Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

11 hours ago, Guru said:

 

Nije to nikakvo natezanje dokaza, nego konkretan primer šta je uradio poslednji stranac bez evro iskustva koji je doveden u Zvezdu (a u tom trenutku je imao 23 godine, dakle bio je i prilično mlad). Niko ne kaže da bi svaki bio pogodak tog ranga, al' stojim pri tome da je za klubove poput našeg bolje da dovode talentovane high ceiling igrače, nego da plaćaju poznata imena na zalasku karijere. Jeste veći rizik, al' je potencijalno veći i dobitak, a na EL nivou ti i treba neko ko će da iznenadi, premaši očekivanja i odigra najbolju košarku baš kod nas. Kada se tome doda koliko je promašaja i razočarenja bilo sa ovim navodno sigurnim, evroiskusnim igračima, ne vidim zbog čega bi se baš njima konstantno davala prednost.

 

Uspešnih primera u drugim klubovima je svakako bilo više od ovog što si naveo, ovako na prvu: Jordan Mickey je bio najbolji igrač Himkija posle Šveda i evo već je prešao u Real, Darius Miller je bio možda i najbolji igrač onog Trinkijerijevog Brosea, Lokomotiva Kuban je sa Rendolfom i Singltonom otišla na F4, Trey Thompkins je bio bomba već u evroligaškom Nižnjem, James Anderson je ubedljivo najbolju košarku igrao u prvoj sezoni u Žalgirisu... Uz to, mislim da je suvišno pominjati koliko je pozicija top evroligaških klubova drugačija od one u kojoj smo mi, jer oni imaju taj luksuz da dovode igrače u prajmu koji su se već dokazali na tom nivou, mislim što bi rizikovali ako ne moraju.

 

Ono što su meni možda još zanimljiviji primeri su mladi igrači kao što su Nigel Williams Goss, Zach LeDay, Anthony Gill, Kevin Pangos, Nigel Hayes, Jock Landale, Khem Birch itd. koji direktno sa koledza, ili eventualno posle sezone u G-League dolaze u Evropu i posle samo jedne godine u nekom Ješilgiresunu, Ušaku, Gilboa Galilu, Partizanu (:classic_tongue:) potpisuju za EL ekipe. Nešto mi je nerealno da su oni jednog leta mačke u dzaku i indijanci nedostojni Evrolige, a već sledećeg leta legitimna EL pojačanja. Mislim da mi takve igrače možemo dovoditi odmah i to na višegodišnje ugovore, da su u stanju već u prvoj sezoni da odigraju neku backup ulogu i na EL nivou, a da u drugoj mogu i da eksplodiraju... "Samo" se mora pratiti i američko tržište i prepoznati koji igrači imaju potencijal za tako nešto.

Prvo da razradimo par nedoumica:

Jordan Mickey - čovek koji se nikako ne može smatrati nepoznanicom, ali ipak to je igrač koji je bio na marginama NBA Lige i koji je imao fina primanja u Bostonu, a imao je odličnu koledž karijeru na LSU i sigurno nije jeftin igrač, te je samom tim debelo van našeg platežnog ranga. On nikada nije bio niti će biti mačka u džaku!

Darius Miller- ne znam zaista zašto njega spominješ, čovek je za 25 minuta na parketu imao prosečan indeks 7,4. Svakako da je tu negde u našem platnom razredu, ali to je igrač koji eksplodira na par utakmica i onda ga nema nigde, to smo mi za mnogo manje love dobili od Enisa.

Rendolf i Singlton - NBA igrači koji su pre dolaska u Evropu igrali po 20 minuta i u samom startu su nama bili platežno nedostupni.

Trej Tompkins - on je možda bio i jedina realna meta, ali i kao takav on bi bio najplaćeniji igrač našeg tima, to je glavni igrač Džordžija univerziteta, i samo ga je jaka konkurencija u Klipersima sjebala. Inače verujem da je od Nižnjeg dobio ugovor koji mu mi ne bi mogli ponuditi!

James Anderson - tek on nije mačka u džaku pošto je čovek sezonu prije Žalgirisa igrao za Filu po 30 minut ai beležio oko 10 poean u proseku

 

Ovi potonji su već bolji primer, ali ima tu igrača koji se još nisu dokazali na EL nivou, ali svima njima je jedinstveno da su pre EL odigrali jednu ili više sezona u slabijem takmičenju. A uz sve to mi nemamo taj luksuz da dovodimo ovakve strance da bi nam bili rezervisti, pošto se radi o igračima koji bi kod nas bili među najplaćenijim.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Nemoguce brt, mislim da si pogresan forum ti citao, ovde su svi uvek bili uz Radonjica.

I protiv Alimpija.

Samo sacekaj jos ovu sezonu pa cu ti reci i da li su uvek svi bili uz Tomica ili protiv 🙂

Ja mislim da nas niko nije razocarao kao radonjic tada, ali posle nam je donosio  radost sa debelom kamatom 🤗...mislio sam dani srece da nikada proci nece...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Liska Manjina said:

Prvo da razradimo par nedoumica:

Jordan Mickey - čovek koji se nikako ne može smatrati nepoznanicom, ali ipak to je igrač koji je bio na marginama NBA Lige i koji je imao fina primanja u Bostonu, a imao je odličnu koledž karijeru na LSU i sigurno nije jeftin igrač, te je samom tim debelo van našeg platežnog ranga. On nikada nije bio niti će biti mačka u džaku!

