Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Odlično primečeno. Mislim da sam pogledao sve i jednu njihovu utakmicu od početka ove sezone. Igraju ubedljivo najatraktivniji fudbal trenutno, pa možda čak i u celoj evropi. Slučajno sam naletio na njih, rekoh šta je ovo, ovi ograju kao bielsin Čile. Posle utakmice me baš zanimalo ko jih vodi, kad ono neki anonimni lik, koji je pre toga bio asistent, a još pre toga 2 sezone vodio neku xy ekipu u xy ligi.

Drugar koji je zaljubljen u skandinavski fudbal mi je nedavno skrenuo pažnju na njih. Čoveče kakav fudbal, on je zaista lični pečat jednog trenera, kakvo kretanje bez lopte i ideja. Prime oni gol prilikom pokušaja da iznesu loptu, ali isto tako napreduju iz utakmice u utakmicu. Gledao sam hajlatse utakmce protiv Brana, pa ono je atomski fudbal, lopta ide konstantno napred ali samo kroz pas, bez napucavanja bez ikakve ideje i plana. Napadači učestvuju u kreaciji napada, bekovi se ubacuju iz drugog plana, pravovremena ukrštanja kod utrčavanja. San! Garantujem ti da imaju 20 puta manji budžet od nas.

Edited by Liska Manjina
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spremamo i prodaju Gavrica za mizernih 4 miliona. Decko je kompletno krilo, momka koji bi trebao glavni igrac da bude i da ode za neku Radonja cenu, mi cemo da damo za kilo sargarepa.

 

Jbt, kako nikako da stigne ta ponuda za Njegosa velicanstvenog? :D

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Piksi said:

Zna li neko koliko imamo igrača pod ugovorom u ovom trenutku..?

 

Teško je to odraditi zbog omladinaca, treba izdvojiti ko ima profesionalni a ko stipendijski ugovor. Uz to, nikad se ne zna da li i dalje ima nekih Mijovića pod ugovorima koji se nikad ne pojavljuju, evo recimo Dejan Vidić je jedan od takvih za koje znamo. Sigurno je preko 40 doduše, a možda i preko 50.

 

14 hours ago, Константин said:

Иначе гледао сам Аталанту пар пута, какав је оно фудбал па то је милина за гледати. До прије пар година бзз клуб скрпљен од неких отписаних играча и за пар година изграђена машинерија која меље (намјерно их помињем да не причам о топ клубовима Премијер или Примере). Тренер ништа спец. раније али успио изградити ауторитет са онаквим обавезама јер када видиш како се крећу играчи не треба ништа питати. Једно крило  пробија а друго спринта 30м да уђе у петерац и метне главом. :Hail: Хоће људи дати преко 100 голова у једној Серији А којој је до скора било друго име Катанаћо...

 

 

Gasperini je vrh trener, ali za njegov sistem igra treba malo vremena da se usavrši, što recimo Inter i Masimo Morati nisu mogli da čekaju, Pre i posle toga u Đenovi i sada u Atalanti, čovek je pokazao koliko je znalac.

 

 

Inače, navodno je Jirka otpisan. Kombinacija njegove vrhunske fizičke spreme i konkretnog učinka nije nešto što zadovoljava da dođe na pripreme, pa će da ga prodaju ili čak ponovo pozajme.

Edited by Ikac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Perkos2

Svaka cast Robiju ali postoji ipak zavidan broj trenera sa rezultatima u ovom veku. Tu su Milojevic, Zenga i Muslin. Posle toga dolazi Robi posto je situacija u klubu tad bas bila malo je reci ocajna. Robijeva ekipa je pobedila Partizan tri puta u mesec dana(dva puta na JNA), uzela kup u Krusevcu protiv Borca, igrala lep fudbal. Ne treba zaboraviti da je kada je procitana njegova igra od noge do noge ubrzo i promenio. Imao je i Robi bas velike fejlove, pokusavao je da dominira protiv Rena na terenu koji je tad imao jako dobru ekipu, umesto da postavi igru onako kako odgovara ekipi koja je bila strasno ograničena. To prosto moze protiv Lucanaca ili Javora, ne i u Evropi protiv ozbiljnih timova. Ne treba zaboraviti kako nam je zivce cupalo to sto se lopta non stop vraca Bajku i od njega sve kretalo. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Spremamo i prodaju Gavrica za mizernih 4 miliona. Decko je kompletno krilo, momka koji bi trebao glavni igrac da bude i da ode za neku Radonja cenu, mi cemo da damo za kilo sargarepa.

