Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

bump :classic_laugh:

 

Eto plasirala se ova generacija sada na EP U19 pa možemo da ispratimo da li ćemo se plasirati i na SP U20. Potrebno je da budemo 5. Ili da prođemo grupu i odemo u polufinale EP-a ili da dobijemo u baražu trećeplasiranih ekipa. 

 

Srećno nam :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bojan Kovacevic je bas talentovan stoper. Grgic bio najbolji strelac Srpske lige Beograd u prvoj polusezoni, a Ajdar bas uvek isporuci za repstaciju. Petkovic korektan igracic.

 

Sasvim je dobar spisak ovo, kazem samo fale Mituljikici i Milovanovic, ovi su povredjeni, tacnije imaju neku operaciju, nisu ni sa prvim timom na pripremama, a stvarno ne znam sto Milovanovica nema. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju zasluženo nerešeno. Meni ostaje nejasnoća zašto Jović ne tera momke da igraju fudbal nego prespavamo dok ne primimo neki glup gol pa tek onda krene nešto da se igra. Mora to da se menja u svakoj našoj selekciji. Pojedinačno nema puno novog da se napiše. Stankovic i Ilić su iznad svih što je tiče Srbije, ne znam što je brzo zamenjen Lazetić a ni Stanković bez kojeg smo neprepoznatljivi na sredini. Od Motike se nećemo monogo leba najesti. Jednostavno nedefinisan igrač. Ovaj Zvezdin Leković mora da uči od Dragovića da bi bilo  nešto  od njega. Ima telo, zna da iznese loptu ali poatavljanje je užasno. Ne mogu da verujem da u celoj Srbiji nema desnog beka nego igra onaj momak koji se bori ali je kvalitet za Pinosavu najviše.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Meni ostaje nejasnoća zašto Jović ne tera momke da igraju fudbal nego prespavamo dok ne primimo neki glup gol pa tek onda krene nešto da se igra. 

Meni ovo nejasno kod svakog našeg trenera iskreno. Eto na ne bude da dosađujemo sa Piksijem, ali brate mili ajde realno zar nisu on i Paunović JEDINI treneri iz Srbije do sada koji žele da igraju fudbal sa svojom ekipom? Pa po cenu i primljenih golova. A kako može da se nagradi takav pristup videli smo u oba slučajeva. Ok Paunović je više nekako umereniji bio i vodio računa na nekim taktičkim sitnicama, ali je takođe njegova ekipa želela da igra fubdal. A o Piksiju ne moramo da trošimo više reči.

 

Jel se treneri naši plaše da kažu svojim igračima.. momci zajebite sve idite više igrajte taj fudbal. Ako si bolji, individualno kvalitetniji pa pokaži to na terenu majkumu, nadigravaj se slobodno, a ne da se plašiš da kreneš napred da ne primiš gol. I uvek primamo golove kada igramo bilo kako. Pa zašto onda da ne igramo fudbal na gol više ako je takav slučaj sa nama? Nekada će uspeti nekada ne, ali bar znaš da si izašao da im daš što više golova, a ne da budeš oprezan i čekaš nešto. 

 

Ne razumem zaista u čemu je problem sa našim trenerima?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dzoneee said:

Meni ovo nejasno kod svakog našeg trenera iskreno. Eto na ne bude da dosađujemo sa Piksijem, ali brate mili ajde realno zar nisu on i Paunović JEDINI treneri iz Srbije do sada koji žele da igraju fudbal sa svojom ekipom? Pa po cenu i primljenih golova. A kako može da se nagradi takav pristup videli smo u oba slučajeva. Ok Paunović je više nekako umereniji bio i vodio računa na nekim taktičkim sitnicama, ali je takođe njegova ekipa želela da igra fubdal. A o Piksiju ne moramo da trošimo više reči.

 

Jel se treneri naši plaše da kažu svojim igračima.. momci zajebite sve idite više igrajte taj fudbal. Ako si bolji, individualno kvalitetniji pa pokaži to na terenu majkumu, nadigravaj se slobodno, a ne da se plašiš da kreneš napred da ne primiš gol. I uvek primamo golove kada igramo bilo kako. Pa zašto onda da ne igramo fudbal na gol više ako je takav slučaj sa nama? Nekada će uspeti nekada ne, ali bar znaš da si izašao da im daš što više golova, a ne da budeš oprezan i čekaš nešto. 

 

Ne razumem zaista u čemu je problem sa našim trenerima?

