Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

5 hours ago, goldberg said:

 

Zasto bi Ben isao? Mi ionako nemamo jedno krilo, tacnije to igra Ivanic koji je AMF.

Zato sto nema sanse da placamo nekog preko pola miliona godisnje da mase peskirom(Marin,Boaci ,Ivanic,Ben i nadam se Lazovic nema sanse da mogu svi zajedno na teren a nemamo mi love da sede na klupi).

Zato je,po meni,jedina logicna varijanta,sutra kad overimo Helsinki,objave da je Ben prodat,recimo u Kinu(jos traje prelazni rok do sutra u ponoc ako se ne varam) i te pare da preusmerimo na Lazu.

Nikakav info,samo neko logicno sklapanje mozaika u glavi kako bi mogli da ga vratimo...

Iskreno,nisam optimista da ce doci...ali nisam verovao ni da cu gledati maestra Marina u nasem dresu...pa da sacekamo da prodjemo Helsinki,a onda ko zna...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Decembarski said:

Zato sto nema sanse da placamo nekog preko pola miliona godisnje da mase peskirom(Marin,Boaci ,Ivanic,Ben i nadam se Lazovic nema sanse da mogu svi zajedno na teren a nemamo mi love da sede na klupi).

Zato je,po meni,jedina logicna varijanta,sutra kad overimo Helsinki,objave da je Ben prodat,recimo u Kinu(jos traje prelazni rok do sutra u ponoc ako se ne varam) i te pare da preusmerimo na Lazu.

Nikakav info,samo neko logicno sklapanje mozaika u glavi kako bi mogli da ga vratimo...

Iskreno,nisam optimista da ce doci...ali nisam verovao ni da cu gledati maestra Marina u nasem dresu...pa da sacekamo da prodjemo Helsinki,a onda ko zna...

 

 

 

Pa na klupu ce Ivanic koji je ionako visak kao AMF i to je to. Ne mislis valjda da on igra krilo? Ben je na toj poziciji mnogo bolji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odlazes utakmicu zbog zgusnutog rasporeda u ligi u kojoj bi tvoja B ekipa lagano zauzela trece mesto (iza Zvezde i Partizana, tim redom naravno).

 

Popovic

Gajic Babic Pankov Zander

Jevtovic Gobeljic Vulic Simic

Vukanovic Pavkov

 

Igraci koji ne pocinju mec u Finskoj. Eto, 442 formacija, pod uslovom da je i Tomane povredjen uz Jovicica. Golman i odbrana bolji nego sto imaju ostale jsl ekipe. Sredina jeste losija trenutno. U napadu dva igraca koja su u jednom periodu bili najbolji strelci lige prosle sezone.

 

Ili je i za Vozdovac neophodna taktika daj loptu Marinu na nasih 30 metara pa ce on sam sve to da resi?

Vozdovac u kojem igraju nasi bivsi igraci Mikic, Jevtic, Bosancic, Hajdin.

 

Link to comment
Share on other sites

Bulvalno mi se kosa digne na glavi kad krenu price o sedenju na klupi i prvih 11. Kao da se fudbal igra sa 11 igraca, pa ce Ivanic da presedi na klupi narednih 11 meseci ako dodje Lazovic.

 

Mi bez ozbiljnog krila nema sta da trazimo ni u Ligi Evrope, a ne u LŠ. To su 4 ozbiljna igraca na 3 pozicije, bukvalno ne može manje od toga. Na stranu sto ja mislim da Ivanić treba da igra na poziciji Jovančića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pa na klupu ce Ivanic koji je ionako visak kao AMF i to je to. Ne mislis valjda da on igra krilo? Ben je na toj poziciji mnogo bolji.
 
 
Pričao je Dejo da je cela priča oko ne igranja protiv Kosova i krenula zbog Ivanica. Terza mu je rekao da je mnogo uloženo i da mnogo očekuju od njega..
Da nije ta priča bio bi klupiran odavno, znamo da Miloje mnogo više ceni radilice naročito ako nema konkretnog ofanzivnog doprinosa. Naravno, još uvek je ulazak u sezonu, forma nije na nivou.. Ali jbg to je Zvezda, uvek se očekuje maximum. Ako ne iskoristiš šanse brzo prolazi voz.
Elem, očekujem da se još forsira Ivanic nije nemoguće i da nešto dobijemo tu. Ipak, da se poredi sa Benom još dosta vode će proteći Dunavom, a kamoli da se tvrdi da je bolji od Bena.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, vepar said:

Samo sto Ben nema kvalitet za Evropu, Ivanic ima.

