Jump to content

Kosarkaska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Just now, Stondisha said:

 

Nisam, zazvoni telefon, drugi treći sastanak ovaj i sad videh da sam imao viziju jutros nekad... 😞

Aaa...jep'se :twak::classic_biggrin:

Steta sto nisi..volim da vidim kad neko lepo naplati takvu ideju..krivo mi je kao da sam ja propustio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta bezveznih meceva u ovom 1.kolu SP-a, pa je i ponuda poprilicno bezvezna. 🤨 Mislio sam i da nista ne odigram, al' ipak izabrah jedan par, tek da se isprati ovo otvaranje sampionata.

 

 

Argentina - South Korea (+20.5) ..... 2 (1.80) 

Pa, sta znam...Generalno, Argentina bi ovo mogla rijesiti i sa 25-30-35 poena razlike, al' poslednjih godina sam pratio juznokorejsku ligu i odredjeni pomaci u napretku njihove kosarke su definitivno vidljivi. Veliki problem je i dalje to sto su bas ozbiljno hendikepirani u visini i masi pod kosem.  A zbog odredjenih pravila u domacoj ligi jos veci problem predstavlja to sto njihovi igraci uopste nisu nauceni kako da igraju protiv vrhunskih visokih igraca. Otuda imaju gomilu losih odluka u igri, jer njihovi spoljni igraci, u strahu od ulaska u reket, uzimaju dosta nerezonskih suteva. Ipak, dosta se radilo na tome i djeluje da polako mijenjaju neke navike. Dosta se i ulagalo u domacu ligu poslednjih godina, pa su zahvaljujuci odlicnim ugovorima privlacili i veoma kvalitetne strance. Koreja je na SP 2014.godine dozivjela sve poraze i to veoma ubjedljivo. Ipak, zbog ociglednih hendikepa, u skoro svim utakmicama pad je dolazio tek u 2.poluvremenu. Trenutno djeluje da su nesto bolji u odnosu na taj period. Jarod Stevenson aka Moon Tae-jong je bio dugogodisnji izbor za tog naturalizovanog igraca, mada je on vec otpocetka bio u silaznoj putanji i ni blizu top nivoa na kojem je svojevremeno igrao. Samim tim, Ricardo Ratliffe djeluje k'o mnogo bolja opcija, jer prije svega donosi i odredjenu cvrstinu u odbrani i bar u toj promjeni se osjeti poboljsanje. Za razliku od proslog SP-a imaju i nesto bolje domace igrace. U prijateljskim mecevima, protiv 3 ucesnika SP-a, drzali su egal protiv Litvanije 28 minuta, protiv Ceske su imali odlicne periode, a savladali su Angolu. U sustini, uvijek teze ka tome da igraju veoma brzu kosarku, a i njihov selektor maksimalno forsira i trazi od igraca da nastave da sutiraju cak i kada upadnu u negativnu fazu. Ako im se "otvori" u pojedinim dijelovima meca, mogli bi pruziti prihvatljiv otpor. 

Link to comment
Share on other sites

Pa, besmisleno mi je da "skacem" sa jednog na drugi kraj foruma samo da bih ostavio nesto sto u sustini ovdje i pripada. 🙂 Jos ako eventualno odigram i WNBA, bez veze mi je da jedno pisem ovdje, a onda drugo na drugom kraju foruma. 

Link to comment
Share on other sites

Chicago Sky - Phoenix Mercury (+3.5) ..... 2 (1.83)

Odigrati na Phoenix vec neko vrijeme se ne razlikuje od igranja ruleta. Uzasno nestabilna ekipa, al' ipak cu se drzati svog uvjerenja da ove sezone imaju kvalitet da se bore za titulu, ukoliko ovaj finis regularnog dijela sezone iskoriste na pravi nacin i odrze fokus na maksimumu u Play Off-u. Phoenix je nedavno izasao iz najturbulentnijeg perioda sezone, nakon suspenzija koje su dobile kljucne igracice(Griner, Tauresi), zbog ucestvovanja u incidentu koji je skoro doveo do masovne tuce na parketu. S obzirom na to da imaju tezak raspored do kraja regularnog dijela, vjerovacu da ce Phoenix biti motivisan u vecerasnjoj, ipak nesto "laksoj" utakmici, jer je Chicago pomalo precijenjen nakon igara i rezultata koji su iznad realnog kvaliteta tima. 

