Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

12 hours ago, Ahmet Sabo said:

Mozes ti pricati sta hoces, ali cinjenica je da igramo los fudbal. Kazi mi zasto bi neko ko voli fudbal dosao na sledeci derbi posle onakva tri sramna derbija? Ja sam iznenadjen da na stadionu ima i 20k. 

Dobro, ti onda sacekaj da kupimo Mesija, i Salaha pa pocni da pratis Zvezdu, ili da oteramo Miloja? A pa da eh kako smo bili dobri pre njega a on osvoji samo dve titule, dobro usao je u Ligu sampiona ali smo bili zadnji u grupi. Mnogo ste postali razmazeni i ne cenite to sto imate, a ako tako nastavite sto kaze Arsen Dedic Odabracete gore.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Navodno ste "kaparisaali" Pankova....?

Uh ovo bi bilo siajno, ok vidim da mnogi mozda ocekuju De Lihta, ali vec je otisao u Barsu, bravo za ovo ako je tacno, vrlo dobar i mlad igrac. I sto je najvaznije za forumase ima ime koje mogu da prekrste nakon prvih losih partija.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milijaš #10 said:

Pogledaj derbi od cetvrtka i vidi ko je dao pas Ivanicu kod prvog gola.

Pogledaj ko je otresao Vijnajdulma i matirao najskupljeg golmana ikada.

Ko je spustio balonku Benu na derbiju u martu pa je posle dao gol.

Ima Pavkov milion mana ali najveca mu je ta sto nije crn.

Porediti Ebija i Causica je smesno, kao i Simica i Kafua, ja licno ne mogu da prezalim Djovani Sia koji je ispaljen zbog Boacija.

 

Batali me s tim praznim pricama. Procitao sam sve sto sam imao da procitam o tvom shvatanju fudbala u prethodnom postu i ne bih se previse zadrzavao na ovoj raspravi. Svakako necu ulaziti u "rasprave" o tome ko je overall bolji igrac, Boaci ili Pavkov. Meni je Pavkov beskrajno simpatican i drag lik, onih 15 minuta slave protiv Liverpula je zasluzio vise nego bilo ko drugi, s obzirom na to kako je pre toga tretiran u klubu, ali moje emocije prema njemu nece od njega napraviti krstenog fudbalera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Сулуде су и непотребне комбинације клуба са Радничким из Ништа. Брука и срамота. Кој ће нам Панков који... Ипак надам се да је све то медијска патка, пошто пекиншка сигурно није.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, suptil said:

Сулуде су и непотребне комбинације клуба са Радничким из Ништа. Брука и срамота. Кој ће нам Панков који... Ипак надам се да је све то медијска патка, пошто пекиншка сигурно није.

Iskreno, trenutna stoperska postavka poprilicno je jednaka, spora i tesko prati brzi pas protivnika u prostor ka nasih 16m. To je nesto sto u ovdasnjim uslovima dolazi do izrazaja, uz svakako slab kvalitet protivnicke ofanzive, zamisli kako to izgleda u ozbiljnim tekmama na leto u kvalif.

O Pankovu nema sta da pisem, nisam ga dovoljno gledao, ali je blizi profil Degeneku u odnosu na nlr Milunovica koji je planiran kao zamena za Vujadina, pa na posletku dosao umesto Degeneka zbog arapske love...

Poenta je u profilu stopera, znamo koliko je i sta znacio Degenek, kao pokretniju, brzi i vispreniji u stoperskom paru.

Link to comment
Share on other sites

@Manoly  Ajmo onda Pankova u reprezentaciju. Daj nemoj tu vrstu argumentacije da koristis. Mozda Pankov ima neki kvalitet ali sigurno nema kvalitet za Evropu. Najgore je stvaranje ambijenta u kojem se kuva mozak ljudima na tihoj vatri kako bi progutali sve zdravo za gotovo. Poenta je da smo prebukirani svakolikom "robom". Takodje, poenta je da je nama potreban kvalitet vise a ne kvantitet.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, suptil said:

@Manoly  Ajmo onda Pankova u reprezentaciju. Daj nemoj tu vrstu argumentacije da koristis. Mozda Pankov ima neki kvalitet ali sigurno nema kvalitet za Evropu. Najgore je stvaranje ambijenta u kojem se kuva mozak ljudima na tihoj vatri kako bi progutali sve zdravo za gotovo. Poenta je da smo prebukirani svakolikom "robom". Takodje, poenta je da je nama potreban kvalitet vise a ne kvantitet.

