Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

2 minutes ago, mare80 said:

Kakvi li su koentari na forumima Kopenhagenovih navijaca posle ovakvog ispadanja.... 😄🤔

Palnito 71 points an hour ago 

Embarrassing performance from us. If we can't create more than 2 chances in 210 minutes, with 45 minutes 11 vs 10, then we don't deserve CL. Fischer need to start showing up, 8 out of 9 games hes been poor!

Great showing from their goalkeeper in the PK.

Congrats to Red Star Belgrade.|

Imaju i oni svog Ivanica.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jovančić i Milunović. Za Milunovića nije frka, Pankov je upgrade, biće zanimljivo koga će Miloje staviti umjesto Jovančića sa Kanjasom. Njegoš ili  Vulić su opcije, što opet govori o našem prelaznom roku.
Mora Vulica da uigrava, umesto Jovancica. Bar je onaj slobodnjak fudbalski izveo. Jovancic je katastrofalno loš i spor, nevezano za penal.. Takođe se nadam da je ovaj crveni kap koja preliva, tri roka ga je jurio da ga izda onda kad je najvažnije. A nije da se nije videlo, kukamo na njega par meseci. Radovan se odlično pokazao, tim pre. Ivanić je jedan od onih "nikad igrača" i to je to. Samo lepo priznati, kao za Rikardinja, Čauša i sl. Sve sam naše penale pogodio, osim Marina koji nije imao sreće.
Karakter je bitan Borjan, Degenek, Marin, Pankov takvi nam trebaju. Zander večeras bolji od Rodica dva puta. Pa i Gobeljic, dečko ne zna ali ima karakter, bori se.. Vukanovic mi je i dalje bolji od Jevtovića, pojela ga je trema i kondicija večeras ali da ne bi mali ofsajd mogao je u junaka da izraste.
Link to comment
Share on other sites

Iz kompleksa nedovoljnog poznavanja fudbalske tematike ne pisem na forumu, al zato redovno citam verovatno vec jedno deceniju racunajuci i stari forum. Ipak, ponela me atmosfera (a i pivo vala) pa je jace od mene. Na kraju, cak i ispade da moja fudbalska neukost nije nista veca od mnogih koji sebe prodaju za "znalce" ovde pa sam sebi dao za pravo, eto barem jednom :)

 

Ovom prilikom uputio bih pozdrav za Miloja, koji se pretplatio da konzistentno pretvara Strazbure u Salzburge, i konstantno uspeva da od svakog protivnika u kvalifikacijama, ma koliko slabasnog ili jakog, uspeva da bude za nijansu bolji! Dakle, of Irtisa do Salzburga, od Suduve (iz drugog mandata) do Krasnodara, od svakoga bude taman toliko bolji koliko treba za prolaz. Covek je vrstan takmicar, i mislim da sada to niko vise - pa cak ni oni zlonamerni - ne moze da ospori. Daleko od toga da ne gresi. Veceras se bas "zeznuo" uvodjenjem Zandera, ali je imao muda i pameti da prepozna "gresku" pa je uveo i Simica (ko bi reko da cu ikada to pozdraviti kao dobar potez) da bude bek umesto beka i blagovremeno zatvorio i taj krater koji se otvorio. 

 

A sve to me dovodi i do specijalnog pozdrava za forumske experte™ koji misle da je kritika simulacija pameti, predvodjenim forumskim komedijasem™ i najboljim mu pajtasem popadijom™, ne ocekujuci da ce ista nauciti iz ovoga, niti promeniti svoje ponasanje... Ovo je samo mala napomena da se glavonja™ / sisoje™ (vasim recnikom) svaki put kad je to zaista bitno "pokenja" po vasim uvredama i prozivkama...

 

Na kraju, posle ovih pohvala da kazem i da mi se cini da su Danci u odredjenoj meri i sami sebi krivi za ovakav ishod, posto imam utisak da im je bolje islo dok su u igri 11 na 11 gruvali visoke lopte na N'Doye-a, nego sto su uspevali da "igraju fudbal" s igracem vise. Da su nastavili po starom, perko Degeneka i Pankova, verovatno bi bolje prosli. Nista zato, sam skocio sam se ubio, bitno je da su nasi momci uradili sve sto je do njih danas, i jos jednom prevazisli ocekivanja. Bravo!

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DonJuan said:

Nešto moram da dodam za kraj i odoh na spavanje.....Mogu Miloja pojedini da vređaju da nazivaju Sisoje,, srećković i slično. Ono što ostaje iza svih nas su rezultati. Miloje ima dve vezane titule i treći vezani nastup u nekom evro takmičenju. To je ono što ostaje iza njega, a videćemo da li će na tome stati. Zvezda će uskoro biti među 50 timova Evrope, setite se gde smo bili kada nas je Miloje preuzeo.....

