Jump to content

Bundesliga


Xpert

Recommended Posts

On 1/17/2021 at 1:25 PM, Don Juan said:

Ima tu dosta i do Zidana. U svakom slučaju nadam se da Jović neće više da se vraća u taj toksični klub.

Ma nije to samo stvar kluba vec i nacina igre u Spaniji. Jedan Robben nije mogao da najde mesto u Realu, a Jovic je kao igrac prilicno daleko od tog nivoa. Imao je jednu dobru sezonu , a onda je presao u "najbolji klub na svetu" i ligu gde je stil igre prilicno drugaciji nego u Nemackoj. Marcelo je jednom rekao da je u Realu sasvim normalno da budes proglasen za najboljeg igraca jedne godine , a onda sledecu presedis na klupi, jer igras sa 20 najboljih na svetu ( parafraziram njegovu izjavu). Za Jovica je Eintracht daleko bolji klub u kojem bi mogao da se razvija kao igrac nego da sedi na klupi Reala ili Chelsea. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ne znam jseu li i koliko smanjili otkupnu klauzulu koju je imao,a koja je sa bonusima isla i na citavih 30 miliona evra?
Ugovor potpisan na 5 godina,Hansi Flick verovatno posle EP preuzima Die Manschaft

 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Malo sam ispratio situaciju poslednjih nekoliko kola.

 

Verderu se vratilo za proslu godinu kada su zatvorili barem jednu utakmicu(ubedljiva pobeda protiv Kelna kuci, dali im sest komada), kako su zaredjali sa pozitivnim nizom na kraju sezone i kada je Cvajta bila skoro pa izvesna. Raspali se poslednjih par kola (od 10.3 izgubili skoro sve tekme i izvukli jedan remi pre par kola) i to ih je bas Keln ugasio tako sto su gol za plejof dali u 86om minutu. Da je ostao remi, ostali bi u ligi zbog bolje gol-razlike. Sta ti je zivot😄

 

Ako nista drugo, gledacemo derbi Severa u Cvajti naredne sezone. Mozda jedine dve tekme iz Cvajte koje bih pogledao. Tu je i Salke koji je konacno ispao. Bajernova kucka i sponzorski ugovor sa Gaszpromom. To je sada malo slozenija prica, ali je bio drugim klubovima trn u oku.

 

Glavni utisak mi je kako se Ajntraht raspao poslednjih par kola kada su se ocekivale pobede, mada vise su tim kiksevima pomogli Volfzburgu nego Dortmundu. Cim je Dortmund dobio Volfzburg u gostima pre par kola, bilo je skoro pa ocigledno da ce dobiti sve do kraja i verovatno da zavrse ispred Volfzburga. Ne volim Vukove, ali su napravili par dobrih prelaznih rokova i uboli su sa trenerom. Ne verujem da ce moci u kontinuitetu da budu top4 jer nece toliko cesto Lajpcig i Dortmund da imaju lose sezone dok je Bajern zakucan za top1, ovaj plasman je plod njihovog visegodisnjeg plana gde su odradili dobru selekciju i nagradjeni su LS. Slicna prica kao i za Gladbah. Konkurencija za to cetvrto mesto je veliko i ja licno ocekujem da ce naredne sezone na red da dodje na Bajer ako ubodu sa trenerom. Stutgart ce verovatno da proda par najboljih igraca, ali me ne bi iznenadilo puno ako ozbiljno konkurisu za top4.