 

52 minutes ago, Decembarski said:

Mnogo skupa klupa...nemamo mi para za to planinarenje. 

 

Da, bas Ben nema kvalitet za Evropu. Ivanica nije ni trebalo dovoditi. On nije krilo i sta sad, treba da imamo jedno pravo resenje na poziciji krila jer Ivanic mora da igra? Hajde da prodamo Boakyea i Pavkova i da ga forsiramo na spicu, tu je podjednako dobar kao na krilu.

Link to comment
Share on other sites

Zimski prelazni rok je verovatno i slepima oči otvorio šta radi Terza&co i kako se vodi klub. Jedna od nelogičnosti je bio Ivanic, odličan igrač ali potpuno nepotreban u formaciji koju trener forsira jer smo na toj poziciji imali Marina i Ebisilija koji su obojica bolji igrači. Pobeda protiv Liverpula je dala alibi i pokriće za sve sto se dešavalo u tom prelaznom roku a i tokom celog proleća. I sada svi živimo u nadi da ih je neko/nešto bar malo dozvao pameti i da će se stvari nekako vratiti na pravi put a svi preduslovi za tako nešto su tu.

Link to comment
Share on other sites

Cavric nije bolji od Jevtovica, ne verujem da bi nam doneo kvalitet potreban za LŠ jer u kvalifikacijama nema pravo igranja. Fin igrac, solidno brz i manje vise to je to. Ima bolju igru 1 na 1 od Jevte i tu se staje. Nama na krilu treba ozbiljan kvalitet a to kosta. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NROX said:

Po cemu? Ovako na oko, osecaj ili statistika? 

 

Koja crna statistika, Čavrić sa 20 godina bio jedan od najboljih igrača JSL, igrao za mladu reprezentaciju, a za Jevtovića niko tad nije čuo, u Borcu bio 3-4 igrač po uticaju na igru, pojavljivao se svaku četvrtu utakmicu, otisao u Tursku, tamo nije mogao, proigrao nesto u Norveskoj ligi, zanimljiv momak koji igra na momente i može biti solidan dzoker na nekom nižem nivou. 

 

Čavrić je ozbiljan igrač koji pokriva više pozicina u napadu i još uvek nije izvukao maksimum iz sebe. Još Čavrić mlađi godinu dana. I brži i snažniji i bolji finišer. U svakom segmentu bolji igrač od Jevtovića koji je u Zvezdu došao jer mu je neformalni menadzer ujedno i član nase uprave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki moj utisak. Ivanic moze da napravi neku razliku na evropskom nivou (sto ce da se vidi), Ben ne moze. Ok, Ben je je gol Red Bulu, ali objektivno nema uticaj na igru protiv jacih ekipa osim sto krpi odbranu po strani. Videli smo i prosle godine u LS, nije dobio nijedan duel, nije imao nijedan prodor, nije poslao upotrebljiv pas, itd. Potpuno nebitan u napadu. Npr. bolji je igrac nego Radonjic ali taj Radonjic na konto brzine moze da napravi mnogo vise protiv ozbiljne ekipe. 

 

Ne igraju na istoj poziciji ali ih poredim kao igrace. Doduse, i Ben je isto bolji kad je iza napadaca, a ne na krilu. U stvari, mi trenutno i nemamo prava krila, osim Jevtovica, Vuksana i Simica, a nijedan nema kvalitet za 11. Zato se nadam Lazovicu.

Link to comment
Share on other sites

Ben je pao u formi i to se vidi, ali da je beskorisan je totalno netačno. Ben ima mnogo više uticaja u igri i na igru nego Radonjić, koji ima brzinu, ali mu nedostaje fudbalska inteligencija i to je ono što mu je mana i to je ono što ga koči. Plašim se da zbog toga neće nikada moći da zaigra ozbiljno za neke jače klubove. Naravno ima šanse da se to promeni, ali iskreno sumnjam.

