Jump to content

Kako unaprediti Srbiju


mrd

Recommended Posts

36 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zasto je ova tema na ekonomiji uopste?

Ova tema je proizasla iz teme na ekonomiji i ideja je bila, posto svi konstantno kritikuju ekonomsko stanje u Srbiji, da se izadje sa pozitivnim gledistem i idejama kako prevazici konstantno Sr@#e u Srbiji.

Kao sto vidis, toga nema i posle samo 26 postova je jasno da ova tema ne treba da postoji, isto kao i buducnost koje za Srbiju sa ovim stavovima nema. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mrd said:

Ova tema je proizasla iz teme na ekonomiji i ideja je bila, posto svi konstantno kritikuju ekonomsko stanje u Srbiji, da se izadje sa pozitivnim gledistem i idejama kako prevazici konstantno Sr@#e u Srbiji.

Kao sto vidis, toga nema i posle samo 26 postova je jasno da ova tema ne treba da postoji, isto kao i buducnost koje za Srbiju sa ovim stavovima nema. 

 

 

ja sam ti gore postavio sta ja mislim da bi trebalo..   Ali ako ocekujes da ti kazem da ova vlast ili ova trenutna opozicija to moze sprovesti  , gresis...

 

ekonomija trazi ulaganja , ulaganja nema dok nam je ovakav pravni sistem...

 ne mozes ocekivati ulaganja i kapital u zemlji gde Mitrovicevog sina fakticki oslobadjaju za ubistvo

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ja sam ti gore postavio sta ja mislim da bi trebalo..   Ali ako ocekujes da ti kazem da ova vlast ili ova trenutna opozicija to moze sprovesti  , gresis...

 

ekonomija trazi ulaganja , ulaganja nema dok nam je ovakav pravni sistem...

 ne mozes ocekivati ulaganja i kapital u zemlji gde Mitrovicevog sina fakticki oslobadjaju za ubistvo

Ne ocekujem da mi kazes da je ova politicka pozicija, ni opozicija spremna da bilo sta menja, ti si jasno postavio svoj stav izlozio neke ideje. Ostatak postova je slika Srbije i grupe koja bira ovo sto je sada. Iz samo par postova je jasno da tu nema trunke zelje za poboljsanjem, osim za licnom profitu i tlacenju ostalih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Ne ocekujem da mi kazes da je ova politicka pozicija, ni opozicija spremna da bilo sta menja, ti si jasno postavio svoj stav izlozio neke ideje. Ostatak postova je slika Srbije i grupe koja bira ovo sto je sada. Iz samo par postova je jasno da tu nema trunke zelje za poboljsanjem, osim za licnom profitu i tlacenju ostalih.

 

nije da niko ne zeli da ovoj zemlji krene na bolje , naprotiv... Ali je svima jasno da nema ni na vidiku politicka opcija koja bi bila voljna i sposobna da bilo sta pokrene... zato je ova tema utopijisticka  i zato se forumasi sprdaju sa njom

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ekonomija trazi ulaganja , ulaganja nema dok nam je ovakav pravni sistem...

 ne mozes ocekivati ulaganja i kapital u zemlji gde Mitrovicevog sina fakticki oslobadjaju za ubistvo

Ne radi se o Mitrovicu, najveci problem je sistemska korupcija.

Ono sto je trebalo uraditi jos 2000 je lustracija, ali sad je kasno za to - ko ce da je sprovede?

Pa onda napraviti grupu experata, nestranackih, po mogucstvu sa iskustvom iz razvijenih zemalja, da kreiraju plan. Tezak. Pravno i ekonomski.

Ocistiti drzavnu administraciju od viska radnika.

Ocistiti policiju i postaviti striktne anti-korupcijske zakone. 

Formirati nezavisnu agenciju da kontrolise sve drzavne institucije za korupciju.

Uvesti visoke kazne za firme koje ne prijavljuju radnike i ne placaju poreze.

Pripremiti plan kako da se privuku strani investitori, a da im se ne trazi 50k evra za svaki papir. Legitimni investitori, sa planom za razvoj a ne oni sto ce da pokradu i odu.

 

Samo onako nekoliko ideja.

