Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Radonjic je mogao da uspe samo u nasoj ligi. Pokusava 10 puta nesto i ne uspe i onda jednom odradi i mi padamo na dupe i kazemo "pa eto, jedan potez resava mec". U Evropi se trazi konstantnost, svih 90 minuta, svaki mec. On to nece imati nikada. Ima tu brzinu, ali ne ume da je iskoristi. Nedovoljno za ozbiljne lige. 

 

Grehota je kriviti bilo kojeg igraca za ovaj raspad, nama jedan Milenkovic deluje u ovom timu kao amater. Izdrkavanje na pojedinim igracima (Grujic nam je mnogo falio u manevru), dovodjenje na selektorska mesta dunstera bez ikakvog ozbiljnog trenerksog iskustva, mentalno totalno nepipremljena ekipa koja se stalno klati izmedju bahatosti pre utakmice i malodusnosti cim krene lose, dizanje pojedinih mediokriteta u zvezde, sve to nema nikakve veze sa igracima vec sa ukupnom klimom u nasem fudbalu otkad znam za njega. Nisu ovi igraci uopste ovoliko losi koliko su lose vodjeni.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Sjecam se kad je Racic nedje izjavio, nesto tipa: mislim da sam bolji igrac od Kondogbije i jos nekih igraca Valensije( ne znam koga je sve nabrojao). Ja sam bio sokiran kad je Zvezda njega prodala za vise od 2 miliona. 

 

Radonjic se trudio veceras, nije uopste bio toliko los koliko se prica. 

 

Njemci su mozda i najozbiljniji kandidati za titulu. Ima na papiru talentovanijih ekipa od njih, ali oni bas odlicno funkcionisu na terenu. U drugom su spustili malo gas i opet su postigli tri gola.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Radonjic se trudio veceras, nije uopste bio toliko los koliko se prica. 

Šta se trudio? Pa, toliki manjak inteligencije je žalostan. Petom vraćaš loptu u svoj šesnaesterac. Izvini ali potrebno je mnogo više od truda.

Link to comment
Share on other sites

Slabo zalaganje i slaba priprema utakmice. Failovali su i igraci i trener. Nekako se sad namece zakljucak da nije pametno vracati igrace iz a tima u u21 ekipu, ali opet, Djorovic je zestoko failovao sa neprepoznavanjem momenta u kojima je trebao par igraca da klupira za ovaj mec, bez obzira na to sto su "imena". Zalaganje vecine igraca je bas bilo sramotno, odbrana i vezni red su zestoko podbacili (mislim da se Babicu nakon ove utakmice cena prepolovila).

 

Radonjic se standardno kritikuje, ali decko je jedan od retkih srpskih fudbalera koji ima nesto na svetskom nivou- brzinu. Ima dosta mana, ali u dobroj ekipi bi se ta njegova brzina eksploatisala samo tako (kao sto je to radila Zvezda u Evropi). Nama je mnogo veci problem sto se toliko uzdamo u Zivkovica koji nije odigrao dobru utakmicu od Novog Zelanda i 2015 godine. Nadam se da ce sto pre da ode iz Benfike jer nije los igrac, a pretvara se u Bambija Tosica. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2019 at 4:06 PM, tsva said:

Zelim im da ispadnu u grupi jebo ih Racic u prkno.

 

Mafijasi skrojili spisak.

 

Jovicu je bolje da preskoci ovu zajebanciju. Nek im igra Kokeza.

 

Ocekivano.

Link to comment
Share on other sites

I da, nemoj da potcenjemo ovu nasu generaciju i da izmisljamo razne alibije. Mi imamo sasvim pristojan tim, nije bilo ocekivano da dobijemo Nemce mozda, ali je bilo sasvim ocekivano da dobijemo Austriju u prvom kolu, pa i Dance na kraju. 

 

Igraci su zestoko podbacili. Prakticno se ponavlja ta ista prica o domacim fudbalerima koji prestanu da se trude cim zabodu ozbiljan ugovor. Stvarno je zalaganje bilo sramotno, i uopsteno uigranost nista (mada, vecina ovih igraca ceo zivot igra zajedno, manje vise se znaju, al ne bi skodilo da smo organizovali prijateljsku ili dve pre ovog turnira).

