Jump to content

Teniska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Relativno kenjav dan... 😶 Valjda ce Hurkacz "ublaziti". Mada, mec je zbog kise odlozen za petak.

 

 

Ilya Ivashka - Kamil Majchrzak ..... 1 (1.70)

Ivashka je jedan od rijetkih ex-SSSR igraca kojima u sustini i vjerujem kad odigram na njih. Mislim da je igrac koji je sposoban da se izdigne iznad Challanger nivoa, tako da mi je ova kvota i vise nego prihvatljiva. Majchrzak ove godine igra u zivotnoj formi, al' u poslednjih nekoliko sedmica sve to izgleda dosta slabo, dok je i ovdje u 1.kolu kvalifikacija bas ozbiljno "visio" protiv Berlocqa.

 

Evgeny Donskoy - Darian King ..... 1 (1.70)

Donskoy, k'o i uvijek, igra hazarderski, pa samim tim takvi su mu i rezultati. Iz jedne u drugu krajnost. Ipak, ove godine je uglavnom igrao dobro i mislim da trenutni ATP Ranking ne reflektuje bas najbolje kvalitet njegovih igara. King moze biti nezgodan, al' generalno, igracki, nije nista posebno i mislim da je ovdje mozda i veci autsajder nego sto koeficijenti pokazuju.

 

Priscilla Hon - Denisa Allertova ..... 1 (1.75)

Osim proslogodisnjeg rezultata na AO-u, Allertova vec par godina unazad ne igra nista. Povremeni naleti na ITF turnirima i to je uglavnom to. Mozda je u ovom trenutku i nesto kvalitetnija igracica od Australijanke, definitivno iskusnija, al' Hon je ove godine ostavila dobar utisak i cijenim da ima nesto veci potencijal od Allertove. Sa svojim izuzetno agresivnim pristupom, cak i na riternu, Hon bi trebalo da bude igracica koja ce diktirati ritam meca.

 

Lukas Lacko - Tobias Kamke ..... 2 (2.55)

Kamke bas dugo nije odigrao mec na ATP nivou, pogotovo na Grand Slamu, tako da bi trebalo da bude veoma motivisan. Kvalitet definitivno ima, forma je diskutabilna, dok je pomalo i tesko procijeniti njegove sanse u ovom mecu. Ipak, Lacko mi je bas previse metljav i jednodimenzionalan igrac, dok Kamke, uprkos svemu, posjeduje odredjenu drskost i vjerovatno ce u pojedinim dijelovima meca, uz odredjenu dozu rizika u igri, biti napadacki orijentisan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

C.Moutet - D.Goffin manje od 31.5 gemova @1.75 Soccer

Ovo je moj prvi tip sa USO'19. I nema sta mnogo da se kaze zaista. Francuz je pre svega igrac za sljaku,a bas na njoj je pretrpeo ubedljiv poraz od Gofana na RG 2018. Bilo je 75 60 61 za Belgijanca. Moutet je prosle sedmice izgubio u W.Salemu od Johnsona 36 36. Gofan je igrao finale Sinsija,u dobroj je formi i ocekujem rutinsku pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

C.Moutet - D.Goffin manje od 31.5 gemova @1.75 Soccer

Ovo je moj prvi tip sa USO'19. I nema sta mnogo da se kaze zaista. Francuz je pre svega igrac za sljaku,a bas na njoj je pretrpeo ubedljiv poraz od Gofana na RG 2018. Bilo je 75 60 61 za Belgijanca. Moutet je prosle sedmice izgubio u W.Salemu od Johnsona 36 36. Gofan je igrao finale Sinsija,u dobroj je formi i ocekujem rutinsku pobedu.

I ja sam snimio taj meč, ali, ipak, preventivno, odigraću tačan rezultat 3:0 na 1,7 u Mozzartu. Verovatno tri para na tiketu,  Đoković 3:0 na 1,22.i Medvedev 3:0 na 1,35. Ukupna kvota 2,8.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja cu dopisati jos predloga za prva dva dana i to cu uciniti u ovom postu kojeg cu editovati.

