Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

1 hour ago, Manu said:

Kad se sve sabere i oduzme, ne bih voleo da produzimo Fajea osim ukoliko ga planiramo kao petog visokog sto bi verovatno bio preveliki luksuz.

 

Što bi to bilo luksuz? Pričamo o igraču koji ima 35 godina i koji je pre Zvezde igrao u Libanu i nekom nebitnom grčkom klubu, a koji nije ni po čemu atraktivan ili specifičan, da bi bio zanimljiv bogatijim klubovima. On je očigledno super fit sa Tomićem i našom ekipom, i ne vidim da bi se bilo ko u Evropi zaleteo da ga plati ozbiljnije, naročito ne u ovim godinama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Cuj pristao bi, hahahah.

 

Ali sto ja ne volim Gabrijela, malo je reci.

A sada koska.

Bi li pristao na sve isto samo umjesto Gabrijela Luka Mitrovic? Prc. 

 

Iskreno, bolje umesto Gabrijela niko, nego Luka. Perperoglu može da igra minute na 4, a tu bi bili i Faye i Boriša. To mi deluje bolje nego da dovlačimo Luku, koji ne može ni u Mursiji da se razmaše. Nema potrebe za takvim pritiskom za dečka, neka pegla po Španiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2019 at 10:31 AM, medobrundo said:

 

Što bi to bilo luksuz? Pričamo o igraču koji ima 35 godina i koji je pre Zvezde igrao u Libanu i nekom nebitnom grčkom klubu, a koji nije ni po čemu atraktivan ili specifičan, da bi bio zanimljiv bogatijim klubovima. On je očigledno super fit sa Tomićem i našom ekipom, i ne vidim da bi se bilo ko u Evropi zaleteo da ga plati ozbiljnije, naročito ne u ovim godinama.

 

Plasim se da nakon ove sezone, uprkos godinama, moze da dobije vise negde po evropi/aziji nego kod nas kao planirani peti visoki. Nadam se da nisam u pravu.

 

Inace, ono sto bih jako voleo da se desi je davanje novog ugovora Borisi, ovaj mu istice sledeceg leta.

Link to comment
Share on other sites

Cek, je se zajebavate sa Jovicem ili ste toliko pustili masti na volju? :classic_smile:

 

Gabriel nikako, ono sto je on igrao u Turk Telekomu ove sezone je uzas. Prangijanje trojki  bez bilo kakve savesti i odgovornosti na drugoj strani terena. 

 

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

 

Iskreno, bolje umesto Gabrijela niko, nego Luka. Perperoglu može da igra minute na 4, a tu bi bili i Faye i Boriša. To mi deluje bolje nego da dovlačimo Luku, koji ne može ni u Mursiji da se razmaše. Nema potrebe za takvim pritiskom za dečka, neka pegla po Španiji.

Pa cisto malo da ti zagorcam zivot, nema smisla da ti se sve zelje ispune 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pepe sancez said:

Pa cisto malo da ti zagorcam zivot, nema smisla da ti se sve zelje ispune 

 

Ja i očekujem da ćemo verovatno ići logikom da uštedimo na četvorci i ne bi me čudilo da pokušamo sa varijantom da Perperoglu, Faye, i Boriša pokriju 40 min. Ukoliko je to trade off, kako bismo doveli kvalitetne opcija na kecu, te kvalitetnu peticu, saglasan sam.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce biti odlazaka sa obestecenjem, pa onda dolasci. 

Ne verujem da cemo ica sa 2 ista tipa igraca na jednoj poziciji. 

Na 5 imamo Odza, Ristica i Jovanovica, a Kuzma je pred vratima. Meni to inplicira da su od gore pomenute trojice dvojica aut i da ce se traziti jos jedna petica daleko pokretljivija.

Na cetiri imamo Borisu i Fajea i tu ocekujem jedan odlazak sa adekvatno zamenom koja zna da igra ledjima.

 

Na nizim pozicijama su stvari izvesnije.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je kako bi izgledo kraj sezone bez Odza, uz svo postovanje Biliju i Davidovcu.

 

Ako nismo u buli sa parama, a verujem da nismo, ne vidim niti jedan logican razlog zasto bismo se odrekli Odza. Dve godine je u Srbiji, vredan, radan, napreduje, samo mu treba srediti pasos.

