Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Čuj ne mogu omalovažavanja da se pišu prema igraču jer je ovaj kapiten reprezentacije, a onaj selektor. Omašio si topić moderatore. 

 

Sve dok nema većih uvreda, može da se piše sve, po pravilima foruma koja važe od prvog dana, a ne ono što je sad nekome palo na pamet jer gotivi obojicu. 

 

Da preduhitrim, naravno da nisam iz te price oko vređanja. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

Nije isto da platis nekoga 2-3 miliona s anekim koga platis 50-100k dinara i nacin kako ga pratis u nadzires.

 

Uporedivije je recimo taj kes u kosarci uprediti sa brokerima ili fin.menadzerima na berzama ciji je nivo stresa na poslu neuoprediv sa mojim i tvojim koji all day long mozemo da tupimo na forumu da li je neko narpravio korake ili ne. Kazem plasticno cisto da naglasim razliku.

 

A za pm, bem li ga jesi li me samo nesto obavijestio ili trebam da odgovorim, zaboravio.

 

Edit. Aha, sad procitao. Nije cudo sto sam zanemario i gurnuo u podsvijest.

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

@Stondisha

Nije isto da platis nekoga 2-3 miliona s anekim koga platis 50-100k dinara i nacin kako ga pratis u nadzires. 



jeste veruj mi. isto je.  Znači ti si plaćen da to uradiš i tačka. ne može prostije od toga.

kako ćeš da uradiš, za koje vreme... ne iteresuje me, posao mora biti uradjen/isporučen do tad i tad i to je to. Ako uradiš ranije ideš kući ranije, ako ne uradiš ideš kući i dovodimo novu zver koja će da te zameni. bukvalno tako.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

kako ćeš da uradiš, za koje vreme... ne iteresuje me, posao mora biti uradjen/isporučen do tad i tad i to je to. Ako uradiš ranije ideš kući ranije, ako ne uradiš ideš kući i dovodimo novu zver koja će da te zameni. bukvalno tako.

 

Da, samo sto bi se tim principom, da se radnicima ostavlja na volju koliko ce i kako da rade, pola firmi ugasilo pre prvog rodjendana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pepe sancez said:

@Stondisha

Nije isto da platis nekoga 2-3 miliona s anekim koga platis 50-100k dinara i nacin kako ga pratis u nadzires.

 

Uporedivije je recimo taj kes u kosarci uprediti sa brokerima ili fin.menadzerima na berzama ciji je nivo stresa na poslu neuoprediv sa mojim i tvojim koji all day long mozemo da tupimo na forumu da li je neko narpravio korake ili ne. Kazem plasticno cisto da naglasim razliku.

 

A za pm, bem li ga jesi li me samo nesto obavijestio ili trebam da odgovorim, zaboravio.

 

Edit. Aha, sad procitao. Nije cudo sto sam zanemario i gurnuo u podsvijest.

Daj neki drugi primer:lala2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Stondisha bas tako napisao, vec da imaju rok do kada trebaju zavrsiti posao, u sklopu tog roka su slobodni da rade kako hoce... I tako funkcionise mnogo uspjesnih firmi. 

 

 

 

@Teo   

U kakvim odnosima je sa Covicem, bilo je dosta nezadovoljnih igraca u starom FMPu

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

Da, samo sto bi se tim principom, da se radnicima ostavlja na volju koliko ce i kako da rade, pola firmi ugasilo pre prvog rodjendana.


Koliko si firmi vodio za života, pa deliš ta iskustva s nama?

Ozbiljno te pitam, zato što ja delim moja iskustva koja šljakaju i to baš šljakaju, nisam proizvodnja, nego sam usluga i to jedna od retkih firmi iz branše koja spaja maltene sve praznike po sedam dana (nove godine, uskrse, prvi maj)  i iako su nam rokovi vezani strogo za 15, u mesecu, sve stižemo i godišnje odmore iskorišćavamo i slobodne dane i bukvalno cveta mi preduzeće, je retko ko konta, pogotovo u Srbiji, da ne postoji bolji radnik od srećnog radnika.