Argument se odnosi na ono sto mozemo da vidimo na terenu kad je zadnja linija u pitanju, velika praznina po meni po odlasku Degeneka u smislu kretanja stopera, iako ni on nije bio bezgresan, ipak je potpuno drugaciji profil u odnosu na ove koje sad Milojevic rotira, a sto nije nevazno za igru odbrane.

Pankova je ovde par ljudi koji prate prilike u Jsl opisivalo kao ok resenje za rotaciju jos kada je letos bio slobodan. 

Dakle ovakboj zadnjoj liniji treba pridodati neko resenje poput Degeneka, a onda bi npr Vujadin trebalo da ide sto je i planirano zimus, al nije bilo lako odraditi taj transfer ocigledno.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

To i kazem, kuvanje mozga na tihoj vatri. Nama nije potreban stofer za rotaciju vec stoper za prvi tim. Svi se slazemo da su Degenek i Krsticic lose prodaje. Neka Radnicki Pankova uvali groblju nemoj nama da prodaje nista. Nema potrebe za takvim aranzmanima. Imajuci u vidu kako igramo bicu prezadovoljan ako izborimo LE u sledecem turnusu. Prvo moramo da rasteretimo roster, imamo enormni visak igraca, a pazi samo ako Pankov ne bude krucijalna kupovina koja nam garantuje bilo sta sledece godine. "Pankov" - cirkus na vise nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Pankov nije loš igrač, dete je Vojvodine, bio u timu na NZ, prošlog leta jeste bio slobodan, ali mogu da zamislim reakcije da je bio potpisan nakon malo odigranih utakmica za Aek iz Larnake.

 

Što se Boaći/Pavkov tiče baš me zanima šta mislite ko bi pre rešio meč prvog kola kvalifikacija za LŠ u Budimpešti protiv Fredija, ja bih uvek pare stavio na Pavkova.

Link to comment
Share on other sites

Pankov jeste pokretljiviji od nase stoperske trojke, i steta je sto nema bolju igru sa loptom u nogama. U teoriji jeste profilno drugaciji od nasih ostalih stopera, al on je isto klasican cistac, prakticno nizi i pokretljiviji Vujadin, nece nam on resiti problem iznosenja lopte i bilo kakve kreacije iz zadnje linije koja je neophodna kad ispred imas zadnjeg veznog koji sem trcanja nista ne zna. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Da ,Marko Roze je primer ali si zaboravio da je Salcburg veliki projekat Red Bula koja ulaxze milione svake godine a pogotovo na akademiju. Zvezda je tim iz Srbije, ima budzet kao tim iz Srbije ne moze Ben da igra kao De Brujne zato sto nije De Brujne a para za Belgijanca nemamo. Secam se izjave Valeri Karpina koji je pricao da Spartak ima movca da kupi i Azara ali Azar nece u Rusku ligu pa zato ima recimo Promisua ili nekog vec. Dajte bre vise realnosti, Causic igra slabo ok igra slabo ali svih11 top igraca ne mozemo da imamo, osim ako ne date sami koji milion. Zaboravili ste Gavrica, Sikimica, i sta ja znam momke koji mozda nisu trebali biti u timu kao sto je Zvezda ali za bolje nismo imali i oni su se borili i dali koliko mogu.

Sta Zvezdu sprecava da takodje ulaze u svoju omladinsku skolu kojom se dicimo? Upravo srazmerno budzetu kojim raspolaze,a koji uopste nije mali za nase prilike? Samo sto je to proces koji traje jer treba dati priliku najtalentovanijima da se pokazu i razvijaju kroz prvi tim. Kod nas se umesto toga guraju razni Simici i Causici dok se klinci valjaju po raznim Graficarima ili prodaju na prvu iole ozbiljniju ponudu poput Terzica. 
Moze i tako da se funkcionise,ali je pitanje da li je takav koncept odrziv i na koje staze?

