Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

2 hours ago, Ikac said:

 

Ko tu još visi iz generacije 01, gde su Vukan Kovač, Jovičić, Ajdinović, Andrej Ivanović i onaj Kukolj što ga isto dovedoše iz Partizana? U ove dve generacije doveli smo tonu bekova. Gde ode Stajić na kraju?

 

 

 

Vukan, Kukolj i Ivanovic su uzeli papire, ne znam gde su. Jovicic je u Bragi, Ajdinovic je u omladincima i dalje, tu je i onaj ex kapiten Savic, samo ne igraju uopste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta za Edina, meni se on bas puno svidja. Jako telo, jake noge, levonog, trci kao navijen, steta sto ga ne koristimo vise, ima sigurno neki razlog a nemac pojma nije sigurno. Niko od njih nema neke perspektive. Za Jovicica je neko sigurno strpao kintu u dzep.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NROX said:

Steta za Edina, meni se on bas puno svidja. Jako telo, jake noge, levonog, trci kao navijen, steta sto ga ne koristimo vise, ima sigurno neki razlog a nemac pojma nije sigurno. Niko od njih nema neke perspektive. Za Jovicica je neko sigurno strpao kintu u dzep.

 

Dobar je bio Edin kao klinac, ali i on je dostao izrastao i usporio, a nije napredovao u tehnickom smislu. Mozda i njega i Savica posalju u Graficar, jer se nece naigrati kod nas u omladincima kako stoje stvari. 

 

Jovicic je uzasan, ali pokazalo se kroz istoriju da nije problem da odes negde napolje, ako imas kintu ili menadzera, samo ce da se vrati brze nego sto je otisao.

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda ima solidnu priliku da ovaj dvomeč reši već večeras i mora ići na pobedu.

Partizan i Dinamo prethodnih sezona nisu iskoristili svoje šanse u Bernu i odigrali su 1:1.

A rekao bih da su Mladi Momci nešto slabiji nego prethodne dve godine, zbog povreda ključnih igrača.

Bar dva gola u mreži Švajcaraca i kaput.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

 

Dobar je bio Edin kao klinac, ali i on je dostao izrastao i usporio, a nije napredovao u tehnickom smislu. Mozda i njega i Savica posalju u Graficar, jer se nece naigrati kod nas u omladincima kako stoje stvari. 

 

Jovicic je uzasan, ali pokazalo se kroz istoriju da nije problem da odes negde napolje, ako imas kintu ili menadzera, samo ce da se vrati brze nego sto je otisao.

Meni ne deluje da je Edin nesto visi od drugih, deluje mi sasvim pristojno u polju, jak, borben, moze da bude onaj zadnji vezni neprelazni, jos levonog.

Ma za Jovicicem ne treba zaliti, ni za njim ni za Savicem i slicnima...imaju Graficar pa neka se pokazu, mada cujem da cemo imati najverovatnije i trecu filijalu u ligi gde je bio Graficar...i da cemo tamo gurati manje talentovane klince, moze biti da dueli sa seniorima makar i u trecem rangu mogu procistiti ko moze a ko ne moze.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Manoly said:

Simic je pokazao da u mecevima ovog intenziteta ne moze, decko se ne snalazi ni u jsl.

Ovde se vrlo verovatno ako Ben sigurno ne pocinje otvara prostor za gaucosa na levoj strani, iako ne znam koliko je fizicki spreman za naporan i takticki zahtevan mec sutra, tek je stigao.

Ne razumem ovakve konstatacije. AKo lik zna da igra, zna. Ne igramo sah, pa da se sve podredi taktici, fudbaler je, igrao je u jacim ligama od nase i sigurno ima snage za jedno poluvreme. Dejan Savicevic je direktno iz vojske dosao da igra protiv Milana pa mu to nije smetalo da razbije takav tim. Slozices se da su Maldini, Gulit, Barezii Albertini zajebaniji protivnici od nekih anonimusa iz YB.

