Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

5 minutes ago, DonJuan said:

Mi prvo ne znamo šta bi se desilo da su igrali otvorenije. Možda bi pobedili, a možda bi oni našli rupu, kao što su na koncu našli i u Beogradu. Možda taktika nije bila da se povučemo u prvom, nego nas je protivnik pritisnuo na našoj polovini. Prepustili smo im posed i to je jasno, ali najbolji njihovi igrači, su bili neupotrebljivi, ali totalno. Počevši od Fišera. Mi ne igramo lepršav fudbal, zato što nemamo igrače za takvu igru, pa ako već nemamo, ajde da iskoristimo to što imamo i da na način koji možda nije lep, ali je očigleno efikasan ostvarimo rezultat. Da pravimo bazu za neku sutrašnju ekipu koja će igrati i lepše i koja će biti kvalitetnija i koja će na koncu biti rasterećena tegova koja ova ekipa ima na nogama, ali i one pre ove....

Nejasno je šta zapravo hoćete, ne samo ti? Da ostvarimo rezultat, ili da igramo lepo. Ako hoćete ovo prvo, onda malo manje prosipanje govana po Milojeviću i prozivanje sreće i slično, a ako hoćete ovo drugo onda morate da menjate 70% ekipe. Pošto mi igrače koji igraju lep fudbal ne možemo da dovedemo. Čast izuzecima.

Sa druge strane ja imam osećaj da je ovde mišljenje, kod nekih, da samo mi treba da se otvorimo, i protivnik će se uplašiti i skinuti gaće.  Malo realnosti. Niti su Gobeljić, Milonović, Jovančić, Simić, Vukanović, Ivanić, svetska klasa, ali opet i sa takvim igračima koji se pljuju na svakom koraku, mi smo opet pred vratima Lige Šampiona, a LE imamo u džepu.

I zapamti još jedno - ni jedan naš trener nije tri godine uzastopno uveo ekipu u grupnu fazu Evro takmičenja, plus je jedno takmičenje LŠ. Ako jeste, ja se izvinjavam. Ovde ne pričam samo za Zvezdu. Zato pustite čoveka da radi, zna šta radi očigledno.

Već sam napisao, da iz ovih igrača Miloje izgleda vadi maksimum i jasno je, da mi ne možemo da igramo lepršav fudbal jer prosto nemamo igrača za to (osim jednog). Tako da ne bih rekao, da precenjujem ekipu.

A ovo, šta hoćeš ili rezultat ili lep fudbal? Pa mislim, da jedno ne izključuje drugo ali pošto se radi o Zvezdi takvoj kakva jeste, jasno da rezultat ide prvo.

A što se tiče nejasnosti šta hoćemo mi.. pa ja bar mislim, da je jasno. Mi svojim neigranjem dovodimo sebe u situaciju, da i ovako napadački impotentne ekipe kao ovaj Kopenhagen dolaze u situacije da nam zabiju gol, ni krivi ni dužni iz ničega. Jednostavno mislim, da bismo mogli malo u trenucima, kada imamo povoljan rezultat, da se malo otrgnemo iz Borjanovog krila i da probamo da malo stanemo na loptu, zadržimo, pa ako može neki pas i šut, bar da zapretimo. Da ovi bar pomisle da moraju nešto i da obrane a ne da idu svi u naš šesnaesterac bez straha. Ovako kako vreme odmiče, sve je opasnije po naš gol, pa tako smo i primili u prvoj utakmici kad smo ih čekali u 16 pa su probali i prljavim trikovima i onaj se bacio, sudija naravno navlači za njih (što nije da baš nismo znali posle par prvih faula) i umesto da pravimo okvir za neku igru gde bi sasvim moguće bilo, da damo još neki gol, primimo onako jeftin zbog naše odluke da se povučemo. Neću sad opet da pričam o ovim Dancima, ali generalno, ovakav mindset u ozbiljnom fudbalu ne prolazi. To što smo mi prošli, ne znači, da je to uvek tako. Pa nije valjda, da je naša taktika bila tamo one godine da sudija ne vidi gol našeg bivšeg igrača od prečke, pa nije bila taktika, da damo Austrijancima dva gola u dva minuta, niti je taktika bila da izgubimo od Finaca, pa nije bila taktika ni ovo juče.

Nadam se da je sad ipak malo jasnije šta mi hoćemo. Prerizično je ovo kako mi igramo. Valjda je i Helsinki bio neka lekcija pa i taj kup koji Tsva stalno pominje.