20 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Sve ok, nisam imao nameru da ti objasnjavam, to se ne moze objasniti, nastavi da pljujes svoje igrace, ili jednostavno mozes da navijas za Psz, oni itekako dobro igraju, ili Barsu, ja cu voleti i Pavkova pa cak i ovog malog Vidica ako zaigra ikad nakon pozajmice, moj tim, nemam drugi i u petoj ligi i kad igraju amaterski. 

 

2 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Dobro, ti onda sacekaj da kupimo Mesija, i Salaha pa pocni da pratis Zvezdu, ili da oteramo Miloja? A pa da eh kako smo bili dobri pre njega a on osvoji samo dve titule, dobro usao je u Ligu sampiona ali smo bili zadnji u grupi. Mnogo ste postali razmazeni i ne cenite to sto imate, a ako tako nastavite sto kaze Arsen Dedic Odabracete gore.

 

2 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Uh ovo bi bilo siajno, ok vidim da mnogi mozda ocekuju De Lihta, ali vec je otisao u Barsu, bravo za ovo ako je tacno, vrlo dobar i mlad igrac. I sto je najvaznije za forumase ima ime koje mogu da prekrste nakon prvih losih partija.

Pazljivo sam citao postove i nigde u njima nisam nasao da je iko od kvotovanih napisao da zaista navija protiv Zvezde ili za neki drugi klub. Niko nije napisao ni da Zvezda treba da dovede Mesija, Salaha ili De Ligta;niko nije ni pokazao da tako razmislja u svojim postovima.
Ti ces sada reci da namerno karikiras stvari,a ja mogu reci da ucitavas drugim forumasima nesto sto nisu napisali. 

Izmedju ucitavanja i podmetanja tanka je granica.
Misli o tome.
 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sta Zvezdu sprecava da takodje ulaze u svoju omladinsku skolu kojom se dicimo? Upravo srazmerno budzetu kojim raspolaze,a koji uopste nije mali za nase prilike? Samo sto je to proces koji traje jer treba dati priliku najtalentovanijima da se pokazu i razvijaju kroz prvi tim. Kod nas se umesto toga guraju razni Simici i Causici dok se klinci valjaju po raznim Graficarima ili prodaju na prvu iole ozbiljniju ponudu poput Terzica. 
Moze i tako da se funkcionise,ali je pitanje da li je takav koncept odrziv i na koje staze?

 

 

Pazljivo sam citao postove i nigde u njima nisam nasao da je iko od kvotovanih napisao da zaista navija protiv Zvezde ili za neki drugi klub. Niko nije napisao ni da Zvezda treba da dovede Mesija, Salaha ili De Ligta;niko nije ni pokazao da tako razmislja u svojim postovima.
Ti ces sada reci da namerno karikiras stvari,a ja mogu reci da ucitavas drugim forumasima nesto sto nisu napisali. 

Izmedju ucitavanja i podmetanja tanka je granica.
Misli o tome.
 

Ne, ne podmecem nista, pisem kako sam shvatio, niko nije pomenuo Mesija vec da igramo los fudbal a ja sam na to rekao da je tako zato sto nemas Mesija i druge, sad nadam se shvatas. I opet ta prica o budzetu koji nije mali za nase prilike, mozes li da podelis sa nama koliki je to budzet, posto nigde nije objavljeno, pomenes budzet a ne dugove koji su omca jos uvek. Zato sto Zvezda mora da ima Pavkova a ne Kejna, Marina a ne Manea itd i da ti momci igraju koliko mogu i znaju shodno ligi koju igraju i plati koju primaju. I ja bih voleo skolu kao Ajaksovu , i Eriksena umesto Ivanica ali to nije realno zato sto je nas budzet milion puta manji , sto se klinaca tice , ovako ti klinci bi mazani sto puta pri prvoj eliminaciji uz Evrope , ne mogu klinci i rezultat, mi nismo Ajaks.  Partizan forsira Pavlovica npr koji pod pritiskom sve vise gresi i sad se prica kako im treba neki iskusan stoper, tako bi i ovde bilo, sa Joveljicem i Veljkom Nikolicem, Aleksom Teezicem ne mozes uci u ligu sampiona .Ps. i ja nigde nisam rekao da iko od forumasa sa kojima polemiswm navija protiv Zvezde vec da ako im se ne svidja igra nek navijaju za Barsu, dakle izmislio si, misli o tome 

