Jump to content

Kosarkaska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Detroit Pistons - Orlando Magic ..... 1 (1.54) - ukljucujuci produzetke

Nije Detroit u dobroj formi, pa samim tim ni kvota nije bas naprivlacnija. Ipak, uprkos nesto boljim rezultatima u poslednje vrijeme, ni Orlando ne briljira ove sezone, a u vecerasnjoj utakmici ce biti i osjetno oslabljeni. Osim Vucevica, kojeg ocekuje jednomjesecna pauza, Orlando ce u ovom mecu biti i bez Aarona Gordona, koji se oporavio, al' je ipak odluceno da ce preskociti ovo gostovanje. Relativno "cista" situacija za Detroit koji bi ionako trebalo da pobjedjuje ovakvu vrstu utakmica na domacem terenu.

 

Unics Kazan - Zenit (+3.5) ..... 2 (1.81)

Zenit se jos uvijek muci da uhvati bilo kakav momentum, al' nikako ne uspijevaju da povezu par dobrih rezultata. Medjutim, imaju dosta dobrih perioda u vecini utakmica i nekako sam utiska da uopste nisu losi kao sto rezultati sugerisu. Ovo tesko gostovanje Unicsu mozda i nije najbolja sansa za izlazak iz rezultatske krize, al' ipak mislim da igraju dovoljno dobro da ih namuce.

Link to comment
Share on other sites

Beijing Royal Fighters - Beijing Ducks ..... 1 (1.81) - ukljucujuci produzetke

Ducksi su rezultatski solidno otvorili ovu sezonu, al' ipak ne igraju bas onako k'o sto se mozda ocekivalo. Mnogo se muce u skoro svakom mecu, pri cemu su u poslednja 2 meca dozivjeli veoma ubjedljive poraze. A za danasnji derbi bi mogli biti i poprilicno oslabljeni, s obzirom na to da je prva zvijezda ekipe Jeremy Lin povrijedjen. Propustio je poslednji trening, pod velikim je znakom pitanja i prema poslednjim informacijama realne su sanse da ne zaigra, tako da bi gosti mogli ostati samo sa jednim strancem.

Link to comment
Share on other sites

90:91

 

Al' kakvi su ovo dunsteri...U 4.cetvrtinu usli sa +20, iz minuta u minut prosipali prednost, 

u poslednjih 30 sekundi usli sa +6, u finisu meca bar 5-6 puta bili polovicni sa slobodnih bacanja i na kraju primise trojku u poslednjoj sekundi. 

Link to comment
Share on other sites

Indiana Pacers - Atlanta Hawks ..... 2 (5.53) -ukljucujuci produzetke

Atlanta se malo stabilizovala u poslednjih nekoliko dana, nakon par veoma ubjedljivih poraza, al' rezultatski se nista nije promijenilo. Ipak, ove sezone ionako ne igraju pod tom vrstom ocekivanja, pa samim tim ne vjerujem ni da sve to utice na ekipu. Problem predstavlja Collinsova suspenzija, ali u Youngu i Parkeru imaju dovoljno napadackog potencijala da ugroze ovakvu vrstu protivnika, a ni klupa im uopste ne djeluje toliko lose. Indiana u odlicnoj formi, al' na to je dosta uticao i veoma lagan raspored. Cak i sa Oladipom, ciji povratak bi se mogao ocekivati krajem sledece sedmice, Indiana mi je poprilicno nedefinisana ekipa i mislim da nisu bas takva vrsta favorita da im se moze vjerovati na ovako nisku kvotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cedevita Olimpija (+5.5) - Crvena zvezda ..... 1 (1.83)

Za ocekivati je neku reakciju domacina nakon debakla u Zadru. Stabilizovali se u poslednjih mjesec dana, povezali su dobre rezultate u svim takmicenjima i ne vjerujem da im je samopouzdanje nestalo preko noci, dok kvalitet definitivno imaju. Iako nisu bas ekipa os povjerenja, ipak djeluje da su bas previse potcijenjeni ovdje, narocito ako se u obzir uzme cinjenica da Zvezda bukvalno rudari za svaku pobjedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Virtus Bologna - Cantu (+12.5) ..... 2 (1.81)