 

Plan koji napravi expertska grupa, sa idejom da se usklade sa EU, objaviti javno, i objasniti sta znaci. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mrd said:

Ova tema je proizasla iz teme na ekonomiji i ideja je bila, posto svi konstantno kritikuju ekonomsko stanje u Srbiji, da se izadje sa pozitivnim gledistem i idejama kako prevazici konstantno Sr@#e u Srbiji.

Kao sto vidis, toga nema i posle samo 26 postova je jasno da ova tema ne treba da postoji, isto kao i buducnost koje za Srbiju sa ovim stavovima nema. 

 

Nismo se razumeli ocito.
Ja uopste ne sporim potrebu za ovakvom temom. Samo smatram da joj nije mesto na 'ekonomiji' vec na 'politici'.

Post,sadrzinski,necu da komentarisem. To je tvoj stav sa kojim se necu sloziti,ali to je druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj skromni doprinos …….. ja stvarno ne znam kako "unaprediti Srbiju", pa to ne zna ni SrpskaNaprednaStranka , kako bih ja znao :whistling:……. ali znam da ce to biti nemoguce jos nekih 20-30 godina ……. za posle vec ne bih znao. :classic_biggrin: Time i zavrsavam svoje ucesce na ovom topiku. Rekao sam ono sto znam sigurno, sve ostalo ostavljam ekspertima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 8:11 AM, Jonnhy Clash said:

Ima mnogo o tome da se piše, ukratko. 

 

Kako unaprediti Srbiju by Jonnhy Clash: 

  1. Eksproprijacija zemljišne svojine i upotreba zemljišne rente na državne izdatke.

  2. Jako progresivni porez.

  3. Ukidanje prava nasleđa.

  4. Konfiskacija imovine svih zatvorenika i kriminalaca.

  5. Centralizacija kredita u rukama države preko nacionalne banke s državnim kapitalom i isključivim monopolom.

  6. Centralizacija celokupnog transportnog sistema u rukama države.

  7. Nacionalizacija svih strateški značajnih preduzeća

  8. Jednaka obaveza rada za sve, stvaranje industrijskih armija, naročito za zemljoradnju.

  9. Državna kontrola svih medija

  10. 200 % takse na sve strane proizvode

  11. Investicije države u velike investicione projekte (Energetika, Elektro-industrija, Građevinarstvo)

  12. Stvaranje radnih odreda koje bi činili svi od 14 do 74 godine uz obavezu da rade 3 meseca u godini na dobrovoljnoj bazi i volonterski bez nadoknade

  13. Ulaganje u nano tehnologije

  14. Ulaganje u turizam (seoski, planinski i industrijski)

  15. Ulaganje u proizvodnju alkoholnih pića uz takse na inostrana pića do 1000%

  16. Izvoz voća i povrća na tržište Rusije i Kine

  17. Uvođenje poreza solidarnosti za sve čija zarada prelazi preko 1000 evra mesečno

  18. Zabrana posedovanja više od 80 kvadrata stambene jedinice i više od jednog automobila po domaćinstvu

  19. Obaveza da se za svaki dan proveden u inostranstvu turistički plati 1000 dinara u fond solidarnosti

  20. Porez na  uvoz automobila i tehnike od 200%

  21. Zabrana napuštanja zemlje fakultetski obrazovanim ljudima u periodu od 10 godina od završetka studija

  22. Zabraniti bilo kakvo karikiranje ili ismevanje državne zastave, države i vođe

  23. Stranim turistima oduzeti mobilne telefone, kamere i fotoaparate radi zaštite od špijunaže osim ako ne dolaze iz zemalja koje nemaju špijunske pretenzije prema našoj zemlji

  24. Uvesti obavezni vojni rok po ugledu na Izrael od 3 godine za sve vojno sposobne žene i muškarce

  25. Zabraniti nakaradno oblačenje i nakaradne frizure

  26. Ukinuti pravilo jedan čovek jedan glas već odrediti pondere kojima se svakom pojedincu glas na izborima multiplikuje ili deli zavisno od karakteristika (intelektualnih, porodičnih, odnosa prema kapitalizmu)

  27. Vratiti 29 novembar kao dan državnosti. 

 

Severena Koreja, a? Frizure samo iz kataloga, do tri komada, ali da podseca na velikog vodju. 😂😂😂😂😂

 

Kako funkcionise ovo dobrovoljno uz obavezu? Kao tapsanje velikom vodji? 