Linija manjeg otpora da ne upotrebim tezu reč. Da bi se forsirala igra na terenu treba to nekako i pokazati igračima u praksi a tu naši treneri nisu baš uspešni. Lakše je postaviti ekipu u blok i pustiti da protivnik vodi igru dok mi čekamo prekid i inspiraciju pojedinaca da nekako uvalimo gol. Ja sam dosta starija generacija i pamtim kako su Španci igrali fudbal još 80-tih, to je bio horor, borba, tučnjava sve samo ne fudbal a onda se tamo nekako dosetio( kazu Krojf) da krene od mladih kategorija i selektuje igrače koji znaju fudbal, (ne mora da su jaki i visoki).Onda su velikim radom došli do toga da sad tamo svako zna da igra fudbal. Kod nas niko ne radi na tome a ne vidim ni da se Piksi nešto tu gura ili pita. Isto je i u klubovima malo je Voša nešto igrala dok je pokojni Kosanović tamo radio, isto i Partizan dok je bio stari Trba u OŠ. Sad svi jure da izbace pojedinca i ne zanima ih razvoj većeg broja igrača.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Linija manjeg otpora da ne upotrebim tezu reč. Da bi se forsirala igra na terenu treba to nekako i pokazati igračima u praksi a tu naši treneri nisu baš uspešni. Lakše je postaviti ekipu u blok i pustiti da protivnik vodi igru dok mi čekamo prekid i inspiraciju pojedinaca da nekako uvalimo gol. Ja sam dosta starija generacija i pamtim kako su Španci igrali fudbal još 80-tih, to je bio horor, borba, tučnjava sve samo ne fudbal a onda se tamo nekako dosetio( kazu Krojf) da krene od mladih kategorija i selektuje igrače koji znaju fudbal, (ne mora da su jaki i visoki).Onda su velikim radom došli do toga da sad tamo svako zna da igra fudbal. Kod nas niko ne radi na tome a ne vidim ni da se Piksi nešto tu gura ili pita. Isto je i u klubovima malo je Voša nešto igrala dok je pokojni Kosanović tamo radio, isto i Partizan dok je bio stari Trba u OŠ. Sad svi jure da izbace pojedinca i ne zanima ih razvoj većeg broja igrača.

 

 Zar je Kosanović umro? 🙄

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vlaDixXx said:

Ne igraju za prvi tima,ali pozivi stizu

Pa za U19 reprezentacije, realno u svim reprezentacijama, malo ko igra za prvi tim.

Koliko god mi prihvatali stvari previše ozbiljno, ovo takmičenje je pre svega razvojno, pa se samim tim igra svake godine. Možda ovo ima neku težinu pošto je kvalifikaciono za SP, i lepo je otići tamo, ali realno mnogo bitnije je da mi dobijemo igrače.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Pa za U19 reprezentacije, realno u svim reprezentacijama, malo ko igra za prvi tim.

Koliko god mi prihvatali stvari previše ozbiljno, ovo takmičenje je pre svega razvojno, pa se samim tim igra svake godine. Možda ovo ima neku težinu pošto je kvalifikaciono za SP, i lepo je otići tamo, ali realno mnogo bitnije je da mi dobijemo igrače.

Za reprezentaciju poput Srbije je svako takmičenje značajno pošto naši mladi igrači jedino tad mogu da se uporede sa svojim vršnjacima i uvide da li im nešto nedostaje.

Večeras igramo protiv Engleza i eto baš dobre prilike da se vidi ko ima kvalitet. Naše lige su preslabe i prebrzo određenim igračima dodele naziv "super talenta" pa jedino kroz ova takmičenja reprezentacije može da se pravi selekcija igrača.

Odlazak na SP i igranje sa vršnjacima iz celog sveta je posebno dobro za mladog igrača da uvidi koliko je brz, dobar u skoku, tehnici, taktici. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Pa za u21 dosta njih i ne igra za Cukaricki, a pozivani su, isto u u19... Bolje pozvati nekog iz druge lige, pa makar igrao 

 

Evo za u21 Rogan, Ergelas, Belic, nisu skupili 30 utakmica ukupno, Drezgic i Lukic malo vise igraju, a i oni su rezerve...

Poslednje igrace koje su uvodili u prvi tim, to je bilo dok je Veselinovic bio trener pre jedno 4,5 godina 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vlaDixXx said:

Pa za u21 dosta njih i ne igra za Cukaricki, a pozivani su, isto u u19... Bolje pozvati nekog iz druge lige, pa makar igrao 

 

Evo za u21 Rogan, Ergelas, Belic, nisu skupili 30 utakmica ukupno, Drezgic i Lukic malo vise igraju, a i oni su rezerve...

Poslednje igrace koje su uvodili u prvi tim, to je bilo dok je Veselinovic bio trener pre jedno 4,5 godina 

Ti računaš da klinci iz  U19 moraju da igraju za prvi tim ekipe u kojoj treniraju da bi bili pozvani u reprezentaciju? 

U21 ne bih komentarisao tamo je odavno rasulo, gubili smo od smešnih ekipa i kad su igrali Vlahović, Jović Ivan Ilić, znam situaciju kad je selektor bio Stolica da je imao cedelju ko mora da igra makar i van pozicija na kojoj obično igra.

Za ovu U19 jedini koji nije sa ekipom a po kalitetu je trebalo da bude u sastavu je Milovanović iz Partizana. Ako ćemo iskreno ni on nije puno igrao za prvu ekipu!

Link to comment
Share on other sites

Elem, što se tiče našeg primarnog cilja, a to je minimum peto mesto. Danas moramo da izvučemo što bolji rezultat protiv Engleza i da se borimo za prva dva mesta u grupi. Da će biti lako - neće.

Treće mesto nas vodi u play off, a verovatno nas tamo čekaju Rumuni. Ono što sam ja gledao Rumune, mogu da kažem da su jako opasna reprezentacija, i sada da ne mračim nešto previše, ali čini mi se da ćemo lakše među prva dva, nego što ćemo moći da ih dobijemo.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana u19 komična za sad, kao i prvom meču

osim Krsmanovica koji ce biti vrhunski levi bek.. 

Ne igra Motika umesto igraca Cukarickog(decko za sada je jako slab) 

 

Vidim da je na pripremema Zvezde golman Strahinja Manojlovic, nadam se da ce biti pozvan za u21 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...