Jump to content

Fudbalska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

On 8/2/2022 at 8:44 PM, P-51D said:

AEK Larnaka-Partizan    Prolaz dalje AEK 3.50 Soccer kvota 3.50

 

Ovo što FKP igra zadnjih nekoliko utakmica u šampionatu je nivo Toršavn/Hafnarfjordur/Panevezis/Linkoln Red Imps i slične egzotike. AEK  je igrao vrlo korektno protiv Midtjilanda. Šanse su tu u najmanju ruku egal. A ako imam mišljenje da je nešto egal svom suprotnom događaju a dobijem kvotu 3.50, ne razmišljam previše....

Na 'odma' mi se dopao predlog. Hvala lepo :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Aston Vila - Everton domaćin 1+1(3.15)

 

Vila ima dosta bolji tim nego što to rezultati pokazuju. Ja njih vidim kao kandidate za visok plasman na tabeli. Krenuli su porazom u novu sezonu. Imaće sjutra ogroman motiv da se iskupe i upišu prve bodove u ovoj sezoni.

 

Everton dolazi kao naručen protivnik. Prošle sezone su bili blizu ispadanja iz lige. Nijesu uradili ništa da ojačaju tim i opet im prijeti ispadanje iz lige. Odbrana im već godinama djeluje potpuno raštimovano. Ostali su i najboljeg igrača iz prošle sezone, a DCL ima problema sa povredom.

 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kopenhagen - Trabzon 2(3.5)

 

Meni je nevjerovatno da je Kopenhagen favorit na ovom meču. Trabzon ima duplo kvalitetniji sastav. Mislim da je mnogo teže biti prvak Turske nego Danske. I rezultati Kopenhagena na početku sezone

 govore da su u lošoj formi. U domaćoj ligi su izgubili 3 utakmice i primili 10 golova na 5 odigranih utakmica. Sve su ovo solidni razlozi da se proba na Trabzon. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

"Zanimljiv" mec veceras na rasporedu u engleskom FA Kupu. Bracknell Town - Ipswich Town.

Domacin je mali klub,mali stadion kapaciteta 1900 mesta. Obicno se takmice u 8,9 rangu engleskog fudbala,a ove sezone su u 7. Ovo je drugi put u njihovoj istoriji da ce igrati prvo kolo FA Kupa.
Ipswich je trenutno 104 mesta bolje plasiran od domacina,ako sve engleske lige posmatramo kao jednu piramidu. Ipswich je poznat klub,i nikada ne bi trebao igrati nizu ligu od Championshipa. Ipak,takmice se u trecoj ligi (League One) i trenutno su drugoplasirani na tabeli..deluje da idu ka promociji u pomenuti Championship. Imaju odlicnu posetu na domacim utakmicama (nesto manje od 25.000 gledalaca prosecno),a u gostima postizu malo preko 2 gola po utakmici. Jak su gost.

Bracknell je polu-amaterski klub. Svi igraci i clanovi strucnog staba su zaposleni izvan kluba..posto je danas radni dan,svi su na poslu i fakticki sa posla idu na utakmicu. Javnost u ovakvim slucajevima ocekuje da vidi senzaciju,ali mislim da ce Ipswich to pokusati svakako da spreci. Verujem da domacin ne moze da trci ceo mec u ritmu gostiju.. mislim da ce Ipswich ovo dobiti sa 2-4 gola razlike.

Probacu onaj veci hendikep od dva gola razlike koji se placa kvotom 2. Neki 3/10 ulog bi bio ovde ok.

Dakle,gost mora dobiti mec sa tri gola razlike,to je igra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"Zanimljiv" mec veceras na rasporedu u engleskom FA Kupu. WBA - Chesterfield.

U pitanju je ponovljeni mec. Rezultat prve utakmice je bio 3:3.
Sta je zanimljivo ovde? Pa, WBA je pre pocetka prvenstva (Championship) vazio za jakog kandidata za povratak u EPL. Medjutim,ocajno su startovali,kriza se produbljivala i pre mesec i po dana su pali na poziciju br.21 (prva "iznad" crte). Smenili su menadzera (Steve Bruce),imenovali novog (Carlos Corberan) i poceli da igraju..od mogucih 21 boda,uzeli su 18 i trenutno su sesti na tabeli..dakle,"usli" su u play-off zonu.
Chesterfield igra u petom rangu engleskog fudbala (Konferencija)..ne stoje lose jer su cetvrti na tabeli.

WBA u petak u prvenstvu gostuje lideru Burnleyu..to je za klub iz Birmingema mnogo znacajniji duel od vecerasnjeg. Verovatno ce biti rotacija u postavi..WBA inace ume da prima golove..moja neka ideja je da se ovde proba na golove..a licno cu odigrati kombinaciju 1&GG koja se placa kvotom oko 3

Link to comment
Share on other sites

"Zanimljiv" mec je na rasporedu u sledecem kolu EPL - 04.02. (februara!) - Brentford - Southampton

Mec "zanimljivim" cini to sto ce domacin do tog duela biti slobodan. Nema nikakve obaveze u medjuvremenu i moci ce se samo i iskljucivo posvetiti pripremi te utakmice. Moze ovo biti i mac sa dve ostrice,priznajem,ali pre ovo vidim kao prednost nego kao nedostatak.
Sa druge strane, ekipa Southamptona ce dotle odigrati tri utakmice u narednih 12.dana: veceras su domacini Njukaslu u onom EFL Kupu, u subotu su domacini Blekpulu u FA Kupu,a potom idu Njukaslu na noge u revansu. "Sveci" nisu osvojili trofej punih 47.godina i mada je borba za opstanak u EPL prioritet, sigurno nece igrati bez motiva ove polufinalne duele sa 'Svrakama".

