Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Deki je oziveo Ivanica, koliko toliko, zatim je Babica vratio u tim, Pankovu dao minutazu, dao sansu Nikolic i Gavricu, plus dao odresene ruke Petrovicu koji je vrsnjak sa Nikolicem, pronasao je i formaciju sa 3 pozadi koja se od stanja na terenu menja u 4 pozadi, Tomanea je vratio u tim, poceo da cepa formaciju sa 2 spica, insistira na stalnom presingu, nekad to prolazi nekad ne, ali postoji jasna ideja.

 

Danas je bilo dosta toga dobrog, protiv ipak rivala koji je skroman, ali bilo je dosta dobrih akcija i tzv kljucnih dodavanja , pre svega Nikolica, tunel Gavrica itd itd.

Takodje i Bakula u 11 je pojacanje, steta sto Sanogo povredjen.

I steta sto ce se liga verovatno u nekom trenutku prekinuti, jer mi ne deluje bas realno da Srbija bude jedina liga na planeti koja ce da cepa fudbal, pored jos turske, ruske , kazakhstanske i jos par liga.

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nikolic je Cavi, doslovce, za vecinu veznjaka koju su prosli kroz ovaj klub unazad x sezona, ne racunam Marina koji je ipak klasa za sebe.

Da je kojim slucajem u PSVu, on bi igrao za prvi tim vec sa 17,18 , u pocetku malo dobija sansu, kasnije sve jacu i znacajniju ulogu.

Deki zna da ceni, jer je i sam dobio sansu kod Ljupka Petrovica kad je imao 16, a sa 18 je igrao protiv Kajzera u Evropi, sa Pericom je nosio igru koji je imao tad 19.

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

У односу на јесен, ово је данас био атомски фудбал. Да су нормални у управи гледали бисмо још Марина и Боаћија и онда би баш имали потенцијал да гледамо прави фудбал, овако чекамо само да се опорави Боћко и да уђе умјесто Павкова. Овај 3-5-2 је одавно призиван и оно што ми је драго да Деки конта да то није проблем у овој лиги. Нашао је данас супер позиције Јованчи и Милуну и посебно Симићу са кожном јакном. 3 гола, 23 шута према голу (откад то нисмо имали), доста шанси, пресинг на противника, све супер али ово треба да је стандард на већини домаћих утакмица. Нестало је кретенско испуцавање дугих лопти од стране штопера, али још увијек задњи везни често безвезе враћају лопту назад, прво Његош а послије и Бакула. То је декаденција фудбала, то нам не треба. Деки надам се сада види оно  што већина навијача и претходни тренер нису видјели, да је пресмјешно проглашавати мученог Иванића организатором, може само да утрчава из другог плана, оно што сам једино запазио када је играо за Бате.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vredni mrav said:

A sta je tacno igrao Ivanic? Ja sam ubedjen da u njemu mozemo dobiti Krsticica za siromašne, kad smo već pravog poklonili.

Ma nema sanse on to da igra. Ovo sto kaze Konstantin, on je neki igrac koji se krece tu izmedju linija i utrcava, ne znam ni sam kako bih ga definisao. Nesto slicno kao Ben ili Simic. Njih dvojica takodje imaju nedefinisanu poziciju. Niti su krila, niti su desetke.

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2020 at 8:14 PM, Ljubitelj baklave said:

Deki je oziveo Ivanica, koliko toliko, zatim je Babica vratio u tim, Pankovu dao minutazu, dao sansu Nikolic i Gavricu, plus dao odresene ruke Petrovicu koji je vrsnjak sa Nikolicem, pronasao je i formaciju sa 3 pozadi koja se od stanja na terenu menja u 4 pozadi, Tomanea je vratio u tim, poceo da cepa formaciju sa 2 spica, insistira na stalnom presingu, nekad to prolazi nekad ne, ali postoji jasna ideja.

 

Danas je bilo dosta toga dobrog, protiv ipak rivala koji je skroman, ali bilo je dosta dobrih akcija i tzv kljucnih dodavanja , pre svega Nikolica, tunel Gavrica itd itd.

