Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

6 hours ago, taliesin said:

 

Mi imamo jako mnogo igraca ali ih nikad necemo imati dovoljno ako ih prerano otpisujemo i stalno im trazimo zamene koje su "bolje", pa onda tako u krug. Kad se samo setim pisanja kad je Degenek dosao, pola foruma ga je terala posle dve utakmice a sada bi ga rado hteli nazad. Milunovic je odlican stoper i bolji deo karijere je proveo u formaciji 3-5-2, Babic i Pankov su mladi reprezentativci Srbije, Stojkovic je reprezentativac Crne Gore, Rodic, koji moze da bude alternativa Babicu na levom stoperu, takodje je reprezentatuvac Srbije. Mi mnogo bolje igrace od njih necemo dovesti jer nismo klub takvog ranga, mozda je pametnije da pokusamo da ih bolje iskoristimo nego da ih teramo jer ne mogu da igraju ovo sto Milojevic trazi od njih..

 

Прво у праву си да морамо имати тактички план б, умјесто суманутог довођења играча. Друго ја бих 3-5-2 потписао одмах. Та формација се ако се добро сјећам  приписује Биљарду који је водио Аргентину '86 са Марадоном. На нашим просторима највише је екплоатисао Ћиро Блажевић. Ћиро је волио да је лако помоћу бокова трансформише у 5-3-2 када се брани што у нашем случају у Европи није бесмислено.

Али...

Као прво мораш имати ипак вихорне играче по боковима и писмене халфове што ми немамо.

Као друго све ово се мора уигравати што ми нисмо радили иако смо у домаћици имали сво вријеме свијета и комоцију на табели...

Link to comment
Share on other sites

Daj prvo da dođemo do tih neuspjeha. Neka Glavonju prvo izbaci neko pa ćemo onda razmatrati razloge neuspjeha, a ne ovako kad je dobio devet uzastopnih kvalifikacionih mečeva da se samo čeka kiks.

U pon u 12:00 žrijeb. Potencijalni protivnici Ajax, Seltik, Kopenhagen, Bate, Apoel i Dinamo, naravno ako svi favoriti prođu drugo kolo. Bate i Apoel najpoželjniji, mada i Seltik i Kopenhagen nisu baš neprolazni a sa izbacivanjem nekog od njih preuzimamo status nosioca u play offu za LŠ. Ajax i Dinamo za izbjegavanje, iz različitih razloga naravno.

5 minutes ago, OnionKnight said:

 

A šta to treba da svane? Da svoje eventualne neuspjehe pravdamo tuđim?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ZiS said:

Jos uvek nema neuspeha...samo se bojim kako ce pojedinci da pravdaju uspeh, ako se desi i trecu godinu za redom...

 

3 minutes ago, prolup said:

Daj prvo da dođemo do tih neuspjeha. Neka Glavonju prvo izbaci neko pa ćemo onda razmatrati razloge neuspjeha, a ne ovako kad je dobio devet uzastopnih kvalifikacionih mečeva da se samo čeka kiks.

U pon u 12:00 žrijeb. Potencijalni protivnici Ajax, Seltik, Kopenhagen, Bate, Apoel i Dinamo, naravno ako svi favoriti prođu drugo kolo. Bate i Apoel najpoželjniji, mada i Seltik i Kopenhagen nisu baš neprolazni a sa izbacivanjem nekog od njih preuzimamo status nosioca u play offu za LŠ. Ajax i Dinamo za izbjegavanje, iz različitih razloga naravno.

 

 

To i znači riječ "eventualno". Ne razumijem i dalje šta to treba da svane ljudima i kako je povezano sa ispadanjem Ludogoreca i Astane.

Link to comment
Share on other sites

Mi da smo ispali od Ferenca pa čak i Kluža u prvom kolu kvalifikacija ovde bi se uveliko kazan za glavonju krčkao. Pohvalno je da ne odustaješ bar, ispašće jednom, polako, ako ne ove godine a onda do godine sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Kluž i Pjast zajebani ko kratko ćebe za 1. kolo.

 

Nadam se Kopenhagenu turistički, Bate-u fudbalski. Baš bih se skenjao sa Ajaxom iako vrvt nisu ni nalik onoj ekipi od prošle godine. 

 

Frustrirajuce je koliko smo nesposobni da odradimo prelazne rokove i spremimo se za sezonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prolup said:

Mi da smo ispali od Ferenca pa čak i Kluža u prvom kolu kvalifikacija ovde bi se uveliko kazan za glavonju krčkao. Pohvalno je da ne odustaješ bar, ispašće jednom, polako, ako ne ove godine a onda do godine sigurno.

 

Da, jer bi to bio ogroman neuspjeh i kulminacija svih loših stvari koje rade ljudi u klubu već neko vrijeme. Baš me zanima kako bi se ispadanje iz Evrope ovako rano odrazilo na i onako imaginarnu stabilnost kluba. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

Прво у праву си да морамо имати тактички план б, умјесто суманутог довођења играча. Друго ја бих 3-5-2 потписао одмах. Та формација се ако се добро сјећам  приписује Биљарду који је водио Аргентину '86 са Марадоном. На нашим просторима највише је екплоатисао Ћиро Блажевић. Ћиро је волио да је лако помоћу бокова трансформише у 5-3-2 када се брани што у нашем случају у Европи није бесмислено.

Али...

Као прво мораш имати ипак вихорне играче по боковима и писмене халфове што ми немамо.

Као друго све ово се мора уигравати што ми нисмо радили иако смо у домаћици имали сво вријеме свијета и комоцију на табели...