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

Pankov jeste pokretljiviji od nase stoperske trojke, i steta je sto nema bolju igru sa loptom u nogama. U teoriji jeste profilno drugaciji od nasih ostalih stopera, al on je isto klasican cistac, prakticno nizi i pokretljiviji Vujadin, nece nam on resiti problem iznosenja lopte i bilo kakve kreacije iz zadnje linije koja je neophodna kad ispred imas zadnjeg veznog koji sem trcanja nista ne zna. 
 
Mislim da je lakše naći rešenje na zadnjem veznom koji to može nego na štoperu

Inače Vujadin je hvaljen kao neko ko to zna pre nego što se vratio
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ne, ne podmecem nista, pisem kako sam shvatio, niko nije pomenuo Mesija vec da igramo los fudbal a ja sam na to rekao da je tako zato sto nemas Mesija i druge, sad nadam se shvatas. Zato sto Zvezda mora da ima Pavkova a ne Kejna, Marina a ne Manea itd i da ti momci igraju koliko mogu i znaju shodno ligi koju igraju i plati koju primaju. I ja bih voleo skolu kao Ajaksovu , i Eriksena umesto Ivanica ali to nije realno zato sto je nas budzet milion puta manji , sto se klinaca tice , ovako ti klinci bi mazani sto puta pri prvoj eliminaciji uz Evrope , ne mogu klinci i rezultat, mi nismo Ajaks.  Partizan forsira Pavlovica npr koji pod pritiskom sve vise gresi i sad se prica kako im treba neki iskusan stoper, tako bi i ovde bilo, sa Joveljicem i Veljkom Nikolicem, Aleksom Teezicem ne mozes uci u ligu sampiona .Ps. i ja nigde nisam rekao da iko od forumasa sa kojima polemiswm navija protiv Zvezde vec da ako im se ne svidja igra nek navijaju za Barsu, dakle izmislio si, misli o tome 

Tacno je da u apsolutnom smislu nas budzet ne moze da se meri sa Ajaxovim. Ali u nasem fudbalu Zvezda ima najveci budzet i moze sigurno da ima vise opcija gde da ulaze pare i u kojem pravcu da razvija klub. 
A sa ovakvim razmiljanjem kojeg ovde "branis" mi nikad i necemo postati Ajax. Ovog proleca upravo mozemo da vidimo na delu kako to izgleda kada se pruzi sansa najtalentovanijima. De Ligt,De Jong i ostala klincarija (potpomognuta nekolicinom iskusnijih) pisa po glavama evropskih bogatuna,a ovde se prodaje prica kako Terzic,Joveljic,Nikolic ili Erakovic nisu dobri ni za LingLong ligu. Idi bre begaj. Zalosno je sto to ne vidis.

Bold:ovde ,verovao to ili ne,svi navijaju za Zvezdu. Samo sto na nju,na njenu igru,trenera ili rad uprave gledaju drugacije od tebe. Ni ja se nekad ne slazem sa svime sto se pise,ali mi nije padalo na pamet da nekom dajem "savete" te vrste. Osim toga - recenica ti sama u sebi nosi kontradiktornost.
 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da ne navijaju, samo nikad nisam voleo to sikaniranje svojih igraca, trenera jel jelte nekad nemaju kvalitet koji mi ocekujemo, zaboravi se brzo i decenije propadanja i dug od 50 miliona, pa jel vidis da se i Miloje kritikuje trener koji je doneo najverovatnije dve titule i ligu sampiona, ja njemu jedino zameram sto ne igra derbije hrabrije, ostalo sve za pohvalu. Lepo jedan trener malog kluba rece kad su ga kritikovali sto je pogresio u vezi nekog igraca, ja da mogu uvek da pogodim ja bih radio u Realu. Klinci dobijaju sansu Erakovic da se nihe povredio vec bi debitovao, Joveljic igra, igrali su Grujic , Ilic , da Ajaks pisa ove sezone ali nakon vise od dve decenije do skora ih je izbacio i Rozenburg, plus volim ja vise Erakovica ali nije bas da je talentovan kao De Liht npr, treba malo i realnosti, da nam igraju klinci Evropu i ispadnu svi ni skocili sto nema iskusnijih. I na kraju poenta je, ne menjajmo trenera, igrace dok su jos tu,i dok traje sezona, danas je tekma, uzivajmo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da za komentar: "Ne moze sa klincima evropa/titula", treba da se placa naknada za mozdani bol svakom ko procita.