Takodje i Bakula u 11 je pojacanje, steta sto Sanogo povredjen.

I steta sto ce se liga verovatno u nekom trenutku prekinuti, jer mi ne deluje bas realno da Srbija bude jedina liga na planeti koja ce da cepa fudbal, pored jos turske, ruske , kazakhstanske i jos par liga.

 

 

Ivanića ne može da oživi ni injekcija adrenalina. Da se pozove Bate Borisov čim se prekina vanredno stanje i pokuša neka operacija poput one sa Čaušom i Tulom. Da nam uplate 300k, a onih milion Žali Bože.

 

Raduju igre Gavrića i Nikolića. Ali čim Deki menja formaciju prilično je jasno da je Konatar daleko od terena. Naša OŠ mora hitno da nađe način da radi sa bekovima, ovo je već sramotno, nismo izbacili igrače za prvi tim od Lukovića i Baste fazon, o ovome pišem jedno 5 godina. I onda se pojavi Aleksa Terzić i prezimenjak doktor ga proda i za te pare dovede Van La Parru, a za kusur Žandera, za ovo treba da krivično odgovara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ikac, pa valjda je jasno koliko Konatar moze. Svako ko ga je gledao vidi da je decko igrac za neki Rad u najboljem slucaju. Danicic je dosta bolji od njega bio, pa su ga pustili da ode.

 

Blagojevic iz omladinaca je zanimljiv, ali i on mi se cini limitiranim za nesto bas ozbiljnije. Mitrovica nazalost zeza fizika i defanziva. Sto se kadeta tice, nemamo neke igrace na toj poziciji, mali Radojevic koji je 04 mooozda, ali i on mi je upitan na vise nivoa. 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

GRANDE DEKI Na muci se poznaju junaci: STANKOVIĆ DONIRAO RESPIRATORE

Dužnost svakog od nas ko moze da pomogne, u ovako teškom trenutku, da to i uradi onima kome je to najpotrebnije. Nije bitno koliko, svaki doprinos je jedan život više spašen - kaze naš slavni fudbaler i trener

90549967_2283324451972615_85172763081310

 

Edited by mile-r
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2020 at 3:34 PM, Vredni mrav said:

Je l smo povlasceni u 3 kolu ako se ovako zavrse sva prvenstva?

Trebalo bi da jesmo, sampioni Danske, Kipra i Svicarske bi bili losije plasirani od nas. Ali kao sto rekose mnogi, sada je fudbalska prica najmanje bitna...

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2020 at 7:54 AM, NMX said:

Boktejebodatejebo...

 

pa ja sam skroz preskocio da mi nismo otkazali ovu proslavu sutra :frusty:

 

Image

 

 

Надам се да аутор има сада времена да прочита овај текст:

Quote


Kako se ovo desilo Bergamu? Biološka bomba je detonirana na stadionu i sve je otišlo dođavola...

Nedelja 22 mart 2020 / Izvor: mozzartsport.com
Utakmica Atalanta - Valensija trebalo je da se pamti po istorijskoj pobedi od 4:1. Nažalost, verovatno će je pamtiti po nečem sasvim drugom
aleksandar_gligoric.jpg
Aleksandar Gligorić [email protected]

Novinar

 
 
 
Kako se ovo desilo Bergamu? Biološka bomba je detonirana na stadionu i sve je otišlo dođavola...
 

„Na kraju hodnika je soba u kojoj leži direktor našeg odeljenja. Pored je soba u kojoj se na respiratoru nalazi šurak mog kolege. Taj čovek je pre sedam dana bio zdrav kod kuće. Pored te sobe je ona u kojoj leži majka mog kolege i bori se za život. Svaka porodica u Bergamu ima nekog ko je u bolnici ili je nažalost preminuo. Ne kažem to samo ja, to kažu brojke“.

Ovo su reči profesora Fabijana di Marka, načelnika pulmološkog odeljenja u bolnici Papa Đovani XXIII u Bergamu. Najbitnijoj bolnici u Bergamu, žarištu katastorfe koja je pogodila ovaj grad, pokrajinu Lombardiju i Italiju.