Edited by Firga
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

jovic i siva u paketu je nemoguce, ne (samo) zato sto je preskupo, vec i zato sto se tako zatvara prostor filipu. realno je da se dovede samo jedan cisti plej, mozda jos jedan kombo a la djenka, da igra pleja po potrebi, ali da ne zatvori filipa skroz.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Meni je cudno sto ga se Valensija rjesava.

 

Inace, djeluje kao pametna odluka da se proda Odzo ako dolazi Kuzma. Ali nije da nije rizicna.

 

Kuzma ima punu upotrebnu vrijednost uz Jovica, a ni jos jednu kompatibilnu peticu nije lako naci. Razumijem da bi se sada forumski strucnjaci utrkivali za neke crnce koji hvataju obruc, ali to nije bas tako jednostavno. Velika je razlika izmedju igraca koji izgleda da moze sve od onog koji zna da igra defanzivnog korektora. Imali smo Lesora za primjer. Plus da sa druge strane zna bazicnu centarsku tehniku u napadu. 

Link to comment
Share on other sites

Zenit će dati velike pare Thomasu. Inače, sjajan igrač i bio bi bomba pojačanje. 

 

Ma nema šanse nikakva kombinacija na PG sa dva etablirana igrača EL kalibra. Kao što je neko predlagao, pristao bih na kraju na Pefija + neki neprovereni jeftin Amer iz NCAA kao back up. Jović je igrač koji je u zenitu karijere još uvek. Ćofo ostaje, ne postoji promil šanse da bude van 12 nakon svega, veće su šanse da nam Kyrie dođe. 

 

Što se Oja tiče, treba biti profesionalan i doneti najbolju odluku za klub. Ja mislim da još uvek može da napreduje, ali basketball IQ i meka ruka se ne uče. Nemam nikakav problem da ostane, ali kao back up Kuzu, nemam problem ni sa tim da ga zamenimo za centra drugačijih karakteristika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Faye je ogroman upgrade u odnosu cena i kvaliteta. U kojem god timu da je igrao, bio je nosilac tima. Dobar u odbrani, pozrtvovan, davao poena i dobro skakao, pa cak bio i nosilac tima. To je takav tip igraca, gde god da ga bacis, u EL ili KLS igrace isto, tj isto ce davat. Problem je ipak za EL defanzivan, on i Simanic ispod kosa ne mogu da odbrane ni cunj. Jankovic npr na tri je dobro resenje, dobar defanzivac i zna kosarkaski sistem jakih klubova i timski je igrac.

 

Verujem da Faye do Zvezde nigde nije imao vise od 5-6k evra po mesecu, mozda negde jednu dve hiljade vise, mada sumnjam stvarno. Ima ogromno iskustvo sa reprezentacijom i to ne treba zanemariti. Mogu zamisliti njegovu srecu da odigra EL, igrao Svetsko, Africki kup, Francuska, Grcka, Italija..Lepa karijera ali nazalost mislim da nije bas zaradio novca.

 

Misli li neko da Simanic sledece sezone moze biti nosilac na cetiri i zasto ne?

Link to comment
Share on other sites

Može i bez obeštećenja što se mene tiče, uz Kuzmića nam svakako treba drugačiji centar. Kao petog visokog bih dodao Reatha iz FMPa.
Ja ne mogu ds razumem da se neko odrice tek tako tako deficitarne robe u EL kosarci. Odzo moze samo da napreduje i ako ga neko nauci da malo bolje koristi svoju snagu postace jako nezgodan igrac na EL nivou. Slwdece godine ga mozemo uvaljati za ozbiljnu lovu. Sa druge strane prizivas Kuzmica koji je dve godine bez ozbiljne kosarke i u ko zna u kakvom stanju posle povrede. Meni se cini da pojedinci ovde smatraju da ce Kuzmic da zaigra odmah kao one sezone kod nas. Nadam se da u klubu drugacije razmisljaju od pojedinih forumasa.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pavaroti said:

Misli li neko da Simanic sledece sezone moze biti nosilac na cetiri i zasto ne?

 

Zašto ne?

 

Pre svega, mislim da samom Simaniću ne prija previše pažnje, pritiska, i očekivanja. Da on u prvoj EL sezoni (u kojoj se ozbiljno računa na njega) postane nosilac -- za to je potreban jako snažan mindset, kao i jedan nivo zrelosti / pameti / anticipacije, koji menjaju iskustvo (što su npr u neku ruku imali Kalinić, Mitrović, ili Gudurić). On jednostavno nema to, i mislim da bi se istopio. I čitao sam na nekim draft analizama, kako je sjajan na treninzima i vežbama 5 na 0, ali čim je nešto kompetitivnog karaktera, sa očekivanjima i pritiskom, dosta kontakta.. on se gubi, obara glavu.

