Jump to content

Kosarkaska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Detroit Pistons - Charlotte Hornets (+4.5) ..... 2 (1.73)

Nakon trejda Drummonda i povrede Griffina kojom je okoncao sezonu, Detroit je manje-vise zavrsio sa nekim ozbiljnim ambicijama za ovu sezonu. Imaju i dodatne, ozbiljne probleme sa povredama igraca, pa pretpostavljam da Charlotte ima realnu sansu da prekine negativnu seriju rezultata. Mislim da i pod drugacijim okolnostima nisu bas drasticno losija ekipa od Pistonsa, dok ih trenutne okolnosti stavljaju u ravnopravan polozaj, pri cemu su mozda cak i bolji.

Link to comment
Share on other sites

Nantes - Rouen (+3.5) ..... 2 (1.85)

Rouen u padu forme, sa 3 uzastopna poraza i ovo gostovanje mozda i nije bas najbolja sansa za izlazak iz krize. Al' uprkos svemu, cak i pored dosta solidnog kvaliteta koji posjeduje domacin, vjerujem da je Rouen makar za nijansu bolja ekipa, tako da cu se ovdje ipak drzati kvaliteta. Nemaju neke probleme sa sastavom, roster su kompletirali, neki igraci su se vratili iz povrede, zbog cega su se nedavno rastali sa Domagojem Bosnjakom, tako da makar s te strane imaju cistu situaciju. Motivacije im veceras ne bi trebali da manjka, pa vjerujem da mogu odigrati dobru utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers (+3.5) ..... 2 (1.87)

Kod Pelicansa je Ingram pod (relativno ozbiljnim) znakom pitanja za vecerasnju utakmicu, al' cak i sa njim u sastavu mislim da su inferiornija ekipa u ovom duelu. Sigurno da na neko sutersko "ludilo"(a ofanzivni potencijal definitivno imaju) New Orleans moze pobijediti apsolutno svaku ekipu u ligi, al' isto tako potpuni nedostatak angazovanosti u odbrani ponistava veci dio onoga sto urade na suprotnoj strani. Portland mi je jednostavno ozbiljnija, cvrsca i generlno ekipa koja je sposobna da podigne nivo igre onda kada je potrebno. 

Link to comment
Share on other sites

Brescia - Fortitudo Bologna (+5.5) ..... 2 (1.88)

Mec talijanskog kupa! Brescia u bas osjetnom padu forme nakon perioda fantasticnih igara i rezultata. Seriju od 4 uzastopna poraza su prekinuli teskom pobjedom u poslednjem kolu talijanskog sampionata i to nevjerovatnim preokretom u 4.cetvrtini. U neku ruku ovaj preokret bi mogao ozbiljno da podigne samopouzdanje ekipi, al' u ovom trenutku opsti utisak ipak ostaje los. Fortitudo nije u nekoj pretjerano dobro formi, al' solidno guraju, a imaju i sasvim dovoljno kvaliteta. U mec ulaze bez nekih ozbiljnih problema sa povredama, tj. prakticno su u najjacem sastavu, plus nemaju ni pritisak, pa vjerujem da iz jedne takve pozicije imaju finu sansu da ugroze Bresciu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boca Juniors - Obras (+5.5) ..... 2 (1.80)

Boca mozda ima za nijansu veci ofanzivni potencijal, al' mislim da generalno uopste nisu bolji od gostiju, pogotovo ne u ovolikoj mjeri. Obras je veoma dobra ekipa, i individualno i timski. Ekipa sa jasno definisanim stilom igre, uigrana, pa iako Boca moze dosta toga ponistiti ukoliko ih krene sut, Obras zaista tesko odstupa od svog pristupa i stila i samim tim vjerujem da nece (pre)rano ispustiti utakmicu iz ruku. Nemaju probleme sa sastavom.