Prosto mi ne sviđa da tim rezultatima, koje imamo i koji jesu veliki uspeh, prikrivamo sve svoje slabosti umesto da ih ispravljamo i budemo sve bolji.

A da, i ovo, zapamti.. i Maribor ima jednog ovakvog trenera sa isto takvom sekvencom kao Miloje, pa niko pojma nema ko je on i još uvek je samo trener jednog Maribora 🙂.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Mene sad zanima da li ce klub odreagovati na trzistu i dovesti krilo pred YB. Kad bi uspeli da maznemo Cavrica nekako...

 

bolje da saceka

 

ne moze on dovesti nikoga sad da pomogne za YB

 

da dovede sad Evesilija za LE pa onda Marina ako udjemo u LS nam ne treba. Neka se saceka da se vidi gde cemo pa neka onda dovode spram toga. Svakako ce da dovede jos Kokezinog drveca tipa Simic, Jovancic, Milunovic itd...

Link to comment
Share on other sites

Miloje je redom resavao ekipe kao sto su Keln, Krasnodar, Bate (bio ispred njih), Sparta, Salcburg, Liverpul, Kopenhagen..

Dobro procitati koji su to sve timovi u pitanju. Takodje ekipe slicnog ili istog kvaliteta Zvezdi je prolazio bez kiksa.

Bilo koja od ovih ekipa ili losija od njih bi nas u prethodnih 25 godina rutinirala i poslala na kupanje u junu uz krilatice tipa "Jel znate vi koliki je Kazahstan zemlja', ili onu cuvenu 'Danas svi igraju fudbal' kada se ispadne od nekih Pacera.

Svaki zvezdin trener je imao priliku da bude bolji od ekipa slicnog ranga, ali nama su highlight postbarijevske istorije Zigina dva gola i pobede nad drugim timom Rome u za njih nebitnom mecu. Za 25 godina.

Miloje ima puno mana- ne zna da radi sa mladim igracima (sa ono malo sto mu Terzic ne odvede na pijac) i ne pokusava da donekle zaustavi mesetarenje u klubu.

Njegov glas bi se sigurno daleko cuo, ali uostalom to i nije njegov posao.

Po meni je glupo kritikovati nacin na koji MIlojevic dolazi do rezultata, pogotovo kad vidimo kako su pojedini ofanzivni strucnjaci prolazili na nasoj klupi.

Radije bih gledao ovu teletekst Zvezdu u svako doba nego da nas prase neki Kairati.

Covek je ustanovio svoj know how, sad je samo eat, sleep, repeat 🙂

Nadam se i 12. put za redom.

 

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

Trol on

 

Te sezone Keln ispao iz lige, a vodeći dvojac u Bateu Milunović i Ivanić....

 

 

Troll off

Keln je ekipa sa min 100 mil budzeta, kao i Krasnodar i ostali sa spiska.

Bate kad je ulazio prethodnih godina u LS  Zvezdini fudbaleri su to mogli samo da isprate sa neke plaze.

Ako cemo tako Liverpul je osvojio LS, Salcburg harao po LE.

Mislim, moze se traziti dlaka u jajetu, ali je glupo nipodastavati ovo sto je covek uradio i radi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Milojevicj e za srpske prilike odlican trener i mi od nama doatupnih trenera necemo pronaci boljeg jer zapamtite prve opcije u slucaju smene Milojevica su Tralalat i Saša srpski Murinjo a gde bi sa njima stigli mozete zamisliti. E to što je najbolji srpski trener ne znači da treba da podigne nos i pomisli da ne treba da uči i usavrsava se. U Evropi ne prolaze treneri koji iz sezone u sezone ne napreduju i ne ubacuju nesto novo u igru ekipe. Miloje da li je tvrdoglav ili sujetan ne znam ali ne pokusava čak ni na uutakmicama nase lige da proba nesto novo sem vec dobro uvezbanog stajanja u blok pogotovo kad imamo povoljan rezultat. Znam da je uzasno tesko voditi Zvezdu i da mu mnogi(najmanje forumasi) čekaju prvi evropski kiks da mu izmaknu stolicu ali mora i on da ide napred. Jedan Kari Pešic koji je sve osvojio u.svojih 70+ godina prati moderne tokove u kosarci pa sto ne bi i Miloje.koji je u naj. godinama.