 

Ma kakvi ponderisani glasovi, odmah ukinuti svima.

 

Ko je su to zemlje ko je ne spijuniraju? 

 

Ako je i do trolovanja, ajde malo truda, da bude primereno uzrastu forumasa, ovo je level jaceg obdanista.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mrd said:

Ova tema je proizasla iz teme na ekonomiji i ideja je bila, posto svi konstantno kritikuju ekonomsko stanje u Srbiji, da se izadje sa pozitivnim gledistem i idejama kako prevazici konstantno Sr@#e u Srbiji.

Kao sto vidis, toga nema i posle samo 26 postova je jasno da ova tema ne treba da postoji, isto kao i buducnost koje za Srbiju sa ovim stavovima nema. 

 

 

Vrzino kolo. Mora da se sredi pravni sistem i moraju ljudi da pritiskaju politicare da ga srede. Mora da se odvoji kriminal od politike, spojeni su kao sijamski blizanci. Dok god ne postoji sudski garantovana sigurnost kapitala samo spekulativni kapital ulazi. Cim se pojavila izvesna pravna nesigurnost u Srbiji, odmah se puno nijih koji posao nisu realizovali u talu sa vodjom povlaci. I moraju zakoni da vaze i za male i za velike. Mali, koji nije strani ulagac da ne smeju puno da ga kinje je dusu dao za reket. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2019 at 11:11 PM, Jonnhy Clash said:

Ima mnogo o tome da se piše, ukratko. 

 

Kako unaprediti Srbiju by Jonnhy Clash: 

  1. Eksproprijacija zemljišne svojine i upotreba zemljišne rente na državne izdatke. Uvesti feudalizam i ograniciti kretanje na radijus od 3-5km.

  2. Jako progresivni porez. Uvesti banke gde ce ljudi prvo ici, kad im treba hrana.

  3. Ukidanje prava nasleđa. Kako cemo za hemiskim olovkama, da li njih nasledjuju, ili ih sahranjujemo sa preminulim?

  4. Konfiskacija imovine svih zatvorenika i kriminalaca. Nema imovine sve je drzavno! Kako sad?

  5. Centralizacija kredita u rukama države preko nacionalne banke s državnim kapitalom i isključivim monopolom. Ovo je kljucno za resenje!

  6. Centralizacija celokupnog transportnog sistema u rukama države. Bicikle mogu da zadrze.

  7. Nacionalizacija svih strateški značajnih preduzeća

  8. Jednaka obaveza rada za sve, stvaranje industrijskih armija, naročito za zemljoradnju.

  9. Državna kontrola svih medija

  10. 200 % takse na sve strane proizvode

  11. Investicije države u velike investicione projekte (Energetika, Elektro-industrija, Građevinarstvo)

  12. Stvaranje radnih odreda koje bi činili svi od 14 do 74 godine uz obavezu da rade 3 meseca u godini na dobrovoljnoj bazi i volonterski bez nadoknade

  13. Ulaganje u nano tehnologije

  14. Ulaganje u turizam (seoski, planinski i industrijski)

  15. Ulaganje u proizvodnju alkoholnih pića uz takse na inostrana pića do 1000%

  16. Izvoz voća i povrća na tržište Rusije i Kine

  17. Uvođenje poreza solidarnosti za sve čija zarada prelazi preko 1000 evra mesečno

  18. Zabrana posedovanja više od 80 kvadrata stambene jedinice i više od jednog automobila po domaćinstvu

  19. Obaveza da se za svaki dan proveden u inostranstvu turistički plati 1000 dinara u fond solidarnosti

  20. Porez na  uvoz automobila i tehnike od 200%

  21. Zabrana napuštanja zemlje fakultetski obrazovanim ljudima u periodu od 10 godina od završetka studija

  22. Zabraniti bilo kakvo karikiranje ili ismevanje državne zastave, države i vođe

  23. Stranim turistima oduzeti mobilne telefone, kamere i fotoaparate radi zaštite od špijunaže osim ako ne dolaze iz zemalja koje nemaju špijunske pretenzije prema našoj zemlji

