Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Smuci je bio kiksara ali je bio golman za Stamenkovica i Pavlovica. 

Imao je Smuci i par dobrih utakmica. Ko se seca prve utakmice protiv Milana tamo. Skinuo je par zicera cistih. Cuo sam kasnije da je imao problema sa zenom i da je to objasnjavalo rupe na utakmicama koje su bile sve vece i vece kako je vreme prolazilo.

 

Manojlovicu su falile mosnice koje je imao Bajko i to bi bilo to.

 

Mene ipak niko nije nervirao kao Stamenkovic. To je bio linijas koji se retko radja. Mozda je tu bilo i do trenera golmana (Makse) koji je po meni sa svakim golmanom pravio iste greske. Secam se utakmice u Bg sa Slovanom. Na svakom korneru kazem ortaku da ce ostati na liniji i covek ne mrda sa linije i Salata daje gol. Retko antipatican lik barem za mene.

Link to comment
Share on other sites

Sto se golmana tice u zadnjih 10-15 godina korektni su bili Jevrić i Dišljenkovič a posle do dolaska Borjana i metle  za debelog prevaranta nismo imali normalnog golmana. Rajkovic je bio kratko isto i Manojlović tako da ne uapadaju u rang sa Šmucijem, Bajkom ,Pavlovicem, Kirovskim, Stamenim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jevric je branio jos ranije, nedje krajem 90-ih. Solidan golman, branio za SCG standarno. Kocic je bio dobar golman iz tog perioda. Disljenkovic isto sasvim pristojan. 

 

Sjecam se da je za Kirovskog vladao bas ogromni hajp, a ispostavilo se da je obicna truba. 

 

Manojlovic je stvarno izgledao kao veliki potencijal kad je usao u prvi tim, ali realno primao je neke pacerske golove. Kahriman je branio dobro dok nije primio gol od Evertona sa centra.

Link to comment
Share on other sites

Smuci je bre terorizam. Lik je primao golove za koje bi sad bio pedaliran na keca. Ne moze ni sa kim da se poredi.

 

Stamenkovic je budaletina, a mogao je vrlo dobar golman da bude. Nazalost je kroz celu karijeru nazadovao bas jer je retard.

 

Kirovski jeste bio dobar ko klinac, posle je stao sa razvojem,.jer je kod nas blejao na klupi, a i jer je nabedjen pa je sa 20 mislio da je popio svu pamet sveta. Dmitrovic svetski izbusen tu od Makse.

 

Ovo su za mene najgorih 11 u zadnjih 10 godina, a za neke pozicije i vise. Gledao sam da budu likovi sa duzim teroristickim stazom i naravno da Krnetu nisam stavio.

 

Smuci- Reljic, Edson, Martinovic, Brigel- Causic, Cava, Miric, Ruiz- Sikimic, Asamoa

 

Jbg sa Smucijrm mora izuzetak, a i Relja kao desnjak mora desno.

 

Kad se setim spinovanja po RSBu za Edsona i to od Mareta koji je i sad skaut u CZ. Prvo je bio top igrac, najbolji stoper koji igra van Evrope, itd, itd, a kad se pokazao kao tropa - ma on 5. opcija bio...

 

Martinovic mesarcina, lik od 180 koji je trcao kao 2 metra i 130kg da ima. Brigel je jasan.

 

Caus isto jasan ko dan, a Cava muceni mi je mozda i najomrazeniji igrac u deceniji. Besomucno forsiran, lik najbesmisleniji igrac ikad. Vrhunski ako ti treba neko za mali fudbal. Na kraju ga raskrvarise na onom derbiju pa postade heroj.

 

Miric ma krilu jasan, debeli Ruiz jos jasniji. Isto svaku tekmu igrao sa 10kg viska i dupetom do zemlje.

 

Sikimic tu negde ko Cava po hejtu, jebo ga Grof. Asamoa brat ako je fudbaler uopste, ja ne znam. A masno placen.

