Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

6 hours ago, Markoss said:

@Ikac

 

Al 90 i 91 generacija, nisu dale 5 profi igraca. Cakovic, Trkulja, Vujadin, Stefan Mitrovic i onaj Milan Milanovic. I ovaj Milanovic ozbiljna prevara, mada je napravio solidnu karijeru u Italiji, da je dosao ovde kad su ga cimali u onoj Grofovoj drugoj sezoni, penzionisali bi ga navijaci posle pet utakmica. Prespor, trom, nista ne zna sem da skrlja.

 

Apsolutni užas. Sećam se tad je Lukić pravio filijalu od Sopota, većina te generacije je bila tamo i bili su bedni u trećoj ligi sa sve pojačanjima iz tih generacija koje su dovodili, kao što je Đuričković pre svih, a onda i Rajić, Aritonović, Stojiljković, bio i neki Perić mislim itd.

 

U 91. je Nemanja Miletić, levi bek Partizana. Igrali smo i onu utakmicu sa Zenitom na Marakani kad je došao Putin. Startna je mislim bila Knežević - Žule, Aca Tenk, Spajić, Miletić - Nikolić, Zorica, Čaušić, Luković, Đuričković - Požar. Posle su igrali Caković, Mitrušić, Deni Pavlović, Stojiljković, Aritonović - D.Srnić, Stepanović, Spasić, Vukosavljević, Denković, Rajić.

 

Sećam se da je Despotović otišao jer nije igrao u Sopotu. Od ovih znam za Vukosavljevića, on se vratio u Trstenik i tamo igra lokalno, pije non-stop.

 

92/93 je bio čak i ok, 94/95 obećavalo, a ispao užas, 96/97 + Ristić i Rajković je spaslo klub, 98 bulja, 99. će biti dobro, dvojicu smo već i prodali jebote, a imamo i Velju.

 

1 hour ago, Marokanac said:

Kako se ne sjecamo Obrica...Onaj sa kosicom. Pojavio se poslije neke bolesti, sa pricom da je bio najveci talenat u generaciji 84, cini mi se..ali ta bolest ga sprijecila. Dosao iz Madjarske kod nas ili je otisao u Madjarsku, ne sjecam se. Cijeli taj prelazni rok. Jakovic, Obric, Maksimovic (sjecam se bijelog kaisa na predstavljanju i masne kose), Dzef Silva...11 igraca na istom press-u. 

A Jakovic je poslije nas napravio karijeru, u SAD, cini mi se. Znam da je dizan u zvijezde u tom klubu, najbolji ikada i slicno.

 

Jaković i Obrić nisu došli zajedno, Jakovića je potpisao Bunja, Obrića su Lukić i Adžinjo vratili pod velom priče o našoj deci. Najmračniji period u istoriji, toliko mračan da ga znam napamet.

 

Leto 2008. Bunja: Stamenković - Jaković, Dević, Pekarić, Marjan Marković, Džoni Tesla, Nikola Petković (1. put) - Vukobratović, Boban Maksimović, Lazetić - Some, Subašić, Edgar, Cleo.

Zima 2008/09. Ilija Ivić: Vranješ, Pejčinović, Tutorić, Jeff Silva, Gvozdenović - Isah, Šišić - B. Parker, Oumaru, Fereira.
Leto 2009. Adžić: Ignjatijević, Vilotić, Slavoljub Đorđević, Nemanja Cvetković, Vasiljević - Obrić, Savio, Kadu, Lazović - Lekić, Jevtić.
Zima 2009/10 Bojan Đorđević, Mikić, Stevica Reljić - Mugoša, Jeremić - Trifunović.
Leto 2010: Duško Tošić, Danijel Mihajlović, Li Adi - Deksa Milovanović, Vešović, Binić, Koroman - Kaluđerović.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Secam se te tekme sa Zenitom. Kolko je los bio Miletic, nerealno da je karijeru napravio. Celu tekmu se svadjao sa loptom.

 

Despotovic je otisao jer ga nisu prebacili u prvi tim. Igrao je on u Sopotu tu jesen, bio i prvi sttelac ekipe. Al su onda na zimu doveli jos dva igraca na tu poziciju, a njega nisu zvali ni na pripreme.

