Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

Brejvik je koristio pusku, a ovaj je koristio djubrivo.

 

Timothy McVeigh

 

:default_coffee:

 

I ovaj panj je:

 

In late June or early July 2011, he moved to a rural area south of Åsta in Åmot, Hedmark county, about 140 km (87 mi) north-east of Oslo, the site of his farm. As he admits in his manifesto he used the company as a cover to legally obtain large amounts of artificial fertiliser and other chemicals for the manufacturing of explosives. A farming supplier sold Breivik's company six tonnes of fertiliser in May.

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2020 at 8:37 PM, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Nista to nije, eno u Pancevu imas u sred grada, preko puta gradskog bazena i sportske hale, a na manje od pola km od gradskog parka i soping centra, trenutno 10 000 tona djubriva u dzakovima, i to ne u skladistu - vec na otvorenom. Ta kolicina je prosle godine po nekim pricama isla i do neverovatnih 50 000 tona. I nikom nista. 

 

 Kako sam preko snimaka iz Bejruta  i uz pomoc Google mape uspeo da vidim  da je eksplozija obrisala sve unaokolo 700-800 metara... 
  to je kao od staklare pola Strelista- do skole,  Vojlovica do skole... Gore Barutana i vatrogasni dom su u tom radijusu...
  sa 2700 tona amonijum-nitrata...   Sa 36000 tona kolko tvrde da je bilo tamo , mogli bi smo da se zbratimimo sa Hirosimom

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Kako sam preko snimaka iz Bejruta  i uz pomoc Google mape uspeo da vidim  da je eksplozija obrisala sve unaokolo 700-800 metara... 
  to je kao od staklare pola Strelista- do skole,  Vojlovica do skole... Gore Barutana i vatrogasni dom su u tom radijusu...
kako je krenulo  sa 2700 tona amonijum-nitrata...   Sa 36000 tona kolko tvrde da je bilo tamo , mogli bi smo da se zbratimimo sa Hirosimom

Kako je krenulo - prodavaces ti u mom komsiluku.:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Kako sam preko snimaka iz Bejruta  i uz pomoc Google mape uspeo da vidim  da je eksplozija obrisala sve unaokolo 700-800 metara... 
  to je kao od staklare pola Strelista- do skole,  Vojlovica do skole... Gore Barutana i vatrogasni dom su u tom radijusu...
  sa 2700 tona amonijum-nitrata...   Sa 36000 tona kolko tvrde da je bilo tamo , mogli bi smo da se zbratimimo sa Hirosimom

 

Tako je, od ove kolicine sve od Grge do Barutane bilo bi caputt...Oni su kao sklonili djubrivo sa amonijum-nitratom u Azotarina skladista, mada verujem da je on bio izlozen u Staklari dok se ono pre godinu-dve nije digla dreka. Sad kazu da su tu drugi tipovi djubriva, ali iako nije eksplozivno, svako vestacko djubrivo je zapaljivo i toksicno. Moj tast je inace radio u Azotari dok nije otisao Gadafiju u pohode.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Tako je, od ove kolicine sve od Grge do Barutane bilo bi caputt...Oni su kao sklonili djubrivo sa amonijum-nitratom u Azotarina skladista, mada verujem da je on bio izlozen u Staklari dok se ono pre godinu-dve nije digla dreka. Sad kazu da su tu drugi tipovi djubriva, ali iako nije eksplozivno, svako vestacko djubrivo je zapaljivo i toksicno. Moj tast je inace radio u Azotari dok nije otisao Gadafiju u pohode.

 

 

 

evo ovde kazu da je snaga  "blast-a"  oko  1/5 od onog u Hirosimi...  a posto je Bomba u Hirosimi imala snagu 15kt to jest 15000 tona - to mu dodje ta racunica- 2750 tona oko 1/5 ....

 

36000  tona u Staklari mu dodje 36 kt....   Mislim da bi i Karaburma mogla da se bratimi sa Hirosimom   😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U skladištima HIP Azotare (gde je to ne znam) se nalazi 5000 tona amonijum nitrata a ovih 36k je nešto drugo i nije zapaljivo ili eksplozivno. Ali ko će verovati tim informacijama u zemlji gde se inspekcija podmiti sa 100 evra to je već drugo pitanje i ljudi su sa pravom uznemireni.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

U skladištima HIP Azotare (gde je to ne znam) se nalazi 5000 tona amonijum nitrata a ovih 36k je nešto drugo i nije zapaljivo ili eksplozivno. Ali ko će verovati tim informacijama u zemlji gde se inspekcija podmiti sa 100 evra to je već drugo pitanje i ljudi su sa pravom uznemireni.

