Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

Au Boze sacuvaj, kakva dva gola primljena.

Ova deca su itekako talentovana, ali nam je struka uzasna, ali uzasna.

Golman ocajan, od Krsmanovica ce biti igrac, Ilic protiv Izraela odlican, danas nista, Miladinovic enigma sta on trazi pa bar 4,5 akcija je upropastio. Ocaj

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2022 at 5:11 PM, Perkos2 said:

Ćela Jović je selektor on dobro zna koliko vrede klinci iz Čuke a vrede

Ipak sam u pravu

 

Krsmanovic odlican 

 

Motika, Mituljikici, Knezevic Stankovic bice vrh igraci, ali ako dobiju šansu, mada su bolji afrikanci i ostali 30 godisnjaci

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Selktor je uspeo da Stankovića negde sakrije na terenu. Nisu deca bez talenta ali ih teraju da igraju nešto što nije fudbal. Ovaj meč je bio bitan zbog eventualne pobede kojom bi bili najmanje treći ali kp da pomisli da napadne. Čekaj vracaj nazad i onda bez šansi primiš dva gola. 

Link to comment
Share on other sites

Realno uspeh je i ući među osam ekipa u Evropi. E sad to SP U20 bi bilo lepo naravno. Videćemo. 

 

Struka nas ubija. Neverovatna razlika između košarkaške i fudbalske struke. Mi bukvalno imamo za dve klase bolje fudbalere nego što nam je struka. Očajna je jednostavno i ni u ludilu se ne može izvući neki ni optimum a kamoli maksimum na terenu sa takvom. 

 

Opet kažem ko je nama rekao da mi trebamo da igramo defanzivu i čekalice tako pojma nemam? Mi smo bre primali golove kada smo imali u timu Vidića, Ivanovića, Subotića a nećemo primati sa slabijim igračima. To govorim ovako uopšteno. Mi trebamo da učimo igrače da igraju na gol više. Primi dva gola nije problem, ali daj tri ili četiri. Pa će sa takvim pristupom protiv nekih slabijih ekipa ili kad ti je dan čak protiv jačih doći i manje primljenih golova. 

 

Mi kada u startu krenemo nešto da filzofiramo, da čekamo, da taktiziramo mi primamo 100% gol(ove). Boga nema da ne bude tako. Može da se ponekad dogodi neka utakmica  gde se odigra tesno i na sreću pa se prođe neki remi ili 0:1 ali to je u većini slučajeva nepriduktivno na duže staze.

 

Srbija u fudbalu će jednostavno primati golove ma koliko oprezno da se uđe u meč, možemo 7 štopera da izvedemo i da ih postavimo u naš šesnaesterac primićemo gol u trenutku pada koncentracije zato je bolje da se podhitno menja filozofija ta iz korena i da se uče klinci da igraju na gol više. Ubeđen sam da bi sa takvim pristupom manje golova primali nego kada igramo oprezno i u te blokove. Primali bi i tada ali da igramo visok presing, sa držimo visoko zadnju liniju, da učimo klince da pritiskaju protivnika non stop i da tražimo da lopta bude kod nas manje golova bi primali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Struka i u fudbalu i u kosarci

 

Super talentovana deca do neke 18,19 godine

posle ne vide prvi tim, i to je to

 

Kako igra reprezentacija pod Piksijem

Graficar dok je vodi Nedjic

tako treba da igra svaka mlada reprezentacija...

ako si jako talentovan,moras da igras presing konstantno,to je prvo,dalje da ne idem....

 

Precenjen je golman Lukic,a tek blizanski štoperi....

Lazic isti tip igraca Milan Gajic

 

Englezi nista specijalno

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Kako je pametnjaković sa SK uspeo da Austriji dodeli bod iako su obe utakmice izgubili? Bitno da je napomenuo da Leković ne sme nikako da se zabrine zbog kikseva i da treba da se istrpi. Moze i u trećoj još par kikseva da napravi koga briga menadzeri su ga proglasili za talentovanog. Danas jedini koji su nešto odigrali su Petković i Ilić što dovoljno govori. Gde su štoper i zadnji vezni najbolji u timu nema fudbala. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ovde previse talenta, ako i postoji, Hudini Jovic to veoma vesto skriva. Jos jedan u nizu koji je preko veze dobio posao u FSS, ovo sto mi igramo je uzasno. Pocev od selekcije, preko postavke na terenu pa nadalje. Sta je  mislio da sa ovim Miladinovicem radi u 11 protiv azdaja iz Engleske, to i on sam verovatno ne zna. 