Bergamo je grad duhova. Čuju se samo sirene hitne pomoći. Verovatno ste već videli i onaj jeziv snimak na kojem se vidi kako vojska kamionima odvozi desetine leševa na kremaciju u druge gradove. U Bergamu ne stižu da ih sahrane. U proseku,  danas u ovom gradu umire po jedna osoba na svakih pola sata. Sinoć je Italija potvrdila novi 4.921 slučaj zaraženih korona virusom što je ukupnu brojku podiglo na 42.681. Smrtnih slučajeva je za 24 sata bilo 793, a ukupno od početka epidemije 4.825.

Gradić Lodi, nešto veći Bergamo i Breša i na kraju Milano kao centar regije su žarišta korona virusa u Italiji. Od 793 smrtna slučaja u prethodna 24 sata (od 18.00 časova pekjuče do 18.00 časova juče) čak 543 smrtna slučaja su registrovana u Lombardiji. Broj zaraženih u Lombardiji je 25.515, ukupan broj smrtnih slučajeva u ovoj regiji je 3.095. Dakle, više od polovine ukupnog broja u Italiji.

A krenulo je podmuklo i tiho, tvrdi profesor Fabijano di Marko.
„Bio je 21. februar, a kao da je bilo juče... Ali kao da je to bio i neki drugi život koji više ne postoji. Oko podne me je moj profesor Ćentani pozvao i rekao mi da će u Lodiju buknuti i da budemo spremni“.

 

000_1Q296O%20%281%29.jpgČitulje u Bergamu (©AFP)

Tri dana ranije, u bolnici u Lodiju je primljen Matija. Čovek za koga danas u Italiji tvrde da je bio prvi slučaj korone u Italiji. Čovek od 38 godina koji vodi zdrav život, trči, igra fudbal, volonter je crvenog krsta i naučnik po profesiji. Zbog blagih simptoma je sam došao u bolnicu i otpušten na kućno lečenje. Dva dana kasnije se opet javio. Ovoga puta u mnogo gorem stanju. Završio je na respiratoru i intenzivnoj nezi. Preživeo je i posle 18 dana na respiratorima je spašen. Danas je kod kuće sa trudnom ženom.  

Prvi slučajevi korona virusa u Italiji su zabeleženi još 31. januara u Rimu. Ali, epidemija tamo je usporena dobrom reakcijom. Možda bi tako bilo i u Lombardiji da prvi pacijent nije poslat na kućno lečenje. Tog 21. februara kada je primljen u bolnicu u teškom stanju, počeli su prvi slučajevi u Lombardiji. Istog dana ih je bilo 15. Sutradan novih 40 i prvi smrtni slučaj. Prekosutra još 57, dan kasnije 61, pa dalje 67, 65... Uz ukupno pet smrtnih slučajeva. Delovalo je da zdravstveni sistem uspeva nekako da zaustavi širenje epidemije. Ili ga makar uspori. Borio se.

U četvrtak 27. februara je zabeleženo novih 98 zaraženih i novih pet mrtvih. Sledećeg dana: 128 zaraženih i tri smrti. Dva dana kasnije: 369 slučajeva. Bio je to 1. mart. Deset dana posle utakmice Atalanta – Valensija (4:1) u osmini finala Lige šampiona na milanskom San Siru.

Eksplodiralo je!
„Nikada neću zaboraviti tu nedelju i 1. mart. Ušao sam u bolnicu i ostao zatečen. Kao rat! Nisam imao drugu definiciju. Pacijenti koji jedva dišu na sve strane. Sobe su prepune. Leže na nosilima, u hodnicima... Tog dana u bolnici smo istrošili preko 5.000 maski. Regrutovali smo sve raspoložive snage, povukli ljude sa slobodnih dana, odmora... Mnogi od nas nismo jeli tog dana. Oko sedam sati uveče smo intubirali pacijente u prostoriji koja nam je šest sati ranije služila kao skladište i u njoj su bili palete i paneli. Imali smo preko 500 pacijenata u bolnici tog dana računajući i stare slučajeve. A  imali smo samo 20 malih respiratora (neinvazivni mehanički respiratori koji pomažu onim providnim plastičnim ’šlemovima’ koje vidite na snimcima pacijenata iz italijanskih bolnica op.a.) jer maske ne pomažu u toj koncentraciji virusa. Bilo nam je potrebno nekoliko puta više tih zaštitinih kaciga“, prepričava profesor Di Marko u intrevjuu za dnevnik Korijere dela Sera.