 

Ta 96 generacija je za nas najbolja ispala, a redovno gubili od komsija. Tu naravno i Rileta racunam jer je dosao kod njih, i Jovica koji je igrao s njima stalno.

 

99 generacija je isto dobra- Jovelja, Terza, Ilici (racunam Ivana jer je s njima igrao), tu jos i Velja. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ikac said:

U 91. je Nemanja Miletić, levi bek Partizana. Igrali smo i onu utakmicu sa Zenitom na Marakani kad je došao Putin. Startna je mislim bila Knežević - Žule, Aca Tenk, Spajić, Miletić - Nikolić, Zorica, Čaušić, Luković, Đuričković - Požar.

 

Leto 2008. Bunja: Stamenković - Jaković, Dević, Pekarić, Marjan Marković, Džoni Tesla, Nikola Petković (1. put) - Vukobratović, Boban Maksimović, Lazetić - Some, Subašić, Edgar, Cleo.

Zima 2008/09. Ilija Ivić: Vranješ, Pejčinović, Tutorić, Jeff Silva, Gvozdenović - Isah, Šišić - B. Parker, Oumaru, Fereira.
Leto 2009. Adžić: Ignjatijević, Vilotić, Slavoljub Đorđević, Nemanja Cvetković, Vasiljević - Obrić, Savio, Kadu, Lazović - Lekić, Jevtić.
Zima 2009/10 Bojan Đorđević, Mikić, Stevica Reljić - Mugoša, Jeremić - Trifunović.
Leto 2010: Duško Tošić, Danijel Mihajlović, Li Adi - Deksa Milovanović, Vešović, Binić, Koroman - Kaluđerović.

konacno neko sa normalnim fudbalskim prezimenom. gde je i sta radi???

 

gledam ove sto ih je doveo adza maher. naklon do poda. velika je misterija kako je ubo toliko talenta u razmaku od godinu dana. zaista umetnost :Hail:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ikac said:

 

Apsolutni užas. Sećam se tad je Lukić pravio filijalu od Sopota, većina te generacije je bila tamo i bili su bedni u trećoj ligi sa sve pojačanjima iz tih generacija koje su dovodili, kao što je Đuričković pre svih, a onda i Rajić, Aritonović, Stojiljković, bio i neki Perić mislim itd.

 

U 91. je Nemanja Miletić, levi bek Partizana. Igrali smo i onu utakmicu sa Zenitom na Marakani kad je došao Putin. Startna je mislim bila Knežević - Žule, Aca Tenk, Spajić, Miletić - Nikolić, Zorica, Čaušić, Luković, Đuričković - Požar. Posle su igrali Caković, Mitrušić, Deni Pavlović, Stojiljković, Aritonović - D.Srnić, Stepanović, Spasić, Vukosavljević, Denković, Rajić.

 

Sećam se da je Despotović otišao jer nije igrao u Sopotu. Od ovih znam za Vukosavljevića, on se vratio u Trstenik i tamo igra lokalno, pije non-stop.

 

92/93 je bio čak i ok, 94/95 obećavalo, a ispao užas, 96/97 + Ristić i Rajković je spaslo klub, 98 bulja, 99. će biti dobro, dvojicu smo već i prodali jebote, a imamo i Velju.

 

 

Jaković i Obrić nisu došli zajedno, Jakovića je potpisao Bunja, Obrića su Lukić i Adžinjo vratili pod velom priče o našoj deci. Najmračniji period u istoriji, toliko mračan da ga znam napamet.

 

Leto 2008. Bunja: Stamenković - Jaković, Dević, Pekarić, Marjan Marković, Džoni Tesla, Nikola Petković (1. put) - Vukobratović, Boban Maksimović, Lazetić - Some, Subašić, Edgar, Cleo.