Previse razmisljate o tim taktickim zadacima, daj da mi igramo fudbal i pokusamo da damo gol vise, to je najbolja taktika i da u tu svrhu izvedemo najaci tim..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helmet said:

Ne razumem ovakve konstatacije. AKo lik zna da igra, zna. Ne igramo sah, pa da se sve podredi taktici, fudbaler je, igrao je u jacim ligama od nase i sigurno ima snage za jedno poluvreme. Dejan Savicevic je direktno iz vojske dosao da igra protiv Milana pa mu to nije smetalo da razbije takav tim. Slozices se da su Maldini, Gulit, Barezii Albertini zajebaniji protivnici od nekih anonimusa iz YB.

Previse razmisljate o tim taktickim zadacima, daj da mi igramo fudbal i pokusamo da damo gol vise, to je najbolja taktika i da u tu svrhu izvedemo najaci tim..

Rano guranje u vatru uvek je mac sa dve ostrice, poznavanje ekipe, kretnji u napadu/odbrani. Naravno, ako je momak ono sto ocekujemo Zvezda moze samo da profitira, Milojev sistem je stvoren za ovakav profil krila i verujem da momak moze da doprinese koliko-toliko vec danas, s tim da ne treba ocekivati kule i gradove, treba i vremena za adaptaciju na novu sredinu.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce Milojevic poceti sa Ivanicem u sredini. Mislim da Vulic ili Petrovic pocinju mec. Treba nam malo cvrstine na sredini a sa Ivanicem to nemamo. Pogotovo kada igra sa Kanjasom u paru koji takodje ima dobar oas i dobar oregled igre. Mozda je ovo mec bas za Njegosa Petrovica, ili Vulica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Helmet said:

Ne razumem ovakve konstatacije. AKo lik zna da igra, zna. Ne igramo sah, pa da se sve podredi taktici, fudbaler je, igrao je u jacim ligama od nase i sigurno ima snage za jedno poluvreme. Dejan Savicevic je direktno iz vojske dosao da igra protiv Milana pa mu to nije smetalo da razbije takav tim. Slozices se da su Maldini, Gulit, Barezii Albertini zajebaniji protivnici od nekih anonimusa iz YB.

Previse razmisljate o tim taktickim zadacima, daj da mi igramo fudbal i pokusamo da damo gol vise, to je najbolja taktika i da u tu svrhu izvedemo najaci tim..

 

Апсолутно тачно. Дејо јесте био геније али је и против себе имао један од најјачих тимова икада.

Можемо причати да је боље да је Гарсија упознао екипу прошао припреме исл. међутим кључно је да смо ми извојевали побједу у Копенхагену са прејадним крилима Иванићем и Вукановићем. Горе од онога не може а сада и од бокова и свих у 11 морамо имати учинак!  За сада најаве по мом укусу, Иванић са Кањасом, пробати Гарсију и волио бих ипак Бена умјесто Вукановића. Треба их мркнути у сред Швице...

Edited by Константин
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

Kad smo kod omladinskog pogona, ako igramo LS automatski i omladinci igraju LS... Kakav tim cemo imati u tom slucaju? Moj utisak je da cemo biti znatno slabiji nego prosle godine...

 

Mnogo slabiji, a kao što sam rekao i prošle je trebalo da budemo jači, nego je zajebao Terzić sa Grafičarem, pa je umesto Jankovića igrao mnogo gori Kukolj. Svejedno bi bilo značajno i to, da vidimo kako će igrati pre svih Babić i Pantović. 

 

Večeras možemo da se stavimo u odličnu poziciju, moramo iskoristiti njihov downgrade na desnom beku i zato mislim da Garsija treba da počne ako može da igra preko sat vremena. Ni štoperi im nisu posebno kvalitetni iako Lustenberger ima ogromno iskustvo iz Bundes lige, a i Benito je otišao iz kluba pa je sad njegova zamena startni levi bek, to bi trebalo Ben da iskoristi kada uđe. 

 

Imaju još više povreda nego mi, moguće da ni Fasnaht neće početi, ali opet su jaki napred sa 2 Kamerunca i onim sa Obale. 

 

1:2 tipujem rezultat večeras, a prolazimo dvomeč. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ko god i na kojoj poziciji izadje na teren veceras, nemam sumnju da je to nasih najboljih 11 u ovom momentu i da ih je strucni stab pazljivo odabrao u svrhu jednog jedinog cilja...rezultata. 