  24. Uvesti obavezni vojni rok po ugledu na Izrael od 3 godine za sve vojno sposobne žene i muškarce

  25. Zabraniti nakaradno oblačenje i nakaradne frizure

  26. Ukinuti pravilo jedan čovek jedan glas već odrediti pondere kojima se svakom pojedincu glas na izborima multiplikuje ili deli zavisno od karakteristika (intelektualnih, porodičnih, odnosa prema kapitalizmu)

  27. Vratiti 29 novembar kao dan državnosti. 

Mnogo sam razmisljao o ovom postu. Ovo su samo neke boldovane teze koje sam dodao u text. Ovako Srbija ima da stigne do Marsa.

Link to comment
Share on other sites

@Plavi Golubje ispravno uocio(la)* neke od osnovnih pretpostavki koje moraju biti ispunjene da bi bilo koje drustvo ostavrilo prosperitet. I kao sto imamo priliku videti - nijedna od tih pretpostavki ne spada u domen ekonomije vec politike. Zbog toga i apelujem da je temi mesto na drugom pdf.

Vecina ekonomista i politicara usresredjuje se na vodjenje "ispravne politike",dok ono sto je zaista neophodno jeste objasnjenje zasto siromasne zemlje vode "pogresnu politiku". Vodjenje pogresne politike uglavnom nema veze sa s nedovoljnim znanjem ili kulturom. Siromasne zemlje su siromasne zato sto se oni koji su na vlasti opredeljuju za odluke koje stvaraju siromastvo. Oni to ne cine greskom ili iz neznanja,vec svesno.
Da bi se to shvatilo,potrebno je prevazici domen ekonomske nauke i strucnih saveta o tome sta je najbolje ciniti i,umesto toga,prouciti nacin na koji se odluke donose,ko ih donosi i zasto ti ljudi cine to sto cine. To podrazumeva izucavanje politike i politickih procesa i njihovo razumevanje. Ekonomska nauka obicno zanemaruje politiku,ali razumevanje politike od kljucnog je znacaja za objasnjenje postojanja prosperiteta,siromastva i nejednakosti u svetu.
Ekonomista Aba Lerner je sedamdesetih godina dvadesetog veka rekao:"Ekonomska nauka je dobila titulu kraljice drustvenih nauka zato sto je za svoj domen odabrala resene drustvene probleme".

Pristalica sam tvrdnje da ostvarivanje napretka zavisi od resavanja nekih osnovnih politickih problema. Upravo zato sto pretpostavlja da su politicki problemi reseni,ekonomska nauka ne uspeva da ponudi uverljivo objasnjenje za nejednakosti u svetu te stoga sama ne moze da ponudi resenja ni za prosperitet jednog naroda. Za takvo objasnjenje potrebno je da ekonomska nauka pokaze na koji nacin razlicite politike i drustveni aranzmani uticu na ekonomske podsticaje i ponasanje. Ali potreban je i politicki zivot.

Nacionalni ekonomski uspeh direktno je i neodvojivo povezan s politickim sistemom drzave. Sa institucionalnim okvirom,da budem precizniji. Po svom znacaju za ekonomski uspeh,politika je daleko iznad ostalih faktora kao sto su geografija,prirodni resursi i kultura,a sloboda je ono sto donosi prosperitet.

*nisam siguran u pol forumasa(ice) koga/koju sam tagovao.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo  drzava otpisa "Srbijagasu" dug od 1,2 miliarde evra....

I to u Srbijici prodje tek tako...

Niko ne postavlja pitanje ko taj dug napravi,niko  nece odgovarati....

Najjace je od svega sto Bajatovic najavljuje da ce "Srbijagas" finansirati izgradnju novog stadiona FK "Vojvodine" od 25 miliona evra...