Zima 2008/09. Ilija Ivić: Vranješ, Pejčinović, Tutorić, Jeff Silva, Gvozdenović - Isah, Šišić - B. Parker, Oumaru, Fereira.
Leto 2009. Adžić: Ignjatijević, Vilotić, Slavoljub Đorđević, Nemanja Cvetković, Vasiljević - Obrić, Savio, Kadu, Lazović - Lekić, Jevtić.
Zima 2009/10 Bojan Đorđević, Mikić, Stevica Reljić - Mugoša, Jeremić - Trifunović.
Leto 2010: Duško Tošić, Danijel Mihajlović, Li Adi - Deksa Milovanović, Vešović, Binić, Koroman - Kaluđerović.

50 igraca. Sunce ti jebem..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

ali 2009. kad je svako ko je dva puta sutnuo loptu negde i navija za zvezdu mogao da dodje. plasim se da se ovo opet ne zavrsi tako. dve lige sampiona, a para nigde, igraca brdo, a tima nigde

 

Nista bolje nije bilo ni 2013. kad su potpisali pola Sopota po ideji Covica koji je verovatno mislio da je Sopot egal FMP-u, uz podrsku Zokija Stojadinovica, poznatog ugradjivaca.

 

Vrapci na grani su znali da Trkulja, Lukovic, Marinkovic, Ahcin, Cikic nisu za Zvezdu, a kamoli Mitrovic i Djordjevic, burazeri koji su posle tog cetvorogodisnjeg ugovora sa CZ batalili fudbal. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ta sezona je naša najveća rana. Nismo imali snage pre svega van terena. Partizan je tada kupio sve što je moglo da se kupi. Naši su se tada na +5 pokačili sa Borcem veče pre tekme u Ovčar banji, Partizan nam je premirao sve protivnike i kod Javora im je upalilo. Svašta smo tada promašili. Onda je došao derbi i Boško Jovanetić koji nije video penale i tu je bio kraj...

 

Nije da mi nismo pomogli u toj propasti sa onim derbijem na marakani i igracem vise...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

i kod Javora im je upalilo.

Metalac je bio koban koliko se sećam. 

Javor sa druge strane igrao je pošteno i sa nama i sa njima, ali Metalac je bio nezvanična filijala Partizana, pa i nisu morali mnogo da se cimaju oko njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Marokanac said:

Nije u redu ne spomenuti debelog Blazica, cuvenog driblera Mirnesa Sisica i nikad docekanog Benija Parkera..

 

Oni su u konkurenciji kad bi se pravila postava onih koji su odigrali ispod svojih mogučnosti u zvezdi. Jer je recimo jedan Bernard Parker znao fudbala (23 gola za reprezentaciju), ali su jednostavno bili gurnuti u dosta tešku situaciju koja je tada vladala u klubu. Ja mislim da nemožemo takve porediti sa raznoraznim vedetama, koje nikad u karieri nisu znale ni da loptu prime kako treba, a kamoli nešto drugo.

 

ps. najgore postave brez Joshue Parkera se smatraju neozbiljnim i zbog toga su diskvalifikovane iz dalje diskusije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 7:18 PM, Ikac said:

 

 

 

Leto 2008. Bunja: Stamenković - Jaković, Dević, Pekarić, Marjan Marković, Džoni Tesla, Nikola Petković (1. put) - Vukobratović, Boban Maksimović, Lazetić - Some, Subašić, Edgar, Cleo.

Zima 2008/09. Ilija Ivić: Vranješ, Pejčinović, Tutorić, Jeff Silva, Gvozdenović - Isah, Šišić - B. Parker, Oumaru, Fereira.
Leto 2009. Adžić: Ignjatijević, Vilotić, Slavoljub Đorđević, Nemanja Cvetković, Vasiljević - Obrić, Savio, Kadu, Lazović - Lekić, Jevtić.
Zima 2009/10 Bojan Đorđević,
Mikić, Stevica Reljić - Mugoša, Jeremić - Trifunović.
Leto 2010: Duško Tošić, Danijel Mihajlović, Li Adi - Deksa Milovanović, Vešović, Binić, Koroman - Kaluđerović.

 

Дуго и предуго се у Звезди перу паре између осталог и на начин да се доводе балвани који се потписују за озбиљне паре и тако стока ради и дан данас.