 

Ne znam sta se nalazi u skladistima HIP Azotare, o tome nije bilo reci. Ovde je rec o nekoj "Staklari" gde je skladisteno 50 hiljada tona vestackog djubriva KAN, UREA, NPK i MAP. Neko je o tome nesto napisao na tviteru i sad se svuda polemise o tome. Vestacka djubriva uopste nisu eksplozivna, cak u principu nisu ni zapaljiva. Nepostoji nikakava opasnost od tog skladista.

 

U Bejrutu se uopste nije nalazilo vestacko djubrivo vec nitropril, sto je u principu cist amonijum nitrat. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, A sad said:

Nemoj te preterivati. To uopste nije isto. Ono u Bejrutu uopste nije bilo vestacko djubrivo.  Vestacko djubrivo nije eksplozivno, cak nisam siguran koliko je uopste zapaljivo. 

 

evo kaze covek

E’ un fertilizzante, da solo non esplode"

Danilo Coppe, esperto in esplosivi: “A Beirut secondo me c’era un deposito di armi”

L'esperto di esplosivi parmigiano: "Il nitrato d'ammonio da solo non esplode; era un deposito di circa 10.000 armamenti"

 

on veruje da je to bilo skladiste oruzja ... a ja verujem da je pripadalo hezbolasima koji se ogradjuju -

kao nemaju pojma sta ima u bejrutu znaju samo sta ima u haifi - ta iranska banda lazljivaca

iran cuti, nije mu zanimljiva ova tema...poslali poljsku bolnicu i to je to...sta i da kazu ako znaju sta je tacno

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, A sad said:

 

Ne znam sta se nalazi u skladistima HIP Azotare, o tome nije bilo reci. Ovde je rec o nekoj "Staklari" gde je skladisteno 50 hiljada tona vestackog djubriva KAN, UREA, NPK i MAP. Neko je o tome nesto napisao na tviteru i sad se svuda polemise o tome. Vestacka djubriva uopste nisu eksplozivna, cak u principu nisu ni zapaljiva. Nepostoji nikakava opasnost od tog skladista.

 

U Bejrutu se uopste nije nalazilo vestacko djubrivo vec nitropril, sto je u principu cist amonijum nitrat. 

 

  To je sve u Pancevu... Fabrika stakla koja je propala je prodata toj firmi koja je pocela tu da skladisti neuslovno svo to djubrivo..  Jedno je skladistiti sve to u Azotari ( takodje u Pancevu )  gde je nekad i AN proizvodjen pa je bio skladisten kako treba...  A u staklari je to u neuslovnim halama , uz ogradu stare fabrike prema hali sportova.  I svojim ocima sam video i one djambo djakove i one male...  Nakon peticije od pre neku godinu sve je pomereno. I kao za AN je vlasnik firme zakupio ta skladista u azotari.   Paradoks je da je  odmah pored fabrike stakla je i bivsa fabrika kamionskih prikolica UTVA  cije su hale takodje izdate raznim zakupcima i da je u jednoj od hali nekim slucajem izbio manji pozar.. Upravo nekako u to vreme dok je djubrivo bilo na otvorenom u fabrici pored...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mama_mia said:

 

evo kaze covek

E’ un fertilizzante, da solo non esplode"

Danilo Coppe, esperto in esplosivi: “A Beirut secondo me c’era un deposito di armi”

L'esperto di esplosivi parmigiano: "Il nitrato d'ammonio da solo non esplode; era un deposito di circa 10.000 armamenti"

 

on veruje da je to bilo skladiste oruzja ... a ja verujem da je pripadalo hezbolasima koji se ogradjuju -

kao nemaju pojma sta ima u bejrutu znaju samo sta ima u haifi - ta iranska banda lazljivaca

iran cuti, nije mu zanimljiva ova tema...poslali poljsku bolnicu i to je to...sta i da kazu ako znaju sta je tacno

 

 

 

Koristi se u proizvonji vestackog djubriva ali moze i za eksploziv, Hezbulah je verovatno bio prava destinacija ali je to zaplenjeno i onda smesteno u taj magacin da tako stoji jer nista opasno se desiti ne moze. I onda je neko smestio u magacin nesto zapaljivo, a pored se nalaze silosi sa psenicom i veliki mlin sa zalihama brasna dakle idealna kombinacija za ozbiljnu eksploziju sto se na kraju i desilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Koristi se u proizvonji vestackog djubriva ali moze i za eksploziv, Hezbulah je verovatno bio prava destinacija ali je to zaplenjeno i onda smesteno u taj magacin da tako stoji jer nista opasno se desiti ne moze. I onda je neko smestio u magacin nesto zapaljivo, a pored se nalaze silosi sa psenicom i veliki mlin sa zalihama brasna dakle idealna kombinacija za ozbiljnu eksploziju sto se na kraju i desilo.