 

Igrao je Muslin tu formaciju sa Kolarovim i Rukavinom koji su sve samo nisu vihorni.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, taliesin said:

 

Igrao je Muslin tu formaciju sa Kolarovim i Rukavinom koji su sve samo nisu vihorni.

Па добро, кога имаш толико ћеш бити успјешан у имплементацији формације. Са неким Роузом из Тотенхема је сваком лакше. Али кад си већ поменуо, бржи су од наших бекова а за разлику од Рукавине Коларов је играо и озбиљан фудбал а Бане халф је играо и бека.

Link to comment
Share on other sites

Vestacka trava u Helsinkiju !

Helsinki ostao bez ponajboljeg igrača Lasi Lapalajnen . Potpisao juce za Bolonju

Meni se cini da je zreb mogao da bude i povoljniji

Ajaks ni u ludilu , kao ni Seltik, a ni ostali nisu naivni

Edited by mile-r
Link to comment
Share on other sites

Nije to toliko strasno...imaju vestak i na Marakani...trenirace...a i ti moderni vestaci su toliko kvalitetni da manje vise nema razlike u odnosu na prirodan teren, ili su one mesavine, hibridi...Da mi prvu kuci odigramo kako treba, mozemo tamo i po ledu...😁

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:

 

Прво у праву си да морамо имати тактички план б, умјесто суманутог довођења играча. Друго ја бих 3-5-2 потписао одмах. Та формација се ако се добро сјећам  приписује Биљарду који је водио Аргентину '86 са Марадоном. На нашим просторима највише је екплоатисао Ћиро Блажевић. Ћиро је волио да је лако помоћу бокова трансформише у 5-3-2 када се брани што у нашем случају у Европи није бесмислено.

Али...

Као прво мораш имати ипак вихорне играче по боковима и писмене халфове што ми немамо.

Као друго све ово се мора уигравати што ми нисмо радили иако смо у домаћици имали сво вријеме свијета и комоцију на табели...

Da bi se igrala ta formacija moraš dobro da selektuješ ekipu, lako je bilo Ćiru da to forsira kad je po bokovima imao Stanića i Jarnija, koji su mogli po hiljadu puta da istče napred-nazad i da budu učinkoviti i napred i nazad. Sa trenutnim bekovima koje Zvezda ima to je samoubistvo i bolja je ova varijanta koju Miloje gura samo da na svakoj poziciji bude igrač čija je to osnovna pozicija a ne da glumi krilo kao Ivanić.

Link to comment
Share on other sites

Kada rezerve igraju sledeću na pomoćnom terenu, da odem da pozdravim majstorija ove igre, jednog jedinog Lorenca Ebisilija. Jbt, da sam na Milojević mestu, probao bih barem jedno poluvreme Jovičića i Lorenca u sredini, ne može sigurno da bude gori od Jovančića.

Link to comment
Share on other sites

Kako to zamišljaš? Ebi se uvek usrao u Stručnjaka kad je dobio šansu. Zar mu treba posle da objašnjava zašto jedan od retkih fudbalera u timu greje klupu? 
Ja se još uvek nadam da će Miloje da progleda. Mi smo inače ovaj dvomeč protiv Suduve odigrali bez pojačanja, pitanje je ko će moći da odigra od njih protiv Helsinkija. Koliko smo se igrača dobrovoljno odrekli? Jirka na pozajmici, Ebi na tribinama, Vulić zaboravićemo još malo kako dečko izgleda, Vukanović mi se baš svideo ovih par utakmica što sam gledao, ima brz korak, bio bi odličan po strani ali eto za njega je rezervisano vreme od 80. minuta, Jevtovića su opet zajebali, i tako bliže i tako dalje. Hoću reći imamo mi sasvim ok tim ali ne za ovu formaciju koju Miloje forsira. Jeste da plafon ovogodišnje ekipe nije visok ali može tu dosta da se izvuče kada bismo taktiku prilagodili igračima a ne obrnuto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, prolup said:

Mi da smo ispali od Ferenca pa čak i Kluža u prvom kolu kvalifikacija ovde bi se uveliko kazan za glavonju krčkao. Pohvalno je da ne odustaješ bar, ispašće jednom, polako, ako ne ove godine a onda do godine sigurno.

Ja ti kažem da bi i mi ispali da smo naleteli na Ferencvaroš ili Kluž! Taj isti Kluž nas je sabio na pripremama, Popović nas vadio svojim odbranama.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Liska Manjina said:

Ja ti kažem da bi i mi ispali da smo naleteli na Ferencvaroš ili Kluž! Taj isti Kluž nas je sabio na pripremama, Popović nas vadio svojim odbranama.

Igrom prikazanom u prvom mecu protiv Suduve svakako ne bismo imali sta da  trazimo protiv organizovanog i ofanzivno opasnijeg protivnika.

Ipak, u ovoj fazi kvalifikacija i na samom pocetku sezone vazno je i izbeci te kvalitetnije rivale, s tim da i sam pristup ekipe, pa i strucnog staba u toj situaciji biva drugaciji.

 

Da stavimo na  stranu stare floskule da svi igraju fudbal, da su dobre i organizvane ekipe u pitanju, sa sve 16 kola domaceg prvenstva do sad... Ima ovde i do potcenjivanja rivala, onog ruznog mentaliteta da smo pobednici pre pocetka prvog meca.

Tako i pred Fince, cini mi se da smo vec prosli, a daleko od toga da ce biti laganica, iako smo igracki jaci od njih.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...