 

Trener naravno Sasa Jankovic kod koga smo mogli il 3:2 il 1:0 da dobijemo. Bezlicna igra, gro napucavanja, nista smisleno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Jevric je branio jos ranije, nedje krajem 90-ih. Solidan golman, branio za SCG standarno. Kocic je bio dobar golman iz tog perioda. Disljenkovic isto sasvim pristojan. 

 

Sjecam se da je za Kirovskog vladao bas ogromni hajp, a ispostavilo se da je obicna truba. 

 

Manojlovic je stvarno izgledao kao veliki potencijal kad je usao u prvi tim, ali realno primao je neke pacerske golove. Kahriman je branio dobro dok nije primio gol od Evertona sa centra.

Jevrić jeste bio dobar, ali Kocić je bio teška kiksara. Uspeo je da sjebe i zvezdu i reprezentaciju svojim kiksevima. Malo ko ima takvu privilegiju. 

Kirovski jeste bio talenat, šta se desilo da njim ostaće misterija za mene.  On me podsetio na Pešiča, isto ogroman talenat, i veći od Kirovskog, koga smo doveli iz Niša. I on je nestao a da nikada nije pokazao talenat u Zvezdi.

Sada se setih i Banovića za koga se isto pričalo da je ogroman talenat, ali mislim da je njega "progutao" noćni život.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

@Don Laki Juan Nema sta da bude misterija za Kirovskog. Dobio je sansu u CZ na par utakmica i kiksao opasno, ono protiv OFK-e kad je na ispucavanju pogodio napadaca je za anale. Pritom je dosta nadmen lik, pa nije blagonaklono prihvatao kritike, sad ne znam ni gde brani, bio je jesenas u Zarkovu, nista specijalno nije pokazao. 

 

Dmitrovic je tu svetski izbusen, jer je dobio mononukleozu, sto je Maksa iskoristio da dovede onog rodjaka Vesica i sto je Adza iskoristio da dovede svog pulena Kirovskog. Posle je Maksa punio glavu Robiju da je Dmitrovic tu najtanji, a Robi se nije previse mesao u svoj posao oko toga. Posle Murinjo dosao i hteo ovog da zadrzi jer ga je znao, ali je Dmitrovicu bio pun kurac Zvezde i svega, pa nije hteo da ostane ni po koju cenu. Razumno, decka proglasili za najboljeg igraca OS, a na kraju nije ni debitovao.

 

Dmitrovic (92)- Stojkovic (93), Spajic, (93) Jovanovic (96), Ristic (95)- Maksimovic (95), Grujic (96), Djuricic (92), Adzic (98)- Joveljic (99), Jovic (97).

 

Pade mi sad bas na pamet. Nije nam losih ovih top 11 OS. Generacija 94 najveca tropa- Lazic, Vukan, Ozegovic i Mihajlovic. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

 

Smuci- Reljic, Edson, Martinovic, Brigel- Causic, Cava, Miric, Ruiz- Sikimic, Asamoa

 

 

Uf, prilično sam siguran uz sve Čavine nekvalitete da je bilo slabijih igrača po sredini terena. Prvi mi Savio pada na pamet, a i Guma Bogdanović je tu negde, sećam se i onog Vukobratovića su doveli jedne godine, čuveni Bunjin prelazni rok sa triom štopera Jaković, Dević, Pekarić, mada to je bila 2008. godina. I na krilima i u špicu je oštra konkurencija.

 

Ja bih ipak išao ovako: Ranđelović, M. Cvetković, Omega, Edson, Vasiljević - Čaušić, Mugoša, Gavrić, J. Parker - Babalj, Asamoah. Druga postava Vesić, Reljić, Martinović, Mbođ, Anđelković, - Bosančić, Savio, Van La Parra, Matos - Sikimić, Orlandić.

