Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

14 minutes ago, laki perkos said:

Voleo bih da markos kaze koji su to igrači izdali Miloja u ovoj utakmici. Meni samo Rodic.pada na pamet.

 

Petrovic

 

Ivanic

 

Milunovic

 

Rodic i Petrovic samo lasom mogu da sustignu svog igraca, ovaj drugi ispao i pogresno se pozicinirao nebrojeno puta... Posebna prica su njegova i Milunoviceva ispucavanja u maniru najboljih igraca NFLa kada na 10m od sebe nemaju igraca.

 

Ivanic duel nije dobio, cetri lopte primio ( j e b e n i zadnji vezni ( ili sta je vec igrao) i svim pasovima im otvorio kontre)

 

Za Zandera sam napisao posle prvih 15min... Idealan za termin, da se igramo fudbala

 

Garsija perfektan u defanzivi, za nesto vise u napadu bilo mu je potrebno malo vise snage, i saigrac na  toj strani da odigra sa istim ( Ivanica !!!??)

 

Nije bilo agresivnosti na sredini, previse prostora smo im ostavljali, posebno u zoni suta. Ne mogu da verujem da igraci ne uklizaju, pridju igracu pri sutu , previse puta smo ispali... Itd

 

Sta znam, meni je Milojevic totalno omasio i sa izmenama i sa tajmingom istih... Ima jos mnogo toga da se napise.

 

 

Ako se forsira Vasiljevic, na ustrb Pop-a,znamo ko ga i zbog cega forsira, samo ne znam %

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нема шта, све очекивано са сужавањем и чекањем среће с тим што је Сисоје овог пута остао без исте. Да смо нормалан клуб отказ одмах, неки нормални људи негдје тамо би закључили коначно да  тренер није у стању да напредује. Направио је резултат одмах прве године, али ову трећу са рекордним буџетима, добро позициониран у клубу са веееликим утицајем на прелазне рокове, успио је направити даунгрејд. Играмо сељачки фудбал, физичка спрема лошија, не правимо играче, многи играчи изгледају лошије и што је најгоре удара темеље лузерског менталитета. Ево и вечерас изјављује да смо парирали отворено Олију али ето није било среће. Да је поново прошао на Х рекао би да пишемо историју, када је испише са рекордним поразима онда каже играју свемир и буџети. Мени се од тога повраћа, ја сам навијач Црвене звезде а не Чукаричког.

Олимпијакос ништа специјално за ниво ЛШ али и као такви много више и бољих шанси, 27:7 шутеви а 68:32  посјед лопте, играју брже и више се друже са лоптом.

Борјан поново најбољи у поразу за њим одмах Марин који је поново једини умио нешто да искреира а да има везе са спортом који се зове фудбал. То ни мало није лако када поред себе имаш и антифудбалере као нпр. Вукановић који код Маринове шансе не само да не шири резонски на другу стативу него му улази у шут и офсајд!?:s_w: Остало није вриједно помена у смислу фудбала. Једино што се тиче технике имам недоумицу код Иванића, екектротехничар или машински техничар?

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Боги said:

Ти си духовит сада? 

Nisam duhovit. Nemanja Vidic je napravio istu stvar na vecoj sceni s tim da je Vidic po vokaciji odbrambeni igrac dok Zander nije. Ako je Zander kreten, Vidic je tada bio krentencina.

 

Kad vec castis pridevima kreni od onoga koji je trazio da se Zander dovede, nastavi sa oniom koji je pri povoljnom rezultatu na 10 minuta do kraja umesto beka uveo igraca koji to nije. Ni jedan trener na svetu ne vadi odbrambenog igraca u toj situaciji. Pri tome taj igrac igra jednom u mesec dana.

 

Ovi sto je Zander napravio je posledica. Zander nije uzrok.

 

Ekipa kooja u 495 minuta igre 11 na 11 ne da ni jedan gol treba da ispadne, svaki put.

 

Ovo nije tragedija kao Strazburg ili Bordo. Ovo je vise nego zasluzeno.

Edited by tsva
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

U ovoj Zvijezdi najvise vrijedi trener. Njemu su na ovom nivou mogucnosti jedino da uigra ekipu u defanzivnoj postavci, dok za ofanzivni dio klub nema budzet da se mjeri sa najjacima. Tu mu je namijenjen ruski rulet, pa kad se ubode dobra realizacija, dodje i poneki bod.

