Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

11 hours ago, merosina said:

Kakav je plan sa tim talentovanim klincima (Lazetic, Miletic, Stankovic) ?

 

 

Све ове године план има једну ријеч - "Пакуј".

 

Иначе мајмунчина Мита спинује данас како вјерује да ће се завршити неизвјесност око Бена и да ће продужити нови уговор. Након што су од 50 играча продали једино оног што никако нису смјели и то за кикирики, а истог Бена нису својевремено регистровали за ЛШ. Ваљда треба да смо захвални на данашњој вијести...:classic_laugh:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi treba da shvate da naš klub nije da sprovede osnovnu stvar - doslednost u stilu igre od petlića do seniora. Da se forsira jedan te isti stil fudbala i jedna formacija u svim kategorijama, tako da mlađi igrači upadaju skroz spremni u seniorski tim, sa jasnom predstavom šta se od njih zahteva sa taktičkog stanoviša. To bi u mnogome olakšalo period adaptacije, a o uigranosti da i ne pričam. Da se zna koji profil igrača je potreban za koju poziciju i da se od samog začetka profilišu za prvi tim/da se znaju zadaci igrača koji popunjava određenu poziciju. Naravno uvek je moguća modifikacija kako bi se iskoristio potencijal jednog igrača, ali to su minimalne korekcije i to je lako sprovesti u delo.

 

Jbt ovo je Don Rivi uveo sa Lidsom još 60ih, a mi nismo u stanju da isto uradimo 60 godina kasnije.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kolko je pametno praviti iskljucivo igrace za jedan sistem. Em igrace ogranicavas da se razvijaju stavljajuci ih u kalup, em stil igre bar kod nas zavisi od trenera koji se menjaju na svake dve godine. 

 

Mi treba da pravimo fudbalere koji znaju da igraju fudbal i koji su u stanju fudbalski da razmisljaju. Nema filozofije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Ne znam kolko je pametno praviti iskljucivo igrace za jedan sistem. Em igrace ogranicavas da se razvijaju stavljajuci ih u kalup, em stil igre bar kod nas zavisi od trenera koji se menjaju na svake dve godine. 

 

Mi treba da pravimo fudbalere koji znaju da igraju fudbal i koji su u stanju fudbalski da razmisljaju. Nema filozofije. 

Pomenuti sistem forsiraju najbolje fudbalske akademije sveta i taj sistem daje rezultate.

 

Niko nije rekao da se igrač ukalupi, ovo nije američki fudbal mnogo je tu do individualnih karakteristika - anticipacije, pozicioniranja, osećaja za igru.

 

Kod nas svaki trener ima svoju viziju, svaki trener želi "svoje igrače", tako da mi svaki put ostanemo zatrpani neupotrebljivim škartom. Umesto da svako radi sa onim šta ima, mi zatrpavamo i onako opterećen igrački kadar. Lakše je dovesti trenera koji forsira određeni stil fudbala nego konstantno menjati igrače i sistem igre. Zamisli samo da Barsa dovede Simeonea, pa to ne ide. I ovo što pišem ne odnosi se samo na vrhunski nivo fudbala, isto je moguće primeniti i na velikom broju klubova nižeg i srednjeg ranga.

Link to comment
Share on other sites

Не него је једино паметно узгајати и даље једини "систем" у српском фудбалу-систем Бата Ђоре.:classic_laugh:

Фудбал је жива материја и много се развио последњих пар деценија. Клинци са наших простора и даље имају таленат (иако је база мања), али су углавном неспремни за озбиљан (европски) сениорски фудбал, и тактички и физички. Било какав покушај прављења озбиљног система је апсолутно пожељан, све је апгрејд у односу на ово до сада, јер претпоставља јачање дисциплине и тактичких замисли. За тако нешто је потребна визија, какву је некада нпр. имао Роби и наравно озбиљна логистика (коју нпр. није имао).

Link to comment
Share on other sites

Mi treba da pravimo tehnicki dobre igrace koji razumeju fudbal i razmisljaju brzo. Totalno je nebitno dal ce oni da igraju u formaciji 4-2-3-1 ili 4-4-2, a jos manje je bitno da igraju kao prvi tim, pogotovo kao prvi tim CZ. 

 

Pritom, mi smo medjustanica svakom talentovanom klincu, jer smo drugi esalon liga. Naravno, Terza je to pogresno shvatio pa prodaje igrace od 18 godina za 1.5 milion, umesto da ih proda sa 21 za 6.5 miliona. 

 

Zbog svega, mi treba da se trudimo da pravimo igrace koji ce imati prodju u ligama petica. A to imaju tehnicki dobri igraci koji kapiraju igru i razmisljaju u trku.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Није нико причао о формацији него о систему. А у батађора "систему" ћеш направити играча који разумије фудбал и размишља брзо-скоро никада. Што пракса неумољиво показује ево већ деценијама...

Link to comment
Share on other sites

Након побједе од 1-0 бивши тренер изгубио 1-0 исто од неког Ал*.

 

Quote

U meču bez mnogo šansi (po dva šuta u okvir gola na obe strane), Milojevičev tim je imao više mloptu u nogama, ali nije uspeo da metarijalizuje tu prednost. Pitanje pobednika je rešio brazilski vezista Nildo Petrolina spektakualrnim golom u 10. minutu. Petrolina je raspalio po lopti sa udalejnosti od preko 30 metara i zakucao projektil pod prečku nepomičnog golmana Al Ahlija.

 

Да хоће бар да убрзано девастира Марина, можда га запакују назад...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Константин said:

Након побједе од 1-0 бивши тренер изгубио 1-0 исто од неког Ал*.

 

 

Да хоће бар да убрзано девастира Марина, можда га запакују назад...

 

Koga? Marina ili trenera?

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno, ali ne i nemoguce za ovdasnje okolnosti...

Kakva drzava, takvi i "stavovi". Kakva proslava je potrebna kad se iz dana u dan situacija jasno pogorsava, apsolutno je ludacki organizovati utakmicu pred gledaocima sutra.

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 6:28 AM, Markoss said:

Ne znam kolko je pametno praviti iskljucivo igrace za jedan sistem. Em igrace ogranicavas da se razvijaju stavljajuci ih u kalup, em stil igre bar kod nas zavisi od trenera koji se menjaju na svake dve godine. 

 

Mi treba da pravimo fudbalere koji znaju da igraju fudbal i koji su u stanju fudbalski da razmisljaju. Nema filozofije. 

Vazno je da znaju symtati u blok. Ostalo manje vise.

 

Kad smo kod bloka, sutali Milojeca ekipa u Arabiji na gol sad kad mora da igra takmicarske utakmice?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...