E,ajmo. Po navici,a i logici,najvise tipova ide sa prvim kolom jer je i najvise meceva.
Prvo kolo je podeljeno na dva dana pa cu tako i rasporediti ono sto igram.

Dan 1

Pocecu sa ociglednim,a to je mec izmedju Serene Vilijams i Marije Sarapove. Ocekujem da Serena dobije Ruskinju. Gledao sam i razmisljao o ovom paru jos otkako je izasao zreb i mislim da ce Amerikanka ovo rutinski da dobije. Daleko je Serena od neke prepoznatljive forme,ali medju njima i dalje traje to rivalstvo (koje nikad nije bilo potpuno sportsko),a Sugarpova je tek svetlosnim miljama od prave igre. Maria trenutno nema oruzja da odgovori na Serenin stil igre. Jednostavno je tako. Mec je na programu u nocnoj sesiji.

Sto se tice "iznenadjenja",ne bih se skroz iznenadio da Martincova (bar donekle) parira Pliskovoj koja ume malo sporije da udje u turnir i koja mozda i nece skroz zapinjati protiv zemljakinje. Martincova je prosla kvalifikacije i mislim da moze da skupi pola tuceta gemova.

Konacno - tu je i jedan tripl malih kvota. Odigracu da Berdych pobedi mladog Amerikanca Brooksbya,da Nishioka koji je u formi dobije procecnog Girona i da Kerber savlada Mladenovic.

Serena Williams hg1(-4.5) @1.95 Mozzart  4/10
T.Martincova/Ka.Pliskova vise od 17.5 @1.69 Mozzart  2/10
Berdych + Nishioka + Kerber @2.10  Meridian    3/10

Dan 2

Drugog dana mi se dopada Magda Linette protiv Sharme. Magda je u izvanrednoj formi,dok Sharma niti ima rezultate kojima se moze pohvaliti u poslednje vreme,niti iskustva na Grand Slam turnirima. Minus opkladi je veliki broj meceva koje je Poljakinja odigrala na turniru kojeg je upravo i osvojila (bas u NYC),ali imace ekstra dan odmora pa se nadam da ce izvuci makar jos ovu pobedu.

GG Lopez je prosao kvalifikacije,iskusan je i nije tipicni sljakas. Isner je u dosta losem izdanju ovog leta na betonu i da nema tog ubojitog servisa mislim da bi mozda strepio i za samu pobedu. Ipak,solidna opcija su mi over setovi ovde.

Mislim da i Rublev ima neku sansu protiv Tsitsipasa koji kao da igra po sistemu 'toplo/hladno',a cini se da trenutno duva na hladno. Kompletniji i bolji igrac je Grk i igra mu je bolje poslozena,ali i njega kao da je zahvatio "sindrom Zverev",a Rublev sigurno nije idealan rival za prvo kolo. Kvota je vrlo socna.

M.Linette - A.Sharma 1 @1.65 Mozzart  2/10
GGL - J.Isner 4-5 setova @1.85 Soccer   2/10
S.Tsitsipas - A.Rublev 2 @2.85    1/10

Sto se tice tzv.outright predloga..podsecam da sam pre starta turnira odigrao na Biancu Andreescu kao pobednicu turnira,a nakon izvucenog zreba odigracu i na Rafalea Nadala na kvotu 4!
Rafa je zdrav,ima formu i sto je jako bitno - izvanredan zreb. 