Milojevic je za balkanske uslove stvorio najbolju defanzivnu ekipu, barem u postavci, izvedbi, zamisli, ideji, postovanju takticke discipline. Na individualne greske i kikseve igraca nijedan trener na svijetu ne moze da utice.

Zvijezda ima dosta elasticnu i fleksibilnu defanzivnu liniju, vrlo pokretljivu, koja se brzo i efikasno prilagodjava protivniku i dosta dobro zatvara prostor s obzirom na individualni kvalitet igraca i razliku u kvalitetu koja je na ovom nivou debelo u korist Zvijezdinih protivnika. Jedino je plejmejker Marin oslobodjen striktne markacije, a s obzirom da je jedini u ekipi igrac poteza i da odskace kvalitetom, logicna je i takva uloga, koju Marin recimo u Olimpijakosu nije imao i gdje je cesto guran na krilnog napadaca gdje je trebao da probija driblingom po boku i da cesto ulazi u sredinu otvarajuci saigracima prostor izmedju protvnickih linija u zoni od 15-20 metara od gola za zavrsnicu.

Zvijezda ima probleme u napadu, gdje je vidljiva neuigranost prednje linije. Kretnje igraca prednje linije su nesinhronizovane, igra se ili bunarenjem na Boakyea, koji je odlican u vazduhu, umije da se gradi, ali najcesce nema slobodnog saigraca u blizini, nema preuzimanja, ni ubacivanja iz drugog plana. Marinove akcije se svode na solo-prodore kroz sredinu, pa ako se sta izrodi - izrodi se. Krila ne postoje. Ni Garcia, ni van la Parra nisu u stanju da otvore brzu kontru, nemaju ni brzinu, ni tehnicku superiornost. Radonjic je imao brzinu. Garciji je veceras bila namijenjena defanzivnija rola, dijelom je i zrtvovan taktickim zamislima, dok je van la Parra prava enigma. Odigrao je jedan dupli pas uz aut-liniju i to je sve od njega vidjeno. Dosta trcanja u prazno, soliranja i pogresnog postavljanja. Boakye nije poceo zbog povrede, dok se njegova zamjena Tomane po svom profilu ni po cemu ne uklapa niti u tim, niti u Milojevicevu filozofiju igre. A i individualni kvaliteti su upitni da bi se takav igrac proglasio pojacanjem.

Sto se tice Olimpijakosa - to je ekipa koja zivi od individulne kvalitete dva igraca koja prevazilaze nivo Pirejaca - Podenca i El Arabija. Grci igraju na mahove, nekonstantno, dosta ovise kako od Podenca, tako i od trenutnog raspolozenja ekipe. Za visok plasman u Ligi Evrope nemaju prevelike izglede u ovom trenutku. Za to je potreban kontinuitet i veca kompaktnost u defanzivi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo nerealnih komentara veceras.

 

Normalno je da ce oni da imaju veci posed i vise suteva na gol. Igraju kuci, treba im pobeda, imaju znacajno veci budzet, nas najbolji igrac kod njih nije mogao da igra. Oni za 1 igraca daju i do 10 miliona, mi toliko ne potrosimo za 2 godine.

 

Miloje nije postavio bunker, izveo je korektan sastav. Olimpijakos je imao 2 ekstra sanse i to obe u drugom poluvremenu. Stativa i ona odbrana Borjana. Sve ostalo su bili opasni napadi ali ne i mrtve sanse. Mi smo imali dva jako opasna napada i penal na 0:0. Njihove najbolje sanse dosle su posle toga.

 

I njihov penal je bio poklon a ne neka akcija. Videlo se da nam do sutra ne bi dali gol. Nema sta ovde Miloju da se zameri.

 

Ono sto ja njemu zameram i za sta mi je on kriv je to sto mi veceras nismo imali priliku da gledamo Joveljica i Terzica, umesto Tomanea i Zandera. Za to je on licno kriv i niko drugi.