 

Djorovic je postao trener i pre nego sto ga je iko igde video. Dovoljno je bilo par tekstova na Mocartu da ljudi krenu da ga predlazu kao trenera Zvezde, iako apsolutno niko nista o njemu nije znao. Opet kazem, nije ni on ovde mogao mnogo da se kurcobesa (vrv je vecina ovih igraca po direktivi vracena u u21), ali je morao da prepozna trenutak posle Austrije i da klupira nekoliko igraca koji su se tad raspali, pa makar dobio nogobolj od saveza cim se vratio. 

 

A videcemo u sledecem ciklusu sta je prosecan tim kad nam budu igralo 98-99-00 generacija. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DonJuan said:

A to da su se "nosioci" igre priključili pet dana pred prvenstvo i onda šta da se očekuje. Ili su trebaki biti uz A tim ili od starta uz ovaj. 

Ali nema veze, naš fudbal je na izdisaju, to je sada više nego očigledno.

 

Prvo je pitanje zašto Grujić nije igrao, on je jedini igrač koji u ovome momentu može napraviti neku razliku na sredini terena. Nominalno bi to trebao biti i Živković ali on je u kurcu već 3 godine.

 

Onda i taj usran raspored, ali to se znalo već više od 6 meseci. Ali opet nikakve pripreme nije bilo. Ni jedna prijateljska utakmica, pa onda Krstajić protiv Litvanije troši do kraja Lukića, Jovića i Milenkovića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

Prvo je pitanje zašto Grujić nije igrao, on je jedini igrač koji u ovome momentu može napraviti neku razliku na sredini terena. Nominalno bi to trebao biti i Živković ali on je u kurcu već 3 godine.

 

Onda i taj usran raspored, ali to se znalo već više od 6 meseci. Ali opet nikakve pripreme nije bilo. Ni jedna prijateljska utakmica, pa onda Krstajić protiv Litvanije troši do kraja Lukića, Jovića i Milenkovića.

Nije Krstajić kriv. Ako je Savezu ovaj turnir bio značajan, morao je da nađe rešenje.

To sa Grujićem je tek skandal, ali iskreno ne mislim da bi nešto promenilo.

Link to comment
Share on other sites

Nista nije slucajno, pa ni ovo. Rezultat planskog rada u fudbalskih pregalaca u nasem savezu. Drugo, da se ne pravimo da ne znamo i kakvi su ovi klinci i ko su "vodje copora". Cast izuzecima, ali imaju bolji CV kao splavari i setaci starletica, nego kao fudbaleri. Sad se sve to fino "poslozilo", sto bi rekli susjedi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DonJuan said:

Nije Krstajić kriv. Ako je Savezu ovaj turnir bio značajan, morao je da nađe rešenje.

To sa Grujićem je tek skandal, ali iskreno ne mislim da bi nešto promenilo.

 

Da smo dali prvi gol protiv Austrije, ja mislim da bi nam to dalo energije. Ovako takvi smo mi, kad nešto krene slabo onda se samo raspadnemo. Krstajić je spašavao svoje dupe protiv Litvanije, mislio je da će ga velika pobeda održati na poziciji selektora. Zajebao i sebe i ovoga Đoru.

 

Jedini spas je Paunović.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče (ne)struke naše sad je već alarmantno koliko je ona izgubila korak sa modernim fudbalom. Od cele ove bruke od 6:1 meni najviše bode oči ne naša nemoć suprotstaviti se ovakvom decenijskom uigranom sistemu i predanom radu sa igračima, već njihovo rešavanje akcije kod drugog gola. Onako jednostavno iz tri poteza, a maksimalno efektno, čisto kao suza. Onakvu situaciju mi ne bismo rešili na onakav način da nam se 10x ukaže onakva prilika. Mi uvek nešto petljamo i kombinujemo gde treba prosto i jednostavno da se reaguje. 

 

A i kako da znamo realno kad se za analizu fudbalske utakmice zove Ranko Stojić? A to je posebna tek priča. Meni je to malo i licemerno iskreno od strane javnosti. Znači pitamo se kako nam je fudbal tako u kurcu a predsednik saveza ti je Kokeza ili prošli onaj Karadžić, a likovi koji se zovu da diskutuju o tom fudbalu, i to od strane jedne kao renomirane kuće RTS-a, su Ranko Stojić i takvi? To je i smešno i tužno.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E što se tiče Paunovića. On jeste napravio uspeh, to nema govora. I jeste da deluje drugačije od svih ostalih ljudi iz naše struke. Samo čuješ njegova izlaganja i prosto se čovek izdvaja nekako. Naravno da sam i ja da se njemu da šansa.

