Jump to content

Kosarkaska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Sarlot-Cikago 2 (1.65) 

 

Sarlot ima vjerovatno najgori tim u ligi. Prvi igrac ekipe je Teri Rozier, to govori dosta koliko su losi. Nemaju ni nekih velikih talenata u ekipi, bas se nalaze u losoj situaciji.  Bulsi nakon nekoliko losih godina imaju pristojnu ekipu. Imaju 7-8 dobrih NBA igraca, mozda i vise ako se rukiji pokazu dobro. Dovoljno da se dobije Sarlot. 

 

Bruklin-Minesota 1(1.6)

 

Ne znam zasto je ovolika kvota na Netse, ali oni su odje svakako izgledni favoriti. Prosle godine igrali dobro, izborili PO. Ove sezone ulaze sa jos jacim rosterom. Rasela je zamijenio Irving, sto bi trebao biti upgrade. Doveli su Jordana i jos par solidnih igraca. Minesota ne izgleda nista bolje nego prosle sezone, ne smatram ih za ozbiljan tim uopste.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Bayern Munchen - Khimki (+3.5) ..... 2 (1.80)

Bayern debelo precijenjen. Gledao sam ih protiv Oldenburga proteklog vikenda i tesko da onakvom igrom mogu u kontinuitetu gurati protiv ozbiljnijih evroligaskih timova. Ima tu dosta, cak i previse "praznih hodova" u njihovoj igri, a i generalno su u veoma diskutabilnoj formi koja je pomalo i "zamaskirana" rezultatom protiv ASVEL-a. 

 

Philadelphia 76ers - Boston Celtics (+6.5) ..... 2 (1.83)

Ne djeluje mi da ce Phila naprasno poceti da igra nesto mnogo bolju kosarku u odnosu na prethodne sezone u kojima nisu ispunili ocekivanja. A Boston je i dalje top tim na Istoku i besmisleno je ovoliko potcjenjivanje. Ionako su uvijek ostavljali bolji utisak bez Irvinga i tesko da je tu mnogo toga izgubljeno. Osakaceni su na centarskoj poziciji, sigurnu da Phila tu ima veliku prednost, al' Celticsi imaju sasvim dovoljno ofanzivnog potencijala da nadomjeste neke stvari. Hayword je bio pod znakom pitanja zbog bolesti, al' ipak ce igrati, tako da su u punom sastavu za ovaj mec.

Edited by x|o
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, djole said:

Garland 10.5+? Nešto mi malo ovo s obzirom da će biti starter, a koliko sam pohvatao u pitanju je pre svega skorer.

 

I Beal mi je + na 26.5, ne vidim tko će da ga zaustavi.

 

Ajmo malo diskusije.

 

Boco 14.5+, možda malo navijački, ali mislim da ove sezone pravi iskorak + Finiks idealan protivnik.

 

a jel sme neko ovako da omaši sva tri tipa???

 

Garlanda ću igrati opet na neku ovu granicu, nerealno mi je da tip igra preko 30 minuta i šutne samo 9 puta, mada je i tako mogao da pređe. Beal se momački ispromašivao, 7/25, šta reći. Boca slično, 1/10.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Liska Manjina said:

Tajas +10,5 Čoveku je mečap Omić i očajna odbrana Huventuta, imaće gomilu zicera a ja se samo nadam da neće ući u probleme sa faulovima

Auguste +12,5 Čovek koji igra 30ak minuta, odličan izvođač bacanja i odličan finišer. Odbrana Budućnosti je kriminalna, a Galata u Istanbulu postiže mnogo poena.

Lodžeski +11,5 EL igrač koji piči 30+ minuta, uz sve to protiv Ritasa koji je dosta skromna ekipa

Tofaš 1

Galata 1

Cedevita Olimpija 1

3/6 očekivao sam mnooogo bolje

 

Ogast maši dva slobodna za pobedu, ali je došao preko. Cedevita se raspala na sebi svojstven način i izgubila od lošeg Nantera, velio iznenađenje po meni. Lodžeski je imao dve otvorene trojke za prelaz, a jedan je bukvalno izašla iz obruča.

