Jump to content

Migracije - legalne i ilegalne


zoran59

Recommended Posts

27 minutes ago, Baby said:

E sad ovo moram da pitam da li je tacno, nisam se bavila istrazivanjem, nego cula i zaboravila, sada se setila. SC ima vece takse nego ostali, skuplji benzin... Da li je to tacno?

Nije tacno. Bio pre dva meseca i benzin je bio okoย  $2 u Charlestonu, dok je recimo u VA bio $2,50.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Ha???!!!

ย 

pricam ti o konkretnoj situaciji u kojoj sam pricala sa advokatom koji brani slucaj, nisam ni ja znala da je to "normalno".

ย 

Pa nije normalno, nisam rekla da je nemoguce, nego da nije bas tako jednostavno... Da je tako sto svi ne bi resili da se popnu na jedan krov i "pozlede" na ekser, pa tuze...ย 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Nije tacno. Bio pre dva meseca i benzin je bio okoย  $2 u Charlestonu, dok je recimo u VA bio $2,50.

ย 

Pre mesec dana u Chicago benzinย bio 3.69 do 4.45. Zato sam i cula taj komentar, tipa, eto mi kao SC imamo velike takse pa placamo skupo... pa reko da pitam ima li veze sa tim.ย 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Baby said:

ย 

Pa nije normalno, nisam rekla da je nemoguce, nego da nije bas tako jednostavno... Da je tako sto svi ne bi resili da se popnu na jedan krov i "pozlede" na ekser, pa tuze...ย 

Ocigledno nisi razumela, advokat mi je rkao da je to savrseno normalno, ja nisam naisla na to iskustvo, ali on je bio potpuno hladan.

Uopste nije bio shokiran kao ja.

ย 

Edit: Njemu je to bilo - nemam pojma sto me pitas takva pitanja, pa to je standard.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Ocigledno nisi razumela, advokat mi je rkao da je to savrseno normalno, ja nisam naisla na to iskustvo, ali on je bio potpuno hladan.

Uopste nije bio shokiran kao ja.

ย 

Edit: Njemu je to bilo - nemam pojma sto me pitas takva pitanja, pa to je standard.

ย 

Cekaj, nisi naisla na iskustvo da se neko tuzaka ili nisi naisla na iskustvo da treba da platis a on moze da radi?

ย 

Inace, nisam te pitala pitanje do onog o SC ๐Ÿ˜„

ย 

Sto se tice tuzakanja, svi se tuze i samo traze i najmanju sitnicu da podnesu neku tuzbu i da im se isplati. Svi traze rupe u zakonu i pokusavaju da iskoriste bilo sta i bilo gde. Da li je normalno, nije iz moje perspektive, da li se desava, da, stalno i svuda.ย 

Mozes da tuzis gazdu kuce ako kolima udaris u njegovo drvo... I svi ti tako debilni zakoni su doveli do toga da ti osiguravajuce kuce uzmu ne pare, nego i dusu.ย 

ย 

Nego, off topic ali sam se setila vesti od pre par nedelja. Covek ostavio auto na valet parkingu, dobio listic, otisao kuci (u goste... gde god). Kada je sisao, kola nema, a nema ni kljuca. Izbezumljen zove policiju, oni kazu da je neko otvorio ormancic sa kljucevima i verovatno ukrao kljuc, nemaju dokaz za tako nesto, ali ga upute na papir sa brojem koji su mu dali. Na papricu stoji lepo napisano da ti iz tvojih licnih kola treba da izneses sve vrednosti jer oni ne podlezu odgovornosti ako nesto nestane, isto tako nemaju nikakvu odgovornost ako je na tvojim kolima napravljena steta u njihovom parkingu, pa ni ako tvoj auto nestane. WTF?!?!ย 

Platis da ti legalno maznu auto i jos srecan uzmes papir sa brojem i uopste ne pogledas sicusna slova dole iskucana. Sada taj isti covek ima oci da izvadi po sudovima dok auto ne vrati ili mu se ne nadoknadi steta, ako se to uopste desi, jer je dao kljuc dobrovoljno.ย 

ย 

Eto, gomila budalastina na koje naletis da ni ne obracas paznju dok ti se ne desava, a sve lepo stavljeno u zakon i stiti te 0%.ย 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

ย 

Cekaj, nisi naisla na iskustvo da se neko tuzaka ili nisi naisla na iskustvo da treba da platis a on moze da radi?