 

Jer ja doslovno ne znam da je iko ikada, bilo kada, bilo gde, u kafani, na forumu, u kuci, u Vinterfelu rekao da treba da imamo 11 klinaca u timu. Zapravo je svako ko je ikad spomenuo klince rekao da treba da imamo balansiranu ekipu sastavljenu od: iskusnih domacih igraca, stranaca i klinaca.

 

Kada zafali ovog treceg kao sto sad fali, naravno da ce ljudi to da primerte, i da ce da skrenu paznju. S tim da nama pocinje i ovog drugog da fali. Ali to ne znaci da neko treba da ode na www.genericcomments.com i opizdi generate i prekopira argument: "Nema sa klincima ni titule ni Evrope", jer to ponavljam- niko nikad nije ni rekao. 

 

A svako ko misli da bi nama rezultati trpeli ako bi nam rezervni levi bek bio Terzic, a ne Gobeljic/Hajdin, ili cetvrti stoper Erakovic, a ne Sumaila, ili jedan od veznjaka za klupu Nikolic, a ne Causic se jednostavno ne razume u fudbal previse. Verovatno bi nas mocna Macva gazila u ligi da Terzic dobija minute tu i tamo, umesto srpskog Alabe Gobeljica. Ili da tu i tamo ubacimo Velju protiv Surdulice, Lucana umesto debilcine Causica. Mislim da bi u tom slucaju rezultati mnogo patili, atmosfera u ekipi bi skroz bila narusena, a mi bi se borili sa FKP za cetvrto mesto. 

 

Edited by Markoss
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sastav protiv Vojvodine: 

 

Borjan- Stojkovic, Milunovic, Babic, Rodic- Jovancic, Causic, Marin- Vukanovic, Ivanic, Pavkov

 

Popovic, Gajic, Savic, Gobeljic, Ben, Simic, Joveljic

 

Obratiti paznju na Neskovica (00) i Zukica (01) iz Vose, jako zanimljivi igraci. Ovog drugog smo zimus hteli da dovedemo, al ipak je potpisao profi ugovor sa Vosom. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Pankov je tip stopera kojeg trenutno nemamo u rosteru. Mislim da je idealan parnjak Milunovicu ili Babicu. Vidjecemo da li ce biti dovoljno za evropske utakmice. 

Polako, ne treba zuriti sa ocjenom. Jovancic je najbolji primjer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, red_white said:

Slazem se da bi Erakovic mogao biti u timu umjesto Sumaile, Terzic umjesto Hajdina samo je pitanje da li bi to za njih bilo dobro. Da budu u timu ali da nemaju kontinuiranu minutazu. Sad da su mogli ovo prolece biti u timu i dobijati minute i afirmisati se svakako da jesu a sto se to ne desava, znaju Milojevic i ljudi u klubu. Jedini od tih klinaca iz nase skole je Joveljic koji dobija minute. Isto valja reci da  imamo mi mladih igraca koji su u ekipi, poput Babica, Gajica, Vulica, Jirke. Sve su to momci do 22-23 godine. Sad sto je nekome igrac u tim godinama mator druga je prica.

 

Imali bi oni sasvim dovoljno utakmica u SL, toliko da im one budu bitnije od svega onog sto bi igrali u Graficaru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...