 

U vezi njegovog statusa on mora da donese odluku u skladu sa tim kako se oseca. Jedino ne bi bilo posteno da saceka leto, uzme ostalih 300k i titulu i onda da zapali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos jeste bio bolji, ali je ta nadmoc ipak  bila nedovoljna da pokleknemo.Da smo dali penal, sada bi pricali o zrebu. Tesko da bi oni okrenuli. Oli je puno ulozio u ovaj tim. Ipak, glavna pojacanja su im veceras bila indisponirana. Sreca njihova sto Mrkela nije sjedio skrstenih ruku. Zaista im se debelo isplatio njegov rad. Tondela i Zander su zasjenili sve njihove zvijezde.Jednom smo veceras i mogli da pariramo, dvojici nikako.

Jebeni prelazni rok...

Da nam je Vuletic dovodio pojacanja bolje bi prosli

 

 

Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos uopste nije zasluzio da dobije ovu utakmicu, realan ishod je bio X. Prvo poluvrijeme mi bolji, drugo oni. S obzirom na penal i nase neiskoristene sanse pogotovo u prvom dijelu vratilo se na najgori moguci nacin, jebeni Zander dje se nasao tu i on i taj sto ga je doveo da igra.

 

Dalje, kao sto rekoh x je po mom misljenju bio realan, ali opet kad uradis sto si uradio s cjelokupnim dijelom oko ovogodisnje Lige Sampiona mora da ti se vrati. Mozemo da pocnemo od cijena karata, pa preko prodaje mladog Terzica, dovodjenja igraca poput Zandera i Van La Pare pa sve do izostavljanja jednog od najboljih igraca tima iz istog tog takmicenja, sprdnja i velika sramota ide samo za jednog covjeka a to je Zvezdan Terzic.

 

Branim i cijenim Vladana Milojevica kao trenera, jer sve ovo sto je on napravio sa nasom Zvezdom za ovih par godina malo ko bi mogao da ponovi. Ajmo botovi s ludackom srecom i neznanjem zaobidjite.

 

 

Opet o utakmici veceras, takticki odlicna, Gobeljic odigrao utakmicu zivota, Garsija se borio kao lav, Petrovic i Ivanic solidni, generalno odbrana nije bila losa, pokrivali su se, ali ne moze kad imas 'pojacanja' koje apsolutno boli kurac za Zvezdu, navijace i bilo sto oko ovoga, Van la Prevara i Zander.

 

 

Remont ekipe sad da ide i da se juri dupla kruna ako ikako moze u nekoj boljoj i zdravijoj atmosferi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Боги said:

Жандер је просто речено идиот и надам се да га након овога више нећете призивати. Проблем је утолико већи јер имамо, иако то делује немогуће још већи проблем јер је ту и Родић.

Ништа сада, нема плакања. Бирманчевић, Ераковић, Гаврић, Николић у 11 што пре да се интегришу у екипу и да узмемо дуплу круну. Све друго су флоскуле и празна прича.

 

Sta je smisao njegovog dovodjenja?

 

Neko bi rekao da ne treba da bacamo pare na domace neproverene igrace i da takvi kostaju previse. Bacili su oko na prospekte 3. i 4. kluba u ligi, sto znaci ili da ce morati da se spremi ozbiljan novac ili ih oni daju samo da bi kasnije podelili procente. I u jednom i u drugom slucaju nije dobro - nije dobro ni da se bacaju pare, ni da nema razlike izmedju 3.,4. i 14. tima u ligi.

 

Sto se utakmice tice: Osim Marina i Borjana ovde nema ozbiljnog i kompletnog fudbalera. Nije tacno da je ovo bio dobar mec, videli bi vi sta je dobar mec da je na golu neki Kahriman ili vedeta Spartaka, Cukarickog ili Vojvodine (eno, onaj Rockov), bilo bi 5:0. Marin kad uzme loptu barem zna da je povuce, Boaci barem zna da zagradi, ostali su nula.

 

Tomane je prosecan igrac iz portugalske lige. Doveden je kao kad bi bilo ko sa foruma trebalo da u igrici dovede igraca iz poljske ili rumunske lige. Penal je sraman, ali on nije ozbiljan fudbaler. Ni u LLSL ne bi dominirao, Vojvodina bi se sa njim u napadu ne bi borila za titulu, a pitanje je da li bi Rad ostao u ligi sa njim kao napadacem. Tu se neki menadzer opasno ugradio.