Darius Miller- ne znam zaista zašto njega spominješ, čovek je za 25 minuta na parketu imao prosečan indeks 7,4. Svakako da je tu negde u našem platnom razredu, ali to je igrač koji eksplodira na par utakmica i onda ga nema nigde, to smo mi za mnogo manje love dobili od Enisa.

Rendolf i Singlton - NBA igrači koji su pre dolaska u evropu igrali po 20 minuta i u samom startu su nama bili platežno nedostupni.

Trej Tompkins - on je možda bio i jedina realna meta, ali i kao takav on bi bio najplaćeniji igrač našeg tima, to je glavni igrač Džordžija univerziteta, i samo ga je jaka konkurencija u Klipersima sjebala. Inače vjerujem da je od Nižnjeg dobio ugovor koji mu mi ne bi mogli ponuditi!

James Anderson - tek on nije mačka u džaku pošto je čocek sezonu prije Žalgirisa igrao za Filu po 30 minut ai beležio oko 10 poean u proseku

 

Ovi potonji su već bolji primer, ali ima tu igrača koji se još nisu dokazali na EL nivou, ali svima njima je jedinstveno da su prije EL odigrali jednu ili više sezona u slabijem takmičenju. A uz sve to mi nemamo tja luksuz da dovodimo ovakve strance da bi nam bili rezervisti, pošto se radi o igračima koji bi kod nas bili među najplaćenijim.

ovako nesto htedoh i ja da napisem

pricamo kao o nekim mackama u dzaku i koledz igracima ispod radara....i onda se kao argument potezu legit nba igraci kojima je prvi ugovor u evropi bio 800k+

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni said:

Ja mislim da nas niko nije razocarao kao radonjic tada, ali posle nam je donosio  radost sa debelom kamatom 🤗...mislio sam dani srece da nikada proci nece...

Mene je do ludila dovodilo što nijednom nije preuzeo odgovornost na sebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Na poslu sam i citam forum iz dvijetisucecetrnaJestog ljeta Gospodnjeg...svi teramo Radonju, jedino PERICA mudro zbori...uvek u narodu vecina bude za linc, silovanje, nasilje...i uvek se nadje neki pastir da umiri ovce.

 

U tom trenutku smo se ja i moj rodjeni burazer mimoilazili u misljenju, ja aplaudiram Radonji na pocetku tekme a on ga hejtuje 😂😂, brzo je i on promenio misljenje ali je to bilo jedini put u istoriji da se nismo slagali oko necega (mada je on govorio da je Simon bomba i da ce da pokida u drugom mandatu a ja sam rekao da je dobar lik ali nemam poverenja)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drperce said:

 

U tom trenutku smo se ja i moj rodjeni burazer mimoilazili u misljenju, ja aplaudiram Radonji na pocetku tekme a on ga hejtuje 😂😂, brzo je i on promenio misljenje ali je to bilo jedini put u istoriji da se nismo slagali oko necega (mada je on govorio da je Simon bomba i da ce da pokida u drugom mandatu a ja sam rekao da je dobar lik ali nemam poverenja)

Moj brat i ja se gotovo nikad ne slozimo u misljenjima...on da kaze da je dzordan najbolji ikada, ja bih rekao bilo je i boljih...i obrnuto...cudna ste vi braca hahha.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kokodakalo said:

Kada se gleda koliko je zivot skup treba uzeti u obzir i cene po elitnim restoranima. I razne druge vrste usluga. Ne smem ni da pomislim koliki su racuni po moskovskim restoranima u koje ne zalazi raja. Sasvim sigurno i desetine puta veci nego po elitnim beogradskim restoranima. Pored toga gomila drugih stavki za koje mi i ne znamo da postoje, a koje su ljudima sa tolikim primanjima svakodnevnica. 

 

Kad smo kod restorana i kafana, i to je reseno :smiley2:

https://www.beogradskiportal.rs/2019/07/08/teomanija-drma-srbiju-ponuda-kafane-za-teodosica-ako-dodje-u-zvezdu/

 

spacer.png

Edited by Spooky
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroUrban said:

Iako sam grobar, onaj topik je legendaran i deo sa Atilom. 😄

Jel te godine pisao i Alexpato?

 

 

Citajuci sam primetio da nema jednog forumasa, sta li je sa Slobom, sto je bese imao psa?

Da,  Alexpato koji je video Lazicevu sliku bez majice na pregledu pa govorio kako je zakrzljao i sto ga hvalimo bzv kako je u formi.

Posle okacio svoju sliku bez majice. 😃

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Wingwalker said:

 

javi Makabiju...kao nacrtan za njih.

 

Norris se jeste ponašao malo neprofesionalnu u finalnoj seriji. Ali ja mu ono ne zameram ni malo. Štaviše, pokazao je da mu je stalo do pobede i te titule. Za razliku od one vucibatine Clarka. Siguran sam da bi bio kod nas odličan, jer bi mu jasnije bila definisana uloga u več razrađenom sistemu koji ima rep i glavu. Još je i paljevina koja se hrani energijom sa tribina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Norris se jeste ponašao malo neprofesionalnu u finalnoj seriji. Ali ja mu ono ne zameram ni malo. Štaviše, pokazao je da mu je stalo do pobede i te titule. Za razliku od one vucibatine Clarka. Siguran sam da bi bio kod nas odličan, jer bi mu jasnije bila definisana uloga u več razrađenom sistemu koji ima rep i glavu. Još je i paljevina koja se hrani energijom sa tribina.

Agree, Clark je klasicna krava muzara. Mada se ne slazem da bi on  za nas bio perfect solution. I dalje mislim da bi Kalatesoliki plej bio prava stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...