Virtus jos uvijek bez poraza u talijanskoj ligi, al' u nekim mecevima su imali nenormalno mnogo srece i zaista mi je utisak da im je dosadasnji ovosezonski skor mnogo bolji od same igre. Kvalitet ekipe nije sporan, al' ima tu dosta rupa u njihovoj igri i jos vise padova i losih perioda tokom kojih samo od protivnika zavisi da li ce ih iskoristiti. Nije Cantu u dobroj formi, al' generalno obrisi njihove igre izgledaju dosta bolje u poredjenju  sa nekim prethodnim sezonama i mislim da imaju kvalitet da se izdignu iznad trenutne rezultatske krize, a u ovom slucaju da protivniku stvore odredjene probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rasta Vechta (+3.5) - San Pablo Burgos ..... 1 (1.86)

Iako su nesto slabiji u odnosu na proslu sezonu, mora se priznati da Vechta nije izgubila nevjerovatnu proslosezonsku energiju. Imaju oscilacije, ali su pokazali da su sposobni da se relativno brzo oporave, pa samim tim, nakon poraza u domacem sampionatu, ocekujem reakciju i dobar pristup s njihove strane u vecerasnjem mecu. Mislim da trenutno imaju i dovoljno dobru formu i prije svega stil igre koji Burgosu moze stvoriti mnogo problema, jer spanska ekipa ipak preferira nesto sporiji ritam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cibona - Igokea (+3.5) ..... 2 (1.88)

Poprilicno haoticna igra i jos gora forma Igokee u dosadasnjem dijelu sampionata, al' za ocekivati je da ipak u jednom trenutku "otcepe". Imaju kvalitet, pa uprkos trenutnoj situaciji mislim da nisu za potcjenjivanje. Imali su odredjene probleme sa povredama, sto je samo dodatno otezalo situaciju, medjutim uprkos tome imaju dovoljno kvaliteta da stvore Ciboni dosta problema.

Link to comment
Share on other sites

Ironi Nes Ziona - Maccabi Rishon (+1.5) ..... 2 (1.88)

Maccabi Rishon poprilicno oscilira sa igrom, al' cijele sezone uspijevaju da uspjesno izguraju veoma neizvjesne zavrsnice. Karakter imaju, bas kao i odredjeni kvalitet. Imaju par problema sa povredama, al' vidjeh da su prije nekoliko dana doveli James Kelly-a, cime bi u velikoj mjeri mogli "pokrpiti" rupe. Kellya sam gledao jos u njegovoj prvoj profi sezoni, gdje je, nastupajuci za juznokorejski Incheon, ostavio fantastican utisak. Iako kvalitet lige nije bio odgovarajuci za neke konkretnije zakljucke, ipak je djelovao odlicno i ostavio je utisak igraca koji je definitivno "ispod radara" i koji bi mogao biti ozbiljan faktor i na visem nivou. Nes Ziona je i te kako opasna ekipa, u dobroj su formi, medjutim cijenim da je nesto veci (timski) kvalitet ipak na strani gostiju, tako da cu im vjerovati u danasnjem duelu.

Link to comment
Share on other sites

Reggiana - Pallacanestro Trieste (+8.5) ..... 2 (1.78)

Trieste dosta slabiji ove sezone, bar rezultatski. Mada, ne igraju toliki lose i ovako na prvu mi ne djeluju bas k'o veliki autsajderi u ovom duelu. Reggiana jeste nesto bolja u odnosu na proslu sezonu, ali i dalje su poprilicno nekonstantni, pa i ukoliko pobijede ovdje, mislim da su dobre sanse da ovo bude veoma neizvjestan mec.