 

Stoga -- on mora da ima nekog ispred sebe, igrača od kojeg takođe postoje očekivanja i koji može da isporuči. Ne treba da uguši Simanića, ali ni da Simana bude ostavljen na milost i nemilost protivničkim četvorkama i pljuvačima na tribinama.

 

Takođe, Simanić mora još fizički da napreduje i razvije frame koliko god da je moguće. I dalje je lagan i lako unosiv u koš. Izbegava kontakt maksimalno, verovatno je navukao i neki strah / kompleks.

 

I na kraju, ima on još dosta tehnički da napreduje. Za sad je spot up igrač u napadu, nije čak ni toliko čest na nekim baseline beskontaktnim kucanjima (ala Simon) ili alejupovima.

 

On je napredovao u svim segmentima -- i fizički (ipak je snažniji), i psihički (pružio je neke ozbiljne partije u bitnim mečevima u PO).. tehnički možda i ponajmanje, mada mu šut deluje dosta konstantnije i pouzdanije.

 

Ne treba ga bez razloga izvoditi iz zone komfora, jer nije takav tip. Treba mu omogućiti da napreduje, a ne tovariti ga neutemeljenim očekivanjima. Sa druge strane, mora da postoji makar mali pritisak da bi napredovao, tako da on treba da ima minutažu i ne treba da bude zakucan za kraj klupe, što se dešavalo ove godine na nekim mečevima (a Faje gulio 38 min).

 

Da li će se dovesti startna četvorka, ili će Perperoglu da uzima te minute..

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helmet said:
1 hour ago, Haggard said:
Može i bez obeštećenja što se mene tiče, uz Kuzmića nam svakako treba drugačiji centar. Kao petog visokog bih dodao Reatha iz FMPa.

Ja ne mogu ds razumem da se neko odrice tek tako tako deficitarne robe u EL kosarci. Odzo moze samo da napreduje i ako ga neko nauci da malo bolje koristi svoju snagu postace jako nezgodan igrac na EL nivou. Slwdece godine ga mozemo uvaljati za ozbiljnu lovu. Sa druge strane prizivas Kuzmica koji je dve godine bez ozbiljne kosarke i u ko zna u kakvom stanju posle povrede. Meni se cini da pojedinci ovde smatraju da ce Kuzmic da zaigra odmah kao one sezone kod nas. Nadam se da u klubu drugacije razmisljaju od pojedinih forumasa.

 

pretpostavljam da su se raspitali u kakvom stanju je kuzmic, ako su vec dogovorili transfer. posebno nakon loseg iskustva sa maikom, i posebno jer nas ceka 90 utakmica u sezoni. dovodjenje nespremnih igraca kapiram da nije opcija. odzo sa svojim karakteristikama nikako nije deficitarna roba na kosarkaskom trzistu. sve njegove mane ce prilicno jasno doci do izrazaja u evroligi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Zašto ne?

 

Pre svega, mislim da samom Simaniću ne prija previše pažnje, pritiska, i očekivanja. Da on u prvoj EL sezoni (u kojoj se ozbiljno računa na njega) postane nosilac -- za to je potreban jako snažan mindset, kao i jedan nivo zrelosti / pameti / anticipacije, koji menjaju iskustvo (što su npr u neku ruku imali Kalinić, Mitrović, ili Gudurić). On jednostavno nema to, i mislim da bi se istopio. I čitao sam na nekim draft analizama, kako je sjajan na treninzima i vežbama 5 na 0, ali čim je nešto kompetitivnog karaktera, sa očekivanjima i pritiskom, dosta kontakta.. on se gubi, obara glavu.

 

Stoga -- on mora da ima nekog ispred sebe, igrača od kojeg takođe postoje očekivanja i koji može da isporuči. Ne treba da uguši Simanića, ali ni da Simana bude ostavljen na milost i nemilost protivničkim četvorkama i pljuvačima na tribinama.

 

Takođe, Simanić mora još fizički da napreduje i razvije frame koliko god da je moguće. I dalje je lagan i lako unosiv u koš. Izbegava kontakt maksimalno, verovatno je navukao i neki strah / kompleks.