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, piksi said:

Već sam napisao, da iz ovih igrača Miloje izgleda vadi maksimum i jasno je, da mi ne možemo da igramo lepršav fudbal jer prosto nemamo igrača za to (osim jednog). Tako da ne bih rekao, da precenjujem ekipu.

A ovo, šta hoćeš ili rezultat ili lep fudbal? Pa mislim, da jedno ne izključuje drugo ali pošto se radi o Zvezdi takvoj kakva jeste, jasno da rezultat ide prvo.

A što se tiče nejasnosti šta hoćemo mi.. pa ja bar mislim, da je jasno. Mi svojim neigranjem dovodimo sebe u situaciju, da i ovako napadački impotentne ekipe kao ovaj Kopenhagen dolaze u situacije da nam zabiju gol, ni krivi ni dužni iz ničega. Jednostavno mislim, da bismo mogli malo u trenucima, kada imamo povoljan rezultat, da se malo otrgnemo iz Borjanovog krila i da probamo da malo stanemo na loptu, zadržimo, pa ako može neki pas i šut, bar da zapretimo. Da ovi bar pomisle da moraju nešto i da obrane a ne da idu svi u naš šesnaesterac bez straha. Ovako kako vreme odmiče, sve je opasnije po naš gol, pa tako smo i primili u prvoj utakmici kad smo ih čekali u 16 pa su probali i prljavim trikovima i onaj se bacio, sudija naravno navlači za njih (što nije da baš nismo znali posle par prvih faula) i umesto da pravimo okvir za neku igru gde bi sasvim moguće bilo, da damo još neki gol, primimo onako jeftin zbog naše odluke da se povučemo. Neću sad opet da pričam o ovim Dancima, ali generalno, ovakav mindset u ozbiljnom fudbalu ne prolazi. To što smo mi prošli, ne znači, da je to uvek tako. Pa nije valjda, da je naša taktika bila tamo one godine da sudija ne vidi gol našeg bivšeg igrača od prečke, pa nije bila taktika, da damo Austrijancima dva gola u dva minuta, niti je taktika bila da izgubimo od Finaca, pa nije bila taktika ni ovo juče.

Nadam se da je sad ipak malo jasnije šta mi hoćemo. Prerizično je ovo kako mi igramo. Valjda je i Helsinki bio neka lekcija pa i taj kup koji Tsva stalno pominje.

Prosto mi ne sviđa da tim rezultatima, koje imamo i koji jesu veliki uspeh, prikrivamo sve svoje slabosti umesto da ih ispravljamo i budemo sve bolji.

A da, i ovo, zapamti.. i Maribor ima jednog ovakvog trenera sa isto takvom sekvencom kao Miloje, pa niko pojma nema ko je on i još uvek je samo trener jednog Maribora 🙂.

 

Bravo. Apsolutno sve rečeno što treba da se kaže.

 

Užasno mi je žao što najveći broj ljudi koji ovde pišu nije dovoljno mator da bi pamtio vremena kada je ovaj klub IGRAO FUDBAL.

 

To i ovo sada nema baš nikakve veze jedno s drugim, uopšte nije isti sport. Slave se pobede nakon što smo pedeset puta pipnuli loptu tokom utakmice protiv krajnje prosečnog protivnika.

Slavi se parkiraj bus pred šesnaesterac taktika kao da to nije TM najseljačkijih klubova na planeti.

Juče apsolutno ništa nije zavisilo od nas. Ni kad smo bili komletni ni kad smo bili nekompletni. Isključivo zahvaljujući fortuni i ničemu više prošli smo dalje, isto tako moglo je lagano biti dva ili tri jedan samo da su ovi imali gram koncentracije više. Da li stvarno neko misli da će 90 minuta u Borjanovom krilu u Švici proći bez poraza?

Evo ja primam opklade da neće. Ovo sinoć je bio zgoditak na lotou, ali je budala svako ko misli da do njega može doći svakog dana.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Bravo. Apsolutno sve rečeno što treba da se kaže.

 

Užasno mi je žao što najveći broj ljudi koji ovde pišu nije dovoljno mator da bi pamtio vremena kada je ovaj klub IGRAO FUDBAL.

 

To i ovo sada nema baš nikakve veze jedno s drugim, uopšte nije isti sport. Slave se pobede nakon što smo pedeset puta pipnuli loptu tokom utakmice protiv krajnje prosečnog protivnika.

