Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Just now, I Pantelija je bio delija said:
  On 4/30/2019 at 2:45 PM, pantelia24 said:

 

A jebiga, ni Davidovca ni Dobrica nigde nije bilo cele sezone, pa su porobili ABA plejof. Ocigledno je Tomic polufinale i finale pripremao potpuno drugacije od regularnog dela. 

 

Deluje mi nemoguce da je Tomic znao za Reglandov "problem", a da ga je ipak doveo. Takodje, sumnjam da takva glasina nije bila proverena pre potpisa.

Imenjace, nije to bio nikakav Tomicev plan, da se nije povredio Regland, pitanje kad i koliko bi mu igrali DD i Dobric. Gledali bi petorke sa po najmanje jednom rupom u odbrani i pitanje je kako bi se to zavrsilo. Nikad nisam cuo niti video da se neki igrac sprema za najbitnije utakmice sedenjem na klupi a nekada ni to. Ne zelim da umanjim Tomicevu strucnost, ali krenuti na 4 fronta (EC, ABA, KRK i KLS) sa dva pleja (od kojih je jedan jako upitan) a nemati bar jednog kombo beka koji ce u nuzdi prenositi loptu je najblaze receno neodgovorno (naravno ako se on iskljucivo pitao tj. ako mo nije bilo nametnuto). No, rezultati se sumiraju na kraju pa tako od mene ima veliki naklon, pa da je ABA dobio na lozu. Prvo, sto se Ficka tice, on ostaje. Ako ga zalizani nekom uvali za vise od 80 000 kolko ima kod nas, on je Mega Giga car sto bi rekao Rambo. Ne sporim da je nadmasio sva ocekivanja u PO, hvala mu na tome do neba, ali nije kalibar za EL. No s'obzirom na pomenute igre, porodica je dosla do zakljucka da je kadar na istom nivou da igra i EL. Normalno, najbolje bi bilo da ode u neko inostranstvo no Zalizani jeste sposoban al' nije carobnjak. Toliko o njemu.

Regland - na izlaznim vratima je,

Beron - zeli da ostane zbog EL ali za vece pare, 

Ojo- kao i Beron ali zavisi i od menadzera,

Faje - ostaje,

KC Rivers - zeli da ode ali pitanje je da li ga neko oce (mislim na jace klubove), tako da u nuzdi ostaje zbog EL,

Cirbes - odlazi,

Ristic - Ako nabodemo dobru peticu pored Odza, FMP u suprotnom bice kao ove godine,

od nasih igraca ostaju Filip, Dobric i DD. Keselj odlazi, Nenadic nazad u FMP, ukoliko mu ne nadju neki Grcki, Turski tim. Radanov Mega ili komsije.

Sve ovo pod uslovom da ne iskrsnu neke ekstra ponude, obzirom da znamo da smo dekintirani. Tu u obzir dolazi jedino Simana. Na draftu, najverovatnije ce proci ko Zagorac, ali obzirom na menadzera nije iskljuceno da nabode neku Spaniju kao Enis.

Pred nama su nikad tezi dani. Para nece biti, tako da gazda mora da se snadje kako zna i ume. Ako EL budemo igrali ko Futura, ostaje ABA bez mesta u istoj. Vec je ranije bilo prica da ce se ucesnici dobijati kroz EC (normalno bez ovih sa A licencom), sto je Djordi juce i ponovio. Takodje moraju da se pod hitno smire tenzije u ABA, jer to samo pogorsava ionako poljuljani ugled.

Znaci od gazde nam sve zavisi. Sada je igrica na visem nivou. Treba naci lovu za konkurentan tim (bar 10- tak pobeda u EL), treba da se izbori sa opstrukcijom u ABA koja je najavljena i sto je najteze sa 'nasima" u FIBI i ABA. Olaksavajuca okolnost je to sto je Tedeski odlucio da zavrne slavinu. Sa druge strane i Milo ima precih briga, tako da ce, vrlo verovatno, Cedevita i Buducnost imati slabije rostere. Sa druge strane, komsije su se opasno naostrile, tako da ce posle vise godina upravo biti oni najozbiljniji protivnik. No, dugo je do oktobra. 

Da ponovim post nakon osvajanja ABA. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Firga said:

Pitanje je kako bi izgledo kraj sezone bez Odza, uz svo postovanje Biliju i Davidovcu.

