Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

59 minutes ago, mmajstor said:

 

Dobric, DeDa nam jedini daju dusu ovom timu, tako da su nam vredni kao crno zlato. Tu je i kapiten koji vise sedi na klupi nego sto igra, a i Simana kojem treba jedno desetak energetskih napitaka da vidimo neku energiju. 

 

A nafte ni za lek 😁

Link to comment
Share on other sites

Garancije u sportu ne postoje da ce igrac da isporuci ono za sta i koliko si ga platio ali opet cini me se da smo vrlo pametno birali/kupovali, nismo se bas previse usrecili sa prethodnim jedinicama bez obzira na to da su imali pristojne reference za evrposku kosarku.

Mozda sam malo nepravedan prema Rocestiju obzirom na to kakvo je rasulo bilo u ekipi posebno u drugom delu sezone, utisak mi je da nijedan bitan sut na kraju nije usao pocev od one prve mislim utakmice u gostima u EL, dala bese Zalgiris pa do play of/a ABA lige.

To sto nemamo drugog play/a kakvog bi zeleli jebiga uvalili nam ventilatore sa kafom

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Swift Pancakez said:

hteo si da kazes 13min prosecno

i za to vreme je belezio 5ppg, uz 45% za 2 i 20% za 3

 

sasvim solidno za backup pleja + nema bolje dostupne domace opcije

 

 

a za tih 13 minuta preko njega se primalo prosecno po 23,4 poena  :default_coffee:

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je prva asocijacija na Admirala - Gospodin.

Druga dobra tranzicija, a treca odbrana.

Da je prvi plej bolji suter , Nelson bio bio idealno resenje, ovako nije lose, a mnogo je bolje od onog sto je trenutna opcija. 

U svakom slucaju not gona hepend 😐

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pavaroti said:

Ovaj roster jeste idealan za razigravaca. Priznali mi ili ne, jedini razigravac je trenutno Filip. Dobro mislim sem novog pleja. Tako je i pravljen tim. Potpuno sam siguran da ce on biti uvek u 12. Prosto vece su sanse da Davidovac, Dobric ili Simanic izvise nego Filip. Posto su sve ostale pozicije dobro popunjene.Ovde nemas drugog PG sem njega, Davidovac to  nije i stvar je jednostavna.  U zivotu nista nije idealno,pa svakako ne moze ni zvezdinih 12 😁

 

Da li je ovde rec o kosarci ili nepotizmu? Ako raspravljamo o kosarci, Davidovac i Jenkins ce to morati da krpe jer bi to krpili ako bi zamislili da nema Covica u 12. Sto bi bilo ne idealno, nego logicno, gledajuci sa kosarkaskog aspekta. Gledajuci sa aspekta potrebe ponosa sto ce naslednik u svojoj 31. godini da debituje u evroligi, da, ima logike da on bude u 12, a da se Dobric i Davidovac tuku oko mesta u timu.

 

U vezi novog pleja i uporedjivanja sa Marcusom Williamsom, zna li neko (bez guglanja) ko su Lorenzo Williams i Marcus Brown?

Link to comment
Share on other sites

@Crni Bombarder, @pepe sancez meni je ovaj Lorenzo odlican potpis, bas profil igraca kakvog sam prizeljkivao. Nisam vidio kakav smo kontrakt potpisali sa njim, ali ako je visegodisnji to bi bilo fantasticno. Klimatizacija na drugu drzavu/okruzenje i privikavanje na Evro stil kosarke moze da potraje, pa bi trebalo imati strpljenja sa njim. Druga stvar je zdravstveno stanje, tu se nadam da ce izgurati vecinu sezone bez nekih duzih propusta. Izrazito je eksplozivan, aktraktivan u tranziciji, aktivan na obe strane terena, dobar pregled terena, ulaz.. mozda malo losiji sut, ali kako sam vidio ima nekih 39% za 3pt iz driblinga, sto je izvanredno za manu. Malo sam se pribojavao da smo ostali bez opcija, ovih nekih zvucnijih, nama pristupacnijih imena, ali ovo je tako reci 2nd best scenario za nas. Zreo covjek, iskusan igrac, nije divljak, vjerujem da ce se uspostaviti kao pun pogodak. Samo jos da ga vidimo u pripremnim utakmicama, pa da damo konacan utisak, ali izgleda obecavajuce.

  • Like 20
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bosMan_jr said:

Koja je to racunica brt, mozes li formulu da nam das da imamo?

 

Formula je da 12 najskupljih  EC bekova koji su nas nemilice trpali preko Filipa zbirno imaju ukupna primanja pretpostavljam manja od 3 najplaćenija pleja EL,

a koji uzgred trpaju najmanje duplo za istu minutažu. Tako da je Swift otprilike ubo formulu...podeljeno sa 4 kada je Filipov nivo odbrane, visine i pokretljivosti u pitanju.

