Jump to content

Komunalni i drugi problemi u Beogradu


Džudi

Recommended Posts

51 minutes ago, Darth Bane said:

Mislim da smo mi cudan narod! Kada se ne radi nista - ne valja jer se ne radi: grad zapusten, ulice razrovane itd. A opet kada se nesto radi - ne valja ni to?!!!??

 

Nije problem što se grad sređuje, već su problemi što se to radi stihijski i pravi se kolaps i što neki radovi predugo traju. Sledeći problem je što se na postojeću skromnu infrastrukturu kaleme građevine koje same po sebi zahtevaju dodatni kapacitet, pa se infrastruktura bespotrebno preopterećuje. Još pre 2-3 godine sam pisao na starom forumu da je sumanuto povećati kapacitet garaže na Obilićevom vencu (= magnet za gušći saobraćaj) i istovremeno napraviti usko grlo zatvaranjem prilaza toj garaži. Rezultat: povećane gužve u Carice Milice i u okolnim ulicama, a ako hoćeš da iz te garaže odeš preko Save, moraš da napraviš poveliki krug. Drugi negativan rezultat je da su usled zatvaranja ulica mnogi stanari i firme ostali bez prilaza saobraćajnicama. Normalan protok saobraćaja je već 2-3 godine poremećen. Evo sad su našli da raskopaju i deo od Vuka do Kalemegdana, pa je problem kretati se i Bulevarom, obilazni kapaciteti ne postoje ili su preuski i stvara se haos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nije problem što se grad sređuje, već su problemi što se to radi stihijski i pravi se kolaps i što neki radovi predugo traju. Sledeći problem je što se na postojeću skromnu infrastrukturu kaleme građevine koje same po sebi zahtevaju dodatni kapacitet, pa se infrastruktura bespotrebno preopterećuje. Još pre 2-3 godine sam pisao na starom forumu da je sumanuto povećati kapacitet garaže na Obilićevom vencu (= magnet za gušći saobraćaj) i istovremeno napraviti usko grlo zatvaranjem prilaza toj garaži. Rezultat: povećane gužve u Carice Milice i u okolnim ulicama, a ako hoćeš da iz te garaže odeš preko Save, moraš da napraviš poveliki krug. Drugi negativan rezultat je da su usled zatvaranja ulica mnogi stanari i firme ostali bez prilaza saobraćajnicama. Normalan protok saobraćaja je već 2-3 godine poremećen. Evo sad su našli da raskopaju i deo od Vuka do Kalemegdana, pa je problem kretati se i Bulevarom, obilazni kapaciteti ne postoje ili su preuski i stvara se haos.

Ok. Uvazavam ovu kritiku. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2019 at 9:47 AM, Mama_mia said:

 

ranije to nisam primetila ali sada svaki put kada dodjem neki insekti me izujedaju, imam tri crvena kruga

to boli, to pece i svrbi

 

 

 

Jesi li za svaki slučaj proverila da nije krpelj? Mislim, da li su ti krugovi pravilni, ili se možda oko jednog ujeda šire koncentrični crveni krugovi ? 

 

Pitam, jer su krpelji već godinama prava pošast u Holandiji, a trećina je zaražena Lajmskom bolešću,, ne znam kako stoje stvari u Beogradu. 

 

Uglavnom se dobijaju tablete Amoksicilina ili nekog sličnog antibiotika, ako lekar po izgledu ujeda i drugim simptomima  posumnja da je to ujed zaraženog krpelja.

 

I mojoj bivšoj i  klincima se to desilo, bili na izletu u šumi. Antibiotici suzbijaju lajmsku bolest  "u korenu", pa nema brige.

 

 

 

A opet, možda nije ništa, već imaš osetljivu kožu i malo burnije reaguješ na ubode nekih drugih insekata.

Zbog klinaca sam se malo "štrecnuo" kada sam pročitao da  pominješ "crvene krugove", ali niti mogu da znam kako stvarno izgledaju, niti imam bilo kakve  veze sa medicinom, tu sam potpuni laik. 

Edited by yossarian
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, yossarian said:

 

Jesi li za svaki slučaj proverila da nije krpelj? Mislim, da li su ti krugovi pravilni, ili se možda oko jednog ujeda šire koncentrični crveni krugovi ? 

 

Pitam, jer su krpelji već godinama prava pošast u Holandiji, a trećina je zaražena Lajmskom bolešću,, ne znam kako stoje stvari u Beogradu. 

 

Uglavnom se dobijaju tablete Amoksicilina ili nekog sličnog antibiotika, ako lekar po izgledu ujeda i drugim simptomima  posumnja da je to ujed zaraženog krpelja.

 

I mojoj bivšoj i  klincima se to desilo, bili na izletu u šumi. Antibiotici suzbijaju lajmsku bolest  "u korenu", pa nema brige.