Све ово горе је нешто било за пробрати али оно зима/лето 2009/2010 је убједљиво највећи злочин у историји. 2 кретенчине и дунстерчине Лукић и Аџић не само да су дрско раскинули уговоре са неколико озбиљних играча на штету клуба слабећи га играчки и гурајући у финансијску дубиозу него су навукли балвана од којих неки нису професионални фудбалери. Већину оних болдованих кад прочитам дође ми зло, а најјаче како су их и рекламирали преко РСБ и сличних, Психољуба као стуб одбране, Обру кобру као великог талента који само што није почео како зна, симпатичног Стевицу левог бека који игра само десном,  другог бека дунстера страшнога надимка Бригел, или ведете у шпицу Јевтића или Трифуловића...:puke:

Какву је све багру Звезда преживјела...

Link to comment
Share on other sites

 
Jaković i Obrić nisu došli zajedno, Jakovića je potpisao Bunja, Obrića su Lukić i Adžinjo vratili pod velom priče o našoj deci. Najmračniji period u istoriji, toliko mračan da ga znam napamet.
 
Leto 2008. Bunja: Stamenković - Jaković, Dević, Pekarić, Marjan Marković, Džoni Tesla, Nikola Petković (1. put) - Vukobratović, Boban Maksimović, Lazetić - Some, Subašić, Edgar, Cleo.
Zima 2008/09. Ilija Ivić: Vranješ, Pejčinović, Tutorić, Jeff Silva, Gvozdenović - Isah, Šišić - B. Parker, Oumaru, Fereira.
Leto 2009. Adžić: Ignjatijević, Vilotić, Slavoljub Đorđević, Nemanja Cvetković, Vasiljević - Obrić, Savio, Kadu, Lazović - Lekić, Jevtić.
Zima 2009/10 Bojan Đorđević, Mikić, Stevica Reljić - Mugoša, Jeremić - Trifunović.
Leto 2010: Duško Tošić, Danijel Mihajlović, Li Adi - Deksa Milovanović, Vešović, Binić, Koroman - Kaluđerović.
Jel se beše koliko se sećam biralo između Stefana Savića iz Borče, i Danijela Mihajlovića iz Jagodina, i oni dovedu Mihajlovića i on pokida ligamente, mislim da nije odigrao mnogo utakmica.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Константин said:

 

Дуго и предуго се у Звезди перу паре између осталог и на начин да се доводе балвани који се потписују за озбиљне паре и тако стока ради и дан данас.

Све ово горе је нешто било за пробрати али оно зима/лето 2009/2010 је убједљиво највећи злочин у историји. 2 кретенчине и дунстерчине Лукић и Аџић не само да су дрско раскинули уговоре са неколико озбиљних играча на штету клуба слабећи га играчки и гурајући у финансијску дубиозу него су навукли балвана од којих неки нису професионални фудбалери. Већину оних болдованих кад прочитам дође ми зло, а најјаче како су их и рекламирали преко РСБ и сличних, Психољуба као стуб одбране, Обру кобру као великог талента који само што није почео како зна, симпатичног Стевицу левог бека који игра само десном,  другог бека дунстера страшнога надимка Бригел, или ведете у шпицу Јевтића или Трифуловића...:puke:

Какву је све багру Звезда преживјела...

Ne sme se zaboraviti ni ko je stajao iza Lukića i Adžića. Glavom i bradom Gnjida Vesić sa sve prepoštenom suprugom na čelu marketinga.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikolagolubovic1 said:

Jel se beše koliko se sećam biralo između Stefana Savića iz Borče, i Danijela Mihajlovića iz Jagodina, i oni dovedu Mihajlovića i on pokida ligamente, mislim da nije odigrao mnogo utakmica.
 

 

Ne znam da li se tako biralo, ali Mihajlović jeste pokidao ligamente na tipa trećoj utakmici. Svakako je bio jeftiniji. Pošto sam tad bio redovan na stadionu, eto ja sam imao priliku da ga gledam jedan put. Završio sezonu kao povređen i vratili ga nazad. Tu povredu je izgleda obnovio pošto izgleda da ne igra od 2015. godine.

 

14 hours ago, Константин said:

 

Дуго и предуго се у Звезди перу паре између осталог и на начин да се доводе балвани који се потписују за озбиљне паре и тако стока ради и дан данас.