 

Nikakva steta nece biti i ako ne odu na SP, ova generacija je slaba za ovaj nivo fudbala i nema sta da ti bude krivo , jer nemaju apsolutno nista da ponude na svetskom U20. Mozda i verovatno ce neki od njih napraviti solidne karijere, neki mozda i odlicne , u buducnosti, to su jos uvek klinci, ali poenta je da je ovo vise puta gledan film, samo su starosne kategorije razlicite, nekad je to U17, nekad U19, nekad U21, nekad seniori, BataDjorizam dominira, sa duplim blokovima i def veznim tipa Jablani i Javorova Drva, operisani od lopte, a o fizikalijama da ne govorim. 

 

Bude i nekad neki uspeh, tipa U20 na Novom Zelandu , uz mnogo srece  jer smo sve meceve dobili na penale i produzetke i golovima u 90 min, ali ok, bude i uspeha, ali to su izuzeci koji samo potvrdjuju pravilo. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2022 at 4:54 PM, Markoss said:

Bojan Kovacevic je bas talentovan stoper. Grgic bio najbolji strelac Srpske lige Beograd u prvoj polusezoni, a Ajdar bas uvek isporuci za repstaciju. Petkovic korektan igracic.

 

Sasvim je dobar spisak ovo, kazem samo fale Mituljikici i Milovanovic, ovi su povredjeni, tacnije imaju neku operaciju, nisu ni sa prvim timom na pripremama, a stvarno ne znam sto Milovanovica nema. 

Miladinovic isto tako vrh

 

Nadam se da si gledao vcrs...

 

Umalo PETARDA

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zabelezio i Miletića broj 14 kao zalutalog na terenu. Ona zvezdina braća su valjda povređena a Milovanović nije ni pozvan. Ostalo je to što nešto vredi tu ali u odnoau na Engleze smo treća liga. A ovaj sa SK i dalje daje bod Austriji nakon dva poraza? Kako pa kako?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Englezi nisu ništa specijalno a imaju gol razliku 6:0 i 6 bodova e pa jbg sad. 😁No to za njih neće biti ni bitno što se tiče ove generacije jer pitanje je ako jedan dobije priliku da igra tamo neke godine za seniore. Mada ko zna, ako osvoje recimo ne sumnjam da će ih mediji pogurati i proglasiti novim prvacima sveta 😁

 

Nego daj da vidimo sa nama šta ćemo. Englezi će lako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na ovakvoj sceni se sve vidi, mante me repstativnih akcija protiv sh timova, ovde se sve jasno vidi. Ovo je jedna od najgorih mladih selekcija koja je IKADA izborila plasman na neko vece takmicenje, a u zadnje vreme se takmice sa U21 selekcijom, ne zna se koja je gora, i to vec nekoliko ciklusa zaredom. 

Mozemo mi da citamo narucene hvalospeve na raznim sajtovima , teren je jedino merilo. 

 

Isto ce ovako i Austrija da nas razvali, ta Austrija jeste primila 4 od Izraela, ali je isto tako izbacila Spaniju u kvalfikacijama i u to Spaniji na gostujucem terenu. 

 

Meni je samo zanimljivo, kako je ovaj tim uopste dosao do ovog Eura i na koji nacin su dobili Holandiju u gostima. Znam da smo otisli jer smo imali manje zutih karton od Ukrajne, to je dovoljan dokaz da je i ovaj plasman kroz iglene usi dosao. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

I ko je uoste ovaj selektor Jović?

Ako sam dobro razumeo Acu informaciju protiv Izraela,kaze bivsi fudbaler,ima i nastupe za nasu reprezentaciju?