 

Jander je rekreativac za ovaj nivo fudbala. Dobar je kao krilo jer tad bar ne smeta u odbrani. Jos jedan igrac koga su doveli magovi kojima se sve moze jer je liga ionako njihova jos na pocetku septembra. Da se igra ekvivalent ABA druga bi se pesma pevala.

 

Vukanovic je jedno drvo i jos jedan superligaski as koji je ovde zalutao i jos jedan dokaz koliko je liga tuzna - transfer koji se desio samo da ovaj ne ode u Partizan.

 

Ivanic - da li navija za ove, za one ili za nas, da li nas odbija zato sto je crno - beli ili novosadski crveno - beli, e pa Terza je covek koji ne prihvata ne, daj koliko trazis za apsolutno nista. Jos koliko sad ga proslediti na pozajmicu u Vojvodinu, tu se oseca najbolje, nije da nesto odskace, bice u svom elementu.

 

Van la Para - apsolutni promasaj. Igra se bunker i takav igrac da ne ume bas nista od kad je dosao, da povuce kontru, da uradi nesto. Random izvuceni zec iz sesira.

 

Sad bih pisao i o ostalima, ali nemam snage i zasto bih? Doveli su Vulica, Petrovica i sad hoce i Topica iz Vojvodine jer valjda nije normalno da ima neki igrac za koga se prica da ume da igra, a da Terza nece da ga dovede.

 

Jedini spas za klub i jedino kako mogu rezultati da stignu je regionalna liga. Ova liga se igra 25-30 godina i da nema Partizana sampion bi se znao jos pre prvog kola jer bukvalno svi od 3. do 16. kluba imaju ambicije samo da nesto smuljaju sa Terzom i uvale igrace Zvezdi, a samo postojanje Partizana u ligi generise mrznju, nenormalna saopstenja, medjusobna prozivanja sljama sa oba strane, da je tuzno i gnusno i slucajno naici na to, a da ne pricam o aktivnom pracenju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije ni Rodic kriv sto Milojevic stavlja u ekipu igraca za kojeg se zna da nema sanse da odigra 90 minuta.

48 minutes ago, Valensija said:

Ovaj stavlja Vidica i Zandera u istu recenicu?!😂

Sto rade Mapetovci, cudo jedno.

 

Vidic je uzgred tada bio medju najboljima na svojoj poziciji.

 

Onda mu je Tim Cahil razvalio dupe a mi dobismo Svabe a ispadosmo

Edited by tsva
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tsva said:

Pa nije ni Rodic kriv sto Milojevic stavlja u ekipu igraca za kojeg se zna da nema sanse da odigra 90 minuta.

 

Vidic je uzgred tada bio medju najboljima na svojoj poziciji.

 

Onda mu je Tim Cahil razvalio dupe a mi dobismo Svabe a ispadosmo

 

Ne podsecaj. Taj potez Vidica i onaj penal Slovencima je nesto najsumnjivije u njegovoj karijeri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

 

Petrovic

 

Ivanic

 

Milunovic

 

Rodic i Petrovic samo lasom mogu da sustignu svog igraca, ovaj drugi ispao i pogresno se pozicinirao nebrojeno puta... Posebna prica su njegova i Milunoviceva ispucavanja u maniru najboljih igraca NFLa kada na 10m od sebe nemaju igraca.

 

Ivanic duel nije dobio, cetri lopte primio ( j e b e n i zadnji vezni ( ili sta je vec igrao) i svim pasovima im otvorio kontre)

 

Za Zandera sam napisao posle prvih 15min... Idealan za termin, da se igramo fudbala

 

Garsija perfektan u defanzivi, za nesto vise u napadu bilo mu je potrebno malo vise snage, i saigrac na  toj strani da odigra sa istim ( Ivanica !!!??)

 

Nije bilo agresivnosti na sredini, previse prostora smo im ostavljali, posebno u zoni suta. Ne mogu da verujem da igraci ne uklizaju, pridju igracu pri sutu , previse puta smo ispali... Itd

 

Sta znam, meni je Milojevic totalno omasio i sa izmenama i sa tajmingom istih... Ima jos mnogo toga da se napise.