 

 

 

A opet, možda nije ništa, već imaš osetljivu kožu i malo burnije reaguješ na ubode nekih drugih insekata.

Zbog klinaca sam se malo "štrecnuo" kada sam pročitao da  pominješ "crvene krugove", ali niti mogu da znam kako stvarno izgledaju, niti imam bilo kakve  veze sa medicinom, tu sam potpuni laik. 

Situacija u BG ti je:

- Parkovi nepokoseni

- Travuljina izdzikljala nakon ovih kisa ko luda

Pa ti biraj sta ce da te ubode.

Link to comment
Share on other sites

 

...nekako se desilo da je svaki grad na mom putu razrovan svi nesto prepravljaju i poboljsavaju,

kad covek da stigne da u tome uziva ako uvek nesto novo iskrsne da se gradi i pregradjuje... tako da to sto je i bg razrovan nista mi ne znaci

 

ne smeta mi sto se nesto gradi i popravlja vec bas suprotno,

smeta mi ono sto stoji i ne popravlja se, npr. odvratni putevi i rupetine (ne znam kako ovi vlasnici jaguara kojih ima vise nego ikad to trpe)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, yossarian said:

 

Jesi li za svaki slučaj proverila da nije krpelj?

A opet, možda nije ništa, već imaš osetljivu kožu i malo burnije reaguješ na ubode nekih drugih insekata.

Zbog klinaca sam se malo "štrecnuo" kada sam pročitao da  pominješ "crvene krugove", ali niti mogu da znam kako stvarno izgledaju, niti imam bilo kakve  veze sa medicinom, tu sam potpuni laik. 

 

imala sam krpeljofobiju

jednom mi se crni sitan kamencic zelepio za stopalo jer sam hodala bosa, pogledam - pomislim krpelj i odjurim kod lekara,

uperim stopalo u njega i uzasnuto mu kazem to je krpelj - lekar samo rukom odstrani kamencic i kaze - gotovo. Bruka.

 

ovo mi je proslo, a inace je oticalo i koza bila vrela kao od vakcine, svrbelo ...imala sam neku kremicu protiv meduza i proslo...mozda je slican otrov

 

i sa meduzama sam imala pakao :lol_2:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

 

imala sam krpeljofobiju

jednom mi se crni sitan kamencic zelepio za stopalo jer sam hodala bosa, pogledam - pomislim krpelj i odjurim kod lekara,

uperim stopalo u njega i uzasnuto mu kazem to je krpelj - lekar samo rukom odstrani kamencic i kaze - gotovo. Bruka.

 

ovo mi je proslo, a inace je oticalo i koza bila vrela kao od vakcine, svrbelo ...imala sam neku kremicu protiv meduza i proslo...mozda je slican otrov

 

i sa meduzama sam imala pakao :lol_2:

 

 

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

kad god bih uhvatio na radiju bg1, to mi je bila omiljena emisija. a sjecam se i da smo u osnovnoj, mislim u V. razredu, imali (domaci) zadatak svako jutro pratiti (zapisivati) vrijeme i vodostaje kroz jedan tjedan.

 

...

 

edit:

-> link (da ne trolujemo ovdje)

Edited by Vjekoslav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je sve strašno, a biće..sve gore kad krenu da kopaju po Prvomajskoj u Zemunu.

 

Pitam se zašto niko, ama baš niko ne organizuje proteste zbog svega ovoga u Beogradu? Prva bih bila na ulici.

 

Šetnje petkom, subotom, nedeljom su ok, ali šeta se zbog visoke politike i AV AV.

 

A Beograđani ćute i trpe ovo zlo koje na Tviteru zovu Vesara.

 

Što se promene Statuta grada tiče, mogu, ukoliko želite da pišem detaljnije..radila sam 18 godina u opštini i znam ponešto o Statutima i sličnim stvarima... 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Džudi said:

Pitam se zašto niko, ama baš niko ne organizuje proteste zbog svega ovoga u Beogradu? Prva bih bila na ulici.

 

Pitaj u svojoj stranci. Ozbiljno kažem i ne zezam se. Isto važi i za ostale sranke (namerno sam izbacio 't') – imaju očigledne probleme na tacni, ali ih ne koriste već prodaju m*** za bubrege. Treba biti ili idiot ili saradnik vlasti ukoliko se tako nešto ne iskoristi. A posle se pitaju zašto ne prelaze cenzus ili zašto ima toliko apstinenata ili belih listića.

Link to comment
Share on other sites

Manhajm (pročitah) je lepo rešio problem, u BG bi to bilo rešenje dela problema. Kaznena politika za bacanje opušaka, papira, žvaka, za pljuvanje na ulici  a cifre su 100 evra i više, takođe kada bi taj problem rešili ostao bi još jedan, bitan a to je održavanje tih (da ih nazovem) sifona kako bi mogli da prime kišnicu. Za to bi trebalo kažnjavati one koji su zaduženi za održavanje  kanalizacije.

