Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

12 minutes ago, OnionKnight said:

Sve pohvale Filipu, vidi se da je proveo ljeto u treningu i da se doveo fizički u red. 

Nije on bio debeo ni pre. Videces da ce mu dres stajati isto kao prosle sezone. Malo je zdepast, to ga jebe.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, OnionKnight said:

Sve pohvale Filipu, vidi se da je proveo ljeto u treningu i da se doveo fizički u red. 

 

44 minutes ago, drakon1 said:

Nije on bio debeo ni pre. Videces da ce mu dres stajati isto kao prosle sezone. Malo je zdepast, to ga jebe.

Ne idu na ovu temperaturu sarme i teska `rana - samo ispasa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzece Zvezdi 130K i partizanu to sto je dogovorio, ali znas gde ce igrati sledeci put i za koju kintu? 

Na zalost u Evropi je normalno da plata kasni par meseci , pri cemu su njemu sve dugovane pare isplacene na kraju sezone. Veliki broj klubova , 70-80% njihima slicne probleme i gore nego mi. 

Covic treba lepo da plati tih 130K i da krene da ga blati na sav glas, pa kad na kraju karijere preracuna sta je korektno i moralno, a sta pravno i jajarski nek vidi gde je.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Uzece Zvezdi 130K i partizanu to sto je dogovorio, ali znas gde ce igrati sledeci put i za koju kintu? 

Na zalost u Evropi je normalno da plata kasni par meseci , pri cemu su njemu sve dugovane pare isplacene na kraju sezone. Veliki broj klubova , 70-80% njihima slicne probleme i gore nego mi. 

Covic treba lepo da plati tih 130K i da krene da ga blati na sav glas, pa kad na kraju karijere preracuna sta je korektno i moralno, a sta pravno i jajarski nek vidi gde je.

Nisam siguran koliko bi mu blacanje na sav glas od strane Covica naskodilo u nastavku karijere.

Link to comment
Share on other sites

Gde god moze da se pomene da se pomene. Klubovi imaju probleme, zaziru od takvih stvari, a sve je lako proverljivo.

Ne bi to bio problem da je SJ vrhunski igrac zarad kogabi se neko kockao,u njegovom slucaju moze biti ogroman minus 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Plate stalno i svuda kasne, ali igrači skoro nikad ne koriste pravni prostor koji im se otvara na ovaj način. Dogovori se stvar sa menadžerom, sačeka se, pare na kraju stignu i sve ok. Ili, ako igrač treba da se otpusti, opet se u dogovoru sa menadžerom nađe novi klub, ne gubi zaradu i ok. Zvezda je imala takav slučaj sa Sofoom i još nekim igračima, ako se ne varam. Čovićeva greška je što očito nije znao da je S. Janković vrlo nezadovoljan u klubu. Kasnio je s platom jedinom igraču kom nije smio da kasni i sad plaća cijenu.

Link to comment
Share on other sites

KKCZ zabole iskreno za BAT. svi igraci su registrovani tako da ovu cifru moze da cigulici do prve sledece registracije kada bude bilo potrebno.

Iznos za koje je utuzen KKCZ je za period od jula do oktobra 2018 godine dok je formalno pravno bio  nas igrac a konacna odluka o njegovom raskidu ugovora je doneta tek krajem oktobra. Tu je klub izgleda " namerno " ulagao zalbe na raskid ugovora na stetu kluba. To prolongiranje kosta 130. k pa sada neka nadju pare da plate kada za to dodje vreme.

 

A verovatno je i vec pao neki vansudski dogovor o isplati ovog duga bez naplate preko Bata, jer GIST I BROWN dolaze iz iste agencije, tako da ........

Isti slucaj i sa Bjelicom ali ne i ista agencija.

 

Kod komsija je vec drugi slucaj BAT je aktiviran. Nema registracije igraca.

 

Edited by Šarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

 @Šarac Da li su svi igrači stigli u BGD ... imaš neki info.

Nisu, domaci su tu, Gist sutra stize, Djenka tek 25 tog uz dopustenje da stigne tada. Beron i Stratos u tu, Faye Kina.

"Braca" Brown isto stizu po planu da zavrse preglede.

Kuzmic ce se isto pojaviti, nezvanicno je dobio dozvolu za no kontakt trening i po posebnom programu, puno opterecenje za mesec dana, ne znam samo oko vilice koliko mora da se cuva da ne dodje do kontakta.

Edited by Šarac
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

KKCZ zabole iskreno za BAT. svi igraci su registrovani tako da ovu cifru moze da cigulici do prve sledece registracije kada bude bilo potrebno.

Iznos za koje je utuzen KKCZ je za period od jula do oktobra 2018 godine dok je formalno pravno bio  nas igrac a konacna odluka o njegovom raskidu ugovora je doneta tek krajem oktobra. Tu je klub izgleda " namerno " ulagao zalbe na raskid ugovora na stetu kluba. To prolongiranje kosta 130. k pa sada neka nadju pare da plate kada za to dodje vreme.

 

A verovatno je i vec pao neki vansudski dogovor o isplati ovog duga bez naplate preko Bata, jer GIST I BROWN dolaze iz iste agencije, tako da ........

Isti slucaj i sa Bjelicom ali ne i ista agencija.

 

Kod komsija je vec drugi slucaj BAT je aktiviran. Nema registracije igraca.