 

Jbt, kako nikako da stigne ta ponuda za Njegosa velicanstvenog? 😄

 

Tuga.

 

Nisam puno promašio sa svojom procjenom. Ja sam rekao da čemog ga prodati za 3,5 a da za dve godine ide dalje za 35. Još uvek stojim iza ove druge procjene.

 

Gavrić ne da bi morao da ode za Radonja cenu, nego i više. Krilo koje preti da probije i napravi višak na 100 načina je od izuzetne vrednosti u fudbalu. Još posebno kad se uzmu u obzir njegove godine i mogučnost napredovanja. Da se može skupiti gram mozga kolektivno od ljudi koji vode klub, gradili bi igru oko Gavrića. I kad bi posle 2 sezone stvarno svojim igrama prerastao ovu ligu, mogli bi da ga prodamo za ozbiljne pare.

 

 

7 minutes ago, Dl91 said:

@Perkos2

Svaka cast Robiju ali postoji ipak zavidan broj trenera sa rezultatima u ovom veku. Tu su Milojevic, Zenga i Muslin. Posle toga dolazi Robi posto je situacija u klubu tad bas bila malo je reci ocajna. Robijeva ekipa je pobedila Partizan tri puta u mesec dana(dva puta na JNA), uzela kup u Krusevcu protiv Borca, igrala lep fudbal. Ne treba zaboraviti da je kada je procitana njegova igra od noge do noge ubrzo i promenio. Imao je i Robi bas velike fejlove, pokusavao je da dominira protiv Rena na terenu koji je tad imao jako dobru ekipu, umesto da postavi igru onako kako odgovara ekipi koja je bila strasno ograničena. To prosto moze protiv Lucanaca ili Javora, ne i u Evropi protiv ozbiljnih timova. Ne treba zaboraviti kako nam je zivce cupalo to sto se lopta non stop vraca Bajku i od njega sve kretalo. 

 

 

Meni je išlo na živce što nismo koristili igru iz prekikida. I bilo je još stvari koje nisu bile perfektne kod Robija. Ali težilo se ka tome da se igra fudbal. A sa tim je bio udaren temelj na kojem smo mogli da gradimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma da, Gavric je od ovih klinaca najozbiljniji i najkompletniji. Njegos i Krstovic nisu taj level po talentu, a Nikolic uprkos mozgu, kao i Radule uprkos tehnici, prosto nemaju telo za vrhusnke lige, dok Erak nema neku visinu za stopera, iako je fizicki super. Al Gavra nema neku ociglednu manu, svaka mu cast, nenormalno je napredovao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Ma da, Gavric je od ovih klinaca najozbiljniji i najkompletniji. Njegos i Krstovic nisu taj level po talentu, a Nikolic uprkos mozgu, kao i Radule uprkos tehnici, prosto nemaju telo za vrhusnke lige, dok Erak nema neku visinu za stopera, iako je fizicki super. Al Gavra nema neku ociglednu manu, svaka mu cast, nenormalno je napredovao. 

 

Što se meni kod Gavrića možda i najviše dopada je njegova kontrola lopte/sposobnost driblinga u punoj brzini. E tu se vidi ko je onaj pravi dribler i kičmolomac. A on to več poseduje sa 19 godina. Izuzetan talenat i biče mi jako žao što nije ostavio dublji trag kod nas pre odlaska u inostranstvo.

 

Što se tiče bolda, polako, mladi su to još momci. Naravno da svi imaju neke svoje nedostatke, ali su trenutno najbolje od naših mladih što imamo i treba ih istrpeti na utakmicama, a na treninzima raditi sa njima i bodriti ih. Pa i taj Njegoš kojeg možda preterano kritikujemo je još jako mlad i treba ga podržati. Pa onaj top u nogi koji ima je sam po sebi nešto vredan. On kad god primi loptu unutar 35 metera, to je realna opasnost po gol. A što se tiče same igre, tu krivim i stručni štab koji mu treba da ti do znanja da alibi pasovima levo desno i unazad neče nikad postati pravi moderan box to box vezista. Treba ga usmeriti prema napred i naravno istrpeti i po koju grešku.