Slavi se parkiraj bus pred šesnaesterac taktika kao da to nije TM najseljačkijih klubova na planeti.

Juče apsolutno ništa nije zavisilo od nas. Ni kad smo bili komletni ni kad smo bili nekompletni. Isključivo zahvaljujući fortuni i ničemu više prošli smo dalje, isto tako moglo je lagano biti dva ili tri jedan samo da su ovi imali gram koncentracije više. Da li stvarno neko misli da će 90 minuta u Borjanovom krilu u Švici proći bez poraza?

Evo ja primam opklade da neće. Ovo sinoć je bio zgoditak na lotou, ali je budala svako ko misli da do njega može doći svakog dana.

Tri godine zaredom Miloje ima srece?

Garantujem da juce nisi gledao utakmicu. Mnogo toga je zavisilo od nas dok smo bili kompletni. Covjek je u ovom dvomecu anulirao povrede, penale, crvene kartone....

 

 

Edited by Valensija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cavani said:

Keln je ekipa sa min 100 mil budzeta, kao i Krasnodar i ostali sa spiska.

Bate kad je ulazio prethodnih godina u LS  Zvezdini fudbaleri su to mogli samo da isprate sa neke plaze.

Ako cemo tako Liverpul je osvojio LS, Salcburg harao po LE.

Mislim, moze se traziti dlaka u jajetu, ali je glupo nipodastavati ovo sto je covek uradio i radi.

 

Napisah troll 🙂

 

Bilo kakva pobeda i plasma u evro takmičenja je uspeh sam po sebi. Ko može da se pohvali sa ovih prostora da je u poslednjih 10 godina u TAKMIČARSKOJ utakmici pobdeio şampiona Evrope. 

 

Kontam ja ljude koji su nezadovoljni iako su rezultati tu, konačno se ljudi ponadali dda će nešto da se desi da kreće renesansa izlazak iz dugova, sad Miloje kad lupi šakom od sto i kaže: Dosta više sa Obrićima, Mijićima, Saviima i Milakovima Raškovićima, od sad u CZV igraju samo profi fudbaleri... kad ono čaušić, rikardinjo (ili kako se zove onaj  iz Moldavije) i čuveni Tomana Tondele, u rangu sa Princom Tagoeom... kupuj na kilo, prodaj prvom ko ponudi pare... sve, bukvalno isto, samo uz ozbiljnije pare...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vredni mrav said:

Ovo sto piše Laki je već bezobrazluk i provokacija. Prvo poluvreme imamo nedosuđen penal i gol, protivnik bez šuta na gol. I on kaže da ništa nije zavisilo od nas. Idi jebi nesto stvarno, nemoj jebati ljude na ovom forumu u mozak.

Ne razumem čemu tako teške reči, pa valjda može da se normalno raspravlja o Zvezdi.

E sad prvo poluvreme ovo ono, pazi, da je fudbal samo prvo poluvreme, (opet) Maribor bi prošao Rosenborg, tako su oba puta izgubili po 3:1. 😉 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Cavani said:

Keln je ekipa sa min 100 mil budzeta, kao i Krasnodar i ostali sa spiska.

Bate kad je ulazio prethodnih godina u LS  Zvezdini fudbaleri su to mogli samo da isprate sa neke plaze.

Ako cemo tako Liverpul je osvojio LS, Salcburg harao po LE.

Mislim, moze se traziti dlaka u jajetu, ali je glupo nipodastavati ovo sto je covek uradio i radi.

 

Za ostale ne znam al za Keln znam. Ove sezone je rekrodan budzet oko 50 mil evra vise nego pre dve sezone. Odakle tebi 100 miliona da mi je znati?

Link to comment
Share on other sites

@Valensija

U pravu si i ti i @Laki, zavisi samo iz kog ugla se posmatra. Ja sam svedok Zvezdine "atomske" navale i leprsave igre, pamtim od 1987 pa na ovamo. U danasnjoj konstalaciji snaga mi ne mozemo bas da igramo leprsavo niti imamo mogucnost da dovedemo takve igrace, ali ja iskreno nikada necu smatrati da je ovo sto igra Milojevic bas toliko neophodno. Mislim na ovoliku defanzivu. Smatram da sa ovim igracima mozemo lepse i malo napadackije da igramo, ali mi se takodje cini da Milojevic jednostavno to ne ume. Nije da ne zeli, jednostavno ne ume. Lik voli igrace zadatka tipa Gobeljic, Milic, Srnic i njih daleko lakse uklapa u svoju filozofiju fudbala nego Marina recimo i takav profil igraca. On iz prve grupe igraca izvlaci najbolje i oni cesto kod njega igraju bolje nego sto su realno sposobni, ali tehnicki obuceni igraci kod njega propadaju i izgledaju kao poluamateri, sa mladima apsolutno ne zna sta da radi, njemu su oni skroz nepotrebni i gusi ih. 