Vazno ce biti zaustaviti tu njihovu tranziciju, brze napade i skratiti im prostore za trcanje...u kontinuiranom napadu kao i Kopenhagen su prilicno jalovi...Gobeljic i Rodic da budu koncetrisani u defanzivi kao u prvim poluvremenima dvomeca sa Dancima i nema zime...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja prozborim koju o vecerasnjem mecu.

I mi i oni u utakmicu ulazimo sa odredjenim izostancima.
Ipak,utiska sam da je to veci hendikep za domacina jer su njemu povredjeni neki od glavnih igraca kao sto su Oaro,Sulejmani,Lauper i stoper Kamara. Y.Boys je ekipa koja je godinama bila sinonim za meceve sa mnogo pogodaka. Ipak,na startu nove sezone su 4/5 utakmica odigrali sa manje od tri pogotka. Cak su i u kupu Svajcarske nizeradnog protivnika pobedili samo sa 1:0. Moguce da je ovakvom trendu upravo kumovala povreda prvog stralca ekipe,iskusnog bivseg francuskog reprezentativna Oaroa.

Slazem se da im je odbrana slabiji deo tima,stoperi im nisu preterano brzi i tu treba traziti priliku. Ocekujem da Marin proturi neku loptu iza njihovih ledja Boaciju.

Moramo pokazati ambiciju za zabijemo gol. Ne smemo celu utakmicu igrati 'cekalicu'.
Ivanic je najbolju partiju pokazao jos protiv Zenita u pripremnoj utakmici,kada je igrao kao ofanzivni vezni,kao '10-ka'. Ne znam kako ce se pokazati veceras (dvojim u njegove fizikalije),ali ovo su utakmice u kojima se pokazuje da li jesi ili nisi.

U principu volim kada Zvezda igra protiv predstavnika svajcarskog ili austrijskog fudbala npr. Po pravilu nam "leze". Bio bih zadovoljan cak i nekim minimalnim porazom veceras jer mislim da ce ih atmosfera Marakane progutati u revansu.

Protiv Kopenhagena sam bio pesimista,sad sam blagi optimista. Videcemo je li to dobro :classic_biggrin:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovaj turnus kvalifikacija je bas cudan. Kako stvari stoje jedna Belgija ce imati dva predstavnika u Ligi sampiona...

Sto se bojsa tice, mislim da je kruna njihovog uspeha bila prosla godina. Vrhunac koji su dostigli prosle godine su dobro unovcili prodajama najboljih igraca. Bojsi imaju slicnu sudbinu kao Zvezda. Imaju dosta povreda, ocigledno se traze, ali jednostavno nije svaka kupovina garant da ce se uspostaviti ponovo hemija na odredjenom delu terena. Mi smo u minut do 12 vratili Degeneka. Da smo se oslonili na Savica i on bi bio povredjen kao sto je sada u Apoelu kao Kamara u bojsima. U svakom slucaju svajcarski tonus je u opadanju nisu kompaktni kao prosle godine i u tome vidim nasu sansu. Bice to jako nezgodan, tvrd, napet dvomec u kojem moramo da igramo jako striktno i odgovorno. Mislim da smo za nijansu disciplinovaniji i za dve nijanse kreativniji od njih. Mada sve to treba dokazati na terenu.  Nama neodgovara njihova vestacka podloga i eventualno lose vreme neki pljusak koji je sinoc zadesio igrace Briza protiv Laksa u Austriji. 

Sto se tice sudijskog kriterijuma, takodje on ce jako uticati na tok meca. Znamo jos od Kopenhagena da smo vreca za napucavanje od strane arbitara. Iak mislim da smo nasu ulogu zamorca Uefe prosli u trecem kolu i da cemo iamti bolje sudjenje. Mada sinocna sudjenja su pokazala da sudije dele crvene kartone, sviraju penale bez ustrucavanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Koji je tačno kvalitet Alekse Vukanovića i kako je moguće da igrač takvih karakteristika igra na krilu (kao što je igrao u Kopenhagenu)?

Ако не грешим, мислим да је то због одбане, и могућности да буде дупли бек у неким ситуацијама. 

А реално, с обзиром на конкуренцију у виду Симића, свакако му је место у првих 11. 

У случају када су сви здрави, он може да буде само резерва у последњих 10ак минута.

Да не грешим душу, добар меч у Копенхагену, као и сваки пут када је улазио са клупе, био је коректан.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...