 

Za danas:

Zvezda - Barsa 2 bolja ekipa u mnogo boljoj formi

Entoni Rendolf +11,5 ima povoljan mečap sa Pitersom

Zenit vh1 +7,5 Panata se nije dokazala u dosadašnjem delu EL i sumnjam da će lagano trijumfovati u Rusiji

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, x|o said:

Bayern Munchen - Khimki (+3.5) ..... 2 (1.80)

Bayern debelo precijenjen. Gledao sam ih protiv Oldenburga proteklog vikenda i tesko da onakvom igrom mogu u kontinuitetu gurati protiv ozbiljnijih evroligaskih timova. Ima tu dosta, cak i previse "praznih hodova" u njihovoj igri, a i generalno su u veoma diskutabilnoj formi koja je pomalo i "zamaskirana" rezultatom protiv ASVEL-a. 

 

Philadelphia 76ers - Boston Celtics (+6.5) ..... 2 (1.83)

Ne djeluje mi da ce Phila naprasno poceti da igra nesto mnogo bolju kosarku u odnosu na prethodne sezone u kojima nisu ispunili ocekivanja. A Boston je i dalje top tim na Istoku i besmisleno je ovoliko potcjenjivanje. Ionako su uvijek ostavljali bolji utisak bez Irvinga i tesko da je tu mnogo toga izgubljeno. Osakaceni su na centarskoj poziciji, sigurnu da Phila tu ima veliku prednost, al' Celticsi imaju sasvim dovoljno ofanzivnog potencijala da nadomjeste neke stvari. Hayword je bio pod znakom pitanja zbog bolesti, al' ipak ce igrati, tako da su u punom sastavu za ovaj mec.

Pocepace ih Dejo na komadice. Kod kuce ne gubi od divljih timova. Nadaj se u tri poena. 😁👍😎🤟

Link to comment
Share on other sites

Za danas

 

Rokas Giedraitis +11,5 Čovek koji igra 30+ minuta i uzima veliki broj šuteva, prvi je u kontri, a danas očekujem atraktivnu utakmicu sa velikim brojem poena

Stefan Fundić +11,5 Borbenošću i snagom se ističe u ekipi Zadra, prva je opcija i ima povoljan mečap danas. Očekujem dabl dabl od njega protiv tanke centarske linije Cibone.

Kostas Sukas +8,5 Očekujem da se napokon probudi, igraće 25-30 minuta obzirom da će morati da juri Ćaća, mala je ovo granica za ovakvog igrača, ali nakon povrede i SP nije na svom nivou, a uz sve to Armani očajno brani poziciju jedan.

Baskonija 1 - Oli se raspada, a gostovanje u Vitoriji nikada nije bilo jednostavno.

 

Primamljivo deluje:

Majk Džejms +17,5 Brz stil košarke koji forsira Alba mu odgovara i očekujem da će lagano prbaciti navedenu granicu.

Toko Šengelija +13,5 Printezis se baš raspada, SP ga je ukanalilo baš kao i ostatak Grka koji igraju EL. Toko ima veliku slobodu u igri i po mom mišljenju on je i dalje najbolja 4 EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milano (+5.5) - Fenerbahce ..... 1 (1.80)

Milano jos uvijek ima odredjene probleme sa povredama nekih igraca, al' isto tako, k'o nikad ranije, imaju izuzetno dubok roster i cijenim da s te strane ne bi trebalo da bude problema. Nakon sto je propustio mec u talijanskom sampionatu, Luis Scola se veceras vraca u sastav koji je pojacan i povratkom Arturasa Gudaitisa. Litvanac se proteklog vikenda, nakon dugog odsustva, vratio na parket i prvi put nakon 9 mjeseci i teske povrede bice u protokolu za jedan evroligaski mec. Milano nastavlja sa oscilacijama u domacim okvirima, al' nekako sam utiska da se ove sezone to nece odraziti na konacan plasman, jer zaista odskacu kvalitetom. Vjerujem da su ti "padovi" u Italiji rezultat njihove potpune fokusiranosti da sto bolje otvore evroligasku sezonu, pa samim ocekujem bolji pristup vecerasnjoj utakmici. Na drugoj strani, Fener takodje ne blista. Moze se izdvojiti dosta toga sto bi objasnilo njihove lose igre na pocetku ove sezone, al' cinjenica je da su oni u ozbiljnom padu jos od finisa prosle sezone i da su problemi mozda i dublji. Kvalitet imaju, ostaju favoriti u vecerasnjoj utakmici, al' cijenim da Milano ima sasvim realne sanse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks (+3.5) ..... 2 (1.75)