 

1 hour ago, Markoss said:

 

Dmitrovic (92)- Stojkovic (93), Spajic, (93) Jovanovic (96), Ristic (95)- Maksimovic (95), Grujic (96), Djuricic (92), Adzic (98)- Joveljic (99), Jovic (97).

 

Od koje do koje generacije uzimamo za ovo? Rođene 90ih?

 

 

Inače, pogledao sam Pečnika, čovek igra i dalje 34 godine, Druga liga Slovenije i izgleda da igra skroz napred, dade 6 golova na 18 mečeva 😄

Link to comment
Share on other sites

@Ikac Nisam hteo da uzimam mnogo likova iz tih mracnih prrioda. Guma je krs igrac,.al Tbilisi se pamti. Savio mi je simpa lik. Taj Vasiljrvic tvoj znam ko je, al se ne secam ni da je debitovao, kao ni Mugosa. Babalj je isto bas premalo igrao za neku konkurenciju. Ali sam Gavrinja zaboravio, a realno je veci krs od Mirica.

 

Od 92 do 00, a da nisu u klubu.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Najgori tim od igrača koji su dobili šansu:

Stamenković, Cvetković, Tutorić, Sl. Đorđević, Anđelković, Čaušić, Poletanović, Bosančić, Gavrić, Parker, Orlandić

Apsolutno najgori tim:

Pavlović, Martinović, Omega, Edson, Jeff Silva, Savio, Blažić, Mirić, Matos, Fereira, Onjilo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

@Ikac Nisam hteo da uzimam mnogo likova iz tih mracnih prrioda. Guma je krs igrac,.al Tbilisi se pamti. Savio mi je simpa lik. Taj Vasiljrvic tvoj znam ko je, al se ne secam ni da je debitovao, kao ni Mugosa. Babalj je isto bas premalo igrao za neku konkurenciju. Ali sam Gavrinja zaboravio, a realno je veci krs od Mirica.

 

Od 92 do 00, a da nisu u klubu.


Pa i meni su i Guma i Savio simpa, baš jer su iz tog najnesrećnijeg perioda, ali Savio jbt ne zna da ispimpuje 10 puta. Gcavrić duplo veći krš od Mirića.

Iskreno očekivao sam da još neko stavi Van La Paru, on je već bivši igrač, a koštao nas je više nego svačijih celih najgorih 11. Samo Terza ume da dovede igrača iz Premijer lige koji ne ume da trči.

Igrali su i Vasiljević i Mugoša, ali baš malo. Mugoša je najpoznatiji po jednom od najsmešnijih pokušaja da iscenira penal. Babalj 6 utakmica, ali karijera i pre i posle potvrđuje da je bio veće drvo od Sikime i Orlandinja. Ja recimo nisam uzimao u obzir to što je neko igrao više pa me više nervirao, tu su krivi treneri i direktori a ne igrači. Gledao sam striktno po fudbalskom umeću.

 

Kada je reč o OŠ timu, to je otprilike to, ja bih jedino diskutovao o Luki Ilići ispred jednog od dvojca Đuričić/Adžić, verovatnije Đuričića pošto taj nije ni debitovao. Jedini preostali golman koji je vredeo nešto je Manojlović, od defanzivaca jedino pomenuti Vujadina, donekle Ćosića koji je igrao solidno za AEK i Stefana Miloševića kojeg smo vratili za 300k pa se raspao. U sredini Mićko Mijailović je bio solidan i Srnići, u napadu samo Slavko Perović ima neki učinak, a i on je došao u OŠ nakon što je debitovao za Obilić. Ostatak OŠ je poslužio da popuni prvu i drugu ligu i to su igrači ranga Veljka Simića: Đorđe Đurić, Stevan Luković, Adnrej Mrkela, Nenad Srećković, Aca Tenk, Despotović, Karaklajić, Dušan Živković, Ožegović, Mihajlović itd. Jedini koji su takoreći pobegli kao klinci i nešto uradili su Đuričić i Uroš Radaković koji je na pozajmici iz Sparte u Rusiji u Orenburgu. Ostali poput Mihajla Milutinovića, Miketića, Jankovića, Luke Lukovića ne mogu ni u Zemunu da se probiju.