Bice tu i dosta putovanja za S'oton..Brentford je u finoj formi (neporazeni su vec 8.kola u EPL) i tipujem njihovu pobedu u ovom duelu. Mislim da su kvalitetnija ekipa, imace prednost domaceg terena i neke situacione faktore na svojoj strani. Pobeda se placa sa 1.92 kvotom.

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Zanimljiv" mec na rasporedu veceras u okviru engleskog FA kupa: Grimsby Town - Luton Town

U pitanju je ponovljeni mec,posto je prvi (odigran pre desetak dana) zavrsen remijem 2:2.

Grimsby Town je clan League Two (cetvrta liga). Ne moze se reci da im bas cvetaju ruze jer zauzimaju tek 16.mesto na tablici,a inace imaju bolji skor na gostovanjima nego kuci.
Luton Town je clan drugog po kvalitetu takmicenja (Championship) i trenutno zauzimaju visoku 4.poziciju. Zanimljivo,i oni imaju vise osvojenih bodova na strani, pri cemu su samo vodeci timovi ove lige (Burnley i Sheffield Utd) uspesniji kao gosti..tome treba dodati i podatak da je Luton i u prosloj rundi FA kupa najpre remizirao kao domacin sa Wiganom (1:1),a onda ga izbacio gostujucom 2:1 pobedom..

Treba reci kako dom Grimsby Towna - Blundell Park - nije bas najugodnije mesto za gostovanje..ne toliko zbog neke velike podrske (kapacitet je tek nesto vise od 9000.mesta) vec zbog pozicije stadiona..tik uz obalu Severnog mora..odakle konstantno duva jak vetar,a februarske noci umeju da budu veoma hladne..bice teski uslovi za igru,posebno za gostujuci tim. Medjutim,Luton je (posmatrajuci sve rangove takmicenja kao jednu piramidu) za citavih 60.mesta bolje plasiran od domacina..u dobroj su formi,a eventualni plasman im donosi gostovanje Southamptonu za tri sedmice..to je prilican motiv za Luton Town..

Logicno,probacu sa pobedom gostujuceg tima koja se u Admiralu placa kvotom 1.90

 

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slabo sam ispratio Ligu Evrope i Ligu Konferencije..sem utakmice Barsa - Junajted,malo mi je sta privuklo paznju..cak sam mislio da je utakmica koju si tipovao zavrsena remijem..i juce mi jedan poznanik rece da je Monako dobio u Nemackoj 3:2..tako da,bravo za tip ^^:thumbsup:
(iako,nazalost,nisam ispratio)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napoli + Inter = kvota 4

 

Odigraću ovaj dubl iz LŠ. Napoli igra fenomenalno, mogu da dobiju svaku ekipu u Evropi. Inter igra dobro u poslednje vrijeme i kvalitetniji je rival od uvijek dobrog Porta.

 

Neću dirati ove druge dvije utakmice. Liverpul igra jednu čudnu sezonu, a Realu fali nekoliko bitnih igrača.

Edited by Kvaratskhelia
Link to comment
Share on other sites

Ja cu probati sa opcijom winner na Reala..iako se slazem sa ovde izrecenim ^..jednostavno kvota od 2.30 mi je isuvise primamljiva (u slucaju remija kvota je 1). iskreno,ne vidim razlog za ovoliko favorizovanje Liverpula,sem jakog domaceg terena.
Takodje cu da spojim u dubl pobedu Reala i opciju winner na Lajpcig..tu mi je ukupna kvota 9,66

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Večeras na Mančester protiv Barselone (2.4). 

 

Junajted izgleda dobro ovo sezone sa novim trenerom. Trebaće tu još pojačanja za neka veća dostignuća, ali Holanđanin na njihovoj klupi je ozbiljan trener. Barselona gura odlično u domaćem prvenstvu, ali pokazali su u LŠ slabosti protiv boljih ekipa. Prednost Junajteda nije toliko u igračkom kadru koliko u tome što imaju kvalitetnijeg i iskusnijeg trenera. Treba istaći i da Barselona ima velikih problema sa izostancima igrača. Izostanak Pedrija i Gavija bi mogao izuzetno negativno da utiče na njihove šanse za prolazak dalje. Nema ni Dembelea, koji je je tip igrača "od sjaja do očaja". Junajtedu fali jedino Eriksen od standardnih igrača.

 

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto nemam svojih ideja za veceras,verovatno cu ovo ispratiti ^

Medjutim,imam ideju da odigram pobedu Fulama protiv Vulvsa sutra (petak) u EPL. Vulvsi su dali samo 8 golova u gostima ove sezone,a u London putuju nakon uzasnog rezultata u vidu poraza protiv Bornmauta proslog vikenda. Fulam ima dobar skor kao domacin ove sezone (dobili su 50% utakmica kuci) i pristojnu realizaciju (20 pogodaka u 12 meceva). Mitrovic igra dosta promenljivo..(hit & miss igrac),ali svejedno tipujem pobedu Fulama..kvota 2.45 @ admiralbet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Druga liga Rusije. 18:00  Baltika-Ska Habarovsk.

Ja ću probati keca na Baltiku iz Kalinjingrada, kvota 1.80 u Balkan Betu. Gostuje Ska Habarovsk, najistočniji tim u evropskom sistemu takmičenja. Moraju da pređu put od 7020 kilometara za ovo gostovanje.

Čisto da se to stavi u neki kontekst,  Pariz-New York je nekih približno 5800 kilometara. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...