 

Ali realno nismo mi na tom prvenstvu razbijali protivnike kao nas sad Nemačka ili Ukrajina. Mi smo borbom, koncentracijom i srećom (smatram da je sreća itekako potrebna da se osvoji nešto ma koliko jak bio) otišli do samog kraja. Nismo mi dominirali na sredini, držali loptu po nekoliko minuta i pravili po deset čistih prilika na utakmicama. Bili smo izuzetno efikasni s obzirom na broj prilika i kompaktni, delovali smo kao tim, ali u defanzivnom smislu više nego u toj nekoj kombinatorici koju su recimo ovi Nemci pokazali sada. 

 

Zašto to kažem, pa recimo šta bi bilo recimo da Šaponjić nije postigao onaj gol protiv Mađara na kraju utakmice? I kao bi se onda gledalo na Paunovića? To je sve šta bi bilo kad bi bilo, ali kažem to zbog toga što on može da uzme sad reprezentaciju recimo i da mu se ponovi ta Mađarska npr. sve isto zajedno sa igrom ali da na kraju tekme ne uđe lopta u gol i mi smo izgubili. Onda bi se pričalo kako nismo mogli da dobijemo neku Mađarsku i kako smo igrali previše stegnuto. 

 

To su sitnice koje nekada pređu na jednu, a nekada na drugu stranu, činjenica je da mi ni tada nismo igrali taj fudbal kome se kao teži, da dominiraš na sredini, da diktiraš tempo, da stvaraš prilike, nismo ga igrali jer ne možemo da igramo tako.

 

Nas mnogo očigledno koči ta strašna promena fudbala i da mi, odnosno naša struka, ne može u korak sa ostalima. Ili mi odbijamo da se promenio fudbal pa se nešto kao inatimo po običaju, ili jednostavno mi nemamo ljude koji mogu da nas približe tom modernom fudbalu. 

 

 

Edited by lajavi krelac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, lajavi krelac said:

E što se tiče Paunovića. On jeste napravio uspeh, to nema govora. I jeste da deluje drugačije od svih ostalih ljudi iz naše struke. Samo čuješ njegova izlaganja i prosto se čovek izdvaja nekako. Naravno da sam i ja da se njemu da šansa.

 

Ali realno nismo mi na tom prvenstvu razbijali protivnike kao nas sad Nemačka ili Ukrajina. Mi smo borbom, koncentracijom i srećom (smatram da je sreća itekako potrebna da se osvoji nešto ma koliko jak bio) otišli do samog kraja. Nismo mi dominirali na sredini, držali loptu po nekoliko minuta i pravili po deset čistih prilika na utakmicama. Bili smo izuzetno efikasni s obzirom na broj prilika i kompaktni, delovali smo kao tim, ali u defanzivnom smislu više nego u toj nekoj kombinatorici koju su recimo ovi Nemci pokazali sada. 

 

Zašto to kažem, pa recimo šta bi bilo recimo da Šaponjić nije postigao onaj gol protiv Mađara na kraju utakmice? I kao bi se onda gledalo na Paunovića? To je sve šta bi bilo kad bi bilo, ali kažem to zbog toga što on može da uzme sad reprezentaciju recimo i da mu se ponovi ta Mađarska npr. sve isto zajedno sa igrom ali da na kraju tekme ne uđe lopta u gol i mi smo izgubili. Onda bi se pričalo kako nismo mogli da dobijemo neku Mađarsku i kako smo igrali previše stegnuto. 

 

To su sitnice koje nekada pređu na jednu, a nekada na drugu stranu, činjenica je da mi ni tada nismo igrali taj fudbal kome se kao teži, da dominiraš na sredini, da diktiraš tempo, da stvaraš prilike, nismo ga igrali jer ne možemo da igramo tako.

 

Nas mnogo očigledno koči ta strašna promena fudbala i da mi, odnosno naša struka, ne može u korak sa ostalima. Ili mi odbijamo da se promenio fudbal pa se nešto kao inatimo po običaju, ili jednostavno mi nemamo ljude koji mogu da nas približe tom modernom fudbalu. 