 

Ako nismo u buli sa parama, a verujem da nismo, ne vidim niti jedan logican razlog zasto bismo se odrekli Odza. Dve godine je u Srbiji, vredan, radan, napreduje, samo mu treba srediti pasos.

Da se mogao srediti pasoš sredili bi ga pred kup, ali ne može.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, I Pantelija je bio delija said:

Da ponovim post nakon osvajanja ABA. 

Osvrt samo na finansijski deo.

 

Tesko da je klub u finansijskoj buli a pri tom imas trogodisnji ugovor sa MTS poptisan krajem prosle godine, uvecan za 300.000 eur po godini  u odnosu na prosli ugovor.

 

Negde oko 2.5 miliona eur ima pa skoro garantovanih para od sponzora, zbog El svakako ce biti pritiska i na drzavu da se nadju jos "dobrovoljnih" sponzora.

 

1.5 miliona moze klub da obezbedi iz sopstvenih izvora igrajuci samo EL , to je cifra koju nismo imali u Cipiripi sezoni.

 

Sa ovim parama ces svakako biti u minusu, ali to nesto sa cim se svaki klub na nivou EL suocava, sledeceg leta ili onog tamo ces opet raditi rasprodaju ako budes imao sta da prodas.

 

I da, za koga god igraca da dodje ponuda za dobru paru odlazi sa sve masnicom, nema NC ni malo sentimalnosti prema bilo kom igracu osim prema Djenki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ludost je odreci se Odza. Ne nalazi se takav materijal za rad svake godine. Sigurno da moze da se nadje, ali za koje pare?
Veliki je radnik, napredovao je u svim segmentima i napredovace sigurno jos dosta, dobar je momak, dobar za ekipu.
Veci mi je rizik dovesti Kuzmica koji nije igrao 2 godine nego ostaviti Odza.
Ristic je jedini visak i to je cinjenica.
Po meni: Kuz, Odzo i neka jeftinija 4-5 opcija. Sad bi Apic bio idealan...
Mora se ozbiljno misliti i o broju stranaca. Partizan ce imati mnogo veci budzet, necemo opet moci da ih dobijemo sa jednim centrom i pola pleja.
 

Edited by Rajon Rondo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

vidim da bi tandemom jovic, siva svi bili zadovoljni i to bi stvarno bio duo po EL standardima. ne znam da li je skuplji i jeftiniji ali posle avanture po turskoj kapiram da je dostupan i quino "el chacho za siromasne" colom. ukoliko ne mozemo do sive ja bih pojurio njega.

prica o skupom perperu i fayeu stvarno ne pije vodi, jednsotavno njihova cena u ovim godinama moze ici samo dole, nikako gore. ja sam skeptican koliko cemo dobiti od perpera sledece sezone, ali kapiram da je tomiceva zelja. nadam se samo da onda necemo dovlaciti jos veterana i da cemo dovesti i neku svezu krv.

pominje se agravanis, kao igrac kojeg tomic poznaje. to je recimo igrac kojeg nikako ne bih zeleo u timu. ja sam pre za neko pojacanje preko bare, nego opet nekom veteranu ili nekom mladjem ko izlazi iz povrede da spasavamo karijeru.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kum žoržo said:

Simanic je u izlaznoj godini cetvorogodisnjeg ugovora, tako da su i njegova primanja vrlo ozbiljna. Trazice se resenje na obostrano zadovoljstvo.

 

Znači njega ćemo pokušati da zavaljamo za obeštećenje, ako već ne pristane na novi ugovor - manji od prethodnog po pitanju plate (jer nije postao Garnet, kao što se predviđalo).

 

Tako nekako zamišljam Čovinu filozofiju obostranog zadovoljstva 😄

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rajon Rondo said:

Ludost je odreci se Odza. Ne nalazi se takav materijal za rad svake godine. Sigurno da moze da se nadje, ali za koje pare?
Veliki je radnik, napredovao je u svim segmentima i napredovace sigurno jos dosta, dobar je momak, dobar za ekipu.
Veci mi je rizik dovesti Kuzmica koji nije igrao 2 godine nego ostaviti Odza.
Ristic je jedini visak i to je cinjenica.
Po meni: Kuz, Odzo i neka jeftinija 4-5 opcija. Sad bi Apic bio idealan...
Mora se ozbiljno misliti i o broju stranaca. Partizan ce imati mnogo veci budzet, necemo opet moci da ih dobijemo sa jednim centrom i pola pleja.
 