Ben je sa druge strane nemerljivo korisniji igrač, posebno kada igra iza napadača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozemo pisati o uticaju na igru jednog ili drugog igraca, ali prosto nije realno praviti poredjenja igraca koji sustinski ne igraju na istoj poziciji.

Iako je Milojevic zbog guzve u veznom redu Bena smestio na stranu u slucaju formacije 4-2-3-1, on je znatno ucinkovitiju iza spica, to je mesto na kome njegova fudbalska inteligencija dolazi do izrazaja u pravom smislu, uz cinjenicu da nije trkac i prilikom otvaranja za pas iz sredine, uz vise prostora na razredjenu odbranu, ne moze biti isti kao Radonjic.

 

Kod Bena je mozda doslo i do odredjenog zasicenja, postizao je golove i lepe rezultate sa Zvezdom za svojih godinu i po u klubu, ali ne moze se reci da i danas ne doprinosi, s tim da stojim pri stavu da ovakva formacija njemu ne ide u prilog.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je kad smo od čaušića i simića stigli da raspravljamo ko je bolji(gori) Ben ili Ivanić. Ako smo ozbiljan klub i Ben i Ivanić treba da odigraju celu sezonu a Milojević da im pronađe najbolje pozicije. Samo se plašim da smo trgovina na veliko i malo pa se priprema polako teren za prodaju barem jednog od pomenutog dvojca.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vredni mrav said:

 

Koja crna statistika, Čavrić sa 20 godina bio jedan od najboljih igrača JSL, igrao za mladu reprezentaciju, a za Jevtovića niko tad nije čuo, u Borcu bio 3-4 igrač po uticaju na igru, pojavljivao se svaku četvrtu utakmicu, otisao u Tursku, tamo nije mogao, proigrao nesto u Norveskoj ligi, zanimljiv momak koji igra na momente i može biti solidan dzoker na nekom nižem nivou. 

 

Čavrić je ozbiljan igrač koji pokriva više pozicina u napadu i još uvek nije izvukao maksimum iz sebe. Još Čavrić mlađi godinu dana. I brži i snažniji i bolji finišer. U svakom segmentu bolji igrač od Jevtovića koji je u Zvezdu došao jer mu je neformalni menadzer ujedno i član nase uprave.

Jevtovic je bio medju najboljima u Borcu iz Cacka kada su bili avion za OFK. Cavric je bio veci talenat ali nije to uspeo da pretoci u kvalitet. Gde god je kasnije Cavra igrao osim u slaboj ligi Slovacke bio je tanak. Slovacka liga je interesantna ali tamo je i Suma bio pravi Mesi pa se kasnije nije video ni ovde ni u Izraelu. Zato mislim da ako se pozivamo na statistiku nije relevantno. Sto se tice finoce, nema zbora da je Cavra finiji igrac ali sto se tice produktivnosti mislim da je Jevta bolji. Igra bolju odbranu, agilniji je a mislim i brzi. Pokazao se u jacoj ligi-Norveskoj gde je imao dobru statistiku, tako da nije tacno da je nesto proigrao. To nesto proigrao moze da vazi za Tursku gde je na 3 meseca pre dolaska kod nas zaista proigrao, dao neke golove i imao zapazenu rolu, obzirom na minutazu i sve ostalo. 

MIslim da je Cavric pojacanje za Jsl a za Ls nikako dok Jevtu vidim kao nekog dzokera u LS ili nekog ko moze uskociti i kvalitetno odigrati, poput Gobelje u LS i LE, recimo.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ahmet Sabo said:

Lazovic je nesto najbolje sto se desilo Crvenoj zvezdi u poslednjih 20 god. Dobar igrac, sjajan covek. Ako bi me neko pitao koga bi vise voleo, Salaha ili Lazu u Zvezdi? Iz prve Laza. Kroz sta je sve prosao i sta je sve dao Zvezdi, prosto moras da ga obozavas. 

 

Pakuj.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...