Problem neplanske gradnje je velik, ogleda se i u rešenjima u hodu...po tome smo izgleda najpoznatiji u Evropi. Podignu zgradu, sve završe i onda se neko seti da recimo (ili tek tada dobiju dozvolu za toplovod) i onda razbijaj asfalt, pravi gužvu a zatim kada se taj deo ulice zakrpi imaš prepreke kao za stipl trke.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Pitaj u svojoj stranci. Ozbiljno kažem i ne zezam se. Isto važi i za ostale sranke (namerno sam izbacio 't') – imaju očigledne probleme na tacni, ali ih ne koriste već prodaju m*** za bubrege. Treba biti ili idiot ili saradnik vlasti ukoliko se tako nešto ne iskoristi. A posle se pitaju zašto ne prelaze cenzus ili zašto ima toliko apstinenata ili belih listića.

 

Pitala sam. Odgovor je bio...tišina..Pitaću i ostale, nije mi to nikakav problem. 

 

Možda je rešenje da se preko Fejsa ili Tvitera organizuju građani, sami...i naslućujem ko bi od političara prvi podržao te proteste. 

 

@Vukota mi smo daleko od Manhajma. Imamo mnogo ozbiljnije probleme..kada se oni reše treba uvesti tu kaznenu politiku koja je uvedena u Manhajmu, ali bih ja, ipak kazne ublažila jer plate su takve takve su...i ponavljam, daleko smo od Manhajma po standardu..i po svemu ostalom.  

Link to comment
Share on other sites

Slažem se Vukota, ta nekultura mora da se kažnjava. Međutim, mi sada ( mi-Beograđani ) sada imamo prave probleme- raskopane ulice, seču stabala..i da ne nabrajam dalje, da se ne ponavljam.

 

Problem sa zatvaranjem i raskopavanjem ulica u centru grada je gorući problem. Ne znam kako se sada snalaze oni koji žive ili rade u ulici 27 marta..

 

Na potezu Slavija-Studentski trg nema prevoza..tačnije ima..jedan autobus na pola sata, sat...l

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Džudi said:

 

Pitala sam. Odgovor je bio...tišina..Pitaću i ostale, nije mi to nikakav problem. 

 

Možda je rešenje da se preko Fejsa ili Tvitera organizuju građani, sami...i naslućujem ko bi od političara prvi podržao te proteste. 

...

Hvala na odgovoru. Ne bih se složio da se može išta organizovati preko FB ili Twittera, jer je više puta dokazano da od toga nema 'leba. Pisao je Doc o tome kako su kod njega organizovali proteste protiv povećanja cena goriva, a ja sam zapratio neku drugu grupu kako bih video kada će se zeznuti. Ovi koje sam ja pratio su bili dezorganizovana bulumenta sa IQ zlatne ribice i bili su brži nego što sam očekivao. Drugi primer, koji sam navodio i na FB92, bili su protesti protiv Bus Plusa. Na stranici je bilo nekoliko hiljada lajkača spremnih da životom brane svoje osnovno ljudsko pravo da se švecruju, ali kad je došao odsudni čas, tj. protest, pojavilo ih se dovoljno da napune baštu prosečnog kafića. Inače, dan je bio sunčan, nedelja popodne.

 

Isto važi i za mnogo bezazlenije događaje, kao npr. svirke - najavi se nekoliko stotina, al' na kraju bude 20-30 prisutnih.

 

37 minutes ago, Vukota said:

Nekada davno (once upon a time ) u socijalističkoj Bugarskoj je za pljuvanje na ulici pozornik naplaćivao kaznu, jedino se kaznom i može doterati nesavenost pojedinaca, grupa...

 

Postoje kazne i kod nas, ali niko ne radi na tome. Ako izuzmemo činjenicu da ne može svako da ima svog policajca i da je naprosto nemoguće iskoreniti ovu pojavu osim ako se broj policajaca ne poveća za 10-20 puta, verujem da bi se u slučaju da se ove kazne zaista i naplaćuju podigla kuka i motika kmečeći kako im se dere koža sa leđa. Kad god se spomenu kazne  za neke komunalne i saobraćajne prekršaje, komentatori vesti kukaju sve u 16 kako neko hoće da ih opljačka i odere, a kad se spomene kako se to radi u kulturnom svetu, odmah će svi graknuti da tako treba i kod nas. Dok se tako radi u kulturnom svetu, onda tako treba, al' kad udari motka na njihovu guzicu, onda kukaju „Lele, majko, pomagaj!” Lepo reče dr Puzigaća da takve treba motkom umočenom u organsku materiju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...