 

 

 

Tacno je da ponekad sitnice koje prevagnu na ovu ili onu stranu mogu bitno da promene utisak, svakako rezultat. Razlika je u tome da smo mi u ove dve utakmice popili 8 sitnica a mogli smo jos najmanje toliko. Paunovic je uradio ono sto moze da uradi selektor koji vodi inferiorne timove, igrao je na dobru organizaciju, visoku motivaciju i timski duh i postigao rezultat. Djorovicu je ispostavljen spisak igraca koji treba da igraju, nevezano za formu, status i motivaciju da se uopste jebavaju na ovom prvenstvu. To je takodje postiglo rezultat kakvom se nismo nadali ali se vise puta pokazalo u nasoj fudbalskoj istoriji da smo ga, realno, mogli ocekivati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije vazna strucnost, vec pripadnost.

SNS ili CZV, doduse, mogu i obe varijante, jos je bolje.

I posto je Slavisa u FSS-u zaposlio jos jednog "strucnog", da imenujem Kostadina Terzica, iskreno ocekujem da narednih dana Masa Terzic preuzme jednu od reprezentacija.

U21 ili onu Mladenovu, sasvim nebitno.🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, taliesin said:

 

Djorovicu je ispostavljen spisak igraca koji treba da igraju, nevezano za formu, status i motivaciju da se uopste jebavaju na ovom prvenstvu. 

To već ne znam iskreno. Čak i da jeste tako ova postava + još Gruja, je ono što je očekivala javnost. 

 

Inače se slažem da oni koji već odigraju par tekmi u A i ustale se tamo, da ne igraju više za mlađe generacije i da se krene sa popunjavanjem njihovih mesta. Jedini problem je tu što ovi igrači jesu izneli kvalifikacije. Jović, Lukić, Živković, Jovanović, Gajić, Mašović. Igrali su već ovaj ciklus kvalifikacija i u tom slučaju mislim da je bio red da odigraju i ovo prvenstvo. Malo je glupo ako su digli nos zbog toga što su A reprezentativci, to je ozbiljna nedisciplina. 

 

Jel istina ovo za Terzića juniora? 😂

Link to comment
Share on other sites

Quote

Đorović: Ne dirajte igrače, ja sam krv!

Bojan Brezovac

Objavljeno

 01:15h,

 

 21.06.2019. Ažurirana vest: 21.06.2019. u 01:22
starsport-Goran-%C4%90orovi%C4%87.jpg
(Foto: Beta/AP)
  •  
  •  
  •  
  •  
  • viber_PNG16.png
  •  
  •  
 
 

Selektor mlade reprezentacije Srbije Goran Đorović rekao je da niko nije očekivao ubedljiv poraz od Nemačke posle kojeg je njegov tim ostao bez šanse za plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Italiji i San Marinu.

Nemci su u drugom kolu grupne faze sa 6:1 deklasirali Srbiju, a jedini pogodak za ‚Orliće‘ postigao je Andrija Živković iz penala. Selekcija Nemačke je već posle nešto više od pola sata igre vodila 3:0.

 Niko nije očekivao ovo, ali ima vremena za duboku analizu. U ovom momentu je teško pričati. Ja sam ovu ekipu selektirao i mislim da je to naša budućnost. Moramo da ih čuvamo. Zato molim medije da zaštite igrače, da ih poštede. Ako je neko kriv, ja sam! Ako neko treba da plati cenu, onda sam to ja – naglasio je Đorović i dodao:

– Ovakvi porazi postoje, i još teži… Naišli smo na bolje rivale, moramo da priznamo, nadigrali su nas u svim segmentima igre, u trčanju, tehnici, organizovanoj igri… Videćemo šta nam je činiti. Još jednom ponavljam, ja sam birao tim, ja sam ih doveo ovde i njih nemojte dirati. Oni su naša budućnost.

Đorović se potom osvrnuo na analizu utakimice.

 Počeli smo dobro, ali prvi gol je bio šok za nas. Analiziraćemo šta smo uradili i probati da izvučemo pouke za dobrobit srpskog fudbala. Nije im lako, dali su sve što su mogli. U to nemojte sumnjati. Lako je pričati posle završene utakmice šta bi bilo – kad bi bilo. Lako je biti general posle bitke. Analiza će biti napravljena za budućnost i tad ćemo videti šta i kako –naglasio je Đorović.

Selektor “orlića‘ je istakao i da eliminacija u grupnoj fazi ne znači smak sveta.

 Mi znamo da je teško srpskom narodu gde god da živi, ne samo zbog ovog poraza. Niko nije želeo da se ovo desi, ali ovakve stvari se dešavaju u fudbalu. Nismo želeli da razočaramo srpski narod, niti da ga povredimo. Igrači su im dali mnogo u prošlosti, daće im i u budućnosti– rekao je Đorović.