 

Ukratko mogu pojedini samo da ga mrze.

Ne mislim da je mrznja u pitanju. On ima neke osobine koje ljudima smetaju, polazim od sebe. Da ga mrzim ne mogu nikad. Ovo nije talija, ovo je nesto mnogo više od obične sreće. Ova generacija ce ostati upamcena u istoriji kluba. Ovo je vise nego neverovatno i nestvarno.

 

Miloje ne treba sebi neke stvari da dozvoljava zbog njega a i zbog kluba. Ovaj Kopenhagen bi prosli peske da nismo napravili pun kurac losih stvari od zimus do danas, a u njima ima solidan deo njegove krivice, posle Terze naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Manoly said:

Stondisa, ono sto je Milunovic napravio je za zatvor, da se klupira i tera u qrac!

Ekipa nakon toga moze da se orijentise iskljucivo na defanzivu, uz fizicki jakog i spremnog protivnika na pola si puta u ambis.

 Naravno, moze se diskutovati o Milojevicevim zamislima i doktrini.

 

 

Naravno, ono je za klasično čupanje ušiju i disciplinsku, videli ti, ja a i verujem gomila ljudi ovde, amatera/voajera, da ga sudija čeka na drugi žuti još od kako mu je prvi dao u tipa 16. minutu i on ti posle POLUVREMENA na kome mu je sigurno neko napomenuo da ima žuti i da ne maše rukama u skoku jer ga Ndoje teroriše, i on ti u desetom minutu na 46. metru od gola, na neku dur loptu skoči i ti ga kao junac klepiš isto onako kako si ga klepio u 16. Kao malac, a ne neki profi plaćeni fudbaler. Druga opcija je da u stručnom štabu rade totalni diletanti koji nisu primerili da je FCK obezbedio pošteno suđenje, pa su Milunu zaboravili da napomenu da ne mlati rukama oko Ndojea u skoku. Strašno mi je i ona dvojica momaka ćelavih polušpic što je počeo i krilo što je uşao, koliko oni meni nekako nefudbalski izgledaju to je strašno, kao da se rvu sa loptom, a ne da se igraju fudbala. Strašno mi je kad vidim Marina sa lakoćom kako se igra, pa prosledi dalje, a ono horor, kao da se fudbalska lopta sa kojom se igrao do tada u tih 10-20 metara naprasno pretvorila u "medicinku" od 3 kila, e tako to meni kao.laiku izgleda.

 

 

I još jedna napomena, ova tri fudbalera što su one penale šutnuli, nek do kraja ugovora Borjanovog i četvrti Milunović, sa njima, da istoga nose na stolici kao što su egipćani nosili faraone, bukvalno od ujutro kad napusti kuću do uveče dok se ne vrati kući, noga tlo da mu ne dodirne jer ih je spasio doživotne sramote koja bi ih pratila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Počeli smo kako treba, primili smo gol bezveze trebalo je bolje da intervenišem. Oni su imali loptu i sve to, ali ne znam da li su u dve utakmice 4-5 puta šutnuli u okvir gola. Bitno je da smo prošli, igrali smo 60 minuta sa igračem manje. Ali onaj gore je veliki sve vidi. Mogu da se smeju i da nas potcenjuju, sa tim što su nas potcenjivali svih ovih dana, ja sam rekao ko se poslednji smeje njemu je najlepše. Drago mi je što smo prošli njih jer su toliko verovali. Njihov trener se malo za/ebao što nas je potcenio. On ne zna naše životne priče, nisu kao njihove što su jeli zlatnim viljuškama. Oni su elegantna država, ali ne znaju naše ratove, bombardovanja, imamo to kada se pokaže ko smo i šta smo", rekao je Degenek.

 

Книнџе готивци.

Edited by Константин
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Pankov je odigrao vrhunsku utakmicu, od kad je on ušao Ndaje se nije video, to je Stondiša lepo primetio. Mnogo bolje su ga zatvarali, ali ima i do toga da smo promenili način igre, zbog igrača manje, i stali u blok pa za Ndajea nije bilo prostora.

 

Žander je takva promaja u odbrani da ja to skoro ne videh, ako sam ikad i video. On je totalno pogubljen kada čuva igrača u visini 16m. Ne zna ni gde su saigrači. Njega prekomandovati na krilo i biće bolje i njemu i nama.

 

Ivanić = kisela voda. Ima tehniku i ume da sačuva loptu. Drugo ništa. Niti pas, niti skok, niti šut. Kad izađe sam na golmana 99% šanse su da pogodi istog.