Šta ste uradili?
„Mnogo veće katastrofe nas je spasao jedan običan i human čovek. Setio sam se da sam pre 15 godina upoznao vlasnika male porodične firme u Levateu, koja se pored proizvodnje za razne industrije, između ostalog bavi i proizvodnjom aparata za terapije kiseonikom, respiratora, kao i distribucijom aparata za anesteziju i medicinskih gasova. Telefonirao sam mu, rekao da smo u očaju i da nam je hitno potrebna njegova pomoć. Odgovorio je da može da nam dostavi 10 respiratora te vrste do ponedeljka. Rekao sam mu da će biti prekasno i da su mi potrebni odmah. Za tri sata su bili spremni i poslao sam moju decu po njih da ih dovezu“.

 

000_1P48JZ%20%281%29.jpgSa utakmice Atalanta - Valensija na San Siru (©AFP)

Čovek o kojem profesor Di Marko govori je Roberto Paratiku vlasnik fime „Flow meter“ kojoj proizvodnja te medicinske opreme uopšte nije primarna delatnost.
„U normalnim vremenima smo godišnje proizvodili 150 CPAP mašina (Continuous positive airway pressure, mehanička maska za kiseonik koja pomaže za veštačko disanje), a u poslednjih 15 dana smo ih proizveli 1.500. I to samo za bolnice u našoj regiji. Ne smatramo sebe junacima, već samo ljudima koji rade onako kako nas je otac vaspitao. Bio bih ljut na nas da nismo to uradili. Ne možemo ljudima da uskratimo kiseonik koji im je potreban da prežive“.  

Zahvaljujući profesoru Di Marku, medicinskom osoblju i ljudima poput Paratika, bolnica u Bergamu je izbegla potpuni kolaps i još na hiljade smrtnih slučajeva.
„Imamo 15-20 mrtvih dnevno, preko 150 pacijenata u klinici, a garantujem vam da smo trenutno najbolje opremljena bolnica u Evropi za ovu situaciju. Zamislite da nismo...“, kaže profesor Di Marko.

Kako se ovo desilo Bergamu, Lombardiji i italiji?
„Čuo sam mnoga mišlenja o uzorcima, a ja ću vam reći moj iza kojeg stajem imenom i preizmenom: 19. februar i 40.000 građana Bergama i okoline na San Siru i utakmici Atalanta – Valensija. Došli su autobusima, vozovima, prepunim automobilima... Nažalost, tada je u Italiji pukla biološka bomba“, tvrdi doktor Di Marko.

O toj crnoj večeri i najvećoj pobedi Atalante u klupskoj istoriji ćemo vam u daljem delu teksta preneti pisanje Korijere delo Sporta.
„Te februarske večeri, voz sa Atalantinim navijačima je stao i iskrcali su se ljudi. Napravila se gužva slična onoj saobraćajnoj kada ljudi ponedeljkom ujutro krenu na posao. U sledećem vozu je bilo nekoliko stotina Valensijinih navijača. Svi zbijeni jedni uz druge. U jednom, i u drugom vozu. Među njima i neki koji tada nisu znali da su zaraženi virusom COVID-19 koji se već nekoliko dana ranije pojavio u regiji Valensije. Istovremeno su se spustili na metro stanicu i počeli da pevaju, grle se i fotografišu jedni sa drugima. I iznad svega, JEDAN DETALJ. Da bi pokazali fer-plej, počeli su jedni drugima da nude pivo i piju iz istih čaša. Bila je to istorijska zdravica. Iz koje će se nekoliko nedelja kasnije izroditi noćna mora“.