Rezultati su tu, ali meni iskreno smeta nacin na koji dolazimo do njih. Jednostavno je to jace od mene. Ja Zvezdu smatram za veliki klub u EU okvirima i zaista mi smeta kada se mi povlacimo u misiju rupu protiv Kopenhagena. MI stariji Zvezdasi jednostavno tako razmisljamo i to nam je u navijackim genima, jbg rodjenimo smo u vreme kada je Zvezdina publika zvizdala kada se ekipa povuce protiv Real Madrida i cuva rezultat. Zato treba razumeti zasto neki reauguju negativno na ovakva izdanja tima, jednostavno su tako nauceni. Da je srece da imamo takvih ljudi u upravi, ali mrka kapa...

 Sinoc me je jedino kupila zelaj i borbenost igraca, videlo se  da im je stalo, veci deo utakmice je bio sramota za Zvezdu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Valensija said:

Tri godine zaredom Miloje ima srece?

Garantujem da juce nisi gledao utakmicu. Mnogo toga je zavisilo od nas dok smo bili kompletni. Covjek je u ovom dvomecu anulirao povrede, penale, crvene kartone....

 

 

Pa ako ćemo pošteno, nije baš da nije imao sreće.

 

U nekim utakmicama bili smo ok, jednakopravni i igrali smo nešto i prolazili, a one ključne..

Kako bi ti nazvao onaj nepriznat gol Ristića i(ili) recimo onaj gol Kange, kakve to veze ima sa Milojem.. ostavimo rezultate po strani..?

Kako nazivaš dva gola Austrijancima u dva minuta, jel je to tako Miloje isplanirao i zamislio? Ponavljam, apsloutno nemam ništa protiv njega, samo mi se ne dopada rezoniranje ponekih pojedinaca.. kao kad počne priča šta bismo im samo radili da nije bila prazna Marakana...

Ili ovo juče, moramo da se vratimo na to.. jel su penali lutrija, jelte, ili smo to tako osmislili i realizirali..? Ali realno..

 

Pa nije valjda da baziramo igru iliti taktiku na činjenici MIloje ima dosad 11/11, imaće i sledećih 11/11.. ili pak..?

 

I reci sad opet onako pošteno, da baš nije imao sreće.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, perkos said:

Kad da ga dovedemo, kako da ga registrujemo i ono najbitnije kad da ga uigramo. Nije ovo igrica na kompu. Prijavice ovog Tomanea i toliko za mlade dečke.

Имамо недељу дана, до 24 часа пред утакмицу се може регистровати. Узимајући у обзир да су Родић и Бен на излазним вратима, све ми указује на то. Томанеа ће свакако регистровати за Бојсе. 

Раде на том крилу доста дуго, и мислим да је сада врло јасно да ће се тако нешто десити. Нешто ми каже и да ће актуелизовати причу са Младеновићем која је била актуелна раније овог лета, нарочито јер је домаћи играч и номинално нека замена за Родића. 

Надам се да размишљају и у правцу неког централног везног играча, јер нам то такође фали. Кањас/Јованчић/Петровић могу да играју, али само уз некога ко зна унапред да одигра. У пару када игра било ко од њих, није то баш најсрећнији избор. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tsva said:

 

Za ostale ne znam al za Keln znam. Ove sezone je rekrodan budzet oko 50 mil evra vise nego pre dve sezone. Odakle tebi 100 miliona da mi je znati?

 

Te godine su imali oko 100m budzet, slicno kao i Krasnodar.

NIsam im knjigovodja, vise izvora u domacoj stampi je to objavilo kada je bilo aktuelno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bobby Axelrod said:

Ovo oko srece

 

Izbacili Salzburg,imali srece,bili oni bolji tim

 

Krasnodar,igrali egal,prosli,

 

Izbacili Dance,bili smo bolji tim,jos nas pokrali u obe utakmice

Ovo drugo moglo bi biti diskutabilno, ali prvo i treće da se složimo, da ne trošimo tastaturu previše. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...