Sa cisto teniskog aspekta - za mene je Novak prvi favorit turnira jer je i ove sezone najbolji igrac na svetu. Medjutim,ovo je kladionica i ovde cu da uvazim i taj faktor zreba koji je zaista nikad tezi za Novaka. Kao da je,pri izvlacenju,neko rekao: Ako si najbolji i pretendujes da budes najuspesniji svih vremena,izvoli i prodji svoj najtezi zreb na jednom GS ikad..Naravno - moze se dogoditi da mu neki neugodni rivali koji mu stoje na putu poispadaju. Vavrinka placa visok danak operaciji kolena i ni izbliza nije igrac koji je Novaka dva puta dobio u finalima GS. Medvedev je u izvanrednoj formi i opasno je namucio Djokovica u Melburnu (najtezi Novakov mec na putu ka tituli),ali Rus ima mnogo tenisa u nogama u prethodnom periodu. Federer je projektovani rival u polufinalu,ali smelo cu napisati - vece su sanse da Federer ispadne u ranijoj fazi turnira nego da pobedi Noleta. Ustvari - priolicno sam siguran da ce Fedexu da se dogodi neki Milman 2.0 scenario. 
Nadal je osvojio Montreal,ima sve sto je potrebno da osvoji titulu i jako,jako dobar zreb..
Takodje cu da se sprdam i da za zaista simbolicnu svotu (kafa+kisela voda) uplatim da Thiem osvaja. :lol_2: Tereni ovde nisu preterano brzi,a Dominik je i prosle sezone za dlaku izgubio epski mec protiv Nadala. Mene mnogo ne kosta,a zanimljivo mi je da pratim. :classic_tongue:

Nadal osvaja titulu - DA - @4 Soccer
Thiem osvaja titulu - DA - @30 Soccer

Srcno svima!:thumbsup:
 

Edited by Crni Bombarder
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Bradley Klahn - Thiago Monteiro ..... 2 (2.50)

Ovdje mi je Monteiro jednostavno bolji igrac u svakom pogledu. Iako je slab na mentalnom planu i iako ne igra cesto na tvrdim podlogama, mislim da je, za razliku od Klahna, sposoban da igra na mnogo visem nivou. Amerikanac ima tu neku prednost zbog podloge, al' svaki put kada je sisao sa sljake i presao na brze podloge Monteiro je pruzao veoma dobre partije, tako da i danas, u najmanju ruku, ocekujem dobar mec s njegove strane. 

 

Daniel Evans - Adrian Mannarino ..... 2 (2.15)

Evans je u odlicnoj formi ove godine, al' uprkos svemu nisam bas siguran da je favorit u ovom mecu. Mannarino veoma cesto ima obicaj da "odradi" protivnike ovog ranga, narocito kada je potcijenjen i stavljen u ulogu autsajdera, a i generalno ga cijenim k'o boljeg igraca. Evans je tragikomican na psiholoskom planu, vazda ispoljava neke znake nervoze i to mi je uvijek polazna tacka i smijernica kada su njegovi mecevi u pitanju. 

 

Guido Pella - Pablo Carreno Busta ..... OVER 38.5 (1.85)

Oba igraca mi spadaju u kategoriju "maratonaca", pa samim tim Over mi izgleda k'o veoma realan pravac kretanja ovog meca. Pella u zivotnoj formi koju je prebacio i na ovaj dio sezone brzih podloga. Nema sumnje da ce i ovdje pruziti maksimum. Ipak, limitaran je igrac, bez nekog pravog oruzja u svojoj igri, pa vjerujem da je Spanac mozda i malo veci favorit. Jer, Busta je ipak kompletniji igrac od Pelle, igra veoma inteligentan tenis, a u poslednje vrijeme je poprilicno podigao nivo igre. Da je ove godine iole konstantniji, vjerovatno bih bez razmisljanja odigrao na Bustu. Medjutim, nedovoljno je konstantan sa formom da bi mu se vjerovalo u potpunosti. Zato ipak idem sa Over-om, jer Pella ce vjerovatno, k'o i uvijek, iscijediti iz sebe i poslednju kap znoja da ostvari dobar rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prvi par sto cu pokusati, sakari-giorgi 1 1,53 kladionica maxbet... italijanka je igrala finale prekjuce, mnogo meceva sigurno je umorna, ima periode kad udje u minus seriju i krene konstantno da gresi i da sve salje u aut... sakari jaka sa osnovne linije, ima sjajne udarce, bekhend pre svega, i moze da drzi loptu u igri do sutra... za nijansu sporija podloga na betonu ce dosta doprineti ovom tipu posto se sakari sjajno krece... mislim da usled zamora materijala kod italijanke i sakari koja je kvalitetnija ne bi trebalo da bude problema da dodje ovaj predlog...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da necu dodavati nista iz danasnjeg programa;vec sam postavio predloge za drugi dan.