Broekhoff se vraca u sastav za ovu utakmicu, Dwight Powell bi trebalo da bude spreman za sledecu, tako da se prakticno "ciste" ovi manji problemi sa povredama u ekipi Dallasa. Mozda individualno i nisu bolji od NOP-a, al' mislim da timski ipak mogu mnogo bolje "pritegnuti" odbranu u pojedinim dijelovima meca i ujedno napraviti ozbiljnu razliku. New Orelans, ma koliko gotivni bili za gledanje, ipak forsiraju preveliku "kaubojstinu" i tesko da su ekipa od povjerenja sa ovom ekstremnom verzijom run-and-gun kosarke. Vjerujem da Dallas, u najmanju ruku, moze odrzati utakmicu u egalu do same zavrsnice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rytas - Venezia (+6.5) ..... 2 (1.76)

I jedni i drugi su u veoma klimavoj formi, al' vjerujem da Venezia ipak ima nesto vece rezerve i mogucnosti da podigne nivo igre. Tu prije svega mislim na Bramosa koji malo oscilira sa formom na pocetku ove sezone, kao i Filloya koji je vec dugo vremena van forme, al' sigurno ima potencijal da ozbiljno doprinese iz drugog plana. Nedavno su doveli i Andrew Goudelocka, al' na njegov debi ce morati da pricekaju jos neko vrijeme, tako da on veceras nece biti u sastavu. Osim toga, nemaju neke ozbiljnije probleme sa sastavom, pa ocekujem relativno pristojnu utakmicu s njihove strane. Rytas, iako i dalje opasan na domacem parketu, nije bas na nivou nekih ranijih sezona.

 

ASVEL (+5.5) - Baskonia ..... 1 (1.80)

Nije ASVEL odigrao nesto spektakularno u prethodnim utakmicama, al' generalno nisu ni razocarali. Solidna ekipa koja moze ugroziti favorite ukoliko im se ukaze sansa. Ima tu sasvim dovoljno i kvaliteta i iskustva. A Baskonia vec tradicionalno, godinama unazad, nevezano za to u kakvoj formi se nalazi, zna da posrne u ovakvoj vrsti utakmice. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Buducnost - Oldenburg (+5.5) ..... 2 (1.78)

Vjerovatno poslednja sansa za Buducnost, jer u slucaju poraza tesko da bi tu ostalo dovoljno prostora za povratak, s obzirom na to da u sledecem kolu igraju protiv Unicaje, a onda u poslednja 4 kola cak 3 puta gostuju. Mislim da su, individualno, za nijansu bolja ekipa od Oldenburga, al' sa trenutnom formom i brojnim oscilacijama ovo bi mogao da bude samo jos jedan izuzetno komplikovan mec za njih. Oldenburg je bez Robina Amaizea, koji se, ocekivano, odmah nametnuo k'o ozbiljan igrac u rotaciji, al' njegovo odsustvo nije bas nenadoknadiv gubitak. Jer, svi kljucni igraci su im na raspolaganju, a Oldenburg je i generalno ekipa koja vec godinama, bez nekih enormnih ulaganja, ima sistem, jasno definisanu igru i veoma su opasni u napadu, pa odsustva pojedinih igraca ne uticu bas u velikoj mjeri. Mislim da su s te strane za koplje ispred Buducnosti. Na osnovu izjava, djeluje da su i poprilicno "naprzeni" za ovaj mec, pa nije iskljuceno da, pod trenutnim okolnostima, motivacija u nesto vecoj mjeri bude na njihovoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Enisey Krasnoyarsk (+1.5) - Hatay ..... 1 (1.80)

Mec u okviru zenskog Eurocup-a(pocinje u 13:30h). Veoma rijetko igram zensku evropsku kosarku, al' ovdje jednostavno moram pokusati. Hatay je mozda za neku nijansu bolja ekipa, ali sve to je veoma diskutabilno i mislim da ruski tim ima igracki potencijal da kroz sezonu preokrene situaciju u svoju korist. Enisey je ove sezone doveo nekoliko veoma talentovanih igracica, poput Kyare Linskens i Sigi Koizar. Doveli su i iskusnu Danielle McCray, koja je svojevremeno bila veliki potencijal u WNBA ligi. Nakon nesto slabijeg otvaranja sezone, Enisey je uhvatio odlican ritam, ostvarene su 3 pobjede u poslednja 4 meca, a taj jedan poraz im je nanio (pre)mocni Ekaterinburg, u mecu u kojem je Enisey odigrao 3 potpuno egal cetvrtine. Cijenim da sa trenutnom formom, solidnim igrackim kadrom(nemaju probleme sa povredama) i uz prednost domaceg terena imaju ono sto je potrebno da odigraju makar egal mec protiv favorizovanog Hataya.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...