ย 

Inace, nisam te pitala pitanje do onog o SC ๐Ÿ˜„

ย 

Rekla sam da me advokat pitao sto postavljam glupa pitanja - ne ti. On je rekao to je to savrseno normalno i nije razumeo moj shok.

Nisam naisla na iskustvo da neko tuziย  za nadoknadu under Workers Comp iako legalno nema prava da radi.... Eto nije mi se desilo, svi moji radnici su legalni, imaju regularno osiguranje, beneficije i slicno. Znaci sve po zakonu. To da neko moze da te tuzi, zato sto neki tvoj podugovarac zaposli ilegalca mi je bila novost.

ย 

Znaci po tom advokatu, to sto je ta osoba X ilegalno u US, nije argument da nije mogao da radiย :smiley13:

ย 

Nema prava da radi, i bude zaposlen, ali ima prava na WC

ย 

Tu nesto nije logicno.

ย 

To tuzakanje, ako neko hoce da cuje sta ja smatram da nije u redu u US - mogu da ponudim, ali nikog nije briga jer dave o Trampu kako je fasista.

ย 

To sto nas osiguranja drze u klincu koga zanima osim nas koji smo u stvari US drzavljani? Ajde da raspravljamo kako je Tramp opasnost po civilizovan svet, a ne o realnim USA problemima

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Rekla sam da me advokat pitao sto postavljam glupa pitanja - ne ti. On je rekao to je to savrseno normalno i nije razumeo moj shok.

Nisam naisla na iskustvo da neko tuziย  za nadoknadu under Workers Comp iako legalno nema prava da radi.... Eto nije mi se desilo, svi moji radnici su legalni, imaju regularno osiguranje, beneficije i slicno. Znaci sve po zakonu. To da neko moze da te tuzi, zato sto neki tvoj podugovarac zaposli ilegalca mi je bila novost.

ย 

Znaci po tom advokatu, to sto je ta osoba X ilegalno u US, nije argument da nije mogao da radiย :smiley13:

ย 

Nema prava da radi, i bude zaposlen, ali ima prava na WC

ย 

Tu nesto nije logicno.

ย 

To tuzakanje, ako neko hoce da cuje sta ja smatram da nije u redu u US - mogu da ponudim, ali nikog nije briga jer dave o Trampu kako je fasista.

ย 

To sto nas osiguranja drze u klincu koga zanima osim nas koji smo u stvari US drzavljani? Ajde da raspravljamo kako je Tramp opasnost po civilizovan svet, a ne o realnim USA problemima

ย 

Evo jos jedan slucajย za ilegalce.

Covek vozi uber, sto je nebitan podatak u sustini, razveo se, zena ilegalno u drzavi, odu na sud za razvod i on trazi da je deportuju. Oni odrede da on treba da izadje iz stana i njoj placa alimentaciju.ย 

Ona ga nusput jos prijavi za zlostavljanje kojeg nije bilo, on zaglavi u zatvor na kratko, tako da dok je on stigao do imigracije da je prijavi, oni su njoj vec stavili papire u proces, zato sto je zlostavljana od strane americkog gradjanina.ย E sada, to jeste glupo ali je tako zato sto porodicni sud nema veze sa imigracijom.ย 

To ti je kao i sa SC, gde ustvari ako policija zaustavi nekog u saobracaju ni ne pita za dokumenta osim vozacke, bilo kakve, jer ne saradjuje sa imigracijom. Opet, ako se u SC neko prijavi u imigraciju oni se njime bave, policija ne izlazi da ga hapsi zbog toga ili posle zatvora gde je prekrsio zakon ga ne jure zbog ilegale. S tim sto ne moze da se izbegne cinjenica da SC imaju manju stopu kriminala i jacu ekonomiju.ย 

Slicno je naprimer i ako te juri policija ti predjes iz drzave u drzavu, oni nemaju prava da te hapse u drugoj drzavi gde nemaju jurisdikciju, samo state troopersi mogu.ย 

ย 

Samo je stvar ko se cime bavi jer je to sve razdvojeno. Tako i taj sto nije imao pravo da radi, ne snosi krivicu kod takvih tuzbi, jer je bio zaposlen od nekog, pa onda taj drugi moze da podnese tuzbu protiv te firme da zaposljava ilegalce. Novi sud, novi case.ย 

ย 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...