 

 

Ako se forsira Vasiljevic, na ustrb Pop-a,znamo ko ga i zbog cega forsira, samo ne znam %

Je li moguce da postoji covjek a da napise  da je Garsija bio perfektan u odbrani.Stvarno gledam ili se salis ili ozbiljno pises ili nisi gledao utakmicu.Covjek je svaki defanzivni duel izgubio,prolazili su pokraj njega kao pokraj nekog cunja,dva tri puta su mu loptu kroz noge proturili,zalijece se ko mamlaz,ne zna decko gdje se nalazi,svaku loptu je njima dao,trudio se jeste,ali mogu se i ja truditi ali to nije ono sto trazimo.Da ne pricam o ovm smjehotresu zvanom Rodic koji se prepao i koji nema mozga da odigra utakmicu do kraja,nego na kraju izblamira i sebe i MIloja i dopusti da ovaj uvede ovu brazilsku nakazu koju boli ona stvar za Zvezdu i za njen rezultat.

Ovog Vanlaparu je smijesno komentarisati i pojedine odluke Milojevica,brate ne moze ti penal sutirati neka Tondela,neka osuta Marin,pa sto puta promasio niko mu zamjeriti nece jer se vidi da covjek igra i srcem i dusom.Mogao bi napisati jos hiljadu stvari ali prosto mi glupo kad vidim da se uprava igra sa nama i da nema bilo kakve odgovornosti za milionske promasaje koje cemo na kraju svi zajedno platiti.

Edited by Jerotije Pantic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada smo ispali protiv Strasbura bilo mi je jako tesko, od muke sam izasao i setao sam kejom do negde 2-3 posle ponoci. Danas sam totalno ravnodusno ovo podneo, bukvalno mi je bilo sve jedno. Toliko su mi ogadili klub lopovlukom, i nestrucnim vodjenjem sportskog sektora da jednostavno ne mogu da se vezem za ovaj tim, bukvalno sam ravnodusan. Nisam fan ni Milojeviceve fudbalske filozofije i jednostavno mislim da nam se ovo desilo sa razlogom. Nismo dorasli ovom nivou fudbala, niti zasluzujemo da idemo dalje pre Olimpijakosa koji je u grupi pokazao vise.

Klub koji dovede Zandeera i Tomanea, i trener koji ih uvede ne zasluzuje da igra nista sem ling long lige. Ako ce ovo da natera ove njuske iz uprave zajedno sa Mrkelom da rasciste redove, onda je ovo pozitivna stvar. MAda ja mislim da ce oni igracki kadar da smanjuju prodajeom onih sto nesto vrede, a ostavice ove promasaje.

JA bih bolje odradio prelazne rokove od ovih nasih neznalica. Ni jednog stranca ne bih zadrzao osim MArina bukvalno. Ovo sto nam nasi skupi stranci demonstriraju je horor, ovo moze i prosecan JSL igrac da odigra. Zander, VLP, Tomane i Kanjas moraju pod hitno negde da se utrape pa makar ih dali za dzabe. Ovo da bude za nauk i da se ovakve greske vise ne ponavljaju, ako imas novca, dovedes jednog skupog stranca, a ne 4 koji ne vrede nista, samo prave guzvu. Takodje ovaj visak domacih igraca mora da se rascisti i da se ova deca pod hitnu gurnu u vatru. Da se dovede dva tri prospekta i da se forsiraju, da se Milojevicu nametne na prolece igra sa sto vise mladih igraca. Milojevicu bih se takodje zahvalio na kraju sezone. Iskreno mislim da on nije resenje na duge staze, ma koliko da je doneo tih plasmana u LS, imma utisak da nam kao klubu to nije nista narocito donelo osim lopovluka i neplanskog gomilanja igrackog kadra. Jednostavno, nemoguce da nije ucestvovao u odabiru igrackog kadra, koliko znam imao je nekoliko zelja koji su totalni promasaji.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad ce Mrkela da izadje i kaze kako su pojacanja odlicna. I da penal promasuje i Ronaldo, i Salah, i Neimar, da to nije nista neobicno, kao i da je normalno ponekad odigrati bez potrebe rukom ispred svog gola, jer eto i Vidicu se to desilo.

Mrkela i Terza su pravo olicenje SNS sistema u kome zivimo. Znaci oni ni za sta ne odgovaraju, a za sve su zasluzni.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...