Dan 3

Poljak Majchrzak je upao u glavni zreb kao lakitm (by Peshikan) looser umesto Raonica,pa onda juce dobio 3-2 Jarrya. Lep uspeh,ali mislim da je Kuevas ipak stepenik iznad. Kvalitetniji,iskusniji,sasvim dobra igra i za tvrdu podlogu..cak bi Kuevas trebao biti i veci favorit nego sto kvota sugerise.
Dojmio me Opelka koji je izuzetnom partijom pobedio Fonjinjija i mislim da ce i cetvrti pit pobediti Koepfera. Nemac je imao dobar zreb u prvom kolu,a i dalje je igrac koji luta izmedju atp i challenger nivoa.

P.Cuevas - K.Majchrzak 1  @1.65  Soccer
R.Opelka - D.Koepfer hs1(-1.5) @1.90  Meridian

Link to comment
Share on other sites

Ja se opet vraćam na svog "voljenog" Sašu Zvereva. Već sam predložio da se igra 4-5 setova jer je Zverev jako nekonstantan dok Moldavac igra u sasvim solidnoj formi. Dobijao Čilića i Simona u dva seta relativno skoro. Ono što me dodatno privlači je tačan rezultat 3-1 na Zvereva, ne verujem baš da će Zverev izgubiti, ali iskreno verujem da Moldavac ima dovoljno za taj jedan set. Manji ulog naravno, kao i uvek kad se juri tačan rezultat.

 

Od ostalih, verovatno neki dubl ili čak tripl sa 4-5 setova.  Kandidati su mečevi  Cicipas Rublev ; Šapovalov FAA;  Sousa Thompson

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alas...na svakom sam nabo nešto što nije došlo. Bilo pobeda Kverija, bilo 4-5 Klahn Monteiro. Bilo onaj under Gofana. Doduše prošla je neka kasnovečernja kombinacija sa 4-5 setova plus pobeda Wawrinka.....taman da se pokrijem i da danas igram s njihovim parama. Više od toga i ne treba tražiti  😄

Edited by Yi Sun Shin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jordan Thompson - Joao Sousa ..... 1 (1.70)

Sousa je u sustini mozda i bolji igrac, al' ove godine ima bas mnogo problema da pronadje pravi ritam. U poslednje vrijeme sve to izgleda nesto bolje, al' ni izbliza nije na nivou na kojem je sposoban da igra. Dosta toga uspijeva da nadomijesti velikom zeljom i sigurno da ce i danas na pravi nacin pristupiti mecu. Ipak, Thompson u ovom trenutku izgleda k'o igrac u mnogo boljoj formi, dosta je konstantniji i jednostavno izgleda k'o igrac koji duze drzi visok nivo igre u svakom mecu. A i podloga mu sigurno daje odredjenu prednost nad Sousom.

 

Leonardo Mayer - Antoine Hoang ..... 1 (1.65)

Mayer mozda mnogo vise preferira sljaku, al' i te kako je u stanju da odigra vrhunski i na tvrdim podlogama. Ima odlican servis i brutalne udarce sa osnovne linije, tako da uopste ne sumnjam da je na ovoj podlozi sposoban da odigra veoma dobro cak i protiv boljih igraca od Hoanga. Francuz je ove sezone pokazao da ima dovoljno kvaliteta da pruzi dobar otpor favorizovanim protivnicima na ATP nivou, al' mnogo je sklizno sa formom u poslednjih par mjeseci, a i cini se da mu nesto vise odgovaraju dvoranski uslovi. A i osjetno je ispod Mayera po pitanju kvaliteta.

 

Carla Suarez Navarro - Timea Babos ..... 2 (2.37)

Babos vec dosta dugo ne da nije odigrala dobar turnir, vec nije odigrala ni dobar mec. Mnogo se muci, samopouzdanje ozbiljno poljuljano, a sve to je rezultiralo ispadanjem iz Top 100. Sigurno da njen trenutni WTA Ranking najbolje reflektuje njeno trenutno stanje, al' ipak cu se drzati uvjerenja da je i dalje veoma kvalitetna igracica koja je sposobna da igra na veoma visokom nivou kada je u pravom ritmu. Danas nema nikakvu vrstu pritiska na svojim ledjima i pod takvim okolnostima, iz jednog takvog opustenijeg pristupa, cijenim da moze ozbiljno namuciti i ugroziti Suarez Navarro.