Link to comment
Share on other sites

Venezia-Brindisi  (-2.5)  H1  (1.95) bet365

 

Venezia je dosla do finala tako sto je odigrala dve uzuzetne utakmice i pobedila dva najveca favorita za osvajanje Virtus Bolonju i Milano.  Igraju jednu cvrstu i disciplinovanu kosarku i mali broj ekipa u Italiji ima odgovor na njihovu igru. U prvenstvu placaju cenu igranja Evrokupa gde su na pragu cetvrtfinala, ali verujem da ce se i tu popraviti i sigurno plasirati u plejof.Po meni su kvalitetniji tim od Brindisija i verujem da ce to pokazati na terenu.  Mislim da veceras nece propustiti priliku da osvoje prvi kup u svojoj istoriji. Ne treba zanemariti cinjenicu da je Brindisi svoju utakmicu polufinala zavrsio sinoc oko 23:00 casova i da je Venezia imala vise vremena za odmor sto nije za potcenjivanje u kup takmicenjima gde finalisti odigraju 3 utakmice u 3 dana. Ja igram ovo sa jacim ulogom. Srecno.

 

J. Vesely 12.5 (1.85)

 

Nakon duzeg vremena neigranja usled brojnih povreda Veseli jos ponovo poceo da lici na onog igraca koji je dominirao godinama unazad u Evropi.  To pokazuje u EL gde je na poslednje 4 utakmice bio dvocifren ali u cetvrtfinalnoj i polufinalnoj utakmici turskog kupa koje je zavrsio sa po 15 poena. Ocekujem da dvocifren bude i danas u finalu u utakmici protiv Darusafake. Granica jeste veca za 2 poena nego u tim utakmica, ali mislim i da preko ove ide u plus. Darusafaka jeste dobra ekipa ali evidentno ima problema u odrani sa protivnickim centrima, pa su tako od Efesovog Plajsa i Galatasarajevog Augustusta koji su realno klasa ispod Veselog primili 10 odnosno 11 poena. Raduje i to sto Veseli na ovom turniru odlicno sutira bacanja koja su mu velika boljka kroz celu karijeru pa mislim da ova granica nece biti problem u priblizne procente. 

 

Zalgiris-Rytas 153.5  +  (1.83) bet365

 

Finale kupa i duel dva najveca rivala u litvanskoj kosarci.Inace turnir se igra u Kaunasu. Granica na poene je nesto niza za standarde danasnje kosarke. Mislim da ce ovu granicu izvuci u plus Zalgiris koji nestvarno dobro sutira za 3 u poslednjih nekoliko utakmica. Recimo poslednja 4 meca u Evroligi su za 3 sutirali redom protiv Efesa 19/31 (61%), protiv Olimpijakosa 14/22 (63%), Asvela 6/15 (40%) i Albe 14/27 (52%). Ne bih smeo da se kladim da nece i danas zatrpati kos Ritasa pogotovo zato sto se igra u njihovoj areni, pa iako se njihovi medjusobni duel poslednjih par godina zavrsavaju sa nesto manjim brojem poena mislim da to sada nece biti slucaj. 

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2020 at 1:16 PM, MrTripleDouble said:

Venezia-Brindisi  (-2.5)  H1  (1.95) bet365

 

Venezia je dosla do finala tako sto je odigrala dve uzuzetne utakmice i pobedila dva najveca favorita za osvajanje Virtus Bolonju i Milano.  Igraju jednu cvrstu i disciplinovanu kosarku i mali broj ekipa u Italiji ima odgovor na njihovu igru. U prvenstvu placaju cenu igranja Evrokupa gde su na pragu cetvrtfinala, ali verujem da ce se i tu popraviti i sigurno plasirati u plejof.Po meni su kvalitetniji tim od Brindisija i verujem da ce to pokazati na terenu.  Mislim da veceras nece propustiti priliku da osvoje prvi kup u svojoj istoriji. Ne treba zanemariti cinjenicu da je Brindisi svoju utakmicu polufinala zavrsio sinoc oko 23:00 casova i da je Venezia imala vise vremena za odmor sto nije za potcenjivanje u kup takmicenjima gde finalisti odigraju 3 utakmice u 3 dana. Ja igram ovo sa jacim ulogom. Srecno.