I sada se covek zapita o cemu mi to ovde pricamo,o kakvom boljitku,napretku,kada kod nas politicari trose novac iz budzeta kao da su knjaz Milos....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Plavi Golub said:

 

Severena Koreja, a? Frizure samo iz kataloga, do tri komada, ali da podseca na velikog vodju. 😂😂😂😂😂

 

Kako funkcionise ovo dobrovoljno uz obavezu? Kao tapsanje velikom vodji? 

 

Ma kakvi ponderisani glasovi, odmah ukinuti svima.

 

Ko je su to zemlje ko je ne spijuniraju? 

 

Ako je i do trolovanja, ajde malo truda, da bude primereno uzrastu forumasa, ovo je level jaceg obdanista.

Golubice, molim bez vređanja. Ja sam ovo pisao ujutru na prazan stomak, ciste i bistre glave.

Link to comment
Share on other sites

Sto pises pre nego doruckujes, pa nisi sav svoj (Snikers)? Lepo jedes, popijes kafu, pa pisi.

 

Salu na stranu, iako ti mislis da onim isterujes neku pravdu, nije to pravda. Ni sve uslove iste da svima das, nece biti isto na kraju. Ne mogu se kaznjavati oni koji mogu i hoce vise i nije pohlepa jedini razlog tome. Ti koji su kaznjavali da podidju masama, ziveli su i sada zive zivot sa svim bahanalijama, a kaznjavanje im je sluzilo da zadovolje sitnu ljudsku zlobu na sposobnije i skrenu radar sa sebe. Uvek, svuda.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Ovo treba da dokaze - tacno sta?

 

Ko kaze da nesto treba da dokaze? Otkad je zabranjeno postavljati linkove sa B92? Jesam ja nesto komentarisao na tu vest? Ne secam se da jesam.

 

Neki naucnici, Irac i Finac, dokazuju korelaciju IQ i dobrobiti za drustva/drzave njenih stanovnika koja se neverovatno poklapa sa GDP istih recimo.

 

5 hours ago, 34Barkley said:

 

To ti je isto kao sa merenjem prosecne velicine penisa po drzavama, uvek ce biti neko kome se rezultati nece svideti.

 

Koreanski student su cak i demonstrirali protiv rezultata ….. mislim za penis …… za IQ nisu demonstrirali zato sto su bili medju top 5 u svetu. 

 

Afrikanci recimo nisu imali potrebe da se bune za average penis size ………. a za IQ bogami jesu itekako, ono … skroz su na zacelju …….. ali ….. ako mi se dozvoli da budem politicki nekorektan u svrhu boljeg shvatanja ovih istrazivanja - boli ih qrac !!! 

 

Bez obzira na nepopularnost i napade ova istrazivanja se redovno objavljuju vec 20 godina …….. ne mogu da ih zabrane, ne znaju kako!

 

Ja ne sporim da rezultati mogu biti neprijatni, ali evo recimo …. iako mene ovi za IQ rezultati pogadjaju ….. yebiga, sta da radim, tako su izracunali, ne osecam se manje vrednim zbog toga. Naime poznato je da se na povecanju IQ moze raditi, sistematski, generacijski, on nije uklesan u kamenu.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ako si pažljivo pročitao linkovani tekst vidi se da je osnovni problem u kredibilitetu istraživača i samog istraživanja. Kada se to uzme u obzir, ne znam zašto bismo razvijali dalje priče i analogije sa merenjem penisa i sličnim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ko kaze da nesto treba da dokaze? Otkad je zabranjeno postavljati linkove sa B92? Jesam ja nesto komentarisao na tu vest? Ne secam se da jesam.

 

Neki naucnici, Irac i Finac, dokazuju korelaciju IQ i dobrobiti za drustva/drzave njenih stanovnika koja se neverovatno poklapa sa GDP istih recimo.

 

Nije zabranjeno,cak i kada to vise nije b92.
A za drugi deo..ne znam sta bih ti rekao..sam clanak demantuje takve "naucnike". Vidim da je Belorusija na vrhu liste po nacionalnom IQ. Samo nikako da to pretoce u adekvatni razvoj i rast.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vidim da je Belorusija na vrhu liste po nacionalnom IQ. Samo nikako da to pretoce u adekvatni razvoj i rast.