Све ово горе је нешто било за пробрати али оно зима/лето 2009/2010 је убједљиво највећи злочин у историји. 2 кретенчине и дунстерчине Лукић и Аџић не само да су дрско раскинули уговоре са неколико озбиљних играча на штету клуба слабећи га играчки и гурајући у финансијску дубиозу него су навукли балвана од којих неки нису професионални фудбалери. Већину оних болдованих кад прочитам дође ми зло, а најјаче како су их и рекламирали преко РСБ и сличних, Психољуба као стуб одбране, Обру кобру као великог талента који само што није почео како зна, симпатичног Стевицу левог бека који игра само десном,  другог бека дунстера страшнога надимка Бригел, или ведете у шпицу Јевтића или Трифуловића...:puke:

Какву је све багру Звезда преживјела...

 

Od boldovanih izostavio bih Viilotića koji je dobar igrač, ali imao je druge probleme i Lekića koji je došao iz treće lige i premašio očekivanja. Ali bih dodao komotno Vešovića, Binića, Kaluđerovića, Mihajlovića koji su došli 2010. i povratnike Deksu i Koromana kojima je jedini kvalitet bio što su već igrali za Zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 6:54 PM, Marokanac said:

Nije u redu ne spomenuti debelog Blazica, cuvenog driblera Mirnesa Sisica i nikad docekanog Benija Parkera..

 

Benija Parkera? Koliko se secam, on je odigrao sasvim solidno, a na jednoj tekmi, mislim da je bila Jagodina je bas pokidao, tipa, dva gola, tri asistencije ili obrnuto.

 

S obzirom na okolnosti, tesko da je mogao bolje.

 

Kamo srece da nam je on jedan od najgorih igraca ikad.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, nikolagolubovic1 said:

Jel se beše koliko se sećam biralo između Stefana Savića iz Borče, i Danijela Mihajlovića iz Jagodina, i oni dovedu Mihajlovića i on pokida ligamente, mislim da nije odigrao mnogo utakmica.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

Ma nije se biralo. Savic kostao obestecenje, ovaj dosao za burek i jogurt. Pritom je Savic igrao u BSK-u koji je bio filijala Partizanu i znalo se da ce ovaj tamo. 

 

Bernard Parker je top bio, samo nije hteo da igra za dzabe pa je otisao posle manje od polusezone. Meni je i od Josha Parkera bilo gorih igraca mada je ovaj bas na silu posle igrao pa je upadao u oci. Gavric je najgore  krilo koje je u Zvezdi igralo u zadnjih 10 godina, nemoguce mi je da sam ga zaboravio. Miric je za njega mastor. 

 

Brat Natanijel Asamoa mi je hit sa onim vodjenjem lopte kad je napuca pet metara ispred sebe i trci za njom. Al svaka mu cast za one dve asistencije Mudrinskom kad je ovaj na debiju dao tri komada.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2020 at 5:21 AM, nikolagolubovic1 said:

Jel se beše koliko se sećam biralo između Stefana Savića iz Borče, i Danijela Mihajlovića iz Jagodina, i oni dovedu Mihajlovića i on pokida ligamente, mislim da nije odigrao mnogo utakmica.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

И да није покидао, од њега би видио ништа јер балван је балван (а они су тада били у моди). Раскинули уговоре са неким озбиљним играчима  јер их је неко други доводио и нису имали процент као нпр. са Клеом па утјерали милионе евра директно комшијама као и рекордан број узастопних титула у историји. Прича са није се имало пара је демагогија, као да ћеш од балвана икада узети паре. Уосталом десетине милиона евра задужења је свакако остало иза те управе а за многе балване је испало да нису баш играли за бурек и јогурт.

Задужити се и довести 3 озбиљна играча је 10 пута боље него довести 30 балвана, али на балванима се најбоље перу паре. На тржишту вриједе баш као храст и буква а у уговору пишеш како хоћеш. Неко ће платити, говорио је "харизматични Буцко", сподоба која је чак обитавала на озбиљној функцији у нашем мученом клубу...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...