 

 verujem da je tesko utvrditi da li je nemar ili namerno, ali neko sigurno zna sta je pa ce mozda da ispliva...

 

Yet, there is still no official report on the exact cause of the blast, while a UN spokesperson told reporters that his organization is still unsure whether the explosion was "an accidental or man-made act".

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

 

evo kaze covek

E’ un fertilizzante, da solo non esplode"

Danilo Coppe, esperto in esplosivi: “A Beirut secondo me c’era un deposito di armi”

L'esperto di esplosivi parmigiano: "Il nitrato d'ammonio da solo non esplode; era un deposito di circa 10.000 armamenti"

 

on veruje da je to bilo skladiste oruzja ... a ja verujem da je pripadalo hezbolasima koji se ogradjuju -

kao nemaju pojma sta ima u bejrutu znaju samo sta ima u haifi - ta iranska banda lazljivaca

iran cuti, nije mu zanimljiva ova tema...poslali poljsku bolnicu i to je to...sta i da kazu ako znaju sta je tacno

 

 

To sam i ja rekao. Plus sto je pre toga dugo gorio plamen - tj veliki stub gustog tamnog dima - sto indicira da ako je i bilo djubrivo veliki deo toga je sagoreo jos pre eksplozije. Pre bih rekao da je izbio pozar u kome je doslo do sagorevanja djubriva a da je ono iniciralo eksploziju neceg mnogo jaceg. Mozda su i neki jaci eksploziv krili medju tim djubrivom. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Darth Bane said:

To sam i ja rekao. Plus sto je pre toga dugo gorio plamen - tj veliki stub gustog tamnog dima - sto indicira da ako je i bilo djubrivo veliki deo toga je sagoreo jos pre eksplozije. Pre bih rekao da je izbio pozar u kome je doslo do sagorevanja djubriva a da je ono iniciralo eksploziju neceg mnogo jaceg. Mozda su i neki jaci eksploziv krili medju tim djubrivom. 

 

sorry bane nisam videla tvoj post, a izgubio mi se i ovaj ekspert za eksploziv,

izmedju ostalog sto sam citirala pominjao je i boju dima koja nedvosmisleno odredjuje sta se zapalilo

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

aha! konacno da neko negde osim mene ovde otvori usta oko hezbolaha i ovog slucaja

 

Israeli intelligence officials

Hezbollah is responsible for the Beirut disaster

Everyone in Lebanon assumes the investigation into the catastrophe will ignore what is known to every child in the country:

Hezbollah controls the port of Beirut.

 

(za pancevo jos ne znamo da li i to kontrolisu)

Link to comment
Share on other sites

3C6CCDB2-4FAB-4F76-B4FF-04475F29874D_1_1

A cardboard cutout of Hezbollah leader Hassan Nasrallah is hung in a noose during a demonstration in Beirut on August 8, 2020, following the deadly blast in the Lebanese capital

 

 

‘Resign or hang’: Protesters in devastated Beirut turn fury on Lebanon’s leaders

Edited by Mama_mia
resign or hang
Link to comment
Share on other sites

da ima smisla, pitala bih nick iznad sta misli o eksploziji, na koga sumnja i zasto, da li zna cije je to militia sa suzavcima i slicne stvari..

 (ali kako pricati sa nekim ko zeli da ucestvuje po temama iskljucivo zatvorenih ociju i zapusenih usiju)

 

 

no, vratimo se na bejrut:

 

Lebanese President Michel Aoun, a Hezbollah ally, fueled those suspicions Friday, telling local journalists at a briefing that the government has not ruled out an attack.

“The cause of the explosion has not yet been determined. There is a possibility of external interference via a missile, bomb or any other action,” he was quoted by the Lebanese MTV network as saying. An official in the president’s office confirmed that he made the comments.

 

Aoun and Nasrallah both reject the need for an international investigation into the blast, which many Lebanese have urged.