Vlada Jovanovic dislikes this

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, medobrundo said:

 

Znači njega ćemo pokušati da zavaljamo za obeštećenje, ako već ne pristane na novi ugovor - manji od prethodnog po pitanju plate (jer nije postao Garnet, kao što se predviđalo).

 

Tako nekako zamišljam Čovinu filozofiju obostranog zadovoljstva 😄

 

ako se setimo kako je luki data sansa, nekad cak i na stetu rezultata, ne bi me zacudilo da se to obostrano zadovoljstvo podvede pod garantovane minute u EL ili ABA. borisa i faye na 4 gde bi povremeno uskakali perperoglu i jankovic ako uopste dolazi, ali lepo si rekao, kod borise je problem pre svega nedostaak ambicije i IQ na terenu, ali i van njega i ne znam koliko je uopste spreman za takvu ulogu. samopouzdanje su domaci igraci uvek najbolje nabijali kroz reprezentaciju, pa su se kalina i jovic posle samo jednog leta vratili kao 50% bolji kosarkasi, mada nisam siguran da je to i dalje slucaj.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, medobrundo said:

 

Znači njega ćemo pokušati da zavaljamo za obeštećenje, ako već ne pristane na novi ugovor - manji od prethodnog po pitanju plate (jer nije postao Garnet, kao što se predviđalo).

 

Tako nekako zamišljam Čovinu filozofiju obostranog zadovoljstva 😄

 

Šta ti predlažeš? On je svakako preplaćen u odnosu na ono što pruža na terenu, i to kad se pogleda cela dužina ugovora - debelo. Opet, potencijalno je zlatna koka, stvarno je poslovno loše da ode bez obeštećenja. Nije laka situacija. Čovek igrama ne zaslužuje da bude plaćen kao neko ko pravi razliku (za naše uslove i ambicije), ali sigurno ima onih koji bi ga rado videli u svojim redovima, pa i solidno platili za to zadovoljstvo. Ne znam ni kakve su njegove ambicije, povukao je prijavu za draft. Ovo je dosta bitna sezona za njega, EL sa korektnom ulogom, mislim da će mu se napraviti prostor za barem 15 mpg, da vidimo šta stvarno može. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Šta ti predlažeš? On je svakako preplaćen u odnosu na ono što pruža na terenu, i to kad se pogleda cela dužina ugovora - debelo. Opet, potencijalno je zlatna koka, stvarno je poslovno loše da ode bez obeštećenja. Nije laka situacija. Čovek igrama ne zaslužuje da bude plaćen kao neko ko pravi razliku (za naše uslove i ambicije), ali sigurno ima onih koji bi ga rado videli u svojim redovima, pa i solidno platili za to zadovoljstvo. Ne znam ni kakve su njegove ambicije, povukao je prijavu za draft. Ovo je dosta bitna sezona za njega, EL sa korektnom ulogom, mislim da će mu se napraviti prostor za barem 15 mpg, da vidimo šta stvarno može. 

 

Šta znači preplaćen, hajde da krenemo od toga, pre nego što dam sud. Kolika mu je plata?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

Četvorogodišnji ugovor (upravo završena treća godina/sezona) - između 150 i 200k po sezoni, mislim da je progresivan u pitanju, al ajde da uzmemo da je 175k godišnje prosek.

 

Startna godina 160.000, Izlazna blizu 300.000

Zaboravljate i sami sta se pisalo tada o Simanicu i kakve su prognoze bile. Sad je lako pametovati da su to ogromni novci, ali u tom trenutku je procena 

sa pritiskom navijacko- menadzerske populacije  bila drugacija. Ponuda je bilo sa svih strana i doneta je odluka da se udje u ugovor. Ocekivanja su bila da ce razvvoj i napredovanje ici tempom gde ce vec posle druge godine biti ponuda za Borišu, medjutim stvari su se drugacije odvijale i igrac je usao u trecu i sad je pred izlaznom godinom ugovora.-Sve je ovo normalan tok stvari u skoro svim klubovima, samo sto ovi sa nasih prostora ocekuju udarac posle druge ili najkasnije trece godine jer je to jedan od nacina za finansiranje i prezivljavanje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...