Utakmica je bila istorijska. Staro i maldo, muško i žensko. Skoro sve iz Bergama što je nekad pogledalo fudbalsku utakmicu je krenula na utakmicu. Prednjačili su stariji. Oni koji su Atalantu gledali decenijama. U Seriji B, u Seriji C, u svim dobrim i lošim vremenima. Dočekali su prvi put u životu da njihova Boginja provincije bude ponos Lombardije više od Intera i Milana. Bila je to prilika koja se ne propušta.
„Obaveštavamo vas da će Edoardo ovog popodneva biti odsutan iz škole iz kulturološko-istorijskih razaloga. Imaće lekciju iz istorije Bergama zajedno sa svojim ocem. Forza Atalanta“, pisalo je u opravdanju koje je jedan otac napisao učiteljici za odlazak sina na utakmicu.

Sa ponosom je tu poruku na društvenim mrežama raširio Bergamov gradonačelnik Đorđo Gori. Eto kakva je euforija bila. Neki tamo „kineski virus“ nikome nije bio ni na kraj pameti.

90525744_3109859042359974_24727696834266

Sedam dana posle utakmice, španski novinar Kike Mateu koji je pratio Valensiju u Milanu je bio pozitivan na testu za korona virus. Bio je prvi pozitivan slučaj u gradu, a tog 27. februara je u Španiji bilo ukupnih samo 16 slučajeva virusa korone

Da li je bilo moguće da je Mateu posle samo sedam dana postao simptomatičan? Izgleda da je samo imao slabiji imunitet od ostalih i bolest mu se brže ispoljila.
„Od nekoliko hipoteza za eksploziju epidemija u Lombardiji, ta teorija o utakmici Atalanta – Valensija je svakako jedna od najrazumnijih iako ne može da se dokaže“, saopštili su pre neki dan iz Civilne zaštite Italije.

Istog dana – 27. februar – u Lombardiji je broj zaraženih skočio sa stabilnih oko 60 (prethodna četiri dana: 57, 61, 67, 65 novih slučajeva) na čak 98 novih i pet smrtnih slučajeva za dan. Već tri dana kasnije je bilo 369 slučajeva. Skok je je bio strašan za četiri dana sa 65 na 369. Ukupnih smrtnih slučajeva je bilo 24.

Zdravstvo Lombardije se nekako borilo iako je već tada bilo nespremno da primi sve. Novih slučajeva je bilo na stotine i počela je da se primenjuje trijaža. Lekari su morali da biraju ko će dobiti šansu da preživi na respiratorima, a kome će biti oduzeta poslednja šansa. Sledećeg dana je prijavljeno 14 smrtnih slučajeva korona virusa u Lombadriji. Do tada ih je bilo 24 za sve prethodne dane. Ukupno.

Dve nedelje posle utakmice Atalanta – Valensija pred oko 42.000 Italijana i oko 2.500 gostujućih navijača, u Lombardiji je prijavljen 431 novi slučaj virusa i 25 smrtnih. Tog dana. Ništa više nije moglo da zaustavi zlo koje se nadvilo nad najbogatijom italijanskom pokrajinom. Lombardija je postala Vuhan u Evropi. Crna tačka na mapi sveta.

Na kraju, među žrtvama su i oni koji su dali sve od sebe da spasu druge: 18 lekara u Italiji je izgubilo život od korona virusa. Ukupno 118 medicinskih radnika nije preživelo. Neki su imali po 40 i kusur godina poput Dijega Bjanka iz Bergama.
„Od nas 1.600 ovde u Bergamu, 400 je zaraženo. Kolega lekar i dobar prijatelj me je zvao pre nekoliko dana na telefon i rekao mi da sa bolesnim ocem stiže u bolnicu i da pokušam da uradim sve što mogu. Kada sam ih našao u svoj toj gužvi u bolnici, pogledao me je sa suzama u očima i rekao mi: ’Izvini, nisam ukapirao da je ovako kada si mi pričao’. Jednostavno, ni ljudi koji se bave ovim poslom ne mogu da steknu sliku o ovome što se ovde dešava“, kaže doktor Di Marko.

Kako je sada otac vašeg kolege?
„Mrtav je“.

