Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Lepe vesti za Ognjena, sto se Stimeta tice za treceg centra ok, domace resenje , napaljenost i energija, moze a plus bi dosao za male novce. Dakle Gist, Odzo, Stime, ok centarska linija.

Stimac je poznat kao igrac koji se ne obazire na novce, igra covek za male pare, a kod nas bi igrao iz ljubavi prema klubu i navijacima!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Guru said:

 

U poslednjoj sezoni kod nas Dzenkins je imao 2.95 asistencija i svega 1.05 izgubljenih lopti za 23.6 minuta po meču, Beron je imao 2.74 asistencije i 1.46 izgubljenih lopti za 23.3 minuta po meču. Što se tiče spajanja centra sa košem: Dzenkins je imao 180 dodavanja za roll man-a (od čega su oni realizovali 98), Beron ih je imao 112 (od čega je realizovano 52). Mislim da zaboravljaš koliko je puta Dzenkins provlačio one pocket pass-ove za centre... U principu, obojica iz pika traže najjednostavnija rešenja i češće gledaju na koš, ako bih negde dao prednost Beronu to su skip pasovi za šutere, mada i tu itekako ume da telefonira i šalje dodavanja koja se lako seku. Opet, Dzenkins nešto bolje reaguje kada ga trap-uju, tu Beron prečesto ostaje bez driblinga i gubi lopte...

 

U idealnim okolnostima bi obojica igrali isključivo na SG, ovako bih dao blagu prednost Dzenkinsu ako ništa onda zbog sigurnijeg prenosa lopte + da recimo Davidovac bude u petorci sa njim, dok bih Berona rasteretio tih obaveza i pre svega koristio sa tim startnim plejom koji se čeka (Jović bi bio idealan, al' jbg).

 

Ne znam odakle si izvukao ove podatke ali ti verujem. Moguće da sam zaboravio neke Jenkinsove izlete u kreativnost (a verovatno i drugi, koji su isplusičarili moje mišljenje). Dodao bih da je Jenkins igrao sa mnogo boljim pikenrol centrima u odnosu na Oja (kome je i idealan pas nekad problematičan da uhvati) i onoga što je ostalo od Zirbesa. U svakom slučaju, Jenkins nije taj spasilac u ulozi sekundarnog kreatora i tu ne treba da se zavaravamo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam odakle si izvukao ove podatke ali ti verujem. Moguće da sam zaboravio neke Jenkinsove izlete u kreativnost (a verovatno i drugi, koji su isplusičarili moje mišljenje). Dodao bih da je Jenkins igrao sa mnogo boljim pikenrol centrima u odnosu na Oja (kome je i idealan pas nekad problematičan da uhvati) i onoga što je ostalo od Zirbesa. U svakom slučaju, Jenkins nije taj spasilac u ulozi sekundarnog kreatora i tu ne treba da se zavaravamo. 

 

Koliko je Đenka slab kao ful plej videlo se u finišu evroligaške kampanje 16/17 kada se Jović raspao. Tada se i naša igra raspala i nismo ušli u plej of. On može da pripomaže, ali računati na njega kao ozbiljnog kreatora i organizatora je nemoguće. Isto važi i za Berona i Davidovca. Al jbg, filip must play, to nam je što nam je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na ovom klipu dečkonja je atraktivan, ultra brz sa loptom posebno u prodoru... ima zaeban nizak dribling...vidi saigrače i sa 183cm uspeva da proigra,

čak i dobar broj završnica idu na njegov šut. Makabi ga već dve godine produžuje po sezonu.

 

Ali po statistici u EL je jako tanak i dobrano ispod proseka.

Za tri je kamenjar...u prvih deset tekmi ih je šutirao 3/18 a na nivou sezone je na 28,6% za dva 37,5%...prilično štete pravi što pokazuje i PIR sa cifrom 3.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, leki bg said:

Slozicemo se da nijedan od njih dvojice ne bi trebalo da igra pg ove sezone.

Beron moze lakse da sutne iz pnr, to bih naveo kao njegovu prednost, Djenka ima bolji ballhandling. Ali neka se drze dvojki...ja bih 2 pleja dovodio, a o petici ne bih ni razmisljao.

 

Kako to mislis, nijedan od njih ne bi trebalo da igra pg? Pa ko ce drugi?

 

Ja bih i dalje voleo da mi neko nadje plejmejkera koji ce da bude:

 

1. Odlican asistent

2. Pokretac ekipe u napadu, vodja

3. Bar solidan u odbrani

 

Da moze da se dovede ne za 400 hiljada evra, nego za 800k evra?