U trećem kolu, srpske fudbalere čeka susret sa Danskom, a taj meč je na programu u nedelju u Trstu.

 

Deklasirani jesmo ali ovo je zrelije izlaganje od onih Krstajićevih za nekoliko klasa.

 

Fudbal ne znamo da igramo i meni je to jasno, ali svaka čast Đoroviću za ovakavu datu izjavu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, lajavi krelac said:

To već ne znam iskreno. Čak i da jeste tako ova postava + još Gruja, je ono što je očekivala javnost. 

 

Inače se slažem da oni koji već odigraju par tekmi u A i ustale se tamo, da ne igraju više za mlađe generacije i da se krene sa popunjavanjem njihovih mesta. Jedini problem je tu što ovi igrači jesu izneli kvalifikacije. Jović, Lukić, Živković, Jovanović, Gajić, Mašović. Igrali su već ovaj ciklus kvalifikacija i u tom slučaju mislim da je bio red da odigraju i ovo prvenstvo. Malo je glupo ako su digli nos zbog toga što su A reprezentativci, to je ozbiljna nedisciplina. 

 

Jel istina ovo za Terzića juniora? 😂

 

Postava + Grujic jeste najbolja po imenima ali i sam si rekao, da bi igraci koji su upravo potpisali za Real ili imaju duplo veci broj utakmica za A selekciju nego sto imaju za mladu neophodno je da imaju autoritet na klupi koji bi ih naterao da daju sve od sebe i dobro uklopio sa ostatkom tima. Sa Djorovicem na klupi, koji ima taman toliki autoritet da se odrekao Grujica jer mu je naredjeno da to uradi, desi se ovo sto se desilo, da ti standardni igraci iz italijanskih, spanskih i francuskih prvoligasa izgledaju kao amateri. Nama nisu bili problem Bogosavac, Masovic ili Racic, oni mogu to sto mogu, problem nam je to sto su Jovic, Milenkovic, Lukic i Radonjic izgledali kao amateri a Pantic i Zivkovic kao da nikada nisu igrali fudbal. To su sve umisljeni klinci koji su mislili da ce Austrija sama da se pobedi pa kad su popili po nosu uhvatila ih panika i defetizam. Ono kako je Lukic izgubio loptu kod drugog gola da je uradio na parkingu ispred zgrade bio bi isamaran, a nije mnogo pametniji ispao ni Racic kod prvog gola. Posle vise nema igre.

Link to comment
Share on other sites

To je super detalj koji si pomenuo. Gubljenje lopte Lukića gde ovi rešavaju situaciju golom brzo i bez greške. Prvo nama nije to da prvi put gubimo loptu tako, mi izgubimo po 20x loptu na taj način samo što ne primimo 20 golova. 😄 Šalu na stranu, guimo loptu kad nas protivnik jače pritisne, a dao Bog sada svi igraju presing od Luksemburga pa do Nemačke samo neko ga igra manje kvalitetno a neko odlično. Često gubimo loptu u tim situacijama jer prosto nismo jaki na lopti i ne znamo da se ponašamo u takvim situacijama. Ta kombinatorika bezbednog iznošenja lopte do protivničke polovine koja deluje kod nekih ekipa kao rutina nama je to ogroman problem. Igrači se uspaniče i često ide lopta na stranu sve do auta gde je izgubimo. U tim situacijama gde naš igrač ne stigne da je pošalje na stranu, već mu je protivnik oduzme kreće vrlo dobra situacija za kontru protivnika jer se i defanziva ne postavlja u liniji da brani tu kontru nego su igrači raštrkani po terenu i brane čoveka, a to više ne može da prolazi, pogotovo ne protiv mašine kakva je ova ekipa Nemaca, ali ne može ni protiv slabijih.

 

Drugi deo te konkretne situacije sam već pomenuo, a to je onakvo rešavanje polu kontre. Ajde realno jel vidiš ti bilo koji tim koji igra pod zastavom Srbije bilo dal klub ili reprezntacija da reši onako onu polu kontru u tri poteza prosto i efikasno? Ja ne vidim. Mi bi nešto iskomplikovali i otišla bi šansa za gol negde kod našeg nekog štopera koji bi ispucao i posle bi izgubili loptu. To su situacije koje mislim da nemaju veze sa trenerom i njegovim sistemom već sa sistemom koji uči još klinca od 12,13,15 godina kako da reaguje u tim situacijama i šta da radi. A meni se čini da mi tu zakazujemo debelo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...