvala bogu sto ne znate kako to izgleda.

Ko zna, zna o cemu pricam i kako to izgleda bez kamera i televizija.:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...