Link to comment
Share on other sites

Argentina - Russia (+7.5) ..... 2 (1.87)

Ovaj sastav Argentine sam gledao i na americkim sampionatima i mislim da su poprilicno precijenjeni. I dalje pokusavaju da u svakom mecu nametnu stil igre koji ih je krasio u nekom ranijem periodu, trenutno zaista igraju sa mnogo samopuzdanja koje su prenijeli sa prijateljskih utakmica, Koreji su ubacili cak 17 trojki, al' na osnovu vidjenog sa prethodnih sampionata nemaju bas toliko kvaliteta da u kontinuitetu "guraju" na takav nacin. Veoma rijetko su prikazivali neku dopadljivu igru. Cesto su znali da zabaguju pod nesto jacim pritiskom i imaju jako malo rjesenja u igri kada ih ne sluzi sut. Protiv slabijih protivnika su to prevazilazili individualnim kvalitetom, al' to je uvijek zahtijevalo maksimalno "raubovanje" Scole i Campazza koji su nerijetko na parketu provodili i punih 40 minuta. Rusija, cak i u ovakvom sastavu, je ipak na nesto visem i ozbiljnijem nivou i mislim da bi Argentina mogla da bude u problemu ukoliko suterski ne udje dobro u utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Derik Vilijams + 12,5 Dosta je skraćena rotacija na visokim pozicijama, a čovek je posle Nanda glavna napadačka opcija Fenera. Zvezda ne igra dobro defanzivu, curi na sve strane, tako da ga očekujem na 15-ak poena.

Kalates +12,5 Čovek koji igra 35 minuta se mora uzeti na ovoj granici. Alfa i Omega Panate ima solidan mečap večeras i očekujem da izvuče dosta bacanja, a uz sve to očekujem baš neizvestan meč i njega na 35 minuta.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Liska Manjina said:

Derik Vilijams + 12,5 Dosta je skraćena rotacija na visokim pozicijama, a čovek je posle Nanda glavna napadačka opcija Fenera. Zvezda ne igra dobro defanzivu, curi na sve strane, tako da ga očekujem na 15-ak poena.

Kalates +12,5 Čovek koji igra 35 minuta se mora uzeti na ovoj granici. Alfa i Omega Panate ima solidan mečap večeras i očekujem da izvuče dosta bacanja, a uz sve to očekujem baš neizvestan meč i njega na 35 minuta.

1/2 brat Derik ostao na nuli, niko nije očekivao toliko tvrdu utakmicu

 

Za danas:

Zenit - Barsa doh2 5,5 Puno kvalitetnija ekipa, očekujem pobedu od 10 razlike

Brendon Dejvis +11,5 Zenit je očajno izgledao u Berlinu, a odbrana im nije postojala tako da očekujem 4-5 zicera za Dejvisa. a za ostalo će se izboriti sam

Ćaćo Rodrigez +13,5 Prva violina Milana, od njega će sve polaziti. Žalgiris se nije pokazao dobro na otvaranju, svakako Lekavičius nije osoba koja će zaustaviti Ćaća. Očekujem ga motivisanog večeras sa 30+ minuta na terenu

Oli - Valensija 1

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

1/2 brat Derik ostao na nuli, niko nije očekivao toliko tvrdu utakmicu

 

Za danas:

Zenit - Barsa doh2 5,5 Puno kvalitetnija ekipa, očekujem pobedu od 10 razlike

Brendon Dejvis +11,5 Zenit je očajno izgledao u Berlinu, a odbrana im nije postojala tako da očekujem 4-5 zicera za Dejvisa. a za ostalo će se izboriti sam

Ćaćo Rodrigez +13,5 Prva violina Milana, od njega će sve polaziti. Žalgiris se nije pokazao dobro na otvaranju, svakako Lekavičius nije osoba koja će zaustaviti Ćaća. Očekujem ga motivisanog večeras sa 30+ minuta na terenu

Oli - Valensija 1

Higins je Out uz Ertela i Pangosa od ranije. Da znas samo

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...