 

Mislim da takvog na trzistu vise nema. I to je problem sa ovim prelaznim rokom, ocekivalo se da Teo ili Jovic pristanu i da se napravi ekipa tako da tu budu i jare (ili vepartm) i pare, odnosno da tu budu i pobede u evroligi i da Filip Covic bude deo njih.

 

Ako pogledamo rostere bilo koje evroligaske ekipe van ovih najboljih, videcemo da svaka od njih ima dva kvalitetna plejmejkera. Pojedinacno ni Wolters ni Westermann ne bi mogli da budu jedini plejmejkeri u ekipi, ali kao par dobro funkcionisu. Osim Panathianikosa koji ima jednog od najboljih asistenata u Evropi, sve ostale ekipe gledaju da imaju bar dva kvalitetna plejmejkera.

 

Sta je zakljucak? Umesto svih ovih produzetaka ugovora i stranaca na nepotrebnim pozicijama, prvo je trebalo da se projektuju dva stranca na poziciji plejmejkera, da se dovede Gist i, eventualno Brown, a za ostale pozicije se snaci.

 

Znaci, ovako:

 

stranac, stranac

Davidovac

Lazic, Dobric

Brown, Simanic

Kuzmic, Gist, Ojo

 

Jos dva stranca na pozicijama 2 i 3/4 (Jenkins ili Baron i Perperoglu) i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Kako to mislis, nijedan od njih ne bi trebalo da igra pg? Pa ko ce drugi?

 

Ja bih i dalje voleo da mi neko nadje plejmejkera koji ce da bude:

 

1. Odlican asistent

2. Pokretac ekipe u napadu, vodja

3. Bar solidan u odbrani

 

Da moze da se dovede ne za 400 hiljada evra, nego za 800k evra?

 

Mislim da takvog na trzistu vise nema. I to je problem sa ovim prelaznim rokom, ocekivalo se da Teo ili Jovic pristanu i da se napravi ekipa tako da tu budu i jare (ili vepartm) i pare, odnosno da tu budu i pobede u evroligi i da Filip Covic bude deo njih.

 

Ako pogledamo rostere bilo koje evroligaske ekipe van ovih najboljih, videcemo da svaka od njih ima dva kvalitetna plejmejkera. Pojedinacno ni Wolters ni Westermann ne bi mogli da budu jedini plejmejkeri u ekipi, ali kao par dobro funkcionisu. Osim Panathianikosa koji ima jednog od najboljih asistenata u Evropi, sve ostale ekipe gledaju da imaju bar dva kvalitetna plejmejkera.

 

Sta je zakljucak? Umesto svih ovih produzetaka ugovora i stranaca na nepotrebnim pozicijama, prvo je trebalo da se projektuju dva stranca na poziciji plejmejkera, da se dovede Gist i, eventualno Brown, a za ostale pozicije se snaci.

 

Znaci, ovako:

 

stranac, stranac

Davidovac

Lazic, Dobric

Brown, Simanic

Kuzmic, Gist, Ojo

 

Jos dva stranca na pozicijama 2 i 3/4 (Jenkins ili Baron i Perperoglu) i to je to.

Ja veze nemam zasto si ti mene kvotovao 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milijaš #10 said:

Nemam želju da pišem posle Mihe i Kuzme, samo da kazem da Noris Kol I dalje nema klub.

 

Prijatan dan.

 

Slobodno otvori topic Poljska košarkaška liga i tamo ostavi tu informaciju.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Nažalost, Ivanović ima ozbiljnih problema sa hroničnom upalom hrskavice kolena...upitno je da li će nastupiti za reprezentaciju u Kini.

Inače bio bi kao stvoren za bek-ap pleja na ovaj roster. 

Da bude Filipu bekap razume se

Link to comment
Share on other sites

DiBartoleo je dobar igrac, nema prostora previse u Makabiju, ali je negde tu kao i Kampaco, nesto slabiji ali ne i toliko daleko koliko se ovde prica. Kad bih birao od nekih iz Izraela na duzi period, uzeo bih Tamira Blatta i dao im sta zele za njega 🙂 Preopasan igrac, ali zavrsice on verovatno u Makabiju. 

 

@goldbergDobar plej moze da se nadje za male pare, rizkovace se nesto, ali nije da smo klub koji ide da osvoji EL. Sad ispada da za 400-500k ( Covic nalazi za 300k Brauna ) _ ne mozes naci krstenog pleja, istina je da ne mozes naci lice, ali pleja mozes dobrog sigurno. Covic nas je opasno navikao na imena, sad se vise i ne razmatraju imena ispod radara, a ima ih koliko hoces. Iskustvo ce vec nabiti kroz godine igranja u EL, Zalgiris sve strance pokupio van EL,a mi skoro svakog prekaljenog iz EL. I naravno budzet Zalgirisa za plate je duplo veci, madjija. :lala2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...