 

I Rusi su bili na vrhu liste dok ih nisu uhvatili da dopinguju  kradu na testovima. Ima uz Belorusiju i napomena da je sumnjivo. Prepisivali.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

Ako si pažljivo pročitao linkovani tekst vidi se da je osnovni problem u kredibilitetu istraživača i samog istraživanja. Kada se to uzme u obzir, ne znam zašto bismo razvijali dalje priče i analogije sa merenjem penisa i sličnim stvarima.

 

Svako istrazivanje se moze i demantovati, osporiti kredibilitet. Globalno zagrevanje se isto demantuje, kazu da se radi o lozenju, a ne o zagrevanju. Otud i primer penis size, nije mi bolji primer bio pri ruci, nisam cuo da se meri recimo duzina stopala ili nosa. Evo, moze debljina recimo, gojaznost ……. Meksikanci su odavno pretekli Amere, a najgojazniji su stanovnici nekih malih ostrva, ne secam se gde. Jednostavno ne mogu da hendluju promenu ishrane, organizam im nije dizajniran tako. Sto bi rek'o pokojni Aligrudic sve je to fizika, a fizika je hemija, a hemija je bilogija …….. i tako. :s_d:

 

Ova 2 profesora nemaju konflikt interesa, oba su belci, a njihov rad nedvosmisleno pokazuje da su Azijati najinteligentniji stanovnici planete. Njihove nacije Finci I Irci se takodje ne kotiraju posebno visoko (barem po mom secanju).

 

Meni recimo crnkinja vadi krv i rekao sam joj samo Hi, nije mogla cuti moj akcenat, niti je znala moje ime, koje joj ionako ne bi nista znacilo …… kad me ubola kaze - ti si sigurno iz Istocne Evrope …… ja ono WTF?!? Kako znas? Pa kaze vi istocno-Evropljani imate debelu kozu, zapadno-Evropljani imaju znatno tanju kozu. Eto ….. i to se moze demantovati verovatno, ali nema potrebe. Ja pitam je li to dobro ili lose, ona kaze pa dobro je manje ces da se izboras u starosti.

 

Ujedinjena sveCka levica odavno zeli da ova istrazivanja zabrani, a istrazivace kako ti kazes "stavi na stub srama", ali ovi profesori za sada nesmetano obavljaju svoj posao …. istrazuju nesto sto im je predmet interesovanja, kao psiholozi.

 

Sada se pojavljuju i brojni drugi koji kazu da svaki poen IQ donosi svom vlasniku 500 dolara vise na godisnjem nivou sam po sebi, bez obzira na ulozeni trud. I bez obzira na rasu, pol, naciju …….. jednostavno je tako, sto I zvuci sasvim logicno. Ako izuzmemo neke sredine gde su utoka za pojasom, nisko celo i sirok vrat/ramena mnogo profitabilniji za sticanje materijalnog. Kao recimo Rusija i ….. jos neke :classic_biggrin:

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Ja nemam stvarno nista protiv onih koji ukazuju da ovo istrazivanje nije validno …….. ali bih umesto politickog proganjanja mnogo vise voleo da vidim istrazivanja koja DOKAZUJU SUPROTNO, nego sto politicki komesari narede da to jednostavno nije politicki korektno i da to treba po'apsiti i streljati :roflmao:

 

Zasto je tako tesko dokazati da recimo Japanci uopste nisu tako inteligentni kako se misli da jesu, ali eto …… jednostavno hoce ih ko budalu ona stvar! :classic_biggrin: Inace su isti kao I ostali, samo faktor srece.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Pa kaze vi istocno-Evropljani imate debelu kozu, zapadno-Evropljani imaju znatno tanju kozu. Eto ….. i to se moze demantovati verovatno, ali nema potrebe. Ja pitam je li to dobro ili lose, ona kaze pa dobro je manje ces da se izboras u starosti.

 

Nema to veze sa  istocnom Evropom, vec sa Mediteranom. Hint pogledati Spance ili Francuze sa juga. I iako zive na jugu, ne cvare se. Nego ona ne zna detalje. Rusi iz Petrograda su kao i Skandinavci i ostali, tanja koza. Ruskinje kad imaju novca vise polazu na negu.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...