S obzirom da je prvi radio prenos utakmice koji pamtim Crvena Zvezda Real Madrid iz 1986.god ,pa na dalje sve meceve Zvezde i reprezentacije sam dobro ispratio i zapamtio mnogo.

Ovakvog majstora nisam,promakao mi je.

Gde je taj igrao i sta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igrao za Cukaricki krajem 90tih, tad je verovatno i upisao nastup za A tim, kasnije bio u Izraelu, ali nije bilo interneta pa je sve to tada bilo nezabelezeno i slabo praceno. 

Secam ga se ja kroz maglu, po prezimenu i znam da je bio solidan spic u to vreme, ali kroz maglu i kroz izvestaje iz Zurnala. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako se ne varam imali smo dve od tri pobede i jedan remi sa Ukrajinom, tako smo došli. To bodovni gledano jeste kroz iglene uši ali realno uopšte nije loše. 

 

Ja nisam ni za taj pristup sportu ako ne možeš da osvojiš nemoj ni da se takmičiš. Mene samo nervira ovaj stav naš da izađeš da jednostavno ne igraš fudbal, ne takmičiš se. Igrači sa ovakvim trenerima jednostavno ne znaju šta treba da rade na terenu. Pogotovo kada su ovako mladi a ti ih opterećuješ nekim glupostima i pogrešnim stvarima za taj uzrast. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Igrao za Cukaricki krajem 90tih, tad je verovatno i upisao nastup za A tim, kasnije bio u Izraelu, ali nije bilo interneta pa je sve to tada bilo nezabelezeno i slabo praceno. 

Secam ga se ja kroz maglu, po prezimenu i znam da je bio solidan spic u to vreme, ali kroz maglu i kroz izvestaje iz Zurnala. 

Ja se iz tih godina Cuke sećam ,tad su Stankom bili valjda oni bas sareni dresovi i sećam se opasnog spica Voje Budimirovića i Pece Brzakovića na golu posle presao na futsal ,bio i trener golmana posle u reprezentaciji i Ekonomcu kod nas u Kg.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vlaDixXx said:

moze on kiksati koliko hoce,on je zagarantovan u Zvezdi,talentovani igraci ne mogu da pridju prvom timu

To je svuda nazalost

Molim te prestani sa hiperprodukcijom istovetnih postova na različitim temama. Pretpostavljam da su ljudi razumeli tvoju poruku.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Константин said:

Може ли неко да ми приближи овог нашег стручњака са клупе?

"Selektor omladinaca: Dobro smo izgledali, Englezi nas nisu nadigrali

„I dalje verujem u ove momke, za mene su oni – fenomenalni“, kaže Aleksandar Jović

 

Ja msm da je ovo dovoljno, kao i onaj plavi posle Farskih ostrva, oni se jos i hvale

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vlaDixXx said:

"Selektor omladinaca: Dobro smo izgledali, Englezi nas nisu nadigrali

„I dalje verujem u ove momke, za mene su oni – fenomenalni“, kaže Aleksandar Jović

 

Ja msm da je ovo dovoljno, kao i onaj plavi posle Farskih ostrva, oni se jos i hvale


Довољно. Значи још један мафијашко политички батађора испрдак у низу.

Код нас изгледа лакше постати фудбалски тренер него помоћни радник на бауштелу…

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Taj Jović je bio poznatiji po frizuri nego po igrama a kao trener je još gori nego što je bio fudbaler. Ako se dobro sećam uvalio se nekako i u Zvezdu i vodio genraciju '98 jedno vreme ali čekam da Markos potvrdi da li sam u pravu. Nažalost ogroman broj trenera koji radi sa klincima u Srbiji je sličan njemu ako ne i slabiji. Tek sad videh od ovog glsnogovorika pohvale na račun neđića čak i poređenje sa Piksijem i mogu da kažem da su nam klinci još i dobri kakav ološ radi sa njima i kako ih fudbalski obrazuje. neđić i trener ne ide u istu rečenicu a dobar deo igrača ove reprezentacije je njegov rad. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...