Nasrallah said the Lebanese army is fully capable of conducting  an investigation.:ajme:

https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/beirut-explosions-rescue-victims/2020/08/07/5c78297e-d819-11ea-a788-2ce86ce81129_story.html

 

...recenica u boldu ...zar to nije dovoljno da im niko ne posalje pomoc sve dok ne rese pitanje hezbolaha

 sve sto se posalje dobice zna se ko, hezbolah, iran...

 

a ove korumpirane libanske nesrece sto cine vlast i daju ostavke ne pominjem jer su nebitni kao imena,

ako ostane hezb. svako ko sledeci dodje na vlast bice opet samo orudje...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stan`te, bre, ljudi i pustite se uobicajenih CIA/MOSAD/ISIL/HESBOLLAH/BIA/FSB...teorija zavere.

  1. Brod je vozio tovar amonijum-nitrata iz Gruzije za Mozambik.
  2. Brod je imao problema  sa tehnickom ispravnoscu i sa placanjima u lukama usput.
  3. Brod je zadrzan u luci zbog neplacenih racuna.
  4. Tovar je istovaren u neuslovno skladiste za tu vrstu.
  5. Tovar nije sklonjen iz istog od 2014.g naovamo.

Klasican javasluk i neko treba da visi zbog toga.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Aoun and Nasrallah both reject the need for an international investigation into the blast, which many Lebanese have urged.

Nasrallah said the Lebanese army is fully capable of conducting  an investigation.:ajme:

https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/beirut-explosions-rescue-victims/2020/08/07/5c78297e-d819-11ea-a788-2ce86ce81129_story.html

 

...recenica u boldu ...zar to nije dovoljno da im niko ne posalje pomoc sve dok ne rese pitanje hezbolaha

 sve sto se posalje dobice zna se ko, hezbolah, iran...

 

 

 

 

 

 

Recenica u boldu je dokaz da se radi o Hezbolahu, jer da je bio neko sa strane (kao sto su probali da insinuiraju) oni bi odmah trazili medjunarodnu istragu, ovako mogu da krive nekog iz mase (a znamo koga ce, onog ko je prvi rekao "nisam ja" :classic_rolleyes:)

 

2 minutes ago, Kronostime said:

Stan`te, bre, ljudi i pustite se uobicajenih CIA/MOSAD/ISIL/HESBOLLAH/BIA/FSB...teorija zavere.

  1. Brod je vozio tovar amonijum-nitrata iz Gruzije za Mozambik.
  2. Brod je imao problema  sa tehnickom ispravnoscu i sa placanjima u lukama usput.
  3. Brod je zadrzan u luci zbog neplacenih racuna.
  4. Tovar je istovaren u neuslovno skladiste za tu vrstu.
  5. Tovar nije sklonjen iz istog od 2014.g naovamo.

Klasican javasluk i neko treba da visi zbog toga.

Mislim da masis procenu zasto svi pricaju o Hezbolahu, to je zato sto oni kontrolisu luku, znaci ako je javasluk onda je njihov javasluk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Recenica u boldu je dokaz da se radi o Hezbolahu, jer da je bio neko sa strane (kao sto su probali da insinuiraju) oni bi odmah trazili medjunarodnu istragu, ovako mogu da krive nekog iz mase (a znamo koga ce, onog ko je prvi rekao "nisam ja" :classic_rolleyes:)

 

Mislim da masis procenu zasto svi pricaju o Hezbolahu, to je zato sto oni kontrolisu luku, znaci ako je javasluk onda je njihov javasluk.

Isto tako ce neko reci da je MOSAD umesao  prste i vrtecemo se u krug bezkonacno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Isto tako ce neko reci da je MOSAD umesao  prste i vrtecemo se u krug bezkonacno.

Pa ne mozemo, to samo oni mogu, u tome je i poenta. Ako je Mosad umesao prste, zasto ne dozvole medjunarodnu istragu? A to da Hezbolah kontrolise luku, svi znaju. Ovako ce oni da rade istragu, pa ce stalno da namiguju o "stranoj intervenciji" naravno na Mosad, da bi oprali Hezbolah.

Nisu bas svi tako srecni sto Hezbolah vuce konce.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Pa ne mozemo, to samo oni mogu, u tome je i poenta. Ako je Mosad umesao prste, zasto ne dozvole medjunarodnu istragu? A to da Hezbolah kontrolise luku, svi znaju. Ovako ce oni da rade istragu, pa ce stalno da namiguju o "stranoj intervenciji" naravno na Mosad, da bi oprali Hezbolah.

Nisu bas svi tako srecni sto Hezbolah vuce konce.

Na BI mnogi vuku konce, a narod ispasta.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...