 

Poseban red za Jevrema Kosnića 😄 Sećam se da je taj iz Zvezde preko Rada otišao u Inter na trening kamp (na kraju potpisao za Palermo) i portali su danima prozivali Zvezdu kako je ispustila novi dragulj. I onda je Vladan Lukić mrtav 'ladan dao intervju i rekao da dečko veze nema i da nema pojma otkud on tamo i to je verovatno jedini put da je bio u pravu za nešto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Ikac

Jevremovi imaju brda kesa. Zato je i otisao u Italiju. Jbg kad roditelji mogu da uloze u klinca da ga sami odvedu u Italijiu i ponude nekom klubu za dz, onda jbg. Tako je i Matija Miketic otisao u Veronu. Secam ga se kod nas iz kadeta, tanak igrac, solidan sa loptom u nogama, al spor, nije kreativac, nema fiziku i bum eto ga- Verona ukrala Zvezdi talenta. Isto vazi i za Suljagica onog i Milutinovica, na iste price su otisli napolje, iako su pretanki.

 

Ruku na srce, bilo je i klinaca koji su stvarno bili dobri u OS, a klub ih se prelagano odrekao. Taj Luka Lukovic je stvarno dobro igrao, pa je zbog Nikole Stojkovica grejao klupu (taj je tek posebna guralica, Kleutov kum, pojma nije imao i samo odjednom krenuli da ga guraju u omladincima). Zivkovic isto, Karaklajic, Duronjic, ali nemaju glavu za ozbiljan fudbal prosto. Meni je i Ivanovic sto je u Ukrajini sad dobar bio, atipican spic, al ni on nije bio nesto razmatran. Rangelov je uvek bio precenjen. Mnogo slabiji igrac od ove trojice i u tom klinackom uzrastu, a ne znam sad ni dal se bavi fudbalom vise. Jaksic onaj je isto bio brutalno precenjen.

 

Al eto, da se u neke klince mozda malo vise verovalo ko zna. Mozda bi i nesto uradili, ali realno ima dosta i do njih. Svi pobrojani prosto nemaju glavu za ozbiljan fudbal. Taj Lukovic ne izbija iz Max Beta, a i kurcevit je bio ko klinac pa pravio probleme i direktno se svadjao s trenerima i sto bi to iko trpeo bezveze. Ivanovic inventar po splavovima, o Zivkovicu na kog se tu jedino racunalo da ne pricam. I onaj Vicic je bio dobar golman, al voli orfanelu vise nego loptu, pa sad ne znam ni dal brani igde. 

 

Al 90 i 91 generacija, nisu dale 5 profi igraca. Cakovic, Trkulja, Vujadin, Stefan Mitrovic i onaj Milan Milanovic. I ovaj Milanovic ozbiljna prevara, mada je napravio solidnu karijeru u Italiji, da je dosao ovde kad su ga cimali u onoj Grofovoj drugoj sezoni, penzionisali bi ga navijaci posle pet utakmica. Prespor, trom, nista ne zna sem da skrlja.

 

Uopsteno, kad razmisljam, mnogo su jace bile Omladinske lige ranije. Sad uglavnom mi kupimo sve  sto hocemo, pritom imamo 2 tima. Pre si imao i Rad, i Vosu, i Cuku, i OFK uz standardno Partizan. Jbt nasa generacija 96 sa Manojlom, Vuletom, Riletom, Grujom, Jovicem plus Zivkovicem, Lukovicem, Cvetkovicem se klala sa Radom samo tako. A Rad tad imao- Radunovica, Marasa, Denica, Bainovica, Lutovca, Necu Mihajlovica, Bogdana Mladenovica, itd. 