 

Zaboravih ovo da apostrofiram, sjajan bet, fino sam  se opario, uložih trećinu banke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Kakvi su Finci trenutno? 
Mogu li nasi do neke hendikep pobede (ciljam na 3.5/4.5 hendikep)?

Ima spisak svih rostera ekipa koje igraju na sajtu FIBA. Mislim da je ova ekipa prosla svoj zenit. Glavni igraci su Salin i Murphy obojica odlicni trojkasi i igraju Endesu. Iza njih Wilson i Huff koji su vec u godinama(35). Vidim da je i na spisku Koponen, ne znam zasto jer igra EL sa Bajernom. Ko znam, mozda mu i dopuste da igra drugu utakmicu u nedelju protiv Svajcarske. Sve u svemu nije ekipa od koje se tresu gace, ali ce sigurno kod kuce igrati iznad svojih realnih mogucnosti. I ja sam se razmisljao o hendikepu ali kad sam bacio pogled na nas roster i ne uliva mi nesto poverenje pogotovo sto nece biti Tea da poveze ekipu(nisam siguran cak ni da je i dalje u stanju to da uradi?!). Ne treba zaboraviti kako smo se i u proslim prozorima mucili na gostovanjima. Po meni i ovo za preskok, mada vuce da se odigra barem neka cista 2 patriotski. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uni Girona W - Schio W (+1.5) ..... 2 (1.93)

Schio mi je ovdje prosto bolja ekipa. Mozda je u odredjenoj mjeri motivacija vise na strani Girone, jer "hvataju poslednji voz", al' Schio nakon jucerasnjeg poraza Montpelliera ima sansu da preuzme i ujedno obezbijedi 2. mjesto na tabeli, tako da ni njima nece manjkati motivacije. Takodje, najbolja igracica Schia Sandrine Gruda se vraca u sastav nakon sto je propustila poslednjih par meceva, tako da su u punom sastavu za ovo gostovanje.

 

Baskonia - Zalgiris ..... 1 (1.91) - ukljucujuci produzetke

Ostala je nedavno Baskonia bez Pierria Henry-a, koji je dozivio ozbiljniju povredu, al' to su vec rijesili dovodjenjem Semaj Christon-a. Mnogo oscilacija cijele sezone, al' to je u neku ruku i njihova tradicija. Ipak, uvijek su znali da drasticno podignu nivo igre cak i u periodima velike krize, tako da ih uopste ne bih potcjenjivao. Vecerasnji mec im je od ogromne vaznosti, Ivanovic je u najavi meca rekao da je ekipa spremna, pa uz prednost domaceg terena vjerujem da vecerasnju utakmicu mogu uspjesno odraditi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od 11,5 za 2 sata je otiso hednikep na 32,5 pred pocetak meca. Palim stream vidim svi igraju za Makedoniju koji su igrali protiv Estonije, cak i Amerikanac Whitington. Ono jeste da su smesna reprezentacija ali nisu ni Rusi nesto specijalno. Ja pao na 12,5 hendikep koji sam odigrao prethodni hendikep. Mislim da nisu ni jednom imali dvocifrenu prednost Rusi. Ko zna mozda neki pijani Rus stavio desetine, stotine hiljade evra na svoje u pinnacle i to podiglo hendikep, nemam drugo objasnjenje...

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2020 at 4:45 PM, propolis said:

Rusija Makedonija 38:36 I hendikep je plus 20 na goste. Pre početka tekme je bilo 9,zasto sada ovako? 

Namestaljka? 

Makedonci su poznati po namestanju. Protiv Estonije je palo pred mec na 1.6 na Estoniju...i dobi Estonija. Generalno je MZT poslednje ABA sezone namestao sve u 16...Ovde je pred mec hendikep bio -31.5.Moguce da je ovde cak FIBA reagovala i zapretila, posto sumnjam da  je neko bacio toliko para. Posto dele njih dosta i ode sa 9 na 31.5 znaci da su ulozene preozbiljne pare.

On 2/18/2020 at 11:54 PM, Laki21 said:

 

Zaboravih ovo da apostrofiram, sjajan bet, fino sam  se opario, uložih trećinu banke.

Iskusno,dobar bet bio 🙂

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...