 

Nije ni Ivan Cordoba imao visinu za stopera, pa eno kakvu karieru je izgradio. Ta visina se može "nadoknaditi" sa razumevanjem igre, anticipacijom, postavljanjem, koji su po meni mnogo bitniji od same visine igrača. Niži igrač če u dosta slučajeva dobiti zračni duel, ako se je pre toga izborio za bolju poziciju. Dosta mi je više nepokretnih cjepanica od 1.95. Hoču pametnog , brzog i okretnog štopera, koga neče svki napadač sa malo tehnike praviti budalom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2020 at 12:22 AM, Константин said:

Имали смо среће зашто је тешко признати? Срећа се заслужује као прво али је и орочена и не може у спорту бесконачно да се понавља. Такође зна се потрошити код једнога па да је многи други послије чекају (читава историја је већ на YT) . Ове године требали смо да будемо преспремни баш због тога а након 3 године Европе смо тешка руина.........

 

 

kako se sreca zasluzuje i trosi? bas bih voleo da probam.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

Gavric mora malo da koriguje levu nogu za neku ozbiljniju karijeru. Ja Nikolica, ako se bude razvijao u pravom smeru, vidim u Spaniji I to pre kao nekog cm-a, nego amc-a. I Modric je poceo kao amc u Hrvatskoj. Naravno, ne poredim kvalitet Modrica I Nikolica, samo konstatujem da u Spaniji I ti slabiji fizicki igraci mogu da igraju u vezi. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dl91 said:

@Perkos2

 Ne treba zaboraviti kako nam je zivce cupalo to sto se lopta non stop vraca Bajku i od njega sve kretalo. 

Не треба заборавити како је прво тражио озбиљног штопера којег никада није добио па је одбрану крпио свакако, луди Бајко је оживљен, један Микић је био капитен, мали Мићко је играо халфа са 18 година исл.

То је мени једино ишло на живце а Ви мијешате бабе и жабе. Роби је био почетник али је имао визију и недостајала му је логистика код избора селекције каква постоји задњих неколико година или барем близу тога. Сад се дотјера ростер преко 50 играча, младима се даје шанса на кашичицу а шта хоћемо са игром можда би могла баба Ванга да је жива.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HAMMER said:

kako se sreca zasluzuje i trosi? bas bih voleo da probam.

Можда бих могао бити прецизнији када бих знао чим се бавиш у животу осим покушаја да будеш духовит са својим постовима.

Генерално у послу, човјека чешће погледа срећа када се труди, ради на себи и када је посвећен свом послу. У спорту је то наравно још очигледније.

Од 1979. и крађе у финалу Купа УЕФА десило се још неправди и баксуза док није стигао Бари. На њих смо одговарали тако што смо још били бољи...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

Spremamo i prodaju Gavrica za mizernih 4 miliona. Decko je kompletno krilo, momka koji bi trebao glavni igrac da bude i da ode za neku Radonja cenu, mi cemo da damo za kilo sargarepa.

 

Jbt, kako nikako da stigne ta ponuda za Njegosa velicanstvenog? 😄

Guraju se naslovi kako se nema para, prvo nema 500k za Onazi, sada ovo sa Gavricem.
Bice opravdanje korona za prodaju Gavrica, da se prezivi do zimus.

Link to comment
Share on other sites

Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Onazi, Katai, Ben, Gavrić, ?

 

Popović, Gajić, Pankov, Eraković, Jovičić, Ivanić, Nikolić, Spiridonović, Radulović, Tomane, Vukanović(☹)

 

Babić, Njegoš, Mateo, Boaci, Pavkov - prodaja

 

Neki najbolji moguci scenario koji se 99% nece desiti... komentar u vezi odbrane, ova cetvorka uz Pankova nas je uvela u LŠ i ne treba je menjati jer bolje igrace umesto njih necemo dovesti, a barem su uigrani. Suludo je praviti velike rezove u odbrani pred same kvalifikacije. 

Link to comment
Share on other sites

Tri godine posle, Liga Evrope, dve Lige Šampiona, preko 100 miliona prihoda, nama je licenca pod znakom pitanja. Bravo majstori. Pravo je majstorstvo ovako ojaditi klub i ostati na pozicijama, a ne pred istražnim sudijom.

 

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ZiS said:

Prvo poluvreme Ivanic iznad proseka ekipe...Ne treba bas po default-u pljuckati...

 

Jbg... Gledao sam od nekog 20-og minuta, posle prvog gola, nisam primetio da je odigrao jedan tačan pas u napred, da je dobio jedan duel ili prošao igrača 1 na 1...

 

Radulović ima fenomenalan centar šut.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...