 

Dortmund manje-vise rutinski protiv Leverkuzena iako su gosti ozbiljnije pripretili dok je bilo 1:0 i 2:0. Ali ono sto je bitnije od samog rezultata, pored toga sto je ovo vrlo verovatno poslednja utakmica za Sanca i Halanda, poslednju tekmu za Dortmund je odigrao i Piscek za kog se pricalo da ce otici u penziju medjutim sledece sezone ce igrati za nekog poljskog nizeligasa. Kapiram da je to klub iz njegovog rodnog grada. Kada je napustao teren, ispracen je aplauzima. Jos jedna zanimljiva stvar, braca blizanci Bender odigrali poslednje minute u Bundesligi. Resili da u 33oj godini okace kopacke o klin. Sven je igrao za Dortmund do pre par sezona, tako da se na Vestfalenu oprostio od fudbala. Bas kako treba, iako nisam ocekivao da ce se desiti tako ranije. Nisam video za sta je bio penal, ali ga je bas izveo Lars Bender koji je usao na teren. Burki je to mogao lagano da stigne, jer je prosla metar i po od njega. Pustio ga covek da se golom oprosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Crni Bombarder said:

A mogao je da se proslavi (i) u svetom dresu :classic_sleep:

 

Nikad Partizan nije bio zainteresovan za njega. :default_coffee:

 

Dva velikana nemačkog fudbala idu u cvajtu. Za Šalke se to znalo odavno, ali Verder je baš imao očajan završetak sezone. Jedan nerešen iz poslednjih pet. Keln će u baraž, dal protiv Holštajn Kiel-a ili protiv Grojter Furta. Bohum će najverovatnije direktno u Bundesligu. Male su šanse da će da padnu na treće mesto na megdan Kelnu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Umro je Gerd Miler, jedan od najvecih golgetera svih vremena, covek koji je imao neverovatan osecaj za igru i uvek bio na pravom mestu. Steta sto nije znao da se odupre alkoholu, pa je to i razlog sto je relativno  rano zavrsio karijeru. Bekenbauer i Brajtner su ga bukvalno spasili od smrti 90tih kada su ga vratili u Bayern i nagovorili da ide na terapiju. Nazalost, zadnjih 6 godina je patio od Alchajmera i bukvalno je vegetirao. Bio sam u njegovom restoranu u

Ft Lauderdaleu, mada mislim da on vise nije vlasnik. Pocivaj u miru majstore.:Hail:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dve novosti iz Bundeslige.

Florian Kohfeldt je novi trener Wolfsburga. 
Na klupi ce zameniti Marka van Bommela koji je dobio otkaz nakon serije losih rezultata. Mladi strucnjak (39 godina) je poceo da se bavi trenerskim poslom sa 24.godine u mladjim kategorijama Werdera,a zanimljivo je da osim licence za profi trenera ima i zvanje mastera umetnosti.

Erling Haaland ce odsudstvovati sa terena najmanje do januara zbog povrede. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
7 hours ago, Darth Steva said:

Je l’ slavila cela Bundesliga to dostignuce?

Pojma nemam,zaista..a i nisam Bajernov fan..

Medjutim,postoji jedna stvar zbog koje ih beskrajno cenim,a koja se tako lako previdja. Naime,Bajern je jedini klub koji sa svakim protivnikom igra isto. Napadacki, na gol vise, odbrana stane visoko (na maltene 50 metara) i jedina ambicija je da se rival zatrpa golovima. Nema veze je li sa druge strane Augzburg, Dortmund, neprijatni Ateltiko, snazni Real, jaka ili slabasna Barsa..ili neki engleski top tim.. bukvalno protiv svih igraju na isti nacin i nikome se ne prilagodjavaju. Nebitno je i da li je u pitanju prvo kolo Bundeslige ili finale Lige sampiona.

Ja sam gledao i MIlana i Juventusa u raznim izdanjima i filozofijama,Reala sam takodje znao videti kao ekipu koja igra oprezno, engleske velikane takodje (zavisno od promena na klupi)..pa cak i Barsu..

Bajerna nikad. Non-stop ista filozofija. Treneri se menjaju,svaki donese neke svoje ideje i ostavi svoj pecat na tim,ali se shvatanje fudbala i toga kako Bajern treba da ga igra ne menjaju.
Za to imaju samo veliki naklon od mene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...