Svaki njegov minut u odbrani zahteva dodatan efort i veći procenat šanse za povredu kod veteranske skupe unutrašnje linije koja htela ili ne, te rupe mora da zatvara.

Da podsetim da Filip istu odbranu ne igra i u KLS i u ABA ligi a posebno je biti neće u EL.

Tata Nebojša očigledno od starta nije imao plan da najskuplji Zvezdin roster predvode dva krštena plejmejkera iako to košarkaški i menadžerski apsolutno ima smisla,

već je ostavio prostora da u jednom trenutku Tomić mora da posegne i za Filipovim minutima u EL.

Tada će se pokazati sva neozbiljnost i samoživost ovakvog kompletiranja ekipe.

 

Ako do toga dođe, onda apsolutno imati smisla ona urbana legenda da nam je Lažni plej Filip mali doneo Evroligu.

Pop dao - pop uzeo.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi se generalno vode sećanjima i osećanjima, pa nastaju neki urbani mitovi.. Vidim priziva se Miler, Nelson, MW.. Još je tu admiral koliko toliko profesionalac ali ipak daleko od EL. A ova druga dvojica jednostavno nikada neće ponoviti partije koje su imali kod nas, nikada ni blizu. Dosegli su zenit u tom trenutku, i gotovo.
I ja ih volim, možda i više od pojedinaca ali diskusija o nekom igračkom povratku kod nas nidje veze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wingwalker said:

 

Formula je da 12 najskupljih  EC bekova koji su nas nemilice trpali preko Filipa zbirno imaju ukupna primanja pretpostavljam manja od 3 najplaćenija pleja EL,

a koji uzgred trpaju najmanje duplo za istu minutažu. Tako da je Swift otprilike ubo formulu...podeljeno sa 4 kada je Filipov nivo odbrane, visine i pokretljivosti u pitanju.

Svaki njegov minut u odbrani zahteva dodatan efort i veći procenat šanse za povredu kod veteranske skupe unutrašnje linije koja htela ili ne, te rupe mora da zatvara.

Da podsetim da Filip istu odbranu ne igra i u KLS i u ABA ligi a posebno je biti neće u EL.

Tata Nebojša očigledno od starta nije imao plan da najskuplji Zvezdin roster predvode dva krštena plejmejkera iako to košarkaški i menadžerski apsolutno ima smisla,

već je ostavio prostora da u jednom trenutku Tomić mora da posegne i za Filipovim minutima u EL.

Tada će se pokazati sva neozbiljnost i samoživost ovakvog kompletiranja ekipe.

 

Ako do toga dođe, onda apsolutno imati smisla ona urbana legenda da nam je Lažni plej Filip mali doneo Evroligu.

Pop dao - pop uzeo.

A kako se poklapa sve ovo sto ti pricas sa tezom koju pojasnjavas, a to je da ce Filip igrati 3min u el?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bosMan_jr said:

A kako se poklapa sve ovo sto ti pricas sa tezom koju pojasnjavas, a to je da ce Filip igrati 3min u el?

 

vidi, imam komplet flomastera sa 36 boja...

ako sačekaš mogu u multikoloru da ti nacrtam zašto 13 minuta EC Filipa ne mogu da prebace nedajBože 3 minuta EL Filipa a da nas sve to manje košta.

Naravno može Tomić da mu da i 10 minuta u EL ali da li za tu količinu štete treba potezati računicu.

 

Ako ni to ne bude jasnije obrati se Ljulju, Kalatesu i odaberi trećeg ali da je cirka 2 miliona po sezoni.

A možemo i Gista i Brauna da priupitamo već negde u januaru iza kog igrača moraju najviše prostora da pokrivaju.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

 

vidi, imam komplet flomastera sa 36 boja...

ako sačekaš mogu u multikoloru da ti nacrtam zašto 13 minuta EC Filipa ne mogu da prebace nedajBože 3 minuta EL Filipa a da nas sve to manje košta.

 

Ako ni to ne bude jasnije obrati se Ljulju, Kalatesu i odaberi trećeg ali da je cirka 2 miliona po sezoni.

Konfuzan si.

 

krenuo si sa pricom da Filip nece imati veliku minutazu na osnovu objektivnih dokaza i da se tako razmislja i u klubu (minutaza u prethodnoj sezoni u EC, koju si takodje pogresno naveo), a sad si se prebacio na to da je tvoje licno misljenje da ne treba da igra vise. 

 

Potpuno dve razlicite stvari.

 

i moje je misljenje da ne treba da igra uopste u EL, ali da ce igrati, zavisno kako se bude razvijala sezona videcemo koliko

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...