 

I na kraju, ima on još dosta tehnički da napreduje. Za sad je spot up igrač u napadu, nije čak ni toliko čest na nekim baseline beskontaktnim kucanjima (ala Simon) ili alejupovima.

 

On je napredovao u svim segmentima -- i fizički (ipak je snažniji), i psihički (pružio je neke ozbiljne partije u bitnim mečevima u PO).. tehnički možda i ponajmanje, mada mu šut deluje dosta konstantnije i pouzdanije.

 

Ne treba ga bez razloga izvoditi iz zone komfora, jer nije takav tip. Treba mu omogućiti da napreduje, a ne tovariti ga neutemeljenim očekivanjima. Sa druge strane, mora da postoji makar mali pritisak da bi napredovao, tako da on treba da ima minutažu i ne treba da bude zakucan za kraj klupe, što se dešavalo ove godine na nekim mečevima (a Faje gulio 38 min).

 

Da li će se dovesti startna četvorka, ili će Perperoglu da uzima te minute..

 Sve si lepo napisao i sa celim tekstom se prosto covek mora sloziti. Njegov napredak je ocigledan, ali to mi vise nekako ide sa njegovim godinama, nego sa bilo kojom promenom koju si napomenuo. Tj mislim da je najzaluznije sazrevanje koliko toliko. Ipak sam misljenja da se mora tim i klub malo zrtvovati  za njega. Za nesto pojacanu minutazu i da se istrpi posto u EL svakako mislim bar da necemo biti u borbi za F8.

 

Ono gde nisam razumeo Tomica jeste da je u ABA ligi imao 19 minuta a u EC skoro 13m a mislim da nismo imali bas ambicije u Evro kup, pa me cudi sto ga tu nije vise gurno u vatru. Ono sto si u pravu, jeste da je on tkz tihi heroj. Ima mali ucinak poena ali uz dobru realizaciju, po meni jako mali broj skokova ima i to mi nekako govori da je psihicki jos nestabilan i ne pomaze dovoljno koliko bi trebao, sa tim kakve fizicke predispozicije ima. Mada je statistika kao bikini, imao je dosta utakmica sa veoma malom minutazom, ali je imao i utakmica sa po 15ak minuta i bez skoka sto je nedopustivo i po meni je stvar volje.

 

On je meni negde izmedju nivoa koji je pruzio npr Erceg, a moze i trebalo bi da bude na nivou pre Gurovica, negde gde ja njega vidim i cemu je trebao da tezi. Jos je on mlad i treba dosta da radi, ali kao jedan od vodecih talenata generacije mora polako da isporucuje ozbiljnije partije i u kontinuitetu. Unutrasnju igru nema u oba pravca, ima dobru stranu pomoci, skok je los, u smislu potencijala..Za sad ga sluzi najvise sut, pokazuje nekad i da zna da fintira ali i same kretnje bez lopte moraju biti jos bolje i da idu i u dubinu, kao ono zakucavanje npr protiv Buducnosti.Malo da dobije na masi i da moze da pokriva obe pozicije 3 i 4, ima veliki upside ali treba tu mnogo rada da dodje do njega

 

Sa psihicke strane mi nista ne govori da ce se popraviti, jedino te godine da dodju i  da mu one ucine veci konfor. I sa svojom generacijom je znao skroz da se pogubii da nestane sa terena. Iskreno se nadam da ce mu negde cuknuti u glavi i kad se to desi da se vise nece vracati na staro,.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vazno je da se zna da je Odzo u fizickom smislu spesimen i ako postoji mogucnost da se on dovede u stanje 15 minuta stabilne igre na visokom nivou, onda je njegova vrijednost ogromna. 

 

To kad se pocne pisati da on ne moze da brani igrace na perimetru ili ne moze napad da ima flow sa njim su zesce gluposti. I ne treba da ima. Smisli nacin kako da branis i napadas dok je on u igri, imas jos 10 igraca da to serviraju na zadovoljavajucem nivou.

 

Ne ubacuje se on u igru u ekipu koja je bezgresna pa bi eto samo na njemu curilo, niti se igra protiv takvih napada koji sve kaznjavaju pa ce njegove slabosti biti toliki hendikep. 

 

Problem sa njim nije to vec sto ne moze da uspostavi fizicku dominaciju mnogo puta kada bi morao. I od toga zavisi njegova vrijednost u buducnosti.

 

Edited by pepe sancez
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...