 

Thanasi Kokkinakis - Ilya Ivashka ..... 2 (2.00)

Nakon skoro dvogodisnje pauze Kokkinakis se jos uvijek ozbiljno muci da se vrati na nekadasnji nivo. S vremena na vrijeme odigra nesto priblizno onome sto je igrao prije par godina, al' nema tu mnogo konstantnosti. Mada, cak i kada je svojevremeno igrao na svom top nivou, uvijek mi je bio poprilicno nedefinisan igrac i nekako mi je pomalo precijenjen. Mislim da je ovdje postavljen u ulogu favorita samo na konto nekih starih rezultata, dok Ivashka u svakom slucaju ima kvalitet da ostvari rezultat u ovom mecu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce nisu uspela 3 iznenadjenja (a za mene to i ne postoji u tenisu :)), malo je falilo ali na kraju corak.

 

Danas ovako:

 

Tim - Fabijano 2  @5.45

Cilic - Klizan 2      @5.70

Kvitova - Allertova 2 @6.25

 

BB kvote

 

Jasno je ko je u ovim mecevima bolji igrac, medjutim svi su debelo precenjeni. Cilic ne postoji ove sezone, na 3 meseca odigra pristojan mec, Tim dolazi nakon gripa, na podlogu gde jos uvek ne uspeva da igra u kontinuitetu u skladu sa svojim renkingom. Kvitova stalno neki problemi sa povredom, nije 100% spremna a ona u takvom stanju zna da pokloni sve zivo svojim protivnicama, pa se nadam da ce tako biti i ovoga puta.

 

Ulozi rasporedjeni tako da je na svakom identican dobitak.

 

Srecno svima.

Link to comment
Share on other sites

krajinovic-stebe hs1 (-1,50) 1,40 (krajinovic dobija 3:0 ili 3:1) kladionica balkanbet... srednji neki ulog... mislim da je krajinovic za 2 klase bolji igrac od svog protivnika i ne vidim nacin da mu uzme vise od jednog seta...

Link to comment
Share on other sites

jos jedan dubl od mene za nizi ulog, cisto da se isprati nesto

towsend-kozlova 1 1,40

putinceva-brengle 1 1.52

ukupna kvota : 2.13 kladionica maxbet

towsend prosla kvalifikacije ne briljira ali drzi neku konsantu, kozlova ima veliku seriju poraza i prilicno losa forma kod nje... drugi mec, putinceva po meni za klasu kvalitetnija od brengl, plus amerikanka osvojila neki itf turnir pre us opena, znaci puno meceva, zamor materijala je prisutan i sansa za punincevu da se plasira u drugo kolo...

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, jcn said:

krajinovic-stebe hs1 (-1,50) 1,40 (krajinovic dobija 3:0 ili 3:1) kladionica balkanbet... srednji neki ulog... mislim da je krajinovic za 2 klase bolji igrac od svog protivnika i ne vidim nacin da mu uzme vise od jednog seta...

 

13 hours ago, jcn said:

jos jedan dubl od mene za nizi ulog, cisto da se isprati nesto

towsend-kozlova 1 1,40

putinceva-brengle 1 1.52

ukupna kvota : 2.13 kladionica maxbet

towsend prosla kvalifikacije ne briljira ali drzi neku konsantu, kozlova ima veliku seriju poraza i prilicno losa forma kod nje... drugi mec, putinceva po meni za klasu kvalitetnija od brengl, plus amerikanka osvojila neki itf turnir pre us opena, znaci puno meceva, zamor materijala je prisutan i sansa za punincevu da se plasira u drugo kolo...

 

 

krajinovic pao , ovaj zenski dubl prosao... jucerasnji dan sto se mene tice 2 od 3 tiketa prosao (racunajuci i kosarku)... imate li vi nesto za danas za ovo drugo kolo? sta mislite o mecu zverev-tiafoe ? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...