Link to comment
Share on other sites

Real Madrid - Milano (+11.5) ..... 2 (1.87)

Milano u potpunom kontraritmu u poslednje vrijeme, sa 4 uzastopna poraza u Evroligi, pa ovaj mec mozda i ne dolazi bas u najboljem trenutku za njih. Mada, s druge strane, mozda im je upravo i potreban jedan ovakav mec, bez rezultatskog pritiska, al' isto tako i mec koji bi ponovo mogao da ih "pokrene", prije svega na psiholoskom planu. I dalje imaju dovoljno kvaliteta da odigraju vrhunski protiv svakog protivnika i da se izdignu iznad trenutne forme. Nemanja Nedovic je OUT, al' njegovo odsustvo bas i nije neki (pre)veliki hendikep. Osim njega, Milano nema drugih problema sa povredama, tako da ce veceras biti u najjacem sastavu. Sto se tice Real Madrida, Sergio Llull ce propustiti vecerasnju utakmicu zbog povrede.

Edited by x|o
Link to comment
Share on other sites

Charlotte Hornets (+4.5) - Sacramento Kings ..... 1 (1.90)

Hornetsi bas previse potcijenjeni ove sezone. Sigurno da su odlaskom Kembe Walkera izgubili taj neki ekstra kvalitet, al' dobar dio tima iz prethodnog perioda je jos uvijek tu, imaju sasvim dovoljno kvaliteta i da namuce i da pobijede poveci broj timova u ligi, narocito na domacem parketu, pa samim tim ne bih otpisao njihove sanse u vecerasnjoj utakmici. Marvin Williams se vraca u sastav nakon problema sa povredom.

Link to comment
Share on other sites

Bandirma - Antwerp Giants (+8.5) ..... 2 (1.80)

Kvota na Bandirmu(ex-Banvit) je pocela da pada, al' ne vidim bas neki jak razlog za to pomijeranje. S jedne strane jesu bolja ekipa od Belgijanaca, dok s druge strane nisu bas na nivou iz ranijih sezona u kojima su igrali fantasticnu kosarku i samim tim nisu vise od povjerenja, narocito u ovakvoj vrsti utakmice. Belgijski timovi nerijetko znaju da "izdivljaju", narocito protiv "ranjivijih" ekipa, u mecevima u kojima nemaju veliki pritisak. Jedan od bitnijih igraca u rotaciji Victor Sanders je OUT zbog povrede, al' njegov izostanak nije bas nenadoknadiv gubitak. Svi kljucni igraci su na raspolaganju, pa cu vjerovati da Antwerp Giants ima dovoljno kvaliteta sa odrzi ovu utakmicu u egalu.

Link to comment
Share on other sites

Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos (+6.5) ..... 2 (1.81)

Odlican je Maccabi ove sezone, manje-vise ocekivano, nakon nekoliko sezona koje su proveli u prosjecnosti. Ipak, ne bih bas rekao da su veliki favoriti u ovom mecu. PAO definitivno u ozbiljnom usponu, a i mentalno djeluju sasvim ok, pa ne vjerujem da ce tako lako ispustiti utakmicu. Maccabi i veceras bez Blacka i Casspia.

Link to comment
Share on other sites

Em su prosuli +16, em su u poslednjih 7 minuta postigli samo 2 poena.  😁 Fascinantno je da nakon svega nisu ni hendikep pokrili. Vise ni sam ne znam koliko je puta u poslednje vrijeme ekipa na koju sam odigrao ispustila ogromnu prednost. 🤕 

 

Gledam samo ovu poslednju stranicu na ovoj temi... Beijing Royal Fighters izgubili nakon sto su imali preko 20 razlike u 2.poluvremenu, u poslednju cetvrtinu usli sa +20, u poslednjih 30 sekundi imali +6, bar nekih 5 puta bili polovicni sa penala u zavrsnici i na kraju primili trojku u poslednjoj sekundi meca. Atlanta imala +17, promasili slobodno bacanje u samom finisu regularnog dijela i na kraju izgubise u produzetku. Maccabi Rishon izgubio nakon sto su imali skoro +20. PAO prosuo +16 i u poslednjih 7 minuta postigli samo 2 poena. A bilo je jos par meceva koje nisam kacio ovdje. 

 

Nedavno Braunschweig u 4.cetvrtinu usao sa +25 i na kraju izgubio utakmicu. Poslednju cetvrtinu izgubili rezultatom 15:43. Tu nisam pao, al' junacki su se potrudili... 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...