(Foto: ©AFP)

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ionako nema o cemu da se pise,a i zasto da se ne okaci?

 

"Marka" - Zvezdin tim iz 1991. peti najbolji svih vremena

U doba opšte izolacije u Evropi, španska "Marka" je na svom sajt postavila zanimljivu anketu u kojoj su posetioci birali najbolji tim u istoriji klupskog fudbala. Rezultat je za ponos jer je generacija Crvene zvezde iz 1991. godine na petom mestu.

CY 1991 850_5e7c9524a4629.jpg

Između 20 ponuđenih timova, ekipa koju je predvodio Ljubomir Ljupko Petrović sa klupe a koja se popela na krov Evrope i sveta dobila je do momenta objavljivanja 13.900 glasova. U sastavu ekipe koju je odredila "Marka" - Stojanović, Šabanadžović, Marović, Belodedić, Najdoski, Mihajlović, Jugović, Prosinečki, Savićević, Pančev i Binić - od standardnijih nedostaje samo Duško Radinović.
 
Najbolji tim po glasovima je Barselona (2008-2012) koju je predvodio Pep Gvardiola sa 48.200, sledi Real Madrid (2016-18) trenera Zinedina Zidana sa 31.500, Milan Ariga Sakija sa kraja osamdesetih godina sa 20.500, Real Madrid iz vremena Di Stefana sa početka šesdesetih sa 14.300 pa naša Crvena zvezda. Iza nas ostali su Puškašev Honved, Real Madrid iz vremena Butragenja, Krojfov Ajaks trostruki osvajač Kupa šampiona, pa Bekenbauerov Bajern sa het-trik titulama Kupa šampiona...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Zvezdin tim iz Barija treći najbolji u istoriji u anketi Marke!

Trofejna generacija Crvene zvezde iz 1991. godine nalazi se na trećem mestu u glasanju prestižnog lista Marka za najbolji tim u istoriji fudbala.

MSIzvor: B92 petak, 27.03.2020. | 20:45
 
14061579695e7e582a83f46167352829_w640.pn

Šampionski tim iz Barija, gde je pobedom nad Marsejom posle penala postao prvak Evrope, u anketi elektronskog izdanja Marke dobio je oko 21.700 glasova.

Ispred su samo Barselone Pepa Gvardiole sa Lionelom Mesijem, Tijerijem Anrijem, Samjuelom Etoom, Ćavijem Ernandezom, Andresom Inijestom i ostalom asovima (49.100 glasova) i Zidanov Real Madrid sa Kristijanom Ronaldom na čelu (32.300).

Iza tima Ljupka Petrovića u ovoj anketi su trenutno Sakijev Milan sa čuvenim triom Holanđana Van Basten - Gulit - Rajkard (21.100), Real sa Di Stefanom i Puškašom (16.000), ali i mnogi drugi u izboru samo njih 22.

Tako su ostali Puškašov Hondev, Krojfov Ajaks, Bekenbauerov Bajern, Mančester junajted sa "Bazbijevim bebama"... Vredi napomenuti da anketa još traje i da može da se glasa OVDE.

Tim Zvezde činili su:

Golmani: Stevan Stojanović, Milić Jovanović i Željko Kaluđerović.

Odbrana: Miodrag Belodedić, Duško Radinović, Siniša Mihajlović, Ilija Najdoski, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Rade Tošić, Goran Vasiljević i Aleksandar Ilić.

Sredina: Vlada Stošić, Vladimir Jugović, Robert Prosinečki, Dejan Savićević, Ivica Momčilović, Dejan Joksimović, Ivan Adžić, Duško Savić i Đorđe Aćimović.

Napad: Darko Pančev, Dragiša Binić, Ljubiša Milojević i Vladan Lukić.

Zvezdinih jedanaest je izgledalo ovako: Stojanović – Belodedić, Marović, Šabanadžović, Najdoski – Mihajlović, Binić, Jugović, Prosinečki – Savićević, Pančev.

Zvezdin put do titule: Grashoper, Rendžers, Dinamo Drezden, Bajern Minhen, Marsej.

 

 

Избриши  претходни пост, бајат је :classic_cool:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...