A ovo kad ti pišem ne mislim da u preduzeću uvedem radničko samoupravljanje i ostale munje iz samoupravnog socijalizma, ali visok stepen autonomije svaki zaposleni ima, ne nezavisnost, ali ono baš široku autonomiju u svome radu, pa sam tako jedina firma za koju znam, da imam SEDMOČASOVNO RADNO VREME.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nije Stondisha bas tako napisao, vec da imaju rok do kada trebaju zavrsiti posao, u sklopu tog roka su slobodni da rade kako hoce... I tako funkcionise mnogo uspjesnih firmi. 

 

 

 

@Teo   

U kakvim odnosima je sa Covicem, bila je dosta nezadovoljnih igraca u starom FMPu

Ti si gradjevinska firma, dam ti dva miliona da mi napravis kucu, plus jos dva puta po dva i to sve garantovano. Platim nadzor isto ozbiljno. Takodje, to isto uradi i moj protivnik i ko pobijedi nosi sve.

 

E sigurno ce neko ce otici na Bahame da se placks i doci kad sve bude gotovo. A ovo je napriblizniji primjer datoj situaciji.

 

Jebo te, nemojmo se zajebavati.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Ti si gradjevinska firma, dam ti dva miliona da mi napravis kucu, plus jos dva puta po dva i to sve garantovano. Platim nadzor isto ozbiljno. Takodje, to isto uradi i moj protivnik i ko pobijedi nosi sve.

 

E sigurno ce neko ce otici na Bahame da se placks i doci kad sve bude gotovo. A ovo je napriblizniji primjer datoj situaciji.

 

Jebo te, nemojmo se zajebavati.


naravno da si sad to izbanalizovao i da to tako ne funkcioniše.

ovo šta si ti napisao je klasiči radnički samoupravni socijalizam koji je u celome svetu propao najkasnije 2002/3 kad su u Srbiji završene privatizacije propalih samoupravnih preduzeća, a ostala koja nisu mogla zbog visine dugova ili zastarele proizvodnje da se prodaju gurnuta su u stečaj...  sasmoupravni socijalizam ne funkcioniše i tačka.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stondisha said:

jedina firma za koju znam, da imam SEDMOČASOVNO RADNO VREME.

 

Makes the two of us.

Nijednu firmu nisam vodio, samo mi logika da je jedini stap koji radnik ima, a sve su ostalo sargarepe, da ce dobiti otkaz ako se posao ne zavrsi na vreme zvuci kao pogubna po firmu.

Sta ti imas od toga sto si se resio odredjenog broja radnika koji ne zadovoljavaju rokove, ako si zbog toga izgubio isto toliko poslova?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stondisha said:


Koliko si firmi vodio za života, pa deliš ta iskustva s nama?

Ozbiljno te pitam, zato što ja delim moja iskustva koja šljakaju i to baš šljakaju, nisam proizvodnja, nego sam usluga i to jedna od retkih firmi iz branše koja spaja maltene sve praznike po sedam dana (nove godine, uskrse, prvi maj)  i iako su nam rokovi vezani strogo za 15, u mesecu, sve stižemo i godišnje odmore iskorišćavamo i slobodne dane i bukvalno cveta mi preduzeće, je retko ko konta, pogotovo u Srbiji, da ne postoji bolji radnik od srećnog radnika.

A ovo kad ti pišem ne mislim da u preduzeću uvedem radničko samoupravljanje i ostale munje iz samoupravnog socijalizma, ali visok stepen autonomije svaki zaposleni ima, ne nezavisnost, ali ono baš široku autonomiju u svome radu, pa sam tako jedina firma za koju znam, da imam SEDMOČASOVNO RADNO VREME.

 

joj sto je dobro to sedmocasovno vreme 😄

 

ja po ugovoru imam 8, ali ne izdrzim vise od 7ipo I odem kuci.

garantujem da tih mojih 7 sati kompletne posvecenosti amrkedu donose vise nego 9 sati ljudi koji vise po netu malo malo, izlaze na cigaretu I malo malo setaju se da protegnu noge.

 

za sada mi niko nije prigovorio, mozda zato sto sam jedina zena u ofisu 😄

 

znam za puno firmi koje su vrlo fleksibilne, I generalno mi smeta sto kod nas jos uvek nije razvijena mogucnost da zaposleni radi 6 sati za manju platu od one koja je propisana za osmocasovno radno vreme, jer realno za ta dva sata se nista nece drasticno desiti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...