 

Vicic- ?, Stojanovic, Rakic, Brajovic- Lukovic, MC, AMC- Duronjic, Zivkovic, Zukanovic

 

 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2020 at 3:16 PM, Don Laki Juan said:

Kanađanin? Nije se taj naigrao.

 

Meni nije jasno kako se ne sećate Obrića 🙂

Kako se ne sjecamo Obrica...Onaj sa kosicom. Pojavio se poslije neke bolesti, sa pricom da je bio najveci talenat u generaciji 84, cini mi se..ali ta bolest ga sprijecila. Dosao iz Madjarske kod nas ili je otisao u Madjarsku, ne sjecam se. Cijeli taj prelazni rok. Jakovic, Obric, Maksimovic (sjecam se bijelog kaisa na predstavljanju i masne kose), Dzef Silva...11 igraca na istom press-u. 

A Jakovic je poslije nas napravio karijeru, u SAD, cini mi se. Znam da je dizan u zvijezde u tom klubu, najbolji ikada i slicno.

Edited by Marokanac
Link to comment
Share on other sites

Imate pravo 3 puta da pogadjate autora:

 

Slušajte pravila ponašanja koje je dala država, koje su dali lekari, znam da se teško živi, znam da se nema para, ali moramo se pomagati. Ja sam radio u Crvenoj zvezdi kad je deset maraka bila plata, ali kad se ljudi pomažu onda se sve prepreke savladaju. Najbolji ljudi izlaze iz teških vremena, kad se nema para ne treba da nas hvata panika, jer mi nismo navikli da nonšalantno živi a ništa ne radi. Upravo sad provejava takav duh, naračoito kod mlađih, ženskih čeljadi i upravo ta nedisciplina i površnost, i taj odnos prema životu može da bude drastično kažnjen, a nas da dovede u neprijatnu situaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Niko da se priseti Damira Kahrimana i epskih reakcija protiv Ludogoreca?

 

Randjelovic je primao amaterske golove, ali ni Kahriman nije zaostajao. U sustini, samo se potrefilo da smo imali dobar prelazan rok i doveli Marina, Degeneka i Borjana, sa njihovim odlaskom postajemo stara dobra Zvezda od devedesetih pa do pre koju godinu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Železničko gnomče said:

Imate pravo 3 puta da pogadjate autora:

 

Slušajte pravila ponašanja koje je dala država, koje su dali lekari, znam da se teško živi, znam da se nema para, ali moramo se pomagati. Ja sam radio u Crvenoj zvezdi kad je deset maraka bila plata, ali kad se ljudi pomažu onda se sve prepreke savladaju. Najbolji ljudi izlaze iz teških vremena, kad se nema para ne treba da nas hvata panika, jer mi nismo navikli da nonšalantno živi a ništa ne radi. Upravo sad provejava takav duh, naračoito kod mlađih, ženskih čeljadi i upravo ta nedisciplina i površnost, i taj odnos prema životu može da bude drastično kažnjen, a nas da dovede u neprijatnu situaciju. 

Živadinović 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Železničko gnomče said:

Imate pravo 3 puta da pogadjate autora:

 

Slušajte pravila ponašanja koje je dala država, koje su dali lekari, znam da se teško živi, znam da se nema para, ali moramo se pomagati. Ja sam radio u Crvenoj zvezdi kad je deset maraka bila plata, ali kad se ljudi pomažu onda se sve prepreke savladaju. Najbolji ljudi izlaze iz teških vremena, kad se nema para ne treba da nas hvata panika, jer mi nismo navikli da nonšalantno živi a ništa ne radi. Upravo sad provejava takav duh, naračoito kod mlađih, ženskih čeljadi i upravo ta nedisciplina i površnost, i taj odnos prema životu može da bude drastično kažnjen, a nas da dovede u neprijatnu situaciju. 

 

Živa nikad nije uzeo vazduh u usta a da nije pomenuo da je radio u Zvezdi za 10 maraka ili da je neporažen kao selektor reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...