 

Jovančić treba da se preseli na klupu i pravi društvo Jevtoviću i Simiću pa da vidimo ima li Vulić šta da pokaže. Bolje da je Kanjas ostao u igri kad je Milunović dobio drugi žuti. Kanjas je do tada bio taj koji je unosio mirnoću i povezivao redove. Pride je Jovančić imao žuti karton. Sreća pa mu sudija progleda kroz prste i ne svira faul kad je, opet, gurnuo nogu i kasnio sa reakcijom na 16m.

 

Degenek je čovek koji ima ogromno srce koje kuca za Zvezdu, a uz to i zna da igra fudbal.

 

Borjan me najviše nervira od svih igrača ali sa njim sam nekako najviše emotivno povezan. Mrzim kad se ponaša kao tele, ispucava loptu čim je vidi, zadržava vreme, provocira protivnike, očajno reaguje na centrirane lopte. Ali ga u isto vreme obožavam jer ima ogromno srce, muda kao u bika i refleks mungosa.

 

Marin je tata fudbala. Ende.

 

Kopenhagen je prosečna ekipa i da se nismo glupirali i povlačili se oba puta posle datog gola mislim da bi bez ikakvih problema dobili obe utakmice. Jesu oni imali posed, ali bez ikakve ideje. Da bi igrali na taj način, da se povučemo i čekamo kontre trebali bi da imamo brze i tehnički pismene igrače koji te kontre mogu da istrče. Bar dvojicu, a nemamo nijednog. Loptu ima ko gurne u prostor, ali nema kome.

 

Sudije neću da komentarišem jer i dalje ne mogu da poverujem da mogu biti toliko tendenciozne. Neverovatno koliko su bili na strani Kopenhagena i pravili se slepi kod očiglednih situacija koje donose prevagu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kolicina mojeg nerviranja zbog ove utakmice je identicna onoj sa Bajernom 91.

Ja penale posle onih promasaja na pocetku nisam ni gledao. Tacno bih sw slogirao, bravo momci, ovo je Zvezda kakvu zelim da gledam. Borba, voljni moment. Nemam snage ni da pisem nesro opsirnije. Drmnuo sam par piva i u krevet hehe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast i Milojevicu, mada necu sad nesto previse da ga hvalim, jer smo eto prosli na penale, kao sto ne bih njega potencirao kao glavnog krivca da Borjan nije poludeo u penal seriji. Ne odlucuje ova lutrija da li je on dobro spremio taktiku ili ne.

Ne mogu da dam neki sud. Poceli smo dobro, dali gol, onda se povukli u bunkericu, sto je za kritiku. Zelim da se i tad igra napred, jer protiv Kopenhagena to moze. Jos uvek nemamo taj mentalitet. Posle toga je bilo prinudjeno kad smo ostali sa 10 igraca. Mislim, nikad nisam ni sumnjao u njegovu defanzivu, to stvarno ume da sredi skoro do perfekcije.

 

Kao sto se uvek kaze, nije bitna lepota, vec rezultat, a on ga ponovo ima i neka uziva u tome. Nisam fan njegove filozofije u poslednjih godinu dana, ali jebe mu se za to 😄 Valjda ce i on raditi dodatno na sebi, da digne sopstveni plafon, jer i te kako ima prostora za napredak i u timu i u struci. 

Udario je dobar temelj za neke naredne generacije i nekog buduceg trenera, koji ce lakse ulaziti u grupne faze, pa se nadam da Zvezda moze u godinama koje predstoje da bude i konkurentna u Ligi sampiona.

Link to comment
Share on other sites

Da, ne znam cemu pohvale za Zandera, nazad je ko muva bez glave... bukvalno ispada kod svake finte i ajde da ispada nego fazon proleti po dva metra... ali plus za penal i onu kontru kod crvenog. Svakako da bi nam vise legao na krilu. 

Link to comment
Share on other sites

Umalo da se rikne od ovih penala. Pomirio sam se sa porazom bar 3 puta, ali Borjan nije. Kapa dole njemu za sve što je napravio za nas ovih nekoliko godina. Kapa dole i za Pankova i hrabrost koju je pokazao u trenutku kad to niko nije očekivao. Bravo momci na borbenosti tokom obe utakmice.

Jedine zamjerke imam na igru nakon postignutih golova, ali o tome drugom prilikom.

Edited by OnionKnight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

Ivanić = kisela voda. Ima tehniku i ume da sačuva loptu. Drugo ništa. Niti pas, niti skok, niti šut. Kad izađe sam na golmana 99% šanse su da pogodi istog.

 

On je onaj frajer na malom fudbalu, što ima profi opremu i lepo pimpla loptu, al zato na svaki kontakt pada hvata loptu rukama i svađa se za faul... pa onda stvarno bude penal u trećem minutu, al te je svima pun q pa ni tvoji više ne skaču za tebe da traže penal. Taj neki frajer... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...