 

Nije tacno. Par strana ranije sam okacio BAT odluku. Lepo pise da nas je tuzio za razliku u projektovanoj zaradi koju je trebalo da ima kod nas i onoj koju ce ostvariti u Fuenlabradi.

Kod nas je tebao da zaradi 450k za dve godine a kod njih 350k. Pojavila se razlika od 100k i on ju je trazio i dobio. E sad  da li je to normalno, po meni nije. Jer taj ugovor je ipak neka vrsta radnog ugovora. Tj. dobija se ali za ono sto odradis. Ako postoje kasnjenja imas pravo na kamate i tako se to komprnzuje. Prosto mislim da bi klub ubuduce trebalo da insistira na klauzuli po kojoj nam se slucaj Mekel i Jankovic vise nece desavati. Tj. insistirati da igraci potpisu klauzulu po kojoj mogu da dobiju samo zaradjen iznos u slucaju da zatraze raskid. Mislim da gro igraca ne bi imalo problem da istiu potpisu.

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kokodakalo said:

Nije tacno. Par strana ranije sam okacio BAT odluku. Lepo pise da nas je tuzio za razliku u projektovanoj zaradi koju je trebalo da ima kod nas i onoj koju ce ostvariti u Fuenlabradi.

Kod nas je tebao da zaradi 450k za dve godine a kod njih 350k. Pojavila se razlika od 100k i on ju je trazio i dobio. E sad  da li je to normalno, po meni nije. Jer taj ugovor je ipak neka vrsta radnog ugovora. Tj. dobija se ali za ono sto odradis. Ako postoje kasnjenja imas pravo na kamate i tako se to komprnzuje. Prosto mislim da bi klub ubuduce trebalo da insistira na klauzuli po kojoj nam se slucaj Mekel i Jankovic vise nece desavati. Tj. insistirati da igraci potpisu klauzulu po kojoj mogu da dobiju samo zaradjen iznos u slucaju da zatraze raskid. Mislim da gro igraca ne bi imalo problem da istiu potpisu.

Mogu klubovi da insistiraju koliko god hoce kada menedzeri diktiraju uslove. I nijedan igrac, a kamoli gro igraca nece potpisati ako mu menadzer kaze drugacije. Mozda tebi nije normalno sto se isplacuje razlika, jer gledas iz ugla interesa kluba.

Igrac potpisavanjem visegodisnjeg ugovora pristaje na manje iznose na godisnjem nivou, nego sto bi dobio da je potpisao ugovor na godinu dana, jer visegodisnji ugovor obezbedjuje sigurnost igracu u isplati zarade na duzi period. Sa druge strane klub ima interes jer ocekuje obestecenje ili igraca na duze staze ( domaci igraci su deficitarni na trzistu) Placeno- odradjeno bi bilo ok da je doslo do sporazumnog raskida ugovora, a posto nije penale mora platiti strana koja je kriva zbog raskida( nepostovanje roka isplate zarade) Dakle, ugovor je raskinut krivicom kluba, samim tim klub je duzan da isplati razliku u zaradi predvidjenu u raskinutom ugovoru i  

ugovoru koju ce igrac ostvariti u buducem klubu.

I u radnom pravu se placaju penali za raskid ugovora o radu i trazi se naknada stete u zavisnosti cijom krivicom je doslo do raskida ugovora. Ostecena strana ima pravo da trazi naknadu stete.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Stondisha said:

 

Kad bi to tako bilo, onda bi se ti ugovori raskidali svakih 15 dana... dovedeš igrača, ne svidja ti se raskidaj ugovor, daj novog, platite ovog ubogog čoveka koji je igrao dve tri utakmice i teraj dalje...  u ugovoru koji se jednostrano raskida, moraju postojati neke ugovorene obaveze koje se moraju isplatiti jer jedna strana nije radila kako valja i nije poštovala odredbe ugovora.... a ja kao duga strana sam ispoštovao i te pare očekivao, pa je normalno da će neki sudija/sud/arbitražna komisija da presudi da KK CZV koja nije ispunjavala obaveze prema kome već, dužna je da plati ovo što nije platila i da isplati ostatak ugovora jer  nije Janković taj koji je prekršio ugovornu obavezu.

Ne ulazim jel jeste jel nije ( a i na forumu se pisalo ovde da jeste, pa čak i da je plaćeno u ponedeljak, a rok u petak, jer knjigovodja nije odneo nalog u banku na vreme). ulazim samo u tumačenje ovoga: Raskidom ugovora prestaju obaveze i prava. Jeste  tako, al pitanje je kako je ugovor raskinut i na čiju štetu. Da su potpisali sporazum da niko nikom ništa ne duguje onda je tako... ovako po presudi Arbitraže prestaju i prava i obaveze i sve... dodirnih tačaka nemaju... osim tih 130k koje CZV treba da isplati bivšem igraču.  Naravno, ako je presuda na štetu CZV uvek, ali uvek postoji nešto što se zove žalba, pa sportski sud u Lozani...  a  ne ovako na forumu da neko mrzi CZV i NČ i šta već.

Ovo što pišeš nema veze sa "slučajem Janković".

Nije Zvezda njega otpustila. On je zahtevao raskid ugovora zbog kašnjenja isplate koje je bilo minimalno. Da ne kažem, za evropske standarde zanemarljivo.

Osnovni razlog "slučaja Janković" je pokušaj jednog kluba da pokaže kako ponovo ima moć.

A jebena FIBA